Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Monika_Wiktoria
a krwawienie masz normalne jak podczas okresu czy moze takie bardziej skape? bo cyztalam, ze przez kilka pierwszych m-cy brania pigul mozna plamic,wiec moze to to? tez przepisali mi yasminelle, ale czekam do okresu,zeby moc wziac pierwsza tabletke. zobaczymy jak sie po nich bede czula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. no jakby tak porównać do okresu to skąpy.. ale to nie takie pojedyncze plamiki... tylko no.. kurcze.. tak ze nie ze jest tak jakby nie bylo tylko jest tak ze jest.. hehehe:) i wszystko wiadomo:P nie no..mysle ze to wlasnie to przejscie na tabsy tak dizala, z reszta ide w srode do gina bo po połowie opakowania mialam sie pokazac, to sie go zapytam:) pozdroooo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange 72
Wiesz co- okres mam normalny ,ale chyba nie co krótszy.Dziś jest czwarty dzień i już krwawienie jest skape,a zawsze miałam bite 6-7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
Hej ;) wczoraj lekarz przepisal mi yasminelle , sa to moje pierwsze tabletki i szczerze mowiac obawiam sie tego... mam takie pytanie... czy jesli wybiore caly blister ( 21 dni) to mam miec w tygodniu bez tabletek miesiaczke ? a jesli nie bede miala ? mam niereagularne wiec spozniaja mi sie zawsze kilka dni :/ i czy ktoras od jakiegos czasu stosuje juz te tabletki ? skutki uboczne wystepuja na ogol po kazdych tab. anty. ? z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko.szczęścia
Yasminelko, jak Ci lekarz dal w prezencie opakowanie pigulek, to znaczy, że dopiero co jego progi opuścił przestawiciel handlowy firmy. Nie wiem, jak Ty, ale ja w takiej sytuacji zrobiłabym sie mocno podejrzliwa co do intancji ginekologa (bo liczne sa przypadki wypisywania recept tylko po to, aby zdobyć wycieczkę lub laptopa od producenta pigulek). Zamiast z zachwyconą miną brać, co dają, bo gratis, tzreba było dokładnie przeegzaminować swojego lekarza pod kątem tego, dlaczego uważa te pigulki za najodpowiedniejsze dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. chyba sie nie zgodze... dlatego że ja bardzo dlugo rozmawialam z lekarzem na temat jak dobiera sie pigulki i tez stanelo na yasminelle i wcale nie uwazam ze moj gin mial zle intencje. Oweszm, jest to cos nowego, ale podobno bardzo dobrze sie sprawujacego. I uwazam ze to ze maja gratisa to tylko plus, po polowie blistra i dzie sie na kontrole zeby sprawdzic jak sie czujesz, czy wszystko w pozadku.. jakby nie bylo w pozadku to po co wywalac 40 zeta?? probki sa po to zeby sie zareklamowac, owszem, ale i po to zeby odpowiednio dobrac pigulke. pozdrooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_Wiktoria
przynajmniej jesli sie nie przyjma to nie wyrzucimy ok.40 zł. w błoto. A co do okresu w czasie 7 dniowej przerwy to nie ma sie co martwic, przyjdzie na pewno ;) a jesli nie to po prostu idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika_24
Witam :) mam pytanie ja biore yasminelle na powazne klopoty z cera i zamiasta poprwy jest gorzej we wtorek ide na wizyte kontrolną. czy któraś z was miala to samo?Poza tym tabletki ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_Wiktoria
a jak dlugo je bierzesz?:> Podobno potrzeba 3-4 m-cy, zeby widziec jakas poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika wiesz ja tez mam problemy z cera i tez zaczelam stosowac yasminelle, ale zaczelam je stosowac jako antykoncepcje a nie lek na trądzik. Przeczytalam w ulotce ze moze powodowac jakies problemy z cera ale mnie sie wydaje ze to na poczatku tylko, a potem jak sie organizm przyzwyczai to wszystko sie poprawi:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na trądzik mam taka masc \"duac\" i naprawde, jest świetna. Przynajmniej dla mnie. Cera mi sie najpierw poprawila ale tez zauwazylam ze przez tabsy teraz jest troche gorzej.. ale trzeba byc dobrej mysli:) 3majcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki:-) Juz wczesniej cos pisalam... i za tydzien koncze yasmine i przechodze na yasminelle. Mam nadzieje ze bede lepiej sie czula po tych drugich... Jezeli chodzi o cere przy pierwszym opakowaniu i jakiekolwiek dolegliwosci - dziewczyny to sa hormony i czasem potrzeba nawet kilku miesiecy aby organizm sie przyzwyczail. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_Wiktoria
ja mam nadzieje, ze mi po yasminelle cera sie nie pogorszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elika82
Dziobus kochana daj znac jak sie czujesz po przejściu z Yasmin na Yasminelle, bo też zamierzam sie ze zmianą, ale nie jestem pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczko_Wiktorio! bądz dobrej myśli to po pierwsze a po drugie jesli tak bardzo sie obawiasz (i wcale Ci sie nie dziwie) to porozmawiaj z lekarzem. Właśnie to są hormony.. kture po prostu wariują w nas troche i hmm.. trzeba czasu zeby sie przyzwyczaił organizm. Buziaki i pozdrowki:) ja ide w środę do gina, jak sie czegoś dowiem to napewno napisze:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange-72
czesc babeczki!! Ja od kilku dni mam jakies objawy grypopodobne.tzn. kreci mnie w kosciach a własciwie w stawach,no i piecze mnie tak jakos dziwnie skóra na udach.Poza tym cały czas mi jest zimno,jakas gesia skórka mi wyskakuje i muszę ie ubierać.A zawsze było mi goraco. Jak myslicie czy to moze być działanie hormonów??? Czy mnie coś bierze ale wziasc nie moze - bo mam tak juz kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka84
cześć wszytskim!!! ja biorę yasminelle od dwóch dni dzisiaj będzie trzeci jak narazie wszytsko jest w porządku nic mi nie dolega chyba tylko to że nadal śpiąca jestem choć wyspałam się jak nigdy może to one na to wpływają!! a pierwsze opakowanie dostałam od ginka gratis bez niczego więc jestem do przodu o jakieś 35-40 zł:) mam nadzieję że wszytsko będzie oki nadal:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja__88
Ja 3 dni temu skończyłam pierwsze opakowanie i czuje sie całkiem dobrze. Mam tylko plamienia i przez pierwsze trzy dni strasznie bolały mnie piersi. ale tak poza tym to są OK. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_Wiktoria
ogolnie to slyszalam, ze wiekszosc dziewczyn bioracych yasminelle je poleca. Ale to w koncu indywidulna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annuszka22
Ja też byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi Yasminelle. Wcześniej brałam Cilest ( fatalnie sie czułam i przytyłam bardzo :-( ), następnie Yasmin (przez pierwsze 3 miesiące czułam się świetnie i schudłam nawet 3 kilo, ale... po 5 serii tabletek czułam się strasznie: puchły mi nogi w związku z czym budziłam się w nocy z bólu, ciągły ból głowy i zawroty, plamienia, huśtawka nastrojów i piersi mi strasznie urosły o 2 rozmiary!) od 6 miesięcy nie zażywam żadnych tabletek. Z powodu moich objawów po tabletkach lekarz polecił mi Yasminelle ponieważ nie powodują juz powiększania piersi, przyrostu wagi. Nie wpychał mi tabletek, po badaniu i rozmowie stwierdził, że te tabletki nie powinny mi tak zaszkodzić jak Yasmin ponieważ mają mniejszą dawkę hormonów. No cóż, 1 opakowanie wezmę za tydzień i mam nadzieję, ze juz mi więcej nigdzie nie przybędzie :-( W Częstochowie kosztują od 30-45 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzepa
witam..... Pisałam w zeszłym tygodniu ---przypominam---że mam schize że może coś może być nie tak że moge być w ciaży że miałam plastry ale je rzuciłam i biore yasminelle....... Masakra co ja przechodziłam w weekend i dzisiaj normalnie szok....ale byłam dziś u ginka (fak że szłam jak na skazanie) i powiedziałam jakie mam obawy że mogłam zaciążyć........ zrobiła mi USG-dopochwowe i mówiła że nie widać nic........... Więc jupiiiiii jupiiiii skacze do samego sufitu.....omijam już fakt że mnie cycki bolą a niech bolą biore tabsy więc może to przez to...... i jeszcze jeden wyskok pod sufit.. od jutra nie obżeram się od jutra dietka....nie mogę sobie pozwolić aby hormony zrobiły ze mnie baryłeczke........ pozdrawiam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jak tu gwarno i radośnie! :) ja dzis bylam u ginka bo od dwoch tyg biore yasminelle i mialam sie przyjsc pokazac:) poniewaz czuje sie dobrze (na poczatku bardzo sennie bylo) to przypisal mi juz je na stale:) znaczy sie nastepne opakowanie:) tylko.. wlasnie mam male pytanie.. hmm.. troche to krępujace, ale cuz.. przez internet mozna wszystko:P wiec pytam.. tabsa wzielam ponad 3 godzinki temu, ale bolam mnie cos brzuch.. moze cos zjadlam? no i moj zaladek postanowil bolec i bolec. I zrobilam troche zadsza kupke.. nie tak ze musialam biegac do kibla.. czli to nie biegunka, ale... tak sie zastanowilam czy mam wziac jeszcze jedna tabletke.. i chyba nie, ale stwierdzilam ze sie z Wami tym podziele bo to taki dylemat zyciwy, same rozumiecie:P buuuziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milkaaa1234
cześć piękne wy moje, dzis ginka zapisala mi yasminelle. wcześniej brałąm 3 miesiące diane, i czułam się przez nie fatalnie, 6 tygodni okres bez przerwy, potem 2 tyg spokoj, potem znowu okres nie wtedy gdy trzeba. i to okres, a nie jakieś tam plamienia :( do tego biust o nawet więcej niż 2 rozmiary większy, z bólu się budziłam w nocy, głowa pękała i depresja totalna, więc musiałam zmienić. mam nadzieję, że po yasminelle się poprawi. I że w końcu znowu będę mogła nosić moje ulubione staniki :) Kilka lat temu brałam Logest i Microgynon - pierwsze super, drugie dno. pozdrawiam i piszcie jak się czujecie, w końcu to nowość i nie wiadomo, czego się spodziewać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość courtizzle
Milkaaa! Ja brałam diane 35 4 cykle... przytyłam 10 kg i biust mi sie powiekszyl o 2-3 rozmiary... Chopak się cieszy, ale taki biust czasem przeszkadza:/. Dziś 2 dzień z yasminelle. Diane brałam przede wszystkim na nieregularny okres i problemy z cerą (a że anty to super;) ). Wszystko się unormowało. W ulotce yasminelle przeczytałam, ze skutkiem ubocznym może być trądzik. Ktoś coś wie? Pozatym yasminelle zaczęłam brać w 6 dniu cyklu. Na ulotce napisali, ze pierwszego dnia lub 3-5... Po drugie gdybym brała diane 35 zaczęłabym kolejne opakowanie w niedzielę, czyli po 7 dniowej przerwie. Yasminelle wzięłam w poniedziałek... Tzn że nei będą działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurdesz... ja to nie rozumiem.. mój gin powiedzial: \"to przypiszemy cos takiego zeby byla to antykoncepcja odpowiednia do wieku (18lat mam) i dodatkowo zeby pomoglo na cere:)\" no to jak to jest..? ze w ulotce pisza ze skutkiem ubocznym moze byc trądzik?? eh... bardzo tego nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feloniu.. wlaśnie nie wiem.. i oprócz tego że chcialam brać tabsy jako anty to też chcialam zeby na cere podzialaly.. no i lekarz dobierajac wzial to pod uwage (z reszta napisałam to wyzej) ii.. ja biore dopiero 16 dni albo cos kolo tego... i poprawy wiadomo ze jeszcze nie ma.. To co mnie troche przeraza to to ze w ulotce jest napisane ze moze jako skutek uboczny wystapi tradzik... wiec ja juz nic z tego nie rozumiem... ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
pidzamka :) to juz yasminelle 16 dni lykasz ? a w ogole jakies skutki uboczne zauwazylas juz ? wlasciwie po jakim okresie stosowania antykoncepcji poprawia sie cera ? bo tez mam zamiar brac yasminelle ale musze jeszcze z tydzien poczekac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj zaraz policzymy:P popatrze w prześliczny blisterek i licze..1..2..3.. o! dziś właśnie była 16sta:) Samopoczucie bardzo w pożądku, choć przyznam że na początku byłam bardzo senna i troche mi bylo niedobrze, ale to dosłownie dwa dni.. a potem bardzo spoko:) Ja słyszałam ze jezeli o cere chodzi to trzeba czekac jakies dwa miesiące:/ no cóż... poczekam.. przecież sie nie zabije:P hehe:) No i wiecie co Wam powiem, towarzyszki, że jakoś i tak, mimo tabsów, mam shiza przed odstawieniem prezerwatyw... bo jednak z gumką to raczej widać czy stało sie coś nieoczekiwanego.. a w przypadku tabletki.. to przecież nie ma jak tego sprawdzić.. No cóż.. z czasem sie przekonam pewnie i nie bede shizowac:) a tym czasem... siadam do wypracowania z polskiego:) hehe nie ma to jak szkoła.. tak więc ciepło sie 3majcie babeczki:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon-isia
ja od roku biore jasmin schudłam 10 kg a cera bardzo mi sie poprawila, tydzien temu przeszlam na Yasminelle ze wzgledow zdrowotnych-skusila mnie ta mniejsza dawka na razie nie widze rzadnych roznic miedzy nia a yasminem,,,i mam nadzeje ze tak zostanie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange -72
czesc babeczki U mnie jednak rozwinęła sie grypa no i wiadomo leki. Ale mam nadzieje ze zwykła polopiryna nie ma wpływu na działanie tabl.Bo powiem wam ze ja też mam obawy i chyba nigdy tak do końca nie zaufam tabletkom. Ja juz mam dwójke dzieciaczków i nie chcialabym aby mi sie coś przytrafiło. póki co pozdrawiam i spadam do wyrka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×