Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość teraz ja pytam.
gerlsy,więc jestem po wizycie u ginekologa. wyniki w normie,pomimo,ze niektóre z nich są podwyższone to pani powiedziała,ze wszytko w normie. jedynie to co jakiś czas mam brac cyclo 3 forte. co do moich obaw to byly nieuzasadnione,o tym zabezpieczeniu mówi sie na wszelki wypadek przy przejsciu,poza tym novynette są chyba troszke silniejsze od yasminelle (to już moja teoria) :) buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja pytam. a co mialas podwyzszone? mialas moze robione badania na alt, ast, aptt, glukozę czy cholesterol, czy raczej tylko morfologia krótka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odp
Biore yasminelle od kwietnia. zawsze mam okres w piatki. recepty mam od mamy ktora jest gin. nigdy sie nie badalamniedlugo ide do gin ale chcialam zapytac czy moge miec pewnosc ze jestem zabezpieczona bo wyjezdzam z chlopakiem na weekend i pewnie cos bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VENUS81
Aneta---* oczywiscie zgadzam sie z Toba. Ale mialam kilka kolezanek które również "panicznie" obawialy sie ciaży i oprócz zabezpiczenia w formie tabletek stosowały także gumki. A poźniej gdy zdecydowaly sie na dzieci to musialy sie starac kilka lat i oczywiscie poparte to było leczeniem hormonalnym na bezpłodność. Może troche panikuje i wyolbrzymiam ale dziecko to nie jest zakup którego zakupienie można kntrolowac, kiedy sie chce. Jakby s wpadła to moge sie założyc ze nawet na dziecko by sie znalazła. No chyba ze masz 20 lat. Ja mam 26 i troche inaczej na to wszystko patrze. Moze mój zegar biologiczny już tyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
VENUS81 Kurde a ja dostalam Yasminelle wlasnie po to zeby zajsc wciaze kiedy skoncze je brac.. To sa hormony i mialy mi uzulepnic brak hormonow.. Ponoc mozna brac albo normalne hormony albo antykoncepcyjne..... To czy moj lekarz sie mogl mysli c i bedzie ciezej mi zajsc w ciaze.. ech juz s ie w tym pogubilam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odp
proszę odp mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorąc tabsy jesteś ZABEZPIECZONA. po prostu brak badań może wpłynąć na ewentualne komplikacje zdrowotne, typu: żylaki, marskość wątroby, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznam sie nie przeczytalam calego topicu bo za duzo tego .... ale niektore wpisy mnie zszokowaly .... ja wlasnie dzis wzielam ostatni tabletke z 1 blistra i nie powiem pare rzeczy zauwazylam ale nie przesadzajcie ! po pierwszym tygodniu przez 2 dni mialam skurcze lydki ale tylko 2 dni i jeszcze plamilam po 4 czy 5 dnaich brania Y ! ale to trwalo tylko 2 dni i tera zczuje sie dobrze ... lekarz zaraz po przepisaniu powiedzial ze przez pierwsze 2 miesiace moze pojawic sie plamienie ale to sie wszytsko pozniej wyreguluje ! wiec powinno byc dobrze... a co do utraty wagi to schudlam 2 kg ... szczerze nie narzekam ... zobaczymy jak bedzie pozniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaaaaaaa11
rezygnuje z yasminelle bo strasznie bola mnie nogi-konkretnie łydki, pala jakby w srodku zyly.Wychodza zylaki.Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem przy końcu 3 opakowania Yasminelle i prawie wszytkie skutki uboczne ustąpiły a było ich baaaardzo dużo ,ale ostnio zauważylam uwidocznione żyły na nogach co wcześniej absolutnie nie miało miejsca :O i pulsują mi żyły parę razy dziennie! Powiem szczerze że zaczynam się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------------------->schering no ja dostalam okresik w pierwszej przerwie to 3 dnia. teraz aktualnieejstem po drugim opakowaniu akutat teraz czekam na jakies oznaki plamian czy jzu okresu jak narazie to moj 2 dzien i nie mam nic zero okresu. ale mysle ze dostanie bralam regularnie tabletki i teraz kochalam sie do konca bez zabezpieczen zobaczymy - ale jak to kobiety niektore maja psyche zryta i jak nei dostana okresu to panikuja - a ja si edo tych zaliczam (chyba) bo starsznie sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
dwa miesiące temu robiłam próby wątrobowe i aptt,wszytko wyszło w normie (patrzyłam i na normy i sam lekarz mi to powiedział) teraz powtarzałam bilirubinę całkowitą,INR (krzepliwość) oraz morfologie. troszkę siębałam przed wizytą u lekarki,bo tak bilirubina mi skoczyła z 3,5 do 12,5 czyli różnica jak dla nei gigantyczna,dalej krzepliwość 10,02,gdzie norma jest pd 0,9-1,2 czyli podwyższone. ginekolog powiedziała,że nie mam się cego obawiać,bo to normalne że mam podwyższone wyniki działaniem tabletek,ale wszytko się utrzymuje w normie i następne badania za rok (co w moim wydaniu skończy się badaniami za kilka miesięcy :p ) pytałam się o tą aspirynę,ale powiedziała,że podaję sięją tylko w uzasadnionych przypadkach,a ja takiego nie mam,więc nie będe siętruła kolejnymi lekami. przepisała cyclo 3 forte(bez recepty) i powiedziała,żeby stosować raz na jakiśczas (jedno opakowanie to 30 kapsułek) wtedy kiedy zaczną mnie nogi boleć albo jak będe miała długo siedziec (teraz pracuje za biurkiem tylko 3 tygodnie,a potem studia).na innym forum dziecwzyny pisały,że te kapsułki są bardzo dobre. właśnie zapomniałam jąpoprosić o glukoze,bo kiedysod wysiłku popękały mi naczynka w oczach i okulistka kazała mi zrobić przy okazji innych badań morfologię zrozmazem i właśnie glukoze.ale nie ma obaw ja jak przystało na hipochondryka i człowieka kochającego wizyty u lekarzy za jakiś miesiąc,dwa pojde na badania krwi,choćbym miała sama za to płącic :) tymczasem uciekam w wir pracy,dziśto trochu będzie siętutaj działo,więc nie wiem czy Was odwiedze...no i chciałabym siepochwalić: mój ukochany na miesiac się wprowadza do mnie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
INR wyszło mi 1,02 a nie 10,02 :):) żeby nie było... zauważyłam,że ostatnio siępodniosły głosy na temat tych bólów no,nie wiem czy to pod naciskiem niektórych z naszych wypowiedzi,gdzie teraz każde zakłócie zwala się na tabletki czy faktycznie...ale dziewczyny obserwujcie swoje organizmy i nie popadajcie w skrajność,często bóle nóg są spowodowane jakimiś innymi czynnikiami. oczywiście nie mówię,że sobie takie rzeczy wmawiacie,ale spokojnie. idźcie na badania,skonsultujcie sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
ja dalej nie ma nic jejku boje sie normalnie boje. wiem ze nie powinnam ale sie boje - jak spowodowac przyspieszenie okresu jzu wczoraj bylam w solarium wygrzalam sie az wszystko mnei pieklo brzuch nagrzany jak choelra potem po 5h weszlam do goracej wody az pazyla i andal nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
teraz ja pytan-------> Swięta racja Ja w dalszym ciągu czekam na okres jestem po 1 op Y i w niedziele wzielam ost. tabl. Mysle ze powinnam dostac dziś A po poludniu odbieram badania, zrobilam sobie wszystkie 3 próby wątrobowe, potas i wskaznik krzepliwosci krwi za wszystko zaplacilam 60 zł szok! Bo trojglicerydy, cukier i cholesterol robilam 1,5 mies temy i wszystkie wyszly dobrze. Ale nie mialam czasu isc po skierowanie do gin bo do niej trzeba czekac caly dzień - szkoda urlopu. Jak bede miala winiki to juz poswiece 1 dzien zeby skonsultowac badania. Pozdrawiam wszystkie kobitki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VENUS81
PLAMBIANKA---------- MYŚLE ŻE TO LEKARZ MA RACJE, WIĘC SPOKOJNIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VENUS81
DZIEWCZYNY A POWIEDZCIE MI JESZCZE CO DZIEJE SIE Z ORGANIZMEM PO ODSTAWIENIU TABLETEK HORMONALNYCH. PYTAM BO NIGDY NIE BRAŁAM. CZY NP JESLI TABLETKI POMOGŁY NA JAKIŚ PROBLEM (NP. NA PROBLEMY Z CERA) TO PO ODSTAWIENIU PROBLEM POWRACA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
no i ja chyba przestane brac te 3 opakowanie tabletek :( wlasnie ze mna facet zerwal. bo wczoraj najechalam na niego zabardzo ze czesto ma okazje do picia. :( jzu mi wszystko obojetne. mam andzieje ze uda mi sie sprzedac to opakowanie kumpeli. bo mi sie nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
MYslowice______> wspolczuje, ale jeszcze moze cos da sie zrobic?:):):) Pczekaj troche , moze niebedziesz musiala odstawiac proszkow bo pozniej znow przechodzic skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martys
Cześć Dziewczynki :) Jestem tu nowa i mam takie pytanie :) skończyłam brac pierwsze opakowanie yasminelle i mam teraz 3 dzien tej 7-dniowej przerwy. i nie mam krwawienia chociaz sie nie kochalam wiec nie moge byc w ciazy wiec dlaczego nie mam krwawienia??? Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
szczerze? jzu mi na niczym nie zalezy :( nei wiem czy da sie cos zmienic on jest policjantem i to bardzo stanowczym to co powie to robi. jak beda skutki uboczne to beda trudno - nie zalezy mi na niczym juz. bardzo go kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->Martys nie musisz sie martwic lekarz mi pwiedzial ze moge okres dostac po pierwszym opakowaniu n ie zaleznie czy 2 lub 3 dni podczas przerwy ale nawet pozniej w tej 7-dniowej przerwie. a jesli nie masz to nie masz sie czym tez przejmowac jelsi nei wspolzylas i jestes tego pewna w 100% i nei ebdziesz w ciazy wiec sie nie martw bedzi edobzre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellajoanna
hej dziewczyny !!! mam takie pytanie. 4 dni temu skończyłam pierwsze opakowanie jasminelle. Naprawdę nie odczułam żadnych skutków ubocznych jest wszystko w normie a i czuje sie doskonale :) W 5 dniu brania tabletek kochałam sie pierwszy raz bez prezerwatywy. Potem już coraz częściej i gdzieś 12 dni po 1 tabletce chłopak sie we mnie spuścił. Mam nadzieje ze od pierwszej tabletki byłam zabezpieczona bo martwi mnie jedna sprawa. Dzis mam 4 dzień okresu i od rana ciągle chce mi sie siusiu ..hmm wczesniej tak nie miałam więc się martwie bo to objaw ciąży ale tez może ze mnie schodzić "woda" ale to dopiero teraz by sie tak stało ??? Proszę odpiszcie aaa i w czasie 7-dniowej przerwy też się kochałam i chłopak we mnie skończył błagam odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martys
Wiem na 100% nie jestem w ciaży :) Ale baaardzo Ci dziękuje za odpowiedz bo ja jestem zielona w tym temacie :)))) Nie Przejmuj sie facetem.. ja tez Kochałam przez 4 lata i ze mna zerwal... nie moglam sie dluugo pozbierac...ale jezeli sama sobie nie powiesz ze jestes silna i ze to on bedzie zalował to nikt CI nie pomoze. Ja jestem bardzo wrazliwa ale wzielam sie w garsc! Poszlam sobie na silownie, zmienilam troszke styl zlapalam pewnosci siebie i pomalutku dochodzilam do siebie :)) Pamietaj ze to Ty masz przewagę! to on bedzie zalowal a Ty bez problemu sie pozbierasz :)) Poza tym faceci to smieszne ludki wiec nie odstawiaj proszków moze ona ma okres teraz i za jakis czas CIe przeprosi i wroci :)))) Pozdrawiam i Buuziam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
MYslowice --> głowa do góry,albo wykaz się cierpliwością a noż wrócicie do siebie,albo olej i tak jak tutaj ktoś napisał,trzeba byćsilnym,bo sie w pewnej chwili popada w jaką s paranoje i depresje,a jesteś świetną dziewczyną i dodatkowe smutki są zupełnie Ci niepotrzebne. wiem,że pewnie jesteś teraz w takim stanie,że nawet tysiąc postów z pocieszeniami Ci nie pomogą,ale powoli powoli staraj się wychodzić z przygnębienia. my tutaj jesteśmy z Tobą :*:*:* a tak na marginesie padam ze zmęczenia,w pracy mam taki zapitol,że latam od faksu do telefonu przez skaner i tysiące papierów. ale jeszcze tylko do piątku pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
-------------->teraz ja pytam. ---------------> Martys dzieki dziewczyny za dodanie otuchy ale to tak nagle na mnei zlecialo jak grom z nieba jestem w takim dolku ze szkoda gadac.jeszcze siedze w tej robocie i nei umiem miejsca sobie znalesc ten czas pomalu plynie zadreczam sie nie wiem jak to bezie. poza tym nie mam okresu i juz totalny dol. nie wiem poprostu dobil mnie dzis tym ! byly planowane zareczyny slub itd. a tu koniec. nei wiem po co dalej nawet te tabletki ma zazywac po co a to zycie jest do du...py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
i to takie zycie jestes szczesliwa a ty nagle nei ma tego szczescia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
oj znam ten ból,mój związek to totalne skrajności...albo jestem szcześliwa na maksa i mogę góry przenosić,albo popadam w taką depresje,że nadzieji nie widzę dodatkowo przenosze każde niepowodzenie w związku moimi humorami na najbliższych. ale cóż...tak bywa. jakoś nie wyobrazam sobie życia bez tego chłopaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
------------->teraz ja pytam. no ja tez nie wyobrazam sobie zycia bez mojego bylego faceta. kocham go nad wszystko. a tu taka kapa. wsumie moze to bedzie moja wina jak myslicie? bo to bylo tak: przyszedl do domu swojego z kuzynem i drinkowali sobie a ja sie wkurzylam i mu nazdalam ze nei liczy sie z moim zdaniem ze ma mnie w dupie itd. ze moze zamiast kuzyn ajest jakas laska i ja obraca - jak myslicie pojechalam po nim zabardzo? unioslo mnie nei lubie jak pije on wogole nie jestem za alkoholem. tzn. za wodka. bo piwo to piwo. ale on wiecznie ma okazje napic sie z kumplami a mnei to wkurza i tak sie ponioslam.wiem ze to forum nie jest pod nazwa rozterki uczuciowe itd. ale tu sa dziewczyny chociaz ktore mi odp. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
MYsłowice-------- rozumie cię bo mam podobne podejście do alkoholu jak ty... Też się czasem złoszczę na mojego chłopaka jak pije... i czasem się o to klucimy... A długo byliście razem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×