Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
kaaajja --- na dluzsza mete takie skakanie z 12 na 17 moze byc ryzykowne. matyldaaaaaaaaaaa ---- jezeli nie ma zadnych medycznych przeciwskazan to zaczynasz brac zgodnie z tym co jest napisane w ULOTCE. mirvell ---- masz zaczac cos z tym robic.Tak zwana proflaktyka anty zylakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirvell
czyli co mam zacząć z tym robić smarować? co mam jeść? to zniknie czy już sobie narobiłam biedy do końca życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Cofnij sie o pare stron,problem bym poruszany milion razy.Pozatym jest jeszcze google.Tam jest wszystko o profilaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sashkar
hej! czy centrum z luteiną przeszkadza przy braniu tabletek? mogę łykać te witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza214
lekarz przepisał mi te tabletki mówiąc ze mam zaczac je brac w pirwszy dzien miesiaczki. ale chciałabym przesunac sobie miesiaczke. czy moge zaczac je brac przed "czasem"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gosza214 --- NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza214
dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zebys sobie za przeproszeniem nie spieprzyla gospodarki hormonalnej.Mozesz sie w to bawic po 1 blistrze, a nie przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyś Tyś
Hej, chciałam podziękować Młodej Położnej za odpowiedż; I mam też jeszcze jedno pytanie; mój post był na stronie 434 i chodziło o to,że przez to że bolały mnie nogi po 2 tabsach odstawiłam opakowanie i dostałam powiedzmy okres 4 dni po zakończeniu wcześniejszego okresu. Napisałaś,że zamieszałam sobie w cyklu..więc chciałam zapytać jak myślisz jeśli miałam tak 2 okresy pod rząd to kiedy mogę spodziewać się mojego normalnego okresu??? jak to wygląda w takich sytuacjach?? wiem,że każdy organizm sie różni ale w moim wypadku to może być chyba nawet za 2 miechy skoro sobie zafundowałam takie coś.:(((( i jak to będzie z płodnością w takiej sytuacji ?? Bo powiem szczerze bez ochrony tabletek boję się.... A ginekolog ( ponoć dobry, wizyta u niego to 6dych:/ ) patrząc na wyniki badań nawet nie popatrzył na zdjęcie tych poszerzonych żył tylko na sam opis co mnie trochę zdziwiło i powiedział:" proszę brać jakby pani nie mogła chodzic to wtedy przestać, a tak lekkie bóle mozna przetrzymać, a co do zakrzepu cóż zawsze się może się zrobić, ale w żyłach prócz zastoju skrzepy się nie robią:// więc sorrrry. Oprócz tego czytałam gdzieś, może nawt tu:-p,że tabsy najnowszej generacji takie jak yasminelle zwiększają ryzyko kłopotów z krzepnięciem,więc może wiesz jakie tabletki byłyby dla mnie dobre??Jak można to ustalić?? A co do badania krzepliwości miałam robione 2miesiące temu wyszły ok...ale Doppler robiony miesiąc póżniej pokazał niewielki zastój krwi i poszerzone żyły więc nie wiem już sama... Proszę Cię bardzo odpowiedz na te kilka pytań, jeśli oczywiście znasz odpowiedzi, przepraszam ,że sie tak strasznieeee rozpisałam:-p pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TyśTyś - wiem że pytanie było do Młodej Położnej, ale ze swojej strony mogę Ci powiedzieć iż ustalić tego wirtualnie się nie da ;P jedyne co możesz zrobić to zmienić lekarza ( 60 pln za ginekologa to nie jest dużo , ja płace 110), i z nim jeszcze raz po koleji ustalić tabletki dla siebie. Wiadomo że na lekarzy trafia sie roznych, wiec moze na samym poczatku wizyty opowiedz mu cala ta sytuacje. Tak jak mowie - moja rada to udaj sie do INNEGO lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam pytanie nie wiecie ile może kosztować badanie na krzepliwość krwi jeżeli chciałabym zrobić je tak na własną rękę bez skierowania i czy można je zrobić w przychodni lub w szpitalu?Jeżeli wiecie to bardzo proszę odpiszcie, bo chciałabym zrobić sobie te badanie na własną rękę niby miałam robione badania krwi ale tego INR akurat nie a to ważne wiec chciałabym zobaczyć czy wszystko jest ok. A w ogóle można iść na te badanie jak sie przyjmuje już tabletki anty? Proszę odpiszcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyś Tyś
Wyjdż stąd - dzięki za odpowiedż:) tylko problem w tym,że heheh to juz był chyba 4 lekarz u którego wylądowałam, bo każdy powiedzmy moim zdaniem był niekompetentny, tego wyszukałam na necie,było dużo postów żę on jest ponoć dobry ale no cóż... na czerwiec mam wizytę u dr. Szklarczyka (Rzeszów) on podobno jest super(ale znów wg postów i zdania moich dwóch koleżanek:-p, no cóż pójde i zobaczę:) Kitty-> tak to badanie można zrobic prywatnie ale niesety nie wiem ile kosztuje, ale dlaczego nie zrobisz tego państwowo? ja poprosiłam o badanie INR moją lekarkę rodzinną i bez problemu przepisała mi skierowanie i nic nie zapłaciłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyś Tyś
Kitty-> acha i pewno,że można , plus ponoć takie badanie wskarze nieprawidłowości jeśli tabletki zaburzyły Ci coś z krwią. Pisze ponoć bo miałam te badanie nic mi nie wyszło złego a zastój krwi w nogach jednak mam:/ więc nie wiem jak to z tym jest do końca. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaaa
laski, dzisiaj mija 4 dzien mojej przerwy po tabsach i dalej nie mam okresu, kurde troche sie obawiam....ale raczej nie mam czego....kurde moze dlatego ze to moje pierwsze tabsy w zyciu..... odpiszcie czy to normalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tyś Tyś ---- nie potrafie Ci powiedziec kiedy mozesz spodziewac sie okresu...Nie mialas zadnych 2 okresow pod rzad to byly krwawienia z odstawienia.Byc moze okres przyjdzie normlanie,a, byc moze bedzie sie spoznial.Muisz miec swiadomosc,ze moze sie spozniac i nie panikowac. Jezeli boisz sie ciazy to na pewno musisz sie zabezpieczac. Stwierdzienie lekarza ,zeby przestac brac tabletki jak nie bedzie mogla pani chodzic jest malo zabawne.Inna sprawa,ze lekarz chyba nie odroznia zyl glebokich od powierzchniowych.Poczytaj sobie o zapaleniu zyl glebokich a bedziesz wiedziala o co chodzi.Fibrynogen i aptt wypadaloby w tej sytuacji powtorzyc.Z wynikami udac sie do innego lekarza i podjac decyzje czy brac dalej tabletki czy narazie dac sobie spokoj.Gnerealnie kazde,tableki zwiekszaja ryzyko zakrzepicy ale dla ukladu krazenia bezpieczniejsze sa tabletki np. z 3 generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dementia22
Hej dziewczyny!!! Do konca drugiego blistra zostalo mi 7 tabletek. W polowie brania pierwszego zaczely sie migreny ( z nudnosciami, problemami z koncentracja, sennoscia i lekkimi trudnosciami w widzeniu-z powodu tego bolu :/). Zastanawiam sie czy zmieniac je od razu po tym opakowaniu czy wziac jeszcze kolejne i poczekac czy wszystko minie. Zaznaczam, ze migrena jest momentami nie do zniesienia.. I trwa od momentu pobudki do zasniecia. Napiszcie czy moze mialyscie podobnie, czy minelo i co zrobilyscie. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz kazdej, ktora cokolwiek poradzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huhuhuhuhuhu
Witaj, ja kiedyś miałam podobnie z migrenami. Odstawic! Natychmiast! Takie zdanie miała i neurolog i ginekolog. Tabletki nie są 'Pod Ciebie". Zresztą w uliotce jest napisane, ze jesli są migreny, to odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda Położna a może Ty wiesz ile mogą kosztować badania na krzepliwość krwi bez skierowania. Jeżeli tak bardzo proszę napisz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dementia22
A teraz bierzesz Yasminelle i wszystko jest ok? Lekarz przepisal mi jedna recepte na Yas., jesli zdecydowalabym sie brac dalej i jedna na Logest, jesli bym zmienila. Pamietasz co i na co zmienialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
witam!w przyszly wtorek powinnam wziac pierwsza tabletke po siedmiodniowej przerwie,niestety nie moge zdobyc yasminelle i raczej nie bede ich miala do tego czasu,bo mój ginekolog bedzie dopiero od nastepnej soboty:/i mam pytanie do was dziewczynki:czy powinnam odczekac caly miesiac i dopiero pozniej znowu brac tabletki,czy od razu po tym jak pojde do swojego ginekologa i poprosze o przepisanie tabletek zaczac je brac(to bedzie nie caly tydzien po tym jak powinnam je wziac)??sama nie wiem,a moze jest ktos z wroc i bedzie mi mogl odsprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kitty1234 --- nie mam pojecia.Ceny sa rozne w zaleznosci od miasta i labolatorium. dementia22 ---- musisz sama podjac decyzje,ew.skonsultowac sie z innym lekarzem.Jezeli dzien w dzien masz objawy migreny to moze lpeiej zmienic na inne.Decyzja nalezy do Ciebie. jasminka-jasminka ---- lekarz rodzinny tez moze wystawic recepte.Powiedz mu jaka jest sytuacja.Albo inny ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
Młoda położno,a jezeli jednak nie uda mi sie kupic yasminelle do tego wtorku to jakie bedzie najlepsze wyjscie z tej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dementia22
A powiedz mi jeszcze MLODA POLOZNO, czy moglabym brac tabletki trojfazowe (Konkretnie Milvane-mama je bierze i jest bardzo zadwolona)? Dodam, ze nie rodzilam jeszcze i mam 22 lata. Slyszalam, ze ponoc sa one "za mocne" dla kobiet, ktore nie rodzily. Ale z drugiej strony zachowuja profil hormonalny, bo na kazdy tydzien jest inna dawka hormonow, odpowiadajaca ilosci hormonowe w danej fazie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jasminka-jasminka --- najlepszym wyjsciem bedzie jednak zdobycie tej recepty i na Tym radze sie skoncentrowac.Potem bedziesz sie martwila co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
MŁODA POŁOŻNO-------- mam do Ciebie prośbę, jeżeli możesz to mi pomóż, a mianowicie odstawiłam tabletki(mineły już 3tyg bez nich) i chciałabym bardzo iść do solarium, ponieważ mam wesele koleżanki a blada jestem jak ściana:| moje pytanie brzmi :czy teraz mogę się juz opalać "bezpiecznie"? jesli takie opalanie jest wogole bezpieczne:PP chodzi mi o te plamy, jakie jest prawdopodobienstwo ze moga jeszcze wystapicZ????bardzo prosze o odp i z gory dziekuje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
ok,w takim razie na tym sie wlasnie skoncentruje...dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaaa
laski, dzisiaj mija 4 dzien mojej przerwy po tabsach i dalej nie mam okresu, kurde troche sie obawiam....ale raczej nie mam czego....kurde moze dlatego ze to moje pierwsze tabsy w zyciu..... odpiszcie czy to normalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dementia22 ----- jezeli lekarz nie bedzie widzial p/wskazan to czemu nie? tagusia --- po swoim doswiadczeniu zdecydowanie odradzam.Ja poszlam na solarium 2 miesiace po odstawniu i przebarwien dostalam. Po pol roku juz nie dostaje ;-) Jak slonce wyjdzie to z niego korzystaj razem z SPF.Pozatym zawsze mozesz uzyc samoopalacza. Ale decyzja nalezy do Ciebie.Wybierajac sie na solarium musisz miec swiadomosc,ze moze cos takiego sie stac. wisniaaa ----do 7 dnia jeszcze daleko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaaa
dzieki za odpowiedz molda polozna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
MLODA POLOZNO---- to raczej sie nie wybiore:) a jakiego samoopalacza uzywalas??jaki polecasz?? bo nie chced zeby brudzil bielizne czy ubranie-szczegolnie chodzi mi o sukienke;) wole zainwestowac w samoopalacz niz w kremy na przebarwienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×