Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Ekus
kto mi odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Ekus--- a przy ktorym opakowani jests? I jaki to jest bol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Ekus---- jesli chodzi o tabletki to tak-wszystko jest wporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarta113
hej EKUS. jezeli przyjmowalam miej wiecej o tej smej porze a glownie chodzi ze codziennie to wszysko powinno byc ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
jestem po srodku trzeciego... boli mnie podbrzusze czasami jajniki. to sa takie skurcze i jakby to nazwac,takie'puste'bóle;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki pomóżcie mi :( mi zostały przepisane Yasminelle na krwotoczne miesiączki no i skończyłam drugie opakowanie ,jestem teraz w trakcie krwawienia i praktycznie niczym się ono nie różni od tych krwotoków co miałam przez braniem Yasminelle :(:(:(Co jest?Przecież gin mówila ze okres będzie znacznie skąpszy :(i prawie każda dziewczyna biorąca Y tak ma a ja nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarta113
jesli przyjmowalas* pomylilam, sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
jesli biore je tak jak powinnam to jestem zabezpieczona ciągle? nawet ósmego dnia przed wzieciem tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mam problem pomozecie
tak na podbrzuszu i czesto ale nie za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
*ósmego dnia ,po 7 dniowej przerwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
jesli berzesz je tak jak w ulotce to nawet w ciagu tych dni przerwy miedzy blistrami jestes zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
pulsuje cie to tak ? takiejakbyy skurcze ? i czasami jajniki zakolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
a nie jest to zabezpieczenie słabsze? to prawda ze po tabletkach jest cieżej zajsc w ciaze? gdy juz sie ich nie bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
ja pisze tez w tym niku hej pomozecie. to ja mam ten broblem z bolem brzucha nie zidentyfikowanym i ztym ze nie bralam zedlug strzalek ale wedlug dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
mnie do polowy 2 opakowania bolal brzuch tak co 2-3 dni. To byl taki bol jak przed okresem .....ale teraz juz nic mnie nie boli a jurto koncze 2 opakowanie. Ale jesli bardzo się martwisz to możesz iść do gina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
jesli macie jakies informacje na ten temat to czekam i z gory dzieki:) a sama choc ne wielka tez sluze pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Marta 113 ------ni ema znaczenia w jakiej kolejnosci bierzesz tabletki- wszystkie maj aten sam sklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
dzieki nowai22 :) przestraszylam sie tylko dla tego ze kolezanka powiedziala ze trzeba je koniecznie brac wedlug strzalek a ja juz w 2 opakowaniu znow biore tak samo najpierw gora srodek i dol a srodek jest wg strzalek na koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
dzieki wielkie:* douslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
EKUS jesli odstawiasz tabletki nie ma problemow z zajsciem w ciaze chyba ze nie robisz przez bardzo dlugi okres czasu przerwy 7 dniowej miedzy blistrami bo wtedy organizm moze sie przyzwyczaic i beda zaburzenia ale jesli w ciagu roku nawet z 4 razy wezmiesz po 2 blistry pod rzad to nic sie nie zmieni i po odstawieniu mozesz normalnie zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 113
i nie jest to zabzpieczenie slabsze wszystko jest tak ustawione aly w ciagu tych dni zabezpieczenie bylo takie samo tak mi tlumaczyla ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie i chyba znam na nie odpowiedz ale chciałam sie upewnic.jesli pierwszy dzien przerwy miałam w zeszłą srode to 7 dniową przerwe koncze jutro czyli jutro powinnam wziąć tabletke?sorki ze zawracam głowe takimi głupotami ale nie chce popełnić tak durnego błędu ! :*dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ostatnią tabletke wziełaś w zeszly wtorek to jutro zaczynasz nowe opakowanie zawsze zaczynasz tego samego dnia tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Do nulka_77 Nic niepisza o tym ze byly uczulone na jakis skladnik przyczyna smierci byla zakrzepnica krwi. I statystki ktore wczesniej podalam o skutach ubocznych ktorymi jest zakrzepnica tez mowia same za siebie i pisza wlasnie ze najwiecej taki skutkow ubocznych maja Yasmin i Microgynon firmy Bayer Schering Pharma (czyli tez firma ktora produkuje Yasminelle) Moje zyly juz po tygodniu brania sie powiekszyly teraz wlsnei skonczylam brac 3 opakowanie i nadal jest tak samo... najpierw dretwaialy mi nogi bylam u lekarza ale wtedy dretwinie ustalo wiec mowil ze te zyly to neima co sie przejmowac bo to tylko troszke mam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Wiem dziewczyny ze wiele z was wczesniej barlo Yasmin i zmienilyscie na Yasminelle czy kotras z was po barniu Yasmin miala przypadek zakrzepnicy lub slyszal ao takim przypadku? Czy mialyscie po Yasmin wiecej skutkow ubocznych niz Yasminelle. To wazne poniewaz jak pisalam juz wczesniej dwie dziewczyny w Norwegii zmarly na s kutek zakrzepnicy po tabletkach Yasmin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Wlasnie z tego wszytstkiego najbardziej boja sie zakrzepicy, wiec jeszcze jak przeczytalam o tym artykule:/ moze ktoras z wsa wie jakie badania nalezy zrobic by wczesniej wykryc zakrzepice. u mnie zyly sa bardziej widoczne,a nawet moge powiedziec ze sas bardzo widoczne, z ty ze to moze dlatego ze w ogole sie nie opalam:D, no i jakichs specjalnych pajaczkow nie zauwazylam:) To jak jest z tymi badaniami:) Dzieki i pozdrawiam Was wszystkie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Yasmin - 1 żółta tabletka powlekana zawiera Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,03 mg. Yasminelle, 0,02 mg + 3 mg, tabletki powlekane Ethinylestradiolum + Drospirenonum Czyli wniosek z tego ze tabletki roznia sie tylko 0,01mg Ethinylestradiolum. Ja myslalam ze one sa o wile lepsze bo rozna sie czym wiecej ze maja moze jakies inne lepsze skladniki.... Ale niejestem lekarze, nieznam sie na tym ale troche mnei to zaciekawilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Do saszulek To lekarz nie robil ci zadnych badan przed wypisaniem tabletek antykoncepcyjnych. Przdewszystkim lekarz przed wydaniem takiego leku powinien zrobic badabnie na czas krzepniecia krwi ( to jest wlasnie badanie ktore sprzawdza krzepliwosc krwi ) trzeba z robic jeszcze badanie na plamy watrobowe i pczywiscie najwazniejsze to badanie hormonalne bo jak naprzyklad jak masz zaduzo drospirenonu i etynyloestradiolu to neimozna s tosowac antykoncepcji bo wlsnei te hormony to glowny skladnik tabletek anty. Trzeba wiec zrobi 2 badanai krwi jedeno to na czas krzepniecia i plamy watrobowe, a drugie to badanie hormonow tylko t e badanie robi sie w ktoryms dniu cykly ale niepamietam niestety kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
To naprawde lekarz tylko tak wyspial tabletki bez zadnych badan? A chociaz jakis wywiad z toba przeprowadzil , czy masz obfite miesiaczki, czy ktos w rodzinie mial zakrzepnice, czy masz jakies krwotoki z nosa , czy mialas kiedy jakis krwotok przy zabiegu chirurgicznym itp. pytania? Ps. Mi wyszly zyly nei az tak mocno ale sa widoczne i to mnei w kurza bo neizladnie to wyglada, a tez jestesm blada i to tym bardziej nie za ladnie, ostanio zauwazylam tez takie pajaczki moja amam mowi ze to wyglda na pocztek malych zylakow, ale w tym wieku mam dopiero 23 lata przeciez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
LWnsie znalazlam bardzo ciekawa wypowiedz ne jednym z forum na temat Yasmin. Re: Yasmin to opinia z forum gazety wyborczej: wczoraj ogladalam w TV(mieszkam w Holandii) program o,,smiercionosnych lekach"' i oprocz znanego w Polsce Vioxxu,pojawil sie na czolowce listy wlasnie Yasmin.Ten ostatni pojawil sie na rynku w 2001 roku i zdobyl popularnisc dzieki temu,ze mial nie powodowac tycia.W wielu krajach ,w tym rowniez w Holandii,kobiety zmarly po zazywaniu tych pigulek i wciaz w wielu krajach nie wprowadzono ich na rynek do sprzedazy.Polska nalezy do tych krajow gdzie rynek farmaceutyczny nie zostaje z tylu za zachodnim i te leki,ktore sa w aptekach w Europie Zachodniej czy USA sa takze w Polsce,wiec to nie jest tlumaczenie iz Yasmin nie pojawil sie u nas(w Polsce) tak bez powodu.Teraz dopiero rozgorzala dyskusja jak zdradliwy jest Yasmin a firmie go produkujacej wytoczono juz procesy.Nie wiem kto sie zdecyduje na ten lek i czy w ogole w Polsce pojawi sie w aptekach;ja po wczorajszym programie nie mialabym ochoty nawet o niego pyatac.Na rynku jest tak wiele sprawdzonych doustnych srodkow antykoncepcyjnych i wiekszosc z nich rowniez nie wplywa na przyrost wagi,wiec nie wiem dlaczego szukac smierci? Cala sprawa z Yasmin polega na tymze dziewczyny /kobiety ktore go zazywaly nie mialy skutkow ubocznych bez dlugi czas,a kiedy okazalo sie ze cos im dolega ,to niestety bylo za pozo,by pomoc-umarly.Matka jednej z dziewczyn opowiadala,ze ona po dwuletnim braniu Yasmin rownize schudla i byla zachwycona gdy nagle dostala ataku dusznosci;umarla zanim przyjechala karetka.Maz innej kbiety rowniez mowil,ze zona przeszla na Yasmin zeby schudnac chociaz lekarz mowil jej,ze Yasmin nie jest do konca bezpieczny i ze nie we wszystkich krajach jest dopuszczony do sprzedazy.Skutek byl potworny-kobieta zmarla w czasie jazdy samochodem,zaatakowaly ja rowniez silne skurcze krtani,udusila sie;w wypadku zginela ich 3 letnia coreczka.To nie byly bajki ale relacje osob,ktore stracily bliskie sobie osoby biorace Yasmin.Po badaniach okazalo sie,ze smierc jest skutkiem brania wlasnie Yasmin. Ja nie jestem producentem tabletek antykoncepcyjnych i wlasciwie nie mam zadnego celu,zeby Was przekonywac,ale uwazam,ze skoro wiem i sama taki program obejrzalam,to mam obowiazek Wam o tym napisac,a i tak decyzja nalezy do Was.Ja jednak na Waszym miejscu skonsultowalabym sie w tej sprawie z wlasnym ginekologiem;moze na forum jest jakis lekarz,ktory tez moglby podzielic sie swoja opinia.Dla mnie wazniejsze kjest zycie i zdrowie niz kilka dodatkowych kilogramow i wlaski na twarzy.Jesli jest tu jakis lekarz,ktory ma cos konkrytnego do dodania,to byloby milo i na pewno z korzyscia dla nas wszystkich. Powodem smierci byly zakrzepy i jako nastepstwo zatory pluc i udary mozgu. Yasmine dziala odwadniajaco, przez co mozna wlasnie chudnac (nastepuje odwodnienie organizmu i przez to spadek wagi, a nie prawdziwe chudniecie). A odwodnienie sprzyja zageszczaniu krwi i w rezultacie powstawaniu zakrzepow. Dlatego tez Yasmine jest bardziej niebezpieczna niz inne pigulki. Normalnie pigulki (w tym rowniez Yasmine) zageszczaja troche krew dzieki zawartym w nich estrogenom. Gdy sie to polaczy z odwodnieniem (tylko Yasmine i troche Jeanine) powstaje smiercionosna mieszanka.http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=216&w=20736317&v=2&s=0 Autor: Ania Dodano: 2005-08-10 11:52:36 Tutaj podaje link do tej storny: http://www.puellanova.pl/forum.php?show=4539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×