Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
eveliniątko --- jak przez najblizsze miesiace bedziesz czula sie rownie dobrze to bedzie znaczylo,ze tabletki sa dobrze dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was może się wypowiedzieć jak było w przypadku, gdy po 7dniowej przerwie, w pierwszym tygodniu spóźniłyście się z tabletką ok 12h? Zabezpieczałyście się? Jeśli nie, czy wszystko było ok [tzn. brak ciąży]? Zapomniałam tabletki w 4dniu po przerwie, spóźniłam się prawie 12h, brakowało jakichś 25minut, wczoraj wzięłam 9tabletkę no i nie zabezpieczyliśmy się... Dotychczas brałam tabletki regularnie i bez opóźnień, to moje 5opakowanie Yasminelle... Może Młoda Położna się wypowie? Szkoda, że nie zawsze myśli się zanim coś się zrobi ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
Zielonoo_Ka --> ja miałam taka sytuacje w 1 tygodniu spóźniłam sie 24h , właściwie nie zabezpieczaliśmy sie dodatkowo i w ciążę nie zaszłam ale radze lepiej sie zabezpieczyć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Młoda położna!!! Czy podczas7-dniowej przerwy nadal jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 ---- komu bardziej uwierzysz? Ulotce czy obcej oosbie?Zastanow sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. wiec. yasminelle mam odstawic. bole glowy, karku, podbrzusza, zle samopoczucie czy nudnosci pani doktor wytlumaczyla zle dobranymi hormonami. polecone zostaly mi inne (merilion - znowu!!!) - podobno niezawodne. skad pani doktor bez badania wie ze takie beda?! dla pewnosci prosila zeby zrobic test ciazowy (!!!) kiedy powiedzialam ze ostatni stosunek mialam na koncu kwietnia w miedzy czasie dwa krwawienia z odstawienia (krwawienie normalne) i normalne krwawienie (bardzo obfite) po miesiacu nie brania pigulek stwierdzila ze \'aha. to dla pewnosci mozna usg\'. na to sie juz nie zgodzilam bo jak dla mnie to normanle naciaganie polakow mieszkajacych za granica i szukajacych RZETELNEJ pomocy. wiec tabsy odstawiam zupelnie - do wizyty u swojego lekarza w polsce. dziewczyny czy wy tez nie macie zaufania do kondomow? i jak pozbyc sie paranoi o tym ze spadnie, peknie, zostanie w srodku... jezeli chodzi o panikowanie na ten temat to jestem mistrzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
Witam! Przeglądalam troche ten tmat o YASMINELLE ze wzgledu na to ze w zeszlym tygodniu bylam pierwszy raz u ginekologa (mam 18 lat) i przepisal mi moje pierwsze tabletki i to wlasnie yasminelle(bardzo zle przechodze miesiaczke dlatego chcialam tabletki głownie dlatego ... mniej ze wzgledu na wspolzycie). Przebadal mnie normalnie i powiedzialam mu ze chce zrobic badania zeby sobie dopasowac odpowiednio tabletki bo nie moge sobie pozwolic na utycie ( wtedy jeszcze nie wiedzialam ze az takie skutki uboczne moga byc ... z tymi jakimis zakrzepami żył czy co tam ) no ale ze wzgledu na inne powiklania takze chcialam zrobic te badania. Lekarz mi powiedzial ze jezeli nie przebylam zadnych chorob itp to nie ma zadnej potrzeby bo to jest wydanie pieniedzy na cos co i tak sie nie przyda... :| no trudno .. Dzisiaj mam pierwszy dzien okresu i chce wziac tabletke o 19 ... ale czytajac cale forum mam tyle watpliwosci :(( na dodatek mama tego nie popiera bo mowi ze utyje itp ale ona sama duzo nie wie o tym bo sie nie orientuje ale wiecie jak to mamy .. ONA WIE LEPIEJ i TYLE nawet nie probuje sie dowiedziec cos wiecej jak chodzi do gina.. tak wiec MLODA POLOZNA i inne forumowiczki PROSZE WAS powiedzcie troszke wiecej cos bo tu jest 500 stron .. i ciezko mi wsyztsko przeczytac Czy efekty uboczne moga byc jakies nieodwracalne ? rozwiejcie troche moje obawy bo do 19 tylko 4 godziny :(( a ja sie tak boje jak jakiegos egzaminu hehe :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmilla 11
Isabelle 000 - po póltora roku brania Yasmin przestawiłam się na Yasminelle - teraz jestem w 3 tyg pierwszego opakowania. Z powodu zmiany mialam przez pierwsze 2 tyg czulam się kiepsko ( bole rąk i nóg, zawroty glowy, plamienia). Teraz te objawy ustąpily, czuję się ok. tabsy rozwiązaly mi problem słabych włosów i trądziku, a tak jak piszę dziewczyny, jeśli odżywiasz się regularnie i nie objadasz się, z wagą nie powinno się nic dziać. Myslę, że do pigułek powinnaś podejść bez paniki i obserwować, jak reaguje organizm ( choć wiem po sobie, że to czasem trudne). W razie niepokojących objawów zgłaszaj je lekarzowi. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
--> carmilla 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
--> carmilla 11 dzieki ;) hehe ale wiesz jak to jest obawa przed pierwsza wizyta u ginekologa to byla masakra ... nogi mi sie tka uginealy jak szlam do gabinetu xP ( chlopak mnnie pochwalil ze bylam dzielna ale to bylo straszne :D ) a teraz taka decyzja o tabletkach tymbardziej ze mama tego nie popiera i zostalam sama z tym. Nie chce miec tak bolesnych miesiaczek a na dodatek jade na urlop za miesiac wiec chciala bym to torche uregulowac nie wiem czy to bedzie juz dzialac w sierpniu ze nie bede az tak przechodzila miesiaczki no ale wole sie zabezpieczyc chociaz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmilla 11
dziewczyny, raz po raz pojawiają się informacje, że powinno się przy Yasminelle uważać z grejpfrutami i witaminą C. Rozumiem, że ma to związek z ich działaniem moczopędnym i odwaniającym, czy chodzi o coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmilla 11
Isabelle 000, musisz się nastawić, że początek może być trudny. jak zaczynałam brać tabsy, pierwszy miesiąc był ciężki, miałam duuże zmiany nastroju. na początku też mnie wysypało na twarzy. Ale czasem warto zacisnąć zęby,przeczekać ten pierwszy miesiąc, dwa. A że stres, wiem, sama robiłam histerię i efekt - 5 kilo w górę, bo stres zajadałam, ale sądzę, że z tabsami to nie mialo dużo wspolnego. Teraz schudłam, żywię się racjonalnie. W razie bardzo złego samopoczucia utrzymującego się za długo, zapytaj lekarza, czy to w normie. trzymam za Ciebie kciuki, miłego wyjazdu, daj znać, jak reagujesz na Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
carmilla 11 -- chodzi o to ,ze dawka witaminy C powyzej 1000mg podnosi poziom estrogenow.Tak samo sie dzieje popijajac tabletke sokiem grejpfrutowym.Wiec trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
czyli jakby wystapily jakies dziwne efekty bole glowy mdlosci czy cos to nie przestawac od razu brac i najpierw skonsutlowac sie z lekarzem ? czy przeczekac? cholera czemu to musi byc tak skomplikowane :P boje sie ze cos sie bedzie ze mna dzialo bo pracuje a w pracy nie moge zasłanac itp bo wszystkie talerze poleca na klienta hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
Mloda polozna jest sprawa:-) otoz wzielam 20 tabletek i ta ostatnia 21 zgubilam a ja powinnam wziac dzis bo dzis jest 21 dzien brania i od jutra powinna byc przerwa.... ale jak zalecaja w ulotce dwa wyjscia z tej sytuacji a ja chce skorzystac : \"Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.\" tak wiec dzis robie przerwe ale tylko jednodniowa i jutro bym zaczela brac nastepne opakowanie.. mloda polozna czy tak mozna? bo ja mam tak zawsze w poniedzilek koncze blister a we wtorek zaczynam i nie chce zeby mi sie pomylilo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
lenka797 --- a po co chcesz robic jednodniowa przerwe? To juz lepiej wcale nie rob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
bo jezeli zaczne brac dzis to boje sie ze mi sie pomyli nastepnym razem kiedy mam wziac nastepne opakowanie zawsze konczylam w poniedzialek a we wtorek zaczynalam nastepne a tak to teraz skoncze w niedziele i w poniedzialek(8 dzien) bede zaczynala nastepne...mozna zrobic 1dzien przerwy czy nie? ochrona bedzie zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
lenka797 --- ja bym nie zrobila jednodniowej przerwy.Rozumiem 3-5 ale 1? Bez sensu.Ale to Twoj organizm nie moj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
ochrona bedzie zachowana? Ty na moim miejscu nie robilabys w ogole przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalala0000
Oczywiascie wszystko przwczytałam w ulotce, ale nie jestem pewna. Czy jeśli jutro, tj. wtorek, biorę ostatnia tabletkę z opakowania i robię 7 dniowa przerwę, to czy pierwsza tabletke z nastepnego blistra powinnam wziać we wtorek, czyli W 7 dzien, czy w srode, jako ze w 8 dzien...??? Bo kurde juz nie wiem. Z góry dzięki za odpowiedz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
----> sialalalala0000 w srode 8 dzien:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
lenka797 --- bedzie zachowana,ale pamietaj ze tabletki nie maja tylko wplywu na blokowanie owulacji ale na caly nasz organizm.Wiec ja bym ze wzgelu na to nie robila takich hustwek.Ja bym na Twoim miejscu najzwyczajniej w swiecie zrobila 7 dni przerwy i rozpoczlea koleny blister w poniadzialek.Decyzja nalezy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
Isabelle_000 ---> przez pierwszy blister to mozesz miec skutkow ubocznych tyle ze nie zliczych na paluszkach hehe :) zalezy wszystko od organizmu, ale jesli tabletki sie dobrze przyjma, Twoj organizm je zaakceptuje to wszystko minie :) Ja tez bardzo sie balam, nie naleze do bardzo szczuplutkich kobiet :) i tez nie chcialam przytyc po tabletkach. Moim skutkiem ubocznym byl bol miesni, nog, rak, ciagnal sie prawie przez 3 blistry, ale minelo :) po aparginie.. czy chocby zwyklym magnezie. Troszke tez 'spuchlam' na poczatku, ale zaczelam pic wiecej wody tak jak bylo tutaj radzone ;) i minelo, a nawet moge powiedziec ze chudne hehe :) wiec nie obawiaj sie, jesli zdecydowalas sie na tabletki, no to sprobuj :) chlopak napewno sie ucieszy ;) hehe. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
hehe no napewno sie ucieszy xP tyle ze to nie on by mial utyć :D jakby mi sie cos dzialo to napisze bo nie doczytalam tego ze trzeba duzo wody pic czy jakis magnez brac itp moze mi ktoś odpisze wtedy co mam zrobic ;) za 30 minutek pierwsza tabletka hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisimi
hejka! ja bralam te taby przez pol roku i nie odczulam ZADNYCH efektow ubocznych- widocznie sa bardzo dobre dla mojego organizmu, tyle ze sa, moim zdaniem, drogie i wolalabym brac inne o podobnym skladzie ale nizszej cenie. czy znacie jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaa1
Witam:) Tydzień temu lekarz przepisał mi Yasminelle i muszę stwierdzić, że samopoczucie fatalne - duże zawroty głowy, a dzisiaj na rano to do pracy autem dojechać nie mogłam - mroczki przed oczami... wcześniej brałam novynette i nie mialam żadnych skutków ubocznych..czy 5 miesieczna przerwa w przyjmowaniu tabletek moze miec wplyw na zle samopoczucie przy nowych tabletkach ? Czy mozna przerwac przyjmowanie po 7 dniach? bo jesli jutro bede się tak żle czuć, bede zmuszona odstawic tabletki (ile można się z pracy zwalniac)...POMOZCIE, nie mam mozliwosci udania sie do ginekologa w najbliższym czasie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarss
Sprzedam tabletki antykoncepcyjne i nie tylko! (1) -Yasminelle -Yasmin -Cilest -Mercilon -Jeanine -Femoden -Diane -35-Gravistat -Evra -Gravistat 150 -Harmonet -Logest -Loette -Marvelon -Microgynon 21 -Minesse -Minisiston -Minulet -Mirelle -Novynette -Regulon -Restovar -Rigevidon -Stediril 30 -Anteovin -Milvane -Tri-Minulet -Trinordiol 21 -TriNovum -Triquilar -Tri-Regol -Trisiston -Cerazette (2)-zastrzyk na trzy miesiące- Depo-Provera Medroxyprogesteronum 150mg/1 ml (3)-wkładka wewnątrzmaciczna Mirena- lewonorgestrelum (4)-krążki dopochwowe Nuvaring etynyloestradiolum + etonorgestrelum Gwarantuję oryginalny lek, oryginalne opakowania i dokładną instrukcję w języku polskim PACZKI WYSYŁAM NATYCHMIAST PRIORYTETEM. GWARANTUJĘ UCZCIWOŚC. Odbiór osobisty Wrocławiu / Olesnicy Lub expresowa wysyłka możliwość sprawdzenia paczki przed odbiorem. Kontakt:gg 1572522 dolarss@o2.pl Telefon 782549605 Chcesz za łatwić sprawe szybko,uczciwie i dyskretnie? Nie zwlekaj ! W razie pytan prosze dzwonic odpowiem na wszystkie pomoge sluze radą ! Daje 100 % pewnosci mozliwosc odbioru osobiscie ! Wszystkie tabletki anty można zalatwić.Przy 3 paczkach taniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
wrrrr moniaaaaaaa1 nie strasz ;// az tak zle jest ? mam nadzieje ze mi nic nie bedzie. A moze mi ktoras z was powiedziec przez ile mniej wiecej wszelkie objawy moga sie utrzymywac ? miesiac ? dluzej ? bo w nastepnym miesiacu wyjezdzam i bym wolala zeby nic mi nie bylo jakby co ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
miesiac to najpewniej, ale moga tez trwac 2 miesiace, 3. Po 3 powinny juz minac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×