Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość POMOZCIEMI
Mam PROBLEM,a więc jestem chora i biorę tabletki dwa razy dziennie Augmentin (jedna tab na dzień czyli po połowie) i efferalgan. I chciałam się spytać czy obniżają jakoś działanie tabletek Yasminelle i czy mam się dodatkowo zabezpieczać. Bo jeśli chodzi o te tab. efferalgan to chyba trzeba je brać po połowie czyli jedna na dzień a ja nie wiedziałam i dwa dni wzięłam całe. PROSZĘ O POMOC !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jak kochacie z chłopakiem podczas brania tabletek to normalnie bez żadnych zabezpieczenie gumek itp dochodzi do orgazmu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellek
cześć Dziewczyny! biorę właśnie kończę trzeci tydzień brania yasminelle. Są to moje drugie tabletki z życiu, a te pierwsze brałam bardzo krótko, więc nie do końca jestem zorientowana w sprawie... mam do Was dwa pytania... po pierwsze zaczęłam brać (z przyczyn mojej sklerozy, wyjechałam z domu i zapomniałam o opakowaniu...) tabletki w 3 dniu okresu. W ulotce jest napisane, ze miałam się zabezpieczać przez 7 dni po rozpoczęciu i teraz one już działają? Niby w ulotce jest to jasne napisane, ale chciałam się jeszcze upewnić...Poza tym zaczęłam brać tabletki w czasie kuracji antybiotykowej... Co byście zrobiły na moim miejscu, zabezpieczały się do końca opakowania, czy uważały, ze już jesteście zabezpieczone? wszystkich, którzy mnie zaatakują.... nie, nie mogłam zacząć brać tabletek od następnego cyklu. i drugie pytanie. Ogólnie po tabletkach czuję się dobrze. Ale od kilku dni pojawiło mi się takie bardzo skąpe krwawienie. To niby jest dopiero pierwszy blister, ale czy plamienie nie świadczy, że coś nie tak? Nie bardzo wiem, co mam o tym sądzić, bo przy poprzednich tak nie było... A niestety moja pani ginekolog jest aktualnie nieuchwytna i nie mam kogo o to zapytać... Dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellek
cześć Dziewczyny! biorę właśnie kończę trzeci tydzień brania yasminelle. Są to moje drugie tabletki z życiu, a te pierwsze brałam bardzo krótko, więc nie do końca jestem zorientowana w sprawie... mam do Was dwa pytania... po pierwsze zaczęłam brać (z przyczyn mojej sklerozy, wyjechałam z domu i zapomniałam o opakowaniu...) tabletki w 3 dniu okresu. W ulotce jest napisane, ze miałam się zabezpieczać przez 7 dni po rozpoczęciu i teraz one już działają? Niby w ulotce jest to jasne napisane, ale chciałam się jeszcze upewnić...Poza tym zaczęłam brać tabletki w czasie kuracji antybiotykowej... Co byście zrobiły na moim miejscu, zabezpieczały się do końca opakowania, czy uważały, ze już jesteście zabezpieczone? wszystkich, którzy mnie zaatakują.... nie, nie mogłam zacząć brać tabletek od następnego cyklu. i drugie pytanie. Ogólnie po tabletkach czuję się dobrze. Ale od kilku dni pojawiło mi się takie bardzo skąpe krwawienie. To niby jest dopiero pierwszy blister, ale czy plamienie nie świadczy, że coś nie tak? Nie bardzo wiem, co mam o tym sądzić, bo przy poprzednich tak nie było... A niestety moja pani ginekolog jest aktualnie nieuchwytna i nie mam kogo o to zapytać... Dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migocinaxXx
krwaienia i plamienia są normalnym zjawiskiem,jezeli wystepują dluzej niz 3 miesiace nalezy isc do ginekologa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZCIEMI
Czyli jeżeli zmniejszył działania to muszę używaż dodatkowego zabezpieczenia?? bo Augmentin muszę brać do niedzieli, to później aż do rozpoczęcia nowego opakowania powinnam dodatkowo się zabezpieczać ???? proszę o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
A Branie Magnezu wpływa na skuteczność tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Dostałam białego grudkowatego śluzu , ma nieprzyjemny zapach.. swędzi i piecze- wiem że to objawy grzybicy.. problem w tym że nawet nie mam iść do ginekologa bo jutro dostane okres- dzięki tabletkom mam jak w zegarku. Co robić? ;( PROSZE o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asasasasa
Czy anemia ma jakis wpływ na działanie pigułek antykoncepcyjnych? Jeśli mam ją, ale o tym nie wiem i przyjmuję pigułki, czy może się coś stać? I czy syropy na kaszel osłabiają działanie pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asasasasa
Przeczytałam też gdzieś, że tabletki trzeba zmieniać na coraz mocniejsze. Jeśli biorę Yasminelle przez 7 miesięcy, powinnam je brać dalej, czy coś zmieniać? Raczej czuję się z nimi dobrze, ostatnio tylko mam mdłości, ale to chyba bardziej od złego odżywiania... Czy jeśli nie zmienię tabletek to mogę zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asasasasa ---- podobno nie ma glupich pytan,tylko glupie odpowiedz,ale......Na zadnej fachowej stronie dot.antykoncepcji nie przeczytasz takiej infromacji.Anemia, syrop na kaszel? A w ulotce nie ma wymienonych p/wskazan do brania tabletek i interakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asasasasa
No nie wyczytałam na ulotce, żeby były jakieś interakcje, ale wolałam spytać. A czy mogłabyś młoda położno odpowiedzieć mi jeszcze co z tym zmienianiem tabletek na mocniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do młoda położna Biore tabletki i mam pytanie możne i to i głupie ale chce wiedzieć chłopak możne dostać orgazm bez zabezpieczenia ? proszę odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bum bum sialala
Witam, wszystkie użytkowniczki Yasminelle... ja już je biorę praktycznie 2 rok, do tej pory wszystko,ok tyle, że pojawiły się bóle brzucha, oraz coraz skąpsze krwawienia w przerwie;/ a teraz 5 dzień i nic nie ma:( brzuch muli, ale cisza tylko jakiś brązowawy śluz:( zrobiłam test(wiem głupie no ale już sama nie wiem) wyszedł negatywny:( na ostatnim badaniu lekarz powiedział, że jest małe rozstrojenie hormonów;(ja się czuje jak przed okresem a jego brak:( co ważne, mam bardzo stresujący tryb życia, jestem bardzo przemęczona;( nie wiem, dzwonić do lekarza czy co;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkowa86
Witam. Kończę brać 1 opakowanie w piątek. Kiedy mam zacząć następne??? W piątek czy w sobotę. Z góry dzięki za pomoc..:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula85
hej dziewczyny!! ja rowniez biore yasminelle od dluzszego czasu i jestem ich ogromna zwolenniczka:) mam tylko pytanie w zwiazku z pominieciem tabletki i to pod koniec blistra. uwaznie przeczytalam ulotke i zdecydowalam sie( wlasciwie to chyba za spontanicznie) na na drugie rozwiazanie po pominieciu tabletki w trzecim tygodniu. czy po tym jak przyjme drugi blister od razu( bez tygodnia przerwy) jestem chroniona przed ciaza rowniez w tygodniu przerwy po tym wlasnie blistrze? czy jezeli wzielam dwie tabletki naraz nic mi nie grozi? uprawiam seks dosc regularnie dlatego chce byc pewna ze nie grozi mi niespodzianka w postaci nieplanowanej ciazy. Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mystery--do mlodej poloznej
Mam pytanie do jutra mam 7 dniowa przerwe i odniedzieli zaczynam nowe opakowanie yasminelli,ale mam jeszcze okres;/i nie wiem czy moge wziasc tabletke czy poczekac az sie skonczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szamana
Od roku biore Regulon. Wczoraj lekarz przepisał mi Yasminelle, ze względu na mniejszą dawkę hormonów. Czytałam, ze dużym prawdopodobieństwem w pierwszych dniach zażywania tabletek,może być występowanie plamienia. Mam w związku z tym pytanie. Czy jeśli mam endometrioze to krwawienie to może trwac dłużej niż kilka dni (6 lat temu brałam tabletki o małej zawartości hormonów i skończyło się to krwawieniem przez miesiąc;/ nikomu tego nie życze;/). Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szamana
Od roku biore Regulon. Wczoraj lekarz przepisał mi Yasminelle, ze względu na mniejszą dawkę hormonów. Czytałam, ze dużym prawdopodobieństwem w pierwszych dniach zażywania tabletek,może być występowanie plamienia. Mam w związku z tym pytanie. Czy jeśli mam endometrioze to krwawienie to może trwac dłużej niż kilka dni (6 lat temu brałam tabletki o małej zawartości hormonów i skończyło się to krwawieniem przez miesiąc;/ nikomu tego nie życze;/). Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila21
Witam biorę od czterech lat yasminell i zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, gdy dostałam miesiączki pierwszą tabletkę wziełam drugiego dnia miesiączki a piątego dnia zapomniałam i nie wziełam jej po 12 godz tylko po 24 godz a w tym czasie współżyłam ze swoim chłopakiem bez zapespieczenia , ale nie doszło do wytrysku. Boje się ze jestem w ciąży, czy jest to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bum bum sialala --- im dluzej bierze sie tabletki tym krwawienie moze byc bardziej skape, a w skrajnych przypadkach moze zaniknac.Tryb zycia tez ma na to wplyw.A jezeli Cie to nepokoi to skontaktuj sie z lekarzem. Olkowa86 --- no to uczymy sie liczyc do 7. 1 dzien przerwy - sobota 2- DP- niedziela 3 DP- pon 4 DP- wt 5 DP -sr 6 DP- czwartek 7 DP- pt 8 dnia rozpoczynasz nowy blister -sobota. Mystery--do mlodej poloznej -- a w ulotce jest napisane,ze nastepny bliser rozpoczyna sie 8 dnia czy po skonczonym krwawieniu? Szamana ---plamienia moga wystepowc przez 3 miesiace,taki standart to miesiac.Chyba kazda przez to przechodzila. emila21 -- uprawiajac sex trzeba sie liczyc z mozliwoscia zajscia w ciaze.Tabletki nie daja 100% pewnosci,a im mniej przestrzega sie zasad przyjmowania tym bardziej ryzyko sie zwieksza.W plynie ejak. tez wystepuja pleminiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Młoda położno!! czy jeśli po pierwszym razie krwawię, to oznacza że błona dziewicza została przerwana?;> I następny raz nie będzie tak bolał? Błagam o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę tabletki przez 18dni i lekarz powiedział ze mogę zrobić przerwę 7dniową po 21 dniach lub barć dalej i po 3 miesiącach zrobić 7 dniową przerwę Jak uważasz po ilu lepiej zrobić przerwę ? Pytanie do Położnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy jest ok
Hej! Czy to normalne ze bola mnie piersi na 16 dni przed okresem? Nie przyjmuje tabletek i nie współzyłam, nie biore zadnych lekow. Czy cos jest nie tak? Czy tez tak miewalyscie zanim zaczelyscie lykac pigulki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×