Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość xxxjxxx
Polowa cyklu... a kiedy to jest? jak sie to liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kokus --- jestes zabezpieczona do ostatniej tabletki. M-O-N-A --- nie mozna brac nic moczopednego,jezeli problem z zatrzymywaniem wody nie wystepuje. xxxjxxx --- ehhh...przeczytaj sobie w necie co to jest cykl miesiaczkowy.Przyda Ci sie taka wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola87
ok mloda polozna rozumiem i dziekuje za odpowiedz. Duzo osob mowi mi ze im wiecej wody tym lepiej, jak nie bralam tabletek bez zadnych obaw pilam ''hektolitry'' wody dziennie, teraz sie troche obawiam no bo mowia ze tabsy anty zatrzymuja ta wode, wiec sobie mysle wiecej pije=wiecej zatrzymuje=wiecej ''puchne''. Czy to wlasnie tak dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaroO88
dziewczyny jestem przy 18 tabletce i wczoraj mialam nieprzyjemne uczucie ze glowa mi puchnie czemu towarzyszyly wymioty ale tylko sama woda;/ jakie sa skutki przerwania blistra bo juz nie wytrzymam tego dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
czyli przy ostatniej tabletce jeszcze mogę się kochać bez zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dziś drugi dzień przerwy. No i dalej boli mnie lewa noga i pojawiły się na niej pajączki. Po przerwie mam zacząć te cilest. Ale mam pytanie jak długo ból może się utrzymywać po yasminelle, tzn kiedy w końcu ustąpi i czy w ogóle ustąpi. Martwi mnie to strasznie. A czy jeżeli dalej będę odczuwać ból nawet przy cilest to znaczy że tabletki anty nie są dla mnie i powinnam sobie je darować? Noga na szczęście mi nie puchnie i nie ma żadnych obrzęków ale młoda położna pisała że jej siostra nabawiła się zakrzepicy po tabletkach i właściwie nie miała objawów, więc to że noga nie puchnie widzę że nie jest regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola87
Karo088==> bylam w podobnej sytuacji, no coz,,,niektory sztuczne hormony nie sluza a wrecz szkodza, przerwalam branie yasminelle po osmej tabletce. Jesli chodzi o skutki to zadnych powaznych nie bylo, przez pierwsze 1,5 tygodnia plamilam okrutnie, potem cisza..cisza cisz...normalny okres dostalam z 3 tygodniowym opoznieniem, ale to byc moze dlatego ze ni e wiedzialam kiedy dokladnie tak naprawde rozpoczal sie cykl. Powiem Cie, ze ze mna az tak zle nie bylo, jedynie glowa bolala strasznie podczas brania, piersi nie do wytrzymania...a rozmiar C boli sam w sobie:) Jesli czujesz sie tak potwornie jak mowisz mozesz przerwac ich branie w dowolnym dniu. Ja czasem zaluje ze nie wytrzymalam....bo wiele osob mowi ze to mija z czasem...no ale cierpliwosc nie jest moja mocna strona. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaroO88
wesola87 DZIĘKI za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
a ja wlasnie wrocilam od ginekologa z kolejna recepta na yasminelle :)lubie te tabletki czuje sie dobrze cialo mi sie nie zmienia i dobrze bo tez je lubie piersi mam tez ladne jak zawsze :)yasminelle to dla mnie wygoda smutno mi bedzie jak kiedys bede musiala je odstawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
hej! mam pytanie...wczoraj nie wzialam tabletki o 21, dopiero dzis o 5 (mineło 8 h). To niby nie 12 h, ale czy na pewno jestem zabezpieczona? Dodam, że to trzeci tydzien, ale nie mge postapic zgodnie z zaleceniami z ulotki, ponieważ to opakowanie jest moim ostatnim ktore biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypalonagwiazda
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syyyyyylwianka
Czy xenna extra jest niebezpieczna podczas brania tabletek anty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kitty1234 --- skoro wyniki krwi mialas dobre to o zadnej zakrzepicy nie moze byc mowy. Sama musisz podjac decyzje czy brac tabletki czy nie.Sproboj wziac cliest,mnie po zmianie tabletek bole przeszly.Albo skonsultuj jeszcze swoje obawy z lekarzem. wesola87 -- im wiecej wody tym lepiej dla oragnizmu.Ale na pare dni przed okresem lepiej ta wode ograniczyc do tych 2-2,5Ldlatego,ze nerki w tym okresie 'maja wiecej pracy' i nie nadarzaja z wydalaniem.Ale to sie tyczy tylko tych dni przez okresem. Ja mam duze probolemy z zatrzmywaniem wody,ale odkad pije dziennie 2L+ to zauwazylam,ze mam mniejszy problem z obrzekami.Ograniczyam tylko ilosc ok tygodnia przez okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna---- no miałam dobre pokazywałam lekarzowi i powiedział że są dobre poza tym to po zrobieniu badań się uspokoiłam ale przeczytałam gdzieś jak dziewczyny pisały, że można mieć dobre wyniki na krzepliwość krwi w czasie robienia badania ale że to tzn ta krzepliwość może sie szybko zmienić i znów sie zmartwiłam trochę ale nie wydaje mi sie zeby to była prawda nieraz ludzie piszą o rzeczach o których za bardzo nie mają pojęcia. Mam nadzieję że zmiana tabletek pomoże i bóle ustapia. Pozdrawiam i dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 88
Cześć:) Dzisiaj jest mój 9. dzień z Yasminelle. Jak narazie mam plamienia, cera wygląda troszkę gorzej, pirsi bolą;( Dzisiaj przeczytałam, że misiczka C boli sama w sobie. Ja mam D i sama nie wiem czy mi się powiększyły, czy nie, bo już świruje na tym punkcie. No i te wachania nastroju... Przeryczałam pół nocy i sama nie wiem dlaczego. Mam pytanie: czy jeśli zdecyduję się odstawić y. po 1. opakowaniu to bardzo rozreguluje to mój cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kitty1234 -- nakrecasz sie...Przestan przegladac fora internetowe,psychika ma bardzo duzo do powiedzenia.Mozna samej wpedzic sie w chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym to mój lekarz w końcu mnie wygoni bo ostatnio i tak byłam w przeciągu niedługiego czasu u niego 2 razy z moimi obawami. Ale w końcu tu chodzi o moje zdrwie a prawda jest taka że jak człowiek sam o siebie nie zadba to nikt inny za niego tego nie zrobi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mila 88 --- to po co zaczynalas ,skoro po 3 tyg chcesz zrezygnowac? Daj szanse organizmowi oswoic sie z tabletkami.Wez 2 blister i zobacz jak bedzie.Jak nie bedzie lepiej to pogadaj z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola87..
Mila88===>>> czy bolace piersi to jedyny powod zeby odstawic tabsy? Jesli tak to byc moze robisz blad bo to mija po jakims czasie a cera sie znacznie porawia. moze przemysl to jeszcze.... Organizm musi sie przyzwyczaic. Wiem co mowie- ja odstawilam po 8 tabletce i do tej pory czasem zaluje ze nie przeczekalam tych ''zlych'' dni...bo teraz mysle ze az tak zle nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 88
Dzięki:) Pytałam tylko profilaktycznie. Mam nadzieję, że wszystko się ustabilizuje i nie będzie potrzeby rezygnować z Yasminelle:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Młoda położna, czy mogłabyś mi odpisać na moje pytania? Tzn czy jeśli wziełam tabletke po 8 godzinach, nic zlego jeszcze nie zaczela sie dziac? (odblokowanie owulacji itp) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wyjdzzcienia ---- a Ty myslisz ,ze owulacje ma sie codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaaaaa
ale jesli tabletki zatrzymuja wode to dlaczego trzeba jej pic jeszcze wiecej? przeciez to jakies nie logiczne jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gulkaaaaaaa ---- zeby zmusisz nerki do pracy.Pijac duzo wody,oragnizm nie musi robic zapasow i wiecej sikasz.Wiec na biezaca sie jej pozbywasz.Inna bajka jest na pare dni przed okresem,kiedy metabolizm sie powolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
no dobrze a po czym poznam ze moj organizm gromadzi wode..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
M-O-N-A --- zapewniam Cie,ze tego nie da sie nie zauważyc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusss
hej dziewczyny. mam do sprzedanie tyrzy nowe opakowania yasminelle. na opakowaniu jest cena apteczna 38.50, natomiast ja ja sprzedam za 36zł sztuke. tyle ze wolalabym sprzedac trzy na raz co razem da 108 zł plus ok 10 zł kosty przesyłki:)) olus_s89@o2.pl to mój email a to gg 5202612 :) rprosze zainteresowane Dziewczyny o szybki kontakt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Młoda położna - Nie, nie myślę tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wyjdzzcienia --- wiec nic sie nie odblokuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×