Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość nikko
-młoda położna- nie no nie chcę się bronić ale naprawdę nie wspomniał, albo może pomyślał że jestem mądrzejsza i to wiem... to ja pójdę jutro na to badanie a najwyżej usg zrobię później. wczoraj przestałam brać proszki i czekam na okres.. to chyba nic nie zmienia?? aa i zapomniałam wspomnieć, że rok temu miałam robione takie badania (krwi) ze względu na te moje okresy i dostałam Luteinę choć mi lekarz proponował tabletki, więc chyba wszystko ok z moją wątrobą. mam się zgłosić do lekarza z wszystkimi wynikami; usg, cytologii i krwi. Jeśli mam tą grupę II to myślisz, że powinnam iść wcześniej i nie czekać na wyniki badań krwi i usg czy nie ma paniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nikko --- bez paniki.Idz jak juz bedziesz miala komplet badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję - \"cobybylogdyby\" :) też tak myślałam, tylko chciałam się upewnić czy mogę w ten sposób je zamienić:) bo one każda tabketka maja taki sam skład zgadza się ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba22
Hej, yasminelle to moje pierwsze tablety. Czytam że powinny być brane od pierwszego dnie miesiączki. Czy to konieczne? Jestem praktycznie w połowie cyklu. Czy mogę zacząć teraz? Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Konieczne, jeśli chcesz, żeby tabletki spełniały swoją funkcję. Mam pytanie... Młoda Położna - -czy mi się wydawało, czy pisałaś, że ten drospirenon wpływa niekorzystnie na układ krążenia i dlatego tabletki IV generacji są dla niego najgorsze... Dzisiaj była u ginekologa, bo wyszły mi żyły, porobiły się pajączki i w niedziele złapał mnie ból w lewej nodze z jednoczesnym powiekszeniem sie zyly... wiec ona mi powiedziala, ze widocznie zadne tabletki nie beda dla mnie dobre, bo to hormony tylko wplywaja na te zyly... jutro robie badania (krzepliwosc itd) ale nie wiem, co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MishelL
laski ja biore yasminelle 15 dni. czułam ze zgrublam ale myslalam ze to tylko takie uczucie spuchniecia dzis chcialam kupic sobie spodnie rozmiar 28 jak zawsze i zdziwilam sie gdy nie moglam sie dopiaść pomyslalam ze to moze takie zanizone rozmiary ale odziwo przymierzylam inne w innym sklepie i tez byly ciasne jejku dlaczego wszyscy mowia ze po tych tabsach sie nie tyje a ja przytylam:( a wcale nie jem duzo ... jem tyle co zwykle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikko
wielkie dzięki młoda położna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre ---- sposród wszystkich tabletek na rynku tabletki IV generacji najbardziej obciążaja zyly.Jezeli ktos ma problemy naczyniowe,a nie ma ewidentnych p/wskazan do brania tabletek to,dla takiej osoby zalecane sa tabletki starszej generacjiZawsze ,bezpieczniej' jest jak bola obie nogi,bo wtedy generalnie problem wynika z zaburzen przewodzenia ( potas,magnez). Gorzej jak boli jedna noga,bo wtedy automatycznie nasuwa sie podejrzenie procesu zapalnego.Przebyte zapalenie zyl bedzie p/wskaznaniem do brania jakichkoliwek tabletek. U mojej siostry po roku brania yasmienlle wykryto zakrzep w tetnicy.Na szczescie w pore wykryty,zanim stan zapalny zaczal sie szerzyc ( brak objawów).Ma zakaz dozywotni na antykoncepcje hormonalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
MishelL -- tabletki nie sa kaloryczne wiec nie mozan od nich utyc.Moga zwiekszyc apetyt i jak nie nad nim nie panuje to wtedy sie tyje.Jezeli twierdzisz ,ze jesz tyle co zwykle, regularnie i zdrowo ( pamietaj,ze jezeli malo jesz to organizm robi sobie zapasy i odklada tluszcz) to byc moze problem tkwi w wodzie. Nie na kazdego yasminelle dziala odwniajaco.Oragnizm zaczyna chomikowac wode od polowy cyklu.Tej wody moze nazbierac sie nawet 4kg w jednym cyklu.Wiec trzeba sie wspomagac ziolkami moczpednymi i pic do 3l wody na dobe.Pod koniec cyklu troche mniej,bo wody w oragnzmie i tak bedzie wiecej wody i zwiazku z tym nerki nie nadarzaja z praca i czlowiek bardziej puchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Ja w końcu dochodzę do wniosku,że jestem szczęśliwsza ,że nie biorę tabletek anty.....Jakoś czuję się bezpieczniejsza........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Mam pokusę oczywiście ale moje przeżycia i wasze reakcje jakoś sprawiły,że w końcu da siężyc chociaż bez obaw o....przytycie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Młoda Położna - dzięki za odpowiedź. Ale nadal nie wiem, czy jeżeli np badania nie wyjdą w granicach normy, to mam całkiem odstawić tabletki, czy tylko zmienić na starszej generacji? Ból odczuwałam tylko w jednej nodze, nie caly czas, ale "złapał" mnie na spacerzen nad wewnętrzną kostką, i jak zaczęłam tę nogę oglądać to w tym miejscu była bardziej widoczna żyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba22
jeszcze raz pytam, czy może mi ktoś pomóc? czy mogę zacząć brac tablety w połowie cyklu, czy to coś zmienia? Czy wogóle tak można??? Czy muszę czekać do okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola ---- dokladnie czuje to samo.Rok temu zrobilam przymusowa przerwe od tabletek i to byl cudowny rok :-) Zadnych hustawek nastroju,zadnych dolegliwosci.Teraz caly czas przesuwam termin 'powrotu' do hormonow. Tigre ----jakie konkretnie badania masz zlecone? Jakie parametry?Mozesz jeszcze dla pewnosci zrobic dopplera.Decyzja czy brac dalej nalezy do lekarza.Jezeli bedziesz miala jakies watpliowsci to skonsultuj sie jeszcze z jakims innym lekarzem. ryba22 --- branie tabletek moza ropoczac miedz 1 a 5 dniem cyklem.Tak jak jest napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola -- akurat z tym tyciem od tabletek to jest mit.Tyje sie od jedzenia a nie od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Yasminelle biore ponad rok. Czy moge sama robic sobie "przerwy"? Jedna 2-miesieczna zrobilam w lipcu i sierpniu zeszlego roku, okres podczas przerwy troche sie opuznil, ale byl. Druga przerwe tez 2-miesieczna mialam teraz w kwietniu i maju i o dziwo okresu nie mialam 2 miesiace, dostalam dopiero wczoraj i postanowilam znowu zaczac brac pigulki. Pierwsza wzielam wczoraj w pierwszym dniu miesiaczki bo jestem od razu zabezpieczona przed ciaza. Mloda polozna--- czy takie przerwy maja jakis wplyw na skutecznosc i dzialanie pigulek? Czy powinnam robic takie przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mimi1989 --- maja istotny wplyw na ( za przeporoszeniem ) 'schrzanienie' sobie gospodarki hormonalnej.Rob tak dalej a Twoj organizm sie z tego nie podniesie.Wiec jezeli zalezy Ci zeby w przyszlosci nie miec problemow hormonalnych, to przestan.Jak chcesz zrobic przerwe to niech ona trwa pare miesiecy a nie dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Młoda położna - zlecone mam morfologie, czas krzepnięcia, INR i jeszcze cos czego nie moge rozczytac, a wyglada jak wsk. protr. (wskażnik protrombocytowy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
młoda położna--------ale przecież nie musisz wracać do tabletek,ja zaś mam pokusę bo nigdy nie brałam i nie wiem jak to jest,móc zawsze....hehehe....wiadomo o co chodzi..hihihihhi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MishelL
młoda położna bardzo dziekuje za rade . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka88
czesc!!!! mowicie tutaj o grubnieciu . Jedna z was napisala: "Oragnizm zaczyna chomikowac wode od polowy cyklu.Tej wody moze nazbierac sie nawet 4kg w jednym cyklu" jesli tak sie juz stalo ze przybraam w ten sposob na wadze to jak mozna sie pozbyc nadmiaru tej wody w organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wiolka88--- ziołka moczpedne np aqua femin,woda,duzo ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaaaaaaa
młoda położna- mam pytanie ile zarabiaja położne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aleksandraaaaaaaa --- zalezy od miejsca i wyksztalcenia.teraz nie wiem ile zarabiaja bo od stycznia nie pracuje,ale pewnie niewiele sie zmienilo.Ale rozbieznosc jest duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Hej...mam pytanie dotyczące wody, jak to z nią jest....mianowicie pije bardzo duzo wody (do 4 litrów dziennie) czy to źle? czy nadmiar wody może szkodzić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Czy jeśli jestem na diecie powinnam pić tak dużo wody? czy deczko ograniczyć? no i jak to się ma do yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wesoła....87 ---- jezeli masz problem z zatrzymywaniem wody w oragznimie od polowy cyklu,to wtedy zaleca sie picie troche mniejszej ilosci.Powiedzmy 2-2,5l.Ale tylko od polowy cyklu.A pozatym im wiecej wody tym lepiej.Jezeli kobieta regularnie pije do 3l wody dziennie to i obrzeki powinny sie zmniejszac.Nerki pracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Blad. Jezeli kobieta pije regularnie do 3l wody dziennie to obrzeki nie powinny sie pojawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
kobietki, a odpowiedzcie mi na coś takiego: prawdopodobnie będę musiała zrobić sobie przerwę w tabletkach. koncze opakowanie - przerwa na krwawienie - juz nie zaczynam nowego. mam jeszcze dwie tabletki do konca. przez ile czasu będę zabezpieczona jeszcze? jakbym się kochała w czasie np. pierwszego dnia przerwy, lub ostatniego dnia z tabletką, czy jeszcze jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
tak czytam o tej wodzie i powiem szczerze ze mnie to zaskoczylo... a jesli chodzi o te herbatki moczopedne...to moga byc wszystkie dostepne w aptece? czy ktores zmniejszaja skutecznosc tabletek anty? i czy mozna pic takie herbatki nawet wtedy gdy woda nam sie nie gromadzi w organizmie-czy wtedy moga zaszkodzic? wybaczcie za takie glupie pytania ale jestem ciekawa;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×