Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Galatasaray, Moja mama potrafi ale obok nas sklep, oni robia yufka, kadayıf itd. Wiec tez kupujemy. Ja nigdy nie probowalem sam zrobic yufka w domu. Nie mam miejsce. Kemalpaşa, kadayıf, yufka itd kupuje w Raszinie z sklep Nur (al. Krakowska 85). Ale köfte, piyaz, hünkarbeğendi i inny potrafie :) Dla piyaza nie polecam ocet sprytusowy. Musi byc poprostu ocet. Zamieszac sie w innym miejscu ocet i oliwy z oliwek, moze dodac jakis nie wiem, pieprz itd... I uzywac jako sos. Jesli idziesz do piknika i zrobic köfte (kotlet) z gril... Do bulki dodac köfte, potem mix cebuly (cebula, pietruszka i sol musi byc sciskany), tymianek jest istotny. Moze papryka (pul biber) jesli lubisz ostry. Saç kavurma, tez dobrze idzie w piknikie :) Eryka, poprostu kup sobie, bo zrobienie yufka wymaga specjalnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kıymalı sigara böreği (Börek papierosowy z mielonym miesem) 1 kg yufka 250 gr mieso mielony (kıyma) 4 cebula pieprz czarny granulowy sol Polozyc yufka na stole, ciecic jak pizze, moze na 4 albo 8, zalezy od wyglad. W Innym miejscie ciecic cebuly tak jak 0,5 cm wiekszosc. Tzn pol cebula, ciecic 4X4. Zaczynac smazic w oleju az cebuly beda troche rozowy. Dodac mieso, razem smazic dalej do konca mieso bedzie smazany. Dodac sol i pieprz czarny (pieprz daje smak wiec dodac jak najbardziej). Na czesci yufka, dodac ten mieso + cebuly, zamykac od prawo - lewo i zrobic jak cigar. Troche oblec koniec yufka aby wyklejc. Potem smazyc w czystym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hünkarbeğendi (ulubione Sultana) 4 baklazany 1/2 kg mieso 1x1 cm zamiar 1 szklanke mleko sok cytryny 1/2 skzlanke maka 1 lyszka margarin albo maslo sol Z widelciem, otworzyc wiele dziury na baklazany. I polozyc na goracym piekarnike. Wg czas, umyc mieso, dodac 1 szkl wode i zaczynac gotowac. Po gotowaniu mieso bedzie zaczynac szmazyc z swoim tlusczem. Dac spokoj miesowi :) Sprawdzic baklazany, oni musza byc bardzo miekky... Jesli sa, w innym miescu dodac sok cytryny do wode i polozyc baklazany na tej wody. Zrobic bez muszla, i ciescic z blenderem. (oczywiscie bez ta wody) W innym miejsciu, smazyc maka z margarynem. Potem dodac baklazan, mleko i zamieszac np. 5 minut, wygodniejszy blenderem. Jesli mieso jest gotowy, dodac sol. Na talerzu, najpierw baklazan, na gorze mieso. Mozna dodac pietruszka jako dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasta 3 jajka 1 szklanke yohgurt 1 szklanke cukier 1 szklanke olej roslinny albo margarin 1/2 proszek do pieczenia kakao 3 szkl maka Zamieszac sie wszystko oprocz kakao. Dzielic 1/3, rzeszta na baru, ten 1/3 dodac kakao. Polozyc na baru gorze bez kakao. Z talerzem bez dotykaniu na dole, troche zamieszac. Dawac na piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierogi Ruskie w Tureckim stylu Pierogi Ruskie Joghurt Czosnik Pieprz czerwony (polecone nie granulowany) Jak to zrobione: Gotowac albo nie gotowac pierogi.. Zalezy od was (Muzulmanki - prosze o sczegolniej ostroznosc jesli kupicie pierogi zamiast sama zrobic) Potem w oleju roslinnym, szmazyc pierogi. W innym miejscu sciskac czosniku i mieszac z joghurta. W innym miejscu, podac troche olej (moze 2-3 lyzki) i smazyc bez niczego np. 10 sec. Potem dodac papryki na tej oleju. Olej bedzie czerwony. Ale uwazac, nie palic papryki. Wtedy kolor bedzie czarny. Najpierw pierogi, na to joghurt, na to ten olej z papryka. Zapamietac o soli, jesli nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Inzynier, serdeczne dzieki, ale temat nadal nie zamkniety :) kolekcjonuje Twoje przepisy...mam nadzieje, ze mojemu mezowi (ktory jest rodowitym Turkiem) bedzie smakowalo tak jak u mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosze aga_gag; Teraz dla kawalery / panny Soğanlı yumurta (jajka z cebula) Ciecic cebuly jak pol cebula 4x4, smazyc na oleju. Potem dodac jajki i zamieszac. Dodac soli. Makaron z yoghurtem czosnikowym Gotowac makaron, w innym miejscu smazyc sam olej. Od razu dodac olej do makaronu. Potem smazyc dodatkowy olej, dodac pieprz czerwony i czekac 5-10 sek. zeby olej bedzie czerwony Na dole makaron, gorze yoghurt z czosnikiem, gorze olej. (Kawalery, jesli nie wiecie ile makaron zostaje gotowany, palic jeden papieros, zostac, w koncu papierosa sprawdzic makaron :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej kawalery / panny Latwe pizze Koncentrat pomidorowy Olej roslinny Oliwki Pieczarki Chleb / bulka ile trzeba Ser zolty Cebula Salamy / kielbasa Inny toppingy Przygotowac chleby na stole, w innym miejscu mieszac koncentrat pomidorowy i olej. Polozyc na chlebie jak maslo. Potem dodac ser zolty, dodac cale pozostale, najgorzej ponownie ser zolty. Polozyc na piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaxxxp
inzynier ciekawe te twoje przepisy, dziękuję, napewno wypróbuję. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaxxxp
Może masz jeszcze jakieś? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaxxxp
Jedyne Polskie danie które smakuje mojemu mężowi to placki ziemniaczane. Inzynier prubowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie probowalem albo probowalem nie pamietam :) Dondurmalı İrmik Helvası (Chelwa z kasza manna & lody) 1 szkl. kasza manna 1 szk mleko 1 szk woda 1 szk cukier 1 wanilia 2 lyzka margarin albo maslo 1/4 szk olej roslinny lody Szmazyc kasza manna na margaryinie + olej roslinny. Kolor musi byc prawie brazowy. W innym miejscu gotowac cukier, mleko i wode. Po gotowaniu polozyc kasza manna do tej syrupa, mieszac. Na talerzu najpierw jakis bakalie, potem helva, potem lody, potem ponownie helva. Lody musi byc w szrodku helva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaxxxp
Dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Inzynier taki przepis na chałwę z kaszą manną moj tata znalazł ostatnio w gazecie i powiedział, że zrobi. POwiem Wam jak wyjdzie i podam tamten przepis. Odrazu czułam, że to coś tureckiego ;) Mnie mój znajomy Turek zaprosił kiedyś na lody i baklavę. Lody tureckie są bardzo słodkie a baklava wiadomo - jeszcze bardziej. Wszystko razem przyprawia o mdłości, ale teraz, dzisiaj dużo bym dała żeby poczuć ten smak. Obtoczona baklava w lodach to jest to! SPróbujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edysia07
A ja trochę zmienię temat... Znacie może jakieś tureckie filmy godne obejrzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Ja znam pare, ale godny obejrzenia jest Recep Ivedik, bardzo zabawna komedia, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
I moze jeszcze dodam...Kabadayi, tez warty obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edysia07
Mam Recep ivedik ale niestety nie moge znalezc napisow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turk kizi
Merhaba! Nasilsin?? :-) O jak milo.. tutaj zajrzec :):) widze.. ze forum o Turkach :):) weszlam na poprzedni to taam bylo nie ciekawie .. aa tutaj widze... kazdy sie wypowiada o swoim zyciu z Nimi;) kurde, ale chyba juz tutaj nikt nie zaglada.. bo widze ostatnie komentarze z lutego ... ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomoże mji ktos przetłumaczyc takie zdanie: günaydın aşkım benim davet ne oldu senin yanına gelmek istiyorum çünkü seni cok ama çok seviyorum aşkım bo rozumiem tylko askim i seni cok ama seviyorum pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wszystko wiem, dziekuje za pomoc jednej osobie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykły Pilav (Tereyagli Pilav) Składniki: 2 szklanki ryżu, większego o okrągłym kształcie ziarna 100 g masła 1 łyżeczka soli 1 1 łyżeczka cukru 2 1 szklanki wody, wywar z mięsa lub kurczaka Sposób przygotowania: Ryż zalać gorącą wodą w misce z 1 łyżeczką soli i zalać gorącą wodą, odstawić na 30 minut. Odcedzić i przepłukać zimną wodą. Rozpuścić masło w średniej wielkości rondlu i dodać ryżu. Mieszać na średnim ogniu do czasu gdy ziarna ryżu przestaną przyklejać się do drewnianej łyżki. Dodać soli, cukru i wrzątku lub wywaru, zamieszać i przykryć. Gotować na małym ogniu przez około 15 minut lub do czasu gdy wyparuje woda i pojawi się para na powierzchni. Odstawić z gazu na bok bez usuwania przykrywki przez 10 minut. Następnie delikatnie zamieszać drewnianą łyżką. Przykryć i czekać przez dalsze 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budyń ryżowy (Sütlaç) Składniki Miara Ilość Ryż 1 szklanki 90g Mleko 4 szklanki 1lt Skrobia 2 łyżki stołowe 10g Cukier 1 1/5 szklanki 240g Cynamon 1 łyżeczka 2g Skórka cytryny 2 łyżeczka 10g Woda 1 1 szklanki 300g Wypłukać ryż i gotować przez 20 minut z 1 szklanką wody na małym ogniu. Rozpuścić skrobię w 1 szklance wody. Dodać skrobię i mleko do gotowanego ryżu, zamieszać i gotować przez 10 minut. Dodać cukier i skórkę z cytryny, zamieszać i gotować przez 2 minuty, następnie umieścić w miseczkach deserowych. Posypać cynamonem. Regionalna charakterystyka: Jest to powszechny i prosty deser, można go łatwo przygotować a jest bardzo smaczny jeżeli podajemy go z różnorodnymi produktami. Można podać ze zmielonymi orzechami, świeżymi owocami lub zaprawami. Jeżeli sutlaç jest pieczony, zatrzymujemy 1 szklanki sutlaç; ochłodzić. Wymieszać z 1 jajkiem. Tę mieszankę rozprowadzić na budyniu w kubkach. Piec przez 10 minut do czasu uzyskania złotego koloru. Budyń ryżowy lub “Sutlac” jest zwany “Sutlu lub “Sutlu As” w niektórych regionach Anatolii. “Sutlu” oznacza “z mlekiem”, “Sutlu As” oznacza “Posiłek mleczny”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×