Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

ewcia1822 -- tez kiedys slyszalam od jednego lekarza,ze duze ilosci blonnika ( w jednorazowej dawce) moga zmniejszyc dzialanie tabletek anty.Obie substancje wchlaniaja sie w jelitach i w tym czasie zachodza interakcje.I dlatego trzeba przynajmniej zrobic 3-4 h przerwe miedzy jednym a drugim.Ale nigdy wiecej z taka informacja juz sie nie spotkalam. anianimo --- 8 dzien czarno na blalym wypadal w czwartek.I od tego monentu nastepne blistry zawsze rozpoczynasz w czwartek.Chyba,ze chcesz skrocic przerwe albo jej nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
do anianimo - > następną tabletkę powinnać wziąć w środe, czyli dobrze zrobiłaś. :) konczysz blister w środę, odliczasz 7 dni i ósmego dnia bierzesz kolejne opakowanie, czyli też w środę. :) I każde nowe opakowanie zaczynasz w tym samym dniu tygodnia czyli w Twoim przypadku w środę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1822
strasznie sie denerwuje tym ze dzis rano nie dostałam :( kiedys tez miałam w 4 dniu ale przez to co czytalam to sie boje o tym błonniku. Wsumie i tak nigdy do konca sie nie kochamy raz tylko ale i tak sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monic90 --- policz sobie zanim wprowdzisz dziewczyne w blad.To nie jest skomplikowana matematyka. sroda -- ostatnia tabletka 1 dzien przerwy- czwartek 2 dzien przerwy - piatek 3 dzien przerwy - sobota 4 dzien przerwy- niedziela 5 dzien przerwy --pon 6 dzien przerwy -wt 7 dzien przerwy -sr 8 dzien - czwartek ,rozpoczecie nowego blistra. ewcia1822 -- organizm to nie jest szwajcarski zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1822
:) wiem wiem.., ale jaj uz taka panikara znalazłam ze błonnik nie wpływa jezeli nie przekracza sie dawki a ja nawet nie brałam 3 tabletek tylko po 1 wiec troche sie uspokoiłam czekam... cos mnie tak ćmi brzuch co jakis czas i jajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztrzepana1234
Witam, mam problem. Biore Yasminelle chyba od 3 miesiecy i dzis zauwazylam, ze biore je zle, tzn jak sa strazlki to ja bralam od dnia w ktorym zaczynalam z gornego rzedu, pozniej bralam srodkowy pozniej koncowy i wracalam do pierwszego. Teraz jestem w polowie srodkowego i zauwazylam ze je zle biore. Czy moge miec od tego jakies skutki uboczne? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Mam pytanie. Nikt nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, czy opalanie jest szkodliwe podczas brania tabsów. Niektorzy mowią, że jak się opalają, to po opalaniu widzą biale placki na ciele, inni twierdzą, że takie cos pojawia się dopiero po odstawieniu tabsów na dobre. Zatem skoro w trakcie opalania nie będę miała zadnych niepokojących oznak, to skąd mam wiedzieć, czy wszystko jest w porządku, czy może coś mi się nie stanie ze skórą po odstawieniu tabsów? Błędne koło.. Aha i jeszcze jedn. Co nazywamy opalaniem naturalnym? Bo jak spaceruję w słońcu przez 4h, to też się mimo woli opalam. Więc co? mam z domu nie wychodzić? proszę o odpowiedz w miare szybko, bo w końcu jak widać pogoda dopisuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monic90 --- medycznie jest udowodnione ,ze zazywanie hormonow plciowych predysponuje do powstawania przebarwien.Dlatego nie nalezy opalac sie na najwiekszym sloncu, w solarium ,a wychodzac na slonce nalezy stosowac filtry.To samo dotyczy sie kobiet w ciazy,a biorac hormony plciowe oszukujesz swoj organizm,ze jestes w ciazy.Dlatego jestes narazona na podobne skutki uboczne.Ja np. nie stosowalam sie do tych zasad, i bialych plamek na policzku sie dorobilam.Teraz juz uwazam i narazie problemow nie mam.Moze byc tak ,ze sie nie pojawia a moze byc wrecz odwrotnie.Sama sobie pracujesz na stan swojej skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frezja19
Dzięki samasobie, to naprawdę ważne było dla mnie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa co to jest
Nie wiem do kogo się zwrocic wiec pisze do was...Bo widze ze kompetentne jestescie. Chodzi mi o pewna czesc ciala w pochwie ktorej nie potrafie nazwac... Poczatkowo myslalam ze to wlanie scianki macicy bo ma malenki otwork w srodku, ale teraz juz nie wiem. Lekarz jak wykonuje badania kontrolne to nic nie mowi ze jest z budowa nie tak wiec juz sama nie wiem... Tak na glebokosci 5-7cm mam taki jakby hmm \"nos\" z otworem w srodku. Ma ta czesc jakies 1-2 cm dlugosci. Przytwierdzony jest na wysokosci 7 cm do przedniej scinki pochwy i siega do 5 cm glebokosci. Pod tym moge bez problemu poprowadzic palec dalej wzdluz pochwy, a jak aplikowalam lekarstwa to takie w tubach moglam wlzoyc do glebokosci 15 cm....To ja taka pochwe mam wielka???? Co jeszcze? No jak uzywam wubratora, to przy jego wkladaniu kiedy trafia na to cialo czuje cos jakby hmm...zamykac drzwi bez uzycia klamki. Cialo stawia opro a kiedy wibrator przejdzie glebiej to wraca ono na swoje miejsce. Co to moze byc? Nie boli mnie to, ale w ksiazkach i na obrazkach nie znajduej tego czegos? POmozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaaaaaaaaaaaa
Cześć :) Biorę Yasminelle już 4 miesiąc i mam pewne pytanie - CZY PO ZAŻYCIU PIERWSZEJ TABLETKI (po 7dniach przerwy, czyli tego już 8dnia) MOGĘ SPOKOJNIE WSPÓŁŻYĆ? JESLI NP. WEZMĘ JĄ O 8 RANO TO O 11 MOGĘ BYĆ PEWNA PEŁNEGO ZABEZPIECZENIA? AHA I CZY JAK PRZEZ TE 3MIESIĄCE BRAŁAM TABLETKI O 18 TO ZROBI RÓŻNICE JEŚLI OD TEGO OPAKOWANIA ZMIENIĘ GODZINĘ NA 8 RANO? z góry wielkie dzięki , buźki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggosc
Droga Przedmówczyni!mozesz spac spokojnie, jestes zabezpieczona przez caly okres trwania cyklu. Mam do Was pytanie, drogie Panie: czy ktoras z Was miala podobne problemy po zazywaniu yasminelle: zatrzymywanie wody w organizmie (mialam wyraznie spuchnieta twarz oraz piersi), tycie, a do tego beznadziejne samopoczucie? gin wmawia mi, ze po tych tabletkach to niemozliwe, ale jakos od miesiaca ich nie biore i objawy ustapily... nie wiem, moze jestem jakos wyjatkowo przeczulona.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ggggosc --- jak najbardziej moga zatrzymywac wode a tym samym waga moze isc do gory.Woda swoje wazy.Sporbuj brac aqua femin od polowy cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss19
hejka dziewczyny.. mam problem, bralam yasminelle ( zaczelam wlasnie 3 blister, ale po dwoch tabletkach odstawilam ). przy drugim blistrze mialam dosc powazne skutki uboczne ( bole brzucha, puchniecie brzucha, z bolu az wymiotowalam ) , jednak nie sadzilam ze moze byc to od tabletek, po drugim blistrze zrobilam tydzien przerwy , zaczelam brac kolejny i juz przy pierwszej tabletce znowu zaczelam sie bardzo zle czuc, a przy drugiej bylo juz to nie do zniesienia. Cala noc wymiotowalam z bolu. Przerwalam branie yasminelle przy drugiej tabletce kolejnego juz blistra. chcialam spytac czy wiecie moze czy teraz nie zepsuje sobie tym cyklu ( ze przerwalam brac w trakcie blistra ) i co mam w takiej sytuacji robic. Czy brac dalej tabletki a to przejdzie czy udac sie do gina i zmienic yasminelle na cos innego. Mieszkam za granica, jestem w polsce dosc rzadko, nie mam mozliwosci zbytnio skontaktowania sie w najblizszym czasie z moim ginem :( pls pomozcie ( bylabym wdzieczna na odpowiedz tu na forum lub tez na mojego maila elu_siaa@wp.pl dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss19
Hejka dziewczyny.. mam problem. mam nadzieje ze mi pomozecie. Biore yasminelle, juz 3 blister. Przy drugim blistrze mialam bole brzucha, glowy oraz bylam bardziej nerwowa. jednak nie bylam pewna ze moze byc to skutek uboczny yasminelle. zrobilam tydzien przerwy, i zaczelam brac trzeci blister, juz przy pierwszej tabletce zaczelam sie zle czuc, czulam ze puchnie mi brzuch, przy drugiej tabletce bylo jeszcze gorzej, wymiotowalam z bolu , mialam bardzo silny bol brzucha, bylo tragicznie, cala noc sie meczylam. w tym momencie przerwalam brac tabletki z tego blistra. nie wiem teraz czy nie zepsulam sobie cyklu przez to ze przerwalam brac tabletki w trakcie blistra. chcialam poradzic sie kogos kto sie zna na tym, nie mam mozliwosci zbytnio skontaktowac sie z moim ginem , poniewaz mieszkam zagranica, a moj gin jest w polsce ( w polsce bywam, ale dosc rzadko ), chcialam sie dowiedziec czy dobrze zrobilam ze odstawilam yasminelle i jak to dziala na moj cykl, i dlaczego mialam takie skutki uboczne. dziekuje za wszelkie odpowiedzi. na forum, lub elu_siaa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eluuss19
Hejka dziewczyny.. mam problem. mam nadzieje ze mi pomozecie. Biore yasminelle, juz 3 blister. Przy drugim blistrze mialam bole brzucha, glowy oraz bylam bardziej nerwowa. jednak nie bylam pewna ze moze byc to skutek uboczny yasminelle. zrobilam tydzien przerwy, i zaczelam brac trzeci blister, juz przy pierwszej tabletce zaczelam sie zle czuc, czulam ze puchnie mi brzuch, przy drugiej tabletce bylo jeszcze gorzej, wymiotowalam z bolu , mialam bardzo silny bol brzucha, bylo tragicznie, cala noc sie meczylam. w tym momencie przerwalam brac tabletki z tego blistra. nie wiem teraz czy nie zepsulam sobie cyklu przez to ze przerwalam brac tabletki w trakcie blistra. chcialam poradzic sie kogos kto sie zna na tym, nie mam mozliwosci zbytnio skontaktowac sie z moim ginem , poniewaz mieszkam zagranica, a moj gin jest w polsce ( w polsce bywam, ale dosc rzadko ), chcialam sie dowiedziec czy dobrze zrobilam ze odstawilam yasminelle i jak to dziala na moj cykl, i dlaczego mialam takie skutki uboczne. dziekuje za wszelkie odpowiedzi. na forum, lub elu_siaa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eluuss19 --- skoro wystepuja dolegliwosci ktore zmuszaja Cie do przerwania blistra to nie bierz ich dalej.Skontaktuj sie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
chyba powinnaś zmienić tabletki skoro tak po nich cierpisz, ale to już decyzja lekarza. cykl i tak będziesz miała rozregulowany, bo taki jest skutek brania tabletek. spróbuj chociaż do lekarza zadzwonić i się dowiedzieć, jak dalej postępować. przy okazji niech wyjaśni jakie będziesz miała skutki po odstawieniu tabletek, żebyś się nie denerwowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusssssssssssss
a ja biore od wrzesnia yasminelle i bylo wszystko ok ;) wrecz chudlam (bo tu dziewczyna pare postow wyzej pisala ze tyla) nic mnie nie bolalo a piersi mialy ladny ksztalt. nieststety od paru miesiecy podczas ostatniego tyg zazywania tabletek zaczelam plamic. od 2-3miesiecy ta sama sytuacja, lekarka zmienila mi tabl na YAZ. mowila ze ten sam poziom hormonow ale dluzej ponoc dzialają . nie bardzo jestem pocieszona, ale mam nadzieje ze gorzej nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
ja w trakcie brania yasminell mialam naprawde ladna cere. Nieodskonalosci pojawialy sie bardzo sporadycznie. Po odstawieniu ten stan utrzymywal sie przez ok 3 miesiace wiec stwierdzialam ze to bzdura z tymi skutkami ubocznymi po odstawieniu. Ale po tych 3 miesiacach wysypalo mi plecy i twarz. Nie jest to silne ale mimo wszystko po 2 latach pieknej cery czuje sie strasznie. Czy to moze byc wplyw tabletek skoro wysypalo mnie ok 3 miesiace po odstawieniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baronova1
biorę Yasmilelle od prawie roku, jestem z nich bardzo zadowolona, male tableteczki w wygodnym opakowaniu. zadnych ciaz nie bylo ;] czyli jest bezpiecznie :):):) pozdrawiam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacia..2
40zl za tabletki??ja w aptece kupuje po 35zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga8131
witam.mam pytanie do Poloznej.biore tabletki yasminelle od ponad 2 lat i chcem je jeszcze brac okolo 1-1,5roku lecz zastanawiam sie czy do w przyszlosci nie bedzie szkodliwe do kiedys przyszlego mojego dziecka.jak przerwe bede musiala zastosowac miedzy odlozeniem tabletek a zajsciem w ciaze??czy moze bedzie lepsze zastosowanie spirali jezeli jeszcze nie bylam w ciazy,czy jest mozliwe zalozenie spirali??prosze o odpowiedz.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olga8131 ---- jezeli wyniki badan sa ok to nie trzeba robic zadnych przerw.Horomny plciowe nie maja wplywu na zdrwie dziecka ( gdyby tak bylo to wszyscy bylibysmy chorzy.).Starania o dziecko mozna rozpoczac od razu po odstawieniu.Spirali nie poleca sie nieródka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o123
No dobrze, teraz ja mam pytanie - mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Chodzi mianowicie o to, że na twarzy po yasminelle pojawiły mi się straszliwe stany zapalne na policzkach i żuchwie i ogólnie dolnej części twarzy. Czy one miną, czy mam zamienić tabletki? Powiem szczerze, że już płakać mi się chce, bo co 2 dni wyskakuje nowy niby mały czyrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o123
No dobrze, teraz ja mam pytanie - mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Chodzi mianowicie o to, że na twarzy po yasminelle pojawiły mi się straszliwe stany zapalne na policzkach i żuchwie i ogólnie dolnej części twarzy. Czy one miną, czy mam zamienić tabletki? Powiem szczerze, że już płakać mi się chce, bo co 2 dni wyskakuje nowy niby mały czyrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym w twoim przypadku poszla do lekarza, bo to dosc powazna sprawa miec takie zmiany skorne.. a ja czegos nie rozumiem, w spisie interakcji wyraznie jest napisane; apap - nie paracetamol - tak a przeciez apap to dokladnie paracetamol. i o co tu chodzi? ja nie wiem... ketokonazol tez bralam i sie nie zabezpieczalam. nie chce jeszcze byc mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGUNIA
maciejanczyk ----- czy ty napewno dobrze przeczytałaś ulotkę? ja nie znalazłam tam informacji na ten temat : że apap -nie a paracetamol -tak. bądź tak dobra i podaj mi stronę na której to wyczytałaś bo albo ja jestem ślepa albo ty coś wymyślasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×