Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Witam! Ginekolog przepisał mi yasminelle.Są to moje pierwsze tabletki.Zgodnie z zaleceniami pierwszą tabletkę wziełam pierwszego dnia menstruacji.Teraz skończyłam juz pierwsze opakowanie i jestem w trakcie 7-dniowej przerwy.Okres zawsze miałam bardzo obfity i liczyłam na to ze zmiejszy sie troche. Niestety nie zauwazyłam zbyt duzej róznicy.Czy któraś z was też tak miała i czy w miare brania kolejnych opakowań zacznie sie zmniejszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAJTOWA20
PRZYCZAJONA- TAK JA ZANIM ZACZĘŁAM BRAĆ YASMINELLE NIE DOŚĆ ŻE MIAŁAM BARDZO OBFITY OKRES TO JESZCZE BÓL MNIE MĘCZYŁ KAŻDEGO PIERWSZEGO DNIA OKRESU. OD LISTOPADA BIORĘ TAB I MÓJ "OKRES" JEST Z MIESIĄCA NA MIESIĄC CORAZ BARDZIEJ SKĄPY BÓL BRZUCHA USTĄPIŁ CAŁKOWICIE NO I "OKRES" TRWA NAJWYŻEJ 4 DNI GDZIE WCZEŚNIEJ PRZECIĄGAŁ SIE DO 7-8DNI.WIĘC MYŚLE ŻE W tWOIM PRZYPADKU BĘDZIE PODOBNIE;) TROCHE CIERPLIWOŚCI:) POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek87
Witajcie! Dziewczyny mam problem..!Wczoraj(poniedzialek) przy braniu kolejnej tabletki z blistra zorientowalam sie ze mam tabletke z niedzieli jeszcze!!Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze w niedziele wzielam tabletke i 4 dni wstecz tez!! Czyli ktoregos dnia w trakcie brania zapomnialam wziac tabletki. Tylko teraz nie wiem kiedy. Oczywiscie wczoraj wzielam ta tabletke z niedzieli od razu. Ale teraz nie wiem co mam myslec bo jesli zapomnialam wziac jednej tabletki na poczatku drugiego tygodnia a zorientowalam sie dopiero wczoraj(czyli koniec 2 tygodnia) ze biore o jedna tabletke za malo(czyli np zamiast tabl z niedzieli wzielam z soboty itd.)i wzielam wczoraj dwie na raz to bede zabezpieczona? Dodam ze kochalam sie z chlopakiem do tej pory w tym blistrze tylko 3 lub cztery razy(stosunek przerywany). Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Musisz się dodatkowo zabezpieczać i przede wszystkim pamiętać o braniu tabletek (ustaw sobie przypominacz w tel.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek87
No dobrze ale co teraz jak kochalam sie z chlopakiem tylko jak wczesniej napisalam stosunek byl przerywany? I czy nie dzieje sie nic ze dopiero wczoraj zazylam ta tabletke ktora prawdopodobnie pominelam kilka dni wstecz? Czy moge byc w ciazy?Bo ryzyko jest na pewno prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna Napisz mi czy mogę sobie w takim razie skrócić teraz przerwę tak samo do 5 dni i szóstego dnia wziąść tabletkę bo mam wyjazd, przy normalnym braniu Yasminelle brałam 21 dni, teraz mam 3ci dzień przerwy. W ulotce pisze, że przerwę można skracać tzn przesunąć dzień kolejnej miesiączki, a ginekolog powiedziała, że nie powinnam tak robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Motylek87 - mimo,że miałaś stosunek przerywany to i tak szansa jest,że możesz być w ciąży Dla pewności i uspokojenia proponuję zrobić test ciążowy na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretka
Cześć dziewczyny ;) Mam małe pytanko, jeśli piję mniej więcej co 2dni syrop na przeczyszczenie (lactulose)-to działa to jakoś na tabletki? Tabletki biorę o 12 w południe a syrop piję ok.16-17 Czy to wpływa na tabletki anty.? Dodam,że biorę je regularnie o stałej porze już jakieś 1.5roku. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesito
Witojta!!! wiem, ze sie pewnie powtórzę w paru sprawach, ale...jest taka sytuacja, że lat temu kilka brałam stediril przez niecały rok, zabezpieczeni e było ok, ale przytyłam. oczyuwiscie po odstawieniu z powrotem schudłam. Teraz od listopada biorę Microgynon21 i mam dylemat... bo nie mam ani jednego objawu ubocznego ...oprócz sześciu dodatkowych kilogramów:( zawsze byłam szczupła, a te kilosy widać i czuć (mam tylko 165 cm wzrostu, wiecnawet +/-5 kg widać) , bo nie mieszczę się w kilka par spodni. teraz biorę ostatni blister, jaki mam, zapisałam się na wizytę w przyszłym tygodniu i zamierzam poprosić panią gin o yasminelle...i chyba spróbuję ze 3 blistry i zobaczę jak to będzie, ale tak się zastanawiam, jełsi nawet z powrotem schudnę, ale będę miała np. zawroty, bóle głowy, wymioty lub O ZGROZO! spadek libido to już nie wiem co lepsze...jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowaanyy
Witam dziewczyny, moja kobieta zażywa tabletki Yasminelle pierwszy miesiąc. Jeszcze nie współżyliśmy bez zabezpieczenia, jednakże pojawia się u niej dziwne krwawienie przed czasem tygodniowej pauzy, z tego co czytaliśmy nie jest ono groźne do bodajże 4 miesiąca od rozpoczęcia stosowania leku, aczkolwiek pojawiło się kolejne pytanie. Za 4 dni powinien zacząć się okres pauzy, i teoretycznie po nim mogli byśmy już w pełni korzystać z dobrodziejstw leku, ale ona ostatnio zmuszona była stosować antybiotyk, który przepisał jej lekarz chirurg stomatolog, brała go 5 dni, a to ponoć zmniejsza działanie hormonów. Jak długo powinniśmy jeszcze poczekać, aby bez żadnych przeszkód, w pełni bezpieczni mogli w końcu zacząć korzystać z dobrodziejstw tego preparatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesito
ach, i jeszcze coś, czy któraś z Was, Drogie Panie, wie gdzie najpatniej można kupić Yasminelle w Olsztynie? I jeszcze coś: wiele razy spotkałam się w moim życiu z parami, które, mimo zażywania tabletek używały jeszcze gumek. Albo nie pozwalały,że sie tak wyraże, partnerowi :skończyć w środku". Moim zdaniem to bezsens, bo skoro kobieta faszeruje się tymi nie do końca dobrodziejskimi medykaliami i robi to regularnie to po co jesze koszt i dyskomfort użycia prezerwatywy? Jak jest u Was> Ja już 2-gi raz w życiu biorę tabletki czas jakiś i nie używam gumek, a mój Ukochany kończy zawsze we mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesito
jeszcze cuś: używacie innych zabezpieczeń oprócz tebletek? bo moim zdaniem to bezsens , skoro kobieta faszeruje się tym "dobrodziejstwem" tracić czas, pieniądze i komfort zbliżeni na gumki...ja nie używam nic ponadto, moj Ukochany kończy we mnie, ale muszę dodać, że jestem pilna i nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki (ew. opóznić przyjęcie ze 2-3 godziny, nie więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesito to wcale nie jest przesądzone, że będziesz tyła czy miała bóle głowy. ja póki co na tabletkach schudłam, ale to już bardziej moja zasługa niż tabletek ;) dobrze by było, żebyś miała je dobrane na podstawie badań Zainteresowaanyy sprawdźcie w ulotce czy ten antybiotyk osłabia działanie, porównajcie skład. jeśli rzeczywiście osłabia to dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień op zakończeniu kuracji. a z "dobrodziejstw" tabletek można korzystać już od pierwszej pobranej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowaanyy
Palec grzebalec radził odczekać miesiąc więc posłusznie czekamy, gdyż chcemy kochać się bez dodatkowych zabezpieczeń i w pełnym wymiarze możliwości, a jesteśmy za młodzi na potomstwo :) rozumiem, że mam sprawdzić skład antybiotyku ? i z którą ulotką porównać ? troszeczkę nie zrozumiałem. A co do tygodnia, to też stawiałem na taki właśnie okres czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ulotką tabletek porównaj tam będą wymienione leki które reagują z nimi. z ulotki pewnie też wynika, ze zabezpieczenia działa już od pierwszej tabletki, ale racja, lekarze czasem mówią o miesiącu, nie wiem dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Jak czytaliście dobrze ulotkę takie krwawienia mogą pojawić się podczas zażywania pierwszych opakowań tabletek. Jest to całkiem normalne. Co do antybiotyku,to sprawdź jego skład,porównaj z ulotką yasminelle,czy akurat ten antybiotyk osłabia działanie, a jak nie,udajcie się do apteki i tam zapytajcie. Twoja dziewczyna powinna uprzedzać lekarzy (obojętnie jakich), którzy zapisują antybiotyk,że bierze tabletki anty. Co do współżycia z gumpą podczas brania tabl.anty, to już kwestia upodobań partnerów, niektóre kobiety np. nie lubią kochać się bez gumek lub mają jakieś inne osobiste przyczyny. Dla mnie to też jest bez sensu, ale cóż, niektórzy wolą z dodatkowymi "atrakcjami"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANN33
Witam wszytkich.Chciałabym się upewnić w penej kwestii.Od tygodnia biorę yasminellę.W ulotce jest napisane,że jesli przyjmie się pierwsza tabletkę pierwszego dnia okresu, to jest się od razu zabezpieczonym. A co w przypadku, jesli okres dostałam o 4 nad ranem, a pierwsza tabletkę wzięłam o 19 wieczorem( 15 godz). Czy jestem zabezpieczona , czy potrzeba dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka 1982
Do Młoda Położna :) a co jeśli nie wzięłam jednej tabletki w 2 tygodniu brania? czy i jak długo muszę się dodatkowo zabezpieczać??? Czy to prawda że podczas 7 dniowej przerwy te tabletki też działają? Że nie muszę się dodatkowo zabezpieczać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam problem. W sobotę wzięłam ostatnią tabletkę zpierwszego blistra. Do tej pory nie mam miesiączki. Ginekolog jak przepisywał mi tabletki, to powiedział że pierwszą miesiączkę dostanę wcześniej, przed tygodniem przerwy. A tu nadal nic. Czy myślicie że jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowaaa
Czy antybiotyk przeciwgrzybiczy Mycosyst wpływa jakoś na zarzywanie tabletek yasminelle? Osłabia ich działanie lub coś takiego?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madline
Adela1987 - ja mam podobne obawy, skończyła pierwsze opakowanie w niedzielę i jeszcze nie mam okresu. Te bariery psychiczne są straszne. Dziewczyny kiedy przychodzi okres ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigro
Miesiąc temu odstawiłam Yasminelle i w ciągu cyklu brałam lek duphaston. Teraz spóźnia się okres. W czasie kiedy nie brałam Yasmilelli nie współzyłam. Czy to opóźnienie może być spowodowane odstawieniem Yasminelli albo tym drugim lekiem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka24
->> mloda połozna mam do ciebie pytanie jaka jest roznica miedzy Yasminelle a YAZ?? a czy to prawda ze od yasmin lub yasminelle kilka osob zmarło?? słyszalam ze zaczeli te tabsy wycofywac z rynkow zagranicznych. prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuss
Cześć dziewczyny mam do was pytanie. Czy ktoraś z was przytyła po tych tabletkach ? Ja biore 2 opakowanie Ciles i przytyłam 5 kg boje się że ciąglę będę tyła i zastanawiam się nad zmianą ich właśnie na yasminelle. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretka
Cześć dziewczyny Mam małe pytanko, jeśli piję mniej więcej co 2dni syrop na przeczyszczenie (lactulose)-to działa to jakoś na tabletki? Tabletki biorę o 12 w południe a syrop piję ok.16-17 Czy to wpływa na tabletki anty.? Dodam,że biorę je regularnie o stałej porze już jakieś 1.5roku. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka 1982 --- przezciez wszystko jest w ulotce ... kolorowaaa --- nie powinien. szyszka24 -- yamsinelle bierze sie przez 21 dni a Yaz przez 24 _4 dni placebo.Zdaje sie,ze rynek amerykanski wycofal yamsinelle po 2 zgonach z powodu zakrzepicy. aniuss --- tabletki nie sa kaloryczne.Tyje sie od jedzenia,albo moga zatrzymywac wode.Wiec mozna wspomagac sie ziolami moczopednymi. secretka ---- jezeli nie przedawkujesz to nic nie powinno sie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretka
Dzięki za odpowiedź młoda położna ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolincia17
Cześć:) Mam pytanie. dwa mieiące temu zaczełam jeść tabletki Jasminelle. Zjadłam dwa opakowania. teraz jestem w 5 dniu tygodniowej przerwy. Z powódów osobistych chciałabym przestać je brać. wogóle nie brac żadnych tabletek. Czy powinnam iść z tym do mojegp ginekologa i powiedzieć mu o tym? Co może sie stać po przerwaniu tabletek? I czy bede jeszcze zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolincia17
Cześć:) Mam pytanie. dwa mieiące temu zaczełam jeść tabletki Jasminelle. Zjadłam dwa opakowania. teraz jestem w 5 dniu tygodniowej przerwy. Z powódów osobistych chciałabym przestać je brać. wogóle nie brac żadnych tabletek. Czy powinnam iść z tym do mojegp ginekologa i powiedzieć mu o tym? Co może sie stać po przerwaniu tabletek? I czy bede jeszcze zabezpieczona? Prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolincia17
Cześć:) Mam pytanie. dwa mieiące temu zaczełam jeść tabletki Jasminelle. Zjadłam dwa opakowania. teraz jestem w 5 dniu tygodniowej przerwy. Z powódów osobistych chciałabym przestać je brać. wogóle nie brac żadnych tabletek. Czy powinnam iść z tym do mojegp ginekologa i powiedzieć mu o tym? Co może sie stać po przerwaniu tabletek? I czy bede jeszcze zabezpieczona? Prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×