Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Moje ulubione :) Jak wroce do Turcji mama zawsze gotuje przynajmniej jednorazowy... Tureckie Rawioli (Manti) Składniki Miara Ilość Mąka pszenna 5 szklanek 550g Sól 2 łyżeczki 12g Jajka 2 średniej wielkości 100g Woda 1 szklanki 120g Mięso mielone 1 szklanka 250g Cebule 2 małej wielkości 100g Natka pietruszki ? pęczek 20g Sól 1 łyżeczka 6g Pieprz czarny 1 łyżeczka 1g Woda 8 szklanki (2qt) 2lt Sól 1 łyżka stołowa 18g Pomidor 1 duży 200g Masło lub margaryna 1 szklanki 60g Papryka czerwona 1 łyżeczki 1g Jogurt 2 ? szklanki 660g Czosnek 6 ząbków 18g Sposób przygotowania: Przesiać mąkę do dużej miski, dodać soli i zostawić 1/3 szklanki. Zrobić otwór po środku. Dodać jajka i wodę, stopniowo dokładnie mieszając. Wyrabiać ciasto przez 7-8 minut do gładkiej średniosztywnej konsystencji. Podzielić na 3 porcje. Ukształtować w kulki. Przykryć zmoczoną serwetką. Odstawić na 10 minut. Nadzienie: mięso mielone, posiekane cebule i natkę pietruszki, sól i pieprz; dobrze wymieszać. Odstawić. Urobić pierwszą kulkę w formie okrągłego placka o grubości 1 mm posypując mąką. Pokroić na 2 1 cm (1 cal) kwadraty. Umieść 1 łyżeczki nadzienia po środku każdego kwadratu. Zbierz cztery rogi razem; zamknij i przyciśnij aby uformować małe zawiniątko (lub zagnij jeden róg kwadratu nad nadzieniem aby połączyć przeciwny róg tak aby utworzyć trójkąt. Zaklej mocno przyciskając razem krawędzie). Umieścić na blasze lekko posypanej mąką. Powtórzyć to samo z pozostałymi kulkami i nadzieniem. Nalej wodę do dużego rondla. Dodać soli; wymieszać. Doprowadzić do wrzenia. Dodać pierogi manti, delikatnie mieszając. Zmniejszyć ogień; gotować na niewielkim ogniu bez przykrycia przez 15-20 minut do czasu zmiękczenia jednakże delikatnie mieszając. Wymieszać posiekany pomidor z roztopionym masłem w rondlu. Dodaj czerwoną paprykę; ciągle gotując. Wymieszać jogurt z posiekanym czosnkiem; dobrze wymieszać. Wyciągnąć pierogi manti do miski za pomocą łyżki cedzakowej. Polać mieszanką jogurtu i czosnku. Polać sosem pomidorowym. Podawać na gorąco. Regionalna charakterystyka: Danie to jest najstarsze w kuchni tureckiej, pochodzi ze Środkowej Azji. Jest to lubiana i znana potrawa Turków na całym świecie. W oryginalnych przepisach pierogi manti przygotowuje się w małe formy. Te małe pierogi manti są gotowane w wodzie, do której dodajemy przecieru pomidorowego. Turcy zamieszkujący Środkową Azję nazywają to danie “Cocore”. Przygotowanie jest bardzo czasochłonne, ale danie jest pyszne. Danie serwuje się jako pojedynczy posiłek. Gdy odcedzimy pierogi, pozostała woda jest wykorzystywana do zup. W prowincji Bolu danie posypuje się mieszanką rozgniecionych orzechów włoskich i twardego sera. W niektórych przepisach dodaje się 2-3 łyżki stołowe przecieru pomidorowego do gotującej się wody przed dodaniem pierogów manti. Danie nazywa się “Tatar Boregi”, w niektórych regionach występuje jako “Tatar Borek”. Forma pieczona zwana jest manti. Przed dodaniem wrzącej wody, pierogi manti można piec w piekarniku o umiarkowanej temperaturze do czasu uzyskania złocistego brązu. Następnie danie polewa się gorącym rosołem do zmiękczenia; podawać z jogurtem i sosem pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ulubione :) Jak wroce do Turcji mama zawsze gotuje przynajmniej jednorazowy... Tureckie Rawioli (Manti) Składniki Miara Ilość Mąka pszenna 5 szklanek 550g Sól 2 łyżeczki 12g Jajka 2 średniej wielkości 100g Woda 1 szklanki 120g Mięso mielone 1 szklanka 250g Cebule 2 małej wielkości 100g Natka pietruszki ? pęczek 20g Sól 1 łyżeczka 6g Pieprz czarny 1 łyżeczka 1g Woda 8 szklanki (2qt) 2lt Sól 1 łyżka stołowa 18g Pomidor 1 duży 200g Masło lub margaryna 1 szklanki 60g Papryka czerwona 1 łyżeczki 1g Jogurt 2 ? szklanki 660g Czosnek 6 ząbków 18g Sposób przygotowania: Przesiać mąkę do dużej miski, dodać soli i zostawić 1/3 szklanki. Zrobić otwór po środku. Dodać jajka i wodę, stopniowo dokładnie mieszając. Wyrabiać ciasto przez 7-8 minut do gładkiej średniosztywnej konsystencji. Podzielić na 3 porcje. Ukształtować w kulki. Przykryć zmoczoną serwetką. Odstawić na 10 minut. Nadzienie: mięso mielone, posiekane cebule i natkę pietruszki, sól i pieprz; dobrze wymieszać. Odstawić. Urobić pierwszą kulkę w formie okrągłego placka o grubości 1 mm posypując mąką. Pokroić na 2 1 cm (1 cal) kwadraty. Umieść 1 łyżeczki nadzienia po środku każdego kwadratu. Zbierz cztery rogi razem; zamknij i przyciśnij aby uformować małe zawiniątko (lub zagnij jeden róg kwadratu nad nadzieniem aby połączyć przeciwny róg tak aby utworzyć trójkąt. Zaklej mocno przyciskając razem krawędzie). Umieścić na blasze lekko posypanej mąką. Powtórzyć to samo z pozostałymi kulkami i nadzieniem. Nalej wodę do dużego rondla. Dodać soli; wymieszać. Doprowadzić do wrzenia. Dodać pierogi manti, delikatnie mieszając. Zmniejszyć ogień; gotować na niewielkim ogniu bez przykrycia przez 15-20 minut do czasu zmiękczenia jednakże delikatnie mieszając. Wymieszać posiekany pomidor z roztopionym masłem w rondlu. Dodaj czerwoną paprykę; ciągle gotując. Wymieszać jogurt z posiekanym czosnkiem; dobrze wymieszać. Wyciągnąć pierogi manti do miski za pomocą łyżki cedzakowej. Polać mieszanką jogurtu i czosnku. Polać sosem pomidorowym. Podawać na gorąco. Regionalna charakterystyka: Danie to jest najstarsze w kuchni tureckiej, pochodzi ze Środkowej Azji. Jest to lubiana i znana potrawa Turków na całym świecie. W oryginalnych przepisach pierogi manti przygotowuje się w małe formy. Te małe pierogi manti są gotowane w wodzie, do której dodajemy przecieru pomidorowego. Turcy zamieszkujący Środkową Azję nazywają to danie “Cocore”. Przygotowanie jest bardzo czasochłonne, ale danie jest pyszne. Danie serwuje się jako pojedynczy posiłek. Gdy odcedzimy pierogi, pozostała woda jest wykorzystywana do zup. W prowincji Bolu danie posypuje się mieszanką rozgniecionych orzechów włoskich i twardego sera. W niektórych przepisach dodaje się 2-3 łyżki stołowe przecieru pomidorowego do gotującej się wody przed dodaniem pierogów manti. Danie nazywa się “Tatar Boregi”, w niektórych regionach występuje jako “Tatar Borek”. Forma pieczona zwana jest manti. Przed dodaniem wrzącej wody, pierogi manti można piec w piekarniku o umiarkowanej temperaturze do czasu uzyskania złocistego brązu. Następnie danie polewa się gorącym rosołem do zmiękczenia; podawać z jogurtem i sosem pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga.................
ben selçuk üviversitesi beden egitimi spor yüksek okulu antrenörlük egitimi mezunuyum bu senen mezun oldum türkiyede yüksek lisasn başvurusu yaptim olumsuz oldu ben poland devlet üniversitesinde bölümümde yada yakin bir birimde yüksek lisans yapmak istiyorum polonyda çalişadabilirim ben polonyda çalişabilirim yüksek lisansda yapmak isterim bunun için ne yapmam gerekiyor vize türkiyeden zor oluyor sebep sunmam gerek kto wie co to kurcze znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Witam ponownie i mam pytanko do InzynieraNocnego, ale oczywiscie gdyby ktos przypadkiem znal przepis dokladny na ta oryginalna i pyszna turecka zupke to bylabym wdzieczna....a moje pytanko to: jak sie robi lentil corba :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
...i moze jeszcze przepisik na kofte? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Od dawna tu nie zalogowalem dlatego pozniej odpisze. http://www.cdkitchen.com/recipes/recs/235/Turkish_Red_Lentil_Soup50275.shtml Jesli nierozumiesz przetlumacze. A köfte... Ja tak robie. Wezme mieso do köfte, czosnek, cebula, pietruszka i stary chleb (polecam najpierw od blender). 2 razy sol az caly bedzie pokrywany, tak samo styl raz kuminek i raz pieprz czarny. Jak chcesz mozesz tez dodac olej z oliwek ale ja nie dodam. Potem do grilla albo do smarzenia. PS: Jesli köfte nie zostaje cala, tzn za malo sol. Prosze bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaboga................. Polonya'da çalışmak için çalışma izni alman gerekir çalışma izni alman için de firma bulma ve o firmanın seni işe almayı taahhüt etmesi ve çalışma izni için başvurması gerekir. Önce aynı şartları taşıyan Polonyalılar aranır, bulunamazsa sana çalışma izni verilir. Onunla da oturum kartına başvurusun. Bu dediklerim toplam 2 aydan fazla sürer. En azından çalışma izni almadan çalışamazsın. O bir buçuk ay sürüyor. Ve her sene yenilemen lazım. 5 sene sonunda da karta rezydenta dedikleri 5 yıllık oturum kartı alırsın. Buraya kadar dediklerim evli olmayanlar için. Eğer eşin Polonyalı olursa bunların hiçbirine gerek yok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Dzieki Inzynier, corba wyszla super, wiec polecam wszystkim zupke z soczewicy! Smakuje podobnie do grochowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_emma
Czesc Wszystkim..Nie wiem czy osoby, ktore zalozyly ten wątek jeszcze tu zaglądają... Poznałam turka na statku..Pracowalismy tam oboje..Wpadl mi w oko, ale bylam z chlopakiem..Nasz zwiazek chylił sie ku upadkowi i wlasciwie ja juz przed wyjazdem powiedzialam ze nic z tego nie bedzie..Moj drogi turek zaczal ze mna rozmawiac..spotykalismy sie potajemnie..trawalo to ok 3 miesiecy i on mnie nawet nie dotknal..to byly tylko calonocne rozmowy przy piwie i w blasku ksiezyca i oceanu..cudownie..jest tylko jeden problem.On jest duzo starszy- 14 lat.. od kiedy wyjechalam piszemy do siebie codziennie.ja wyprowadzilam sie od mojego faceta..Trwa to juz 2 miesiace, a ja czuje sie jakbym z nim mieszkala..piszemy doslownie o wszystkim..co robimy, co jedlismy na sniadanie, po jakim sklepie chodzimy..itp Kolejnym problemem,, a moze wlasnie ulatwieniem..jest to, ze on mieszka w USA..w Nowym Jorku..Bylam tam kilka razy i zawsze marzylam ,zeby tam mieszkac i pracowac..On pisze,ze kupi mi bilet,zebym przyjechala chociaz na tydzien- na dluzej nie da rady, bo wciaz studiuje.. A moze tak naprawde to chce zeby byl moja przepustka do wyjazdu..Wiem ,ze znajde tam prace i chce tam mieszkac.. Nie wiem co ja wlasciwie od niego chce..Pasuje mi w 100%..ale ta religia..i te 4 zony o ktorych wyczytalam..czy to rzeczywiscie prawda?? Odpiszcie prosze.. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_emma
Czesc Wszystkim..Nie wiem czy osoby, ktore zalozyly ten wątek jeszcze tu zaglądają... Poznałam turka na statku..Pracowalismy tam oboje..Wpadl mi w oko, ale bylam z chlopakiem..Nasz zwiazek chylił sie ku upadkowi i wlasciwie ja juz przed wyjazdem powiedzialam ze nic z tego nie bedzie..Moj drogi turek zaczal ze mna rozmawiac..spotykalismy sie potajemnie..trawalo to ok 3 miesiecy i on mnie nawet nie dotknal..to byly tylko calonocne rozmowy przy piwie i w blasku ksiezyca i oceanu..cudownie..jest tylko jeden problem.On jest duzo starszy- 14 lat.. od kiedy wyjechalam piszemy do siebie codziennie.ja wyprowadzilam sie od mojego faceta..Trwa to juz 2 miesiace, a ja czuje sie jakbym z nim mieszkala..piszemy doslownie o wszystkim..co robimy, co jedlismy na sniadanie, po jakim sklepie chodzimy..itp Kolejnym problemem,, a moze wlasnie ulatwieniem..jest to, ze on mieszka w USA..w Nowym Jorku..Bylam tam kilka razy i zawsze marzylam ,zeby tam mieszkac i pracowac..On pisze,ze kupi mi bilet,zebym przyjechala chociaz na tydzien- na dluzej nie da rady, bo wciaz studiuje.. A moze tak naprawde to chce zeby byl moja przepustka do wyjazdu..Wiem ,ze znajde tam prace i chce tam mieszkac.. Nie wiem co ja wlasciwie od niego chce..Pasuje mi w 100%..ale ta religia..i te 4 zony o ktorych wyczytalam..czy to rzeczywiscie prawda?? Odpiszcie prosze.. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \" miss_emma \" Zanim zaczniesz się obawiać Islamu, proponuje abyś spróbowała poznac i zrozumieć tą religię. Na internecie można przeczytać wiele sprzecznych i nieprawdziwych informacji. Widzę że zależy Ci na tym mężczyźnie i nie widzę powodu aby jego religia musiała stanowić dla Ciebie jakąś barierę. Ja kiedy poznałam Islam właśnie na kwestię małżeństwa zwróciłam szczególną uwagę. Islam daje wiele praw kobiecie, jasno określa obowiązki męża wobec żony i odwrotnie. Dzięki Islamowi kobieta zyskała społeczną i metafizyczną równość z mężczyzną; uznano fakt, że wywodzą się oboje z tego samego źródła i żadne z nich nie może być wyniesione ponad drugie. Polecam abyś w tym temacie poczytała http://www.muzulmanka.pl/page2.html Na tej stronie znajdziesz też informację w temacie kilku żon. Owszem Islam dopuszcza wielożeństwo ale tylko w ściśle określonych warunkach i to bez świadomego krzywdzenia pierwszej żony ( która w czasie zawarcia małżeństwa może zastrzec sobie prawo decydowania czy chce aby jej mąż wziął sobie kolejna zonę). Chętnie odpowiem Ci na więcej pytań na ten temat, jak też udostępnie więcej materiałów . Mój numer gg : 554901, chciałabym abyś zrozumiała że nie powinnaś obawiać się związku z człowiekiem który wyznaje Islam. Jeśli jego wiara jest prawdziwa i głęboka, zgodnie z nakazami zawartymi w Koranie i przekazanymi nam przez Proroka Muhammada ( SAV) ten mężczyzna będzie starał się dbać i troszczyć całe życie o swoja zonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalia11
ja mam mojego kochanego Turka :) i jestem bardzo szczęsliwa:) jesteśmy razem już 9 miesięcy, niestety on za pół roku wyjeżdza z Polski..:(( mówi że jesli nie znajdzie pracy w Turcji to wróci, że moze nam się uda.. martwię się czy warto dalej to ciągnąc?? nie potrafię zerwac bo bardzo kocham, ale pożniej będzie ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_emma
Jak się rozwinęło??Rozwija się z dnia na dzień..Były noce, kiedy on nie szedł spać,żeby ze mna pogadac jakies 8 godzin prez msn messengera, umawialismy sie ,że co 2 dzien, ktores bedZie zarywalo noc...ale nie wyszlo to najlepiej dla mojego zdrowia..Jest naprawde cudownie..oprocz tego,ze nie mozemy sie dotknac..to jestesmy bardzo ze soba zwiazani..Przestalam wierzyc w 4 zony itp bzdury..AAAA..NaJWAZNIEJSZE..Kupil mi juz bilet do NY.Lece 2 lutego.Co prawda na tydzien narazie..ale musimy sie sprawdic..Troche to absurdalne,że jade na inny kontynent do turka..ale chyba dam rade.Jak mnie nie zabije i nie sprzeda,to wroce i napisze jak bylo.Trzymajcie za mnie kciuki..Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juhu.. Yeahhh
Ja też byłem na statku i poznałem piękną turczynkę.. Od razu sobie wpadliśmy w oko.. ;D Spotykaliśmy się bardzo długo bo aż 3 miesciące non stop.. Trudno tu mówić o jakimś kontakcie cielesnym bo przez 3 miechy widziałem tylko jej piękne oczy.. Rozmawialiśmy w porach obiadowych.. Ona w Baku ja w Polsce.. Co ja mam zrobić??? Wydaje mi się że ją znam bardzo dobrze.. Telepatycznie przekazujemy sobie co każdy z nas robi.. Piękne.. ale czy warto?? Proszę o rychłą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów temaciku "Blask Turcji"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juhu Jeśli Twoja Turczynka jest muzułmanką to musisz być świadom, że muzułmanka może poślubić jedynie muzułmanina. No chyba, że jej rodzina jest baaaaaaaaaardzo tolerancyjna. Takie przypadki zdarzają się jednak rzadko ;) Zanim zaczniesz w to brnąć spróbuj się dowiedzieć jak zapatruje się na kwestie poślubienia nie-muzułmanina. Aha, Turczynki zwykle życzą sobie, żeby ich wybranek był obrzezany ;) Na Goldenline widziałam jednego pana, który poślubił niedawno Turczynkę. Możesz go odnaleźć w grupie Turcja, wątek: nauka języka tureckiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka23
tez jestem w zwiazku z Turkiem (1,5 roku) a prawie 3 lata sie znamy. Nadal nie mam 100% pewnosci i nie bylo latwo, bo jednak trzeba duzo wiecej tematow obgadac, baczniej obserwowac, zadawac nawet krepujace i dosc obrazliwe pytania, ale 100% pewnosci nie bede miala nigdy i z nikim. Moge jedynie miec nadzieje, ze za 10 lat bede szczesliwa, ze postapilam wlasciwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość multikultiEll
Witajcie:) nie jestem pewna, czy ktoś tu się jeszcze wypowiada w kwestii polsko-tureckich i turecko-polskich związków, (sądząc po datach ostatnich wpisów temat lekko się zawiesił), ale jeśli chcecie nadal dzielić się swoimi odczuciami i nie tylko, to zapraszam do dyskusji. Interesują mnie związki będące "mieszanką kulturową", szukam nawet osobistych kontaktów z tego typu parami (bardziej interesują mnie małżeństwa polsko-tureckie i odwrotnie). Dla "rozjaśnienia" moich zainteresowań dodam, że jestem studentką socjologii i z szerokim zainteresowaniem rozpatruję ten temat jako "ciekawe zjawisko społeczne współczesnego świata". Gdyby ktoś był zainteresowany bardziej osobistym kontaktem napiszcie na maila:) Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji [...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Czy ktos moze wie co oznacza guzelse biter acim? Inzynier nocny, moze Ty? :) pozdro wszystkim! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalia11
Niestety ale to wyrażenie nie ma sensu.... Albo jest jakiś błąd, albo nie pełne zdanie.... Guzelse-ładny, biter-kończe, acim- nie ma wcale takiego słowa:( Turek powiedział że to nie ma sensu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Dzieki i coz rowniez pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość multikultiEll
dziękuję Grusi 90 :) za link, pozdrawiam serdecznie ps. nie tylko interesują mnie pary zalegalizowane, więc jeśli masz ochotę to zapraszam do dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa84a
witam ja też bardzo lubie kuchnie turecką kebaby mogłabym jeść codziennie ,smaczne też mają zupy tylko strasznie ostre jeszcze kolega dosypał jakieś ostrej przyprawy myslałam ze mnie wykreci a on miał ubaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadineee
witam ;) wiecie moze jak sie powinno poprawnie adresowac koperty do Turcji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaxxx
O właśnie, ja też jestem ciekawa jak się powinno adresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniii
Witam, wie ktos moze jak wyslac tanio paczke do Turcji? mam tez pytanie do dziewczyn bedacych z Turkami co na to Wasze rodziny? czy zaakceptowaly to? bo ja niestety mam z tym wielki problem:( przepraszam jesli pojawilo sie to juz w watku, ale ciezko mi tak od razu przeczytac 130 stron :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwosz
hej, witam wszystkich zakochanych w Turcji i Turkach;) Ja jestem ze swoim Safciem 8miesięcy. Poznaliśmy się jak był w Polsce na Erazmusie. Teraz jest u siebie, bo musi dokończyć studia (w Polsce nie mogli mu zaliczyć jakichś przedmiotów) no i oczywiście do woja go biorą. Jadę do Niego 18sierpnia i już się nie mogę doczekać;) Moja rodzina lubi Go, ale boją się o mnie (wszystko przez te opowieści i stereotypy), że mnie zabiją, zgwałcą, porwą, sprzedają, zabiorą paszport... Wszędzie jest niebezpiecznie, ale w takim razie człowiek by się z domu nie ruszył... To moj pierwszy lot samolotem, z przesiadką w Niemczech, ale dam radę, muszę... jak to mówi Safak jestem Sylwiasztain;) Jęśli chodzi o Jego rodzinę to nie są zatwardziali muzułmanie z resztą tak jak i On (nie chodzi do meczetu/ b. rzadko, nie modli się 5razy dziennie bla bla). Uważa, że Bóg jest jeden dla wszystkich i najważniejsze to być dobrym człowiekiem;) Czytam wasze wypowiedzi i się w dużym stopniu pokrywają z moimi. Turki są b. zazdrośni, dumni, uważają Polki za słaby materiał na żonę (znów stereotypy). Safak tak się o mnie martwi, że podchodzi to pod kontrolę - o której wrócę, z kim będę, czy aby tam nie ma obcych chłopaków, którzy mogą mi zrobić krzywdę bla bla ale jak jedna z was napisała trzeba być grzecznym przy nich, nie okłamywać, ale też nie mówić wszystkiego, bo to utrudnia życie;) Co do naszych planów... w sierpniu zaręczyny oficjalne, a potem zobaczymy, może ślub za 2lata. Najgorsza jest ta odległość... niby masz codzienny kontakt, ale nie możesz dotknąć tej osoby, nie czujesz bliskości. W każdej chwili ktoś może zrezygnować, ale Safak mówi, że jeśli naprawdę się kochamy to przetrwamy rozłąkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniii
Sylwosz widze, ze masz podobna sytuacje do mojej, z jakiego miasta jestes? ja tez poznalam sie z moim Turkiem na jego Erasmusie w Polsce, jestesmy razem prawie 7 miesiecy, teraz on za 2 dni wraca do siebie dokonczyc studia:(( nie wiem jak przetrwam ta rozlake... najgorsze jest to, ze nie moge poleciec do niego do Turcji;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdety.....
tia...wrócili z Erasmusa i sobie tam stukają a Wy się łudźcie panny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×