Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

--- > toma wiesz przy pierwszych tabletkach awet przez 3 miesiące mogą występować plamienia między okresami w czasie brania tablete.... lekarz powinien cie o tym poinformować, poza tym o ile sie nie myle coś wspomnieli na ten temat w ulotce:)także spokojnie... bez paniki.... niektóre z koleżanek z forum cały pierwszuy blister miały plamienia....organizm musi się po prostu przyzwyczaić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
toma --> szalonaaa ma rację,do trzech blistrów możesz mieć plamienia,pozatym kochałaś się z chłopakiem i mógł coś w Tobie pobudzić i pojawiły się plamki,czasami dziewczyny tu pisały że plamienie nasila się lub pojawia tuż po stosunku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika20
witam,biore yasminelle i mam takie nurtujace pytanie.Ile dziewczyn na tym forum moze potwierdzic jego skutecznosc?chodzi mi o sex bez zadnego dodatkowego zabezpieczenia.To moje pierwsze tabsy a wczesniej kochalam sie z prezerwatywa i teraz mam bloka;/i jeszcze przy okazji zapytam w ciagu tych 21dni brania tabletek istnieja takie w ktorych ryzyko zajscia w ciaze jest minimalnie wieksze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
WItam!!! to znowu ja i moje 8h siedzenie i nic nei robienie w pracy :) ino siedzenie na forum. pozdrawiam dziewczyny ciezko pracujace jak ja :) ;) jak co to jestem do dyspozycji moge odp. na pytania jak bede zniala odp. pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psylepka
hejka!mam pytanko ja tez biore yasminelle od 5 dni czuje sie super co przwda okres zeczywiscie jest krutrzy i wlasnie mi sie wczoraj skonczyl wiec kochalam sie ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia dodatkowego bo przeciez po to biore te tabsy ale co nie ktore z was pisza ze stosuja tez prezerwatywy lub stosunek przerywany wiec nie rozumiem czyzby tabletki nie mialy 100%?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
----------->psylepka od 5 dni bierzesz tabletki anty "y" gdy wzielas pierwsza tabletke jestes zabezpieczona od pierwszego dnia- i jest to zabezpieczenie pozatym nie ma 100% pewnosci antykoncepcji.ja tez podczas brania pierwszych tabletek mialam stosunek i to stosunek normalny nei rpzerywany do konca byl skonsumowany.jesli bralas tabletki regularnie bez zadnego spoznienia 12h itd. jestes chroniona inie masz sie czym martwic poza tym ja tak sadze ze najbezpieczniej w tych pierwszych dniach sie zabezpeiczyc dodatkowo gumka- ja tak zrobilam podczas 3 dnia stosunku bo balam sie ale po kolejnych 2 dniach byl stosunek normalny o ktorym wspomnialam na poczatku i nei jestem w ciazy ani nic jestem przy 3 opakowaniu tabletek anty. i ejst ok. ale wiem co czujesz bo napoczatku tez sie balam ale jak dostaniesz pierwszy okres podczac 7-dniowej przerwy bedziesz spokojna. poza tym dodatkowe zabezpieczenia sie bierze wtedy gdy zapomnisz tabletki po 12h bo do tych 12h nic sie nei stanie ale wazne by je brac regularnie najlepiej tak wtedy mie masz sie czym martwic.pzoa tym ejsli przekroczysz te 12h to przez kolejne 7 dni musisz zabezpieczenie miec dodatkowe wiec podczas tych 5 dni co bierzesz tabsy i nei zapomnialas zadnej i jesz je prawidlowo to nie masz sie czym martwic ze stosunek mialas w 5 dni po okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
---------->psylepka poza tym dziewczyny ktore stosuja inne formy dodatkowe zeby sie zabezpieczac sa widac ostrozniejsze wiec to zalezy od ciebie i twjej psychiki nie mozesz sie sugerowac tym z einne robia tak a inne tak.tabletkid aja ci zabezpieczenie w 99,9% ale tym 1% nei amsz sie co martwic. bedziesz chciala to bedziesz sie zabezpieczac dodatkowo jak nei bedziesz chciala to nie.to jest twoja decyzja tamte podiely taka ze mimo ze biora tabsy wola sie dodatkowo zabezpieczac.ja tez czasem wole jak wiem ze mam okres itd.wole sie zabezpieczyc dodatkowo a czasem n ie ale to sama do tego dojdziesz kiedy co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megin2
Cześc dziewczyny. Mam straszną shizę . Od czterech miesięcy zażywam yasminelle. Miesiąc temu zażyłam dwa opakowania pod rząd, bo chciałam przesłunąc okres.Niestety nic to nie dało.Dostałam miesiączke tak jakby był to czwarty dzień odstawienia.Było to bardzo skąpe krwawienie alke trwało prawie dwa tygodnie.Mimo to nadal zażywałam tabletki.Problem w tym ,że nie dostałam okresu po tym opakowaniu.Od wczoraj powinnam zacząc kolejne.Oczywiście nie zaczełam i zpanikowana czekam chocby na najmniejszy ślad krwi.Proszę o jakiekolwiek słowa otuchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
megin2 --> niestety takie są skutki brania dwóch opakowań pod rząd,w niektórych przypadkach dochodzi poprostu do rozregulowania cyklu. jeżeli nie masz na sumieniu żadnej zapomnianej tabletki oraz nie zabezpieczania siępodczas stosowania jakiegoś leku,który obniża skuteczność tabletek to wszytko jest ok! :) anika20 --raczej wszytkie mogą potwierdzić skuteczność,ja też początkowo miałam blokade,dlatego długo zwlekałam z kochaniem się do końca...najpierw były prezerwatywy potem stosunek przerwyany,ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć z czystym sumieniem,że zdecydowanie mogłam zacząć wcześniej,bo tabletki są naprawdę skuteczne. trzeba się przemóc i spróbować,a potem to już korzystać ile wlezie :):) bo stoosunek taki do końca jest o niebo lepszy od innych :p lecę odwiedzić dawne szkolne mury,takze dozobaczenia :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
----------->teraz ja pytam hmmm nie wiem comam ci powiedziec bo ja tz mam taki nalot bialej cieczy mazi hmmm nie wiem co to mzoe byc mzoe to normalne i teraz tez go mam a jestem tydzien po 7-dniowej przerwie i zaczelam kolejny 3 blister tabletek anty i znow bede meic sluz bialy przez kilka dni 3 do 4 dni i potem znow mi przejdzie nie wiem co to ejst.moze to normalne i masz racje ale nei wiem.hmmmm moze powiedza nam inne dziewczyny czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Witam siedzacych w pracy i nudzących sie- tak jak ja :-( Jęsli chodzi o ta białą wydzielinę to też taką mam w trakcie brania tabletek. Jest gęsta i przypomina mi budyń...ale to chyba normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak skonczylam plamienie, a na szczescie juz jestem po, to tez mam taka biala wydzielinke, pewnie to normalne skoro tak wiele z nas to ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
no widocznie tak to jest ze to normalka chyba kurcze hehe ale wazne ze to nic nie jest powaznego. pozdro dla pracujacych kurcze nuda w tej robocie jak nei wiem kaj tam koneic gdzie tam 15:30 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej nie jest sucho jak przyjdzie co do czego bo to nie przeszkadza w niczym na szczescie... uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megin2
Cześc.To znowu ja.Popadam w coraz większą paranoje.Teraz uświadomiłam sobie,że żle zrobiłam nie rozpoczynając nowego blistra.Napiszcie mi proszę jakie jest prawdopodobieństwo,że jestem w ciąży.Sytuacja wygląda tak:w niedziele powinnam zacząc nowe opakowanie(nie zaczełam),a we wtorek ,więc 5dni wcześniej miałam stosunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
no jasne to nei przeszkadza a nawet ulatwia taki sluz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
chyba wiesz ze plemniki moga przetrwac kilka dni jesli maja odpowiednie warunki itd.wiec zle zrobilas nie biorac kolejnego blistra i ja sadze ze do zaplodnienia moglo dojsc - chodz nie musialo ale mysle ze powinnas isc do lekarza z tym a nie zwlekac i czekac itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
ja na twoim miejsu nie zwlekalabym z zadnym dniem kurcze mnie by chyba strach zjadl i nie mialabym normalnego zycia przez te chwile bez tabletek.lec do lekarza ale to juz !!!!!!!!!1 i nie zwlekaj !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
dobra kobitki moj czas dobiega konca juz nie dlugo koniec pracy o 15:30 pojawie sie jutro napewno w godzinach 8.00 lub 7:30 ;)) a teraz bede mykac do domciu z odebranym swiezo prawo jazdami i zaraz sie wytarga od ojca autko :)) hehe 3majcie za mnie kciuki zebym mu nei rozwalila go ;)) pozdrawiam was serdecznie :) 3maj cie sie laski !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Myslowice --> wiesz co ta wydzielina to chyba normalna jest,bo nawet na forum novynette dziewczy ją mają :) aczkolwiek zastanawiam się czy nie złapałam jakiejś infekcji,bo tej wydzieliny jest dużo,a mnie co jakiś czas swędzi hehe pozatym chora jestem niemiłosierne,choć ostro byłam dziśna siłowni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśminelka nowa
hej :) biorę równo tydzień...to moje pierwsze pigułki i dzis.... zrobiliśmy to pierwszy raz bez gumki i z finałem we mnie :) wiecie co? pierwszy raz w życiu facet skończył we mnie :) Wreszcie nie muszę sie martwić. Fajne uczucie! Co prawda mój SKarb upewniał się czy na pewno może... a PO pytał czy na pewno bedzie ok :D heh... a ja jakos nie mam obaw :) przynajmnej na razie :) inna sprawa,że on sam mówi,ze jeśli cos sie stanie to ..... nic :) bedzie dzidzuś i tyle :P tylko że ja siejakos do tego nie pale :P czy kogoś zawiodły yasminelle ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
yaśminelka nowa --> witam w gronie tabletkowiczek :) co do skuteczności y. to są skuteczne,ja brałam je przez 4 czy 5 miesięcy. na tym forum zdarzyła siębodajze jedna wpadka ale dziewczyna nam nie wyjaśniła co było powodem,być może nie brała ich sumiennie. Także życzę Ci radości z "nowego" seksu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśminelka nowa
:) nie dziękujeżeby nie zapeszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszylka 22
biore tabletke codziennie o 20stej,a do sexu dochodzi przewaznie ok22-23jak juz lezymy w lozku,czy uwazacie ze bezpieczniej jest brac tabletke wczesniej np.o 18stej bo tabletka potrzebuje 3-4h do wchloniecia sie,a tamta z wczesniejszego dnia moze dzialac slabiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikotiana
Witam Was serdecznie! Mam pytanie-problem. Właśnie brałam przez 3 miesiące harmonet. Generalnie miałam wszystkie możliwe skutki uboczne (jedyny dobry, to że piersi ciut urosły;) ). Najgorszy jednak to problem z cerą. Jest coraz gorzej z kolejnym opakowaniem. Na początku było troche na czole teraz trądzik jest już wszędzie! ;( Lekarz przepisał mi teraz Yasminellke. Z tego co czytam to po niej też są problemy. Czy któraś z Was miała podobny problem? Czyli, że zmieniła dotychczasowe tabletki z powodu trądziku na Yasminelle? Co było później? Bo aż mi słabo na samą myśl, że dalej będę przechodzić ten koszmar... Pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikotiana
I jeszcze jedno pytanie.. jak brac tabletki przy zmianie? czy po 7 dniowej przerwie czy z pierwszym dniem okresu? bo widzę, że zdania są podzielone. A to dla mnie bardzo ważne bo za 2 dni mam mieć zabieg laserowej korekcji wzroku i tabletki po zabiegu zmienić moę ale muszę uważać żeby nie było wahań hormonalnych czyli nie mogę sobie pozwolić na zły początek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dde
Witam, lekarka zmieniła mi Yasmin na Yasminell i powiedziała, że nowe tabletki mogę zacząć albo bez żadnej przerwy albo po siedmiu dniach, w zależności od moich potrzeb. Czy rzeczywiście przy tej zmianie nie robi to różnicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
nikotiana --> lepiej zapytaj się lekarza,bo z tym zabiegiem to grubsza sprawa,a my nie chcemy Ci źle doradzić. dde --> ja niedawno zmieniałam yasminelle na novynette po 7dniowej przerwie i lekarka kazała siezabezpieczać dodatkowo przez 7 dni,przy czym 3 dnia nam gumka pękła,a lekarka powiedziała że jest ok i nie mam sieczym marwić,bo to zabezpieczani jest umowne :) mam nadzieję... :) w Twoim wypadku zmieniasz silniejsze tabletki na słabsze,więc chyba to nie robi różnicy kiedy je weźmiesz,ale możesz zaraz po sobie. ale nie chcę Ci nic doradzać,bo się zabardzo na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
urszylka 22 --> jeżeli bierzesz tabletki o stałej porze to skuteczność jest zachowana,także nie ma powodów do obaw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×