Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość hensha
A po co brałaś tą drugą tabletkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jęśli później nie miałaś już żadnych wypadków to raczej możesz być spokojna. masz w końcu te 12 godzin na ewentualne zapomnienie więc zażycie po wymiotach, po 2 godzinach mieści się w normie. bo juak rozumiem, w tych 12 godzinach się zmieściłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka69
tak, bo ja zazylam o 18 a zwymiotowalam o 20, i potem zaraz zazylam druga tabletke Troche mnie uspokoilas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodstock
Ja jeszcze raz w sprawie tych tabletek branych podczas woodstocku (jak pisalam dopiero pierwszy raz w zyciu zarzyje tabletke). Czy moge po prostu spakowac to jakiegos zakrecanego plastkiowego pudeleczka trzy wyjete z opakowania tabletki i w tej formie zabrac ze soba...noi zeby po prostureszty nie narazac na zbyt wysoka temperature...Ale czy takie trzy wyluskane tabletki nie beda jeszcze bardziej podatne na wplywa wysokiej temperatur? mimo iz beda zamkniete w pudeleczku i schowane w plecaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co masz o przechowywaniu w ulotce? bo u mnie jest \"brak specjalnych zaleceń dot. przechowywania\". myślę, że tragedii nie będzie. kumpela mieszkała na poddaszu i latem w ciągu dnia miała saunę, dosłownie ukrop w mieszkaniu i jakoś brała te tabsy. weź ze sobą te 3 i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec1988
do wodstock- wytnij sobie nożyczkami trzy tabletki w tym srebrnym opakowanku;) będą najbezpieczniejsze ;) Czy krwawienie z odstawienia może trwać godzinę?;p Rano było i już po wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumka_25o2.pl
Hej, mam do odsprzedania 1 opakowanie Yasminelle - recepte mialam az na 6, a juz ostatnie mi sie nie przyda ze względu na zmianę metod antykoncepcji. Opakowanie w stanie nienaruszonym, termin ważności 2013rok. Jeżeli któraś z Was jest zainteresowana , to prosze o kontakt na maila. Cena 30 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik1111199000
pomożcie- gin na urlopie a ja kończę właśnie pierwsze opakowanie yasminelle i nie wiem czy to normalne objawy chodzi dokładnie o jajniki-jak się schylę i coś np. podniosę to masakrycznie bolą, krótki ostry ból, ostatnio nawet bez podnoszenia schyliłam się w sklepie żeby coś dostac z najnizszej półki i przeszył mnie bół a równoczesnie zrobiło mi się słabo i niedobrze. zanim rozpoczęłam branie tychże anty miałam usg dopochwowe i jajniki było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryvolitka
Kupię pilnie Yasminelle! Kolejka do lekarza to ok 1 miesiąc, a ja mam niecały tydzień. Ratujcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do rodzinnego. jeśli już brałaś, to raczej wypisze. mi wypisała na uśmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do rodzinnego. jeśli już brałaś, to raczej wypisze. mi wypisała na uśmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili1234
Witam! Mam pytanie - zaczelam brac drugi blister tabletek pod rzad,bo chcialam przesunac sobie okres z odstawienia,tylko jest maly problem - zapomnialam wziasc z tego drugiego blistra 5 tabletki(wzielam ja dopiero po uplywie 12h) - czy antykoncepcja w tym wypadku jest zachowana czy trzeba uzywac dodatkowych srodkow antykoncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Jeśli wzięłaś tabletkę po 12godz., musisz się dodatkowo zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Tak,jeśli minęło 12godz. i więcej od czasu wzięcia ostatniej tabletki,musisz się dodatkowo zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
hej dziewuszki;) ja dopiero będę brać yasminelle i mam kilka pytań. może to troche glupie o czym napisze ale bedzie mi lzej jak przeczytam wasze opinie. otóż zawsze jak mi sie okres zaczyna to tak pierwszego dnia mam tylko jakies ciemne plamienia ktore wogole nie przypominaja normalnego okresu, nastepnego dnia juz wszystko wyglada dobrze. i chodzi mi o to czy jak bede chciala wziasc juz ta pierwsza tabletke to mam wziasc tego dnia co bede miala te palmienie czy jak juz na dobre mi sie zacznie okres?? a co do tych wymiotow to rozumiem ze jesli nastapily one w ciagu 2 godzin po wzieciu tabletki to nalezy wziasc kolejna czy tylko sie zabezpieczyc prezerwatywa na wszelki wypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Tabletki bierzesz 1dnia okresu,czyli jak zacznie ci się to "ciemne" plamienie (nie jest one czymś niebezpiecznym,to pewnie "ślady" po ostatnim krwawieniu). To jest właśnie okres i od tego dnia zaczynasz brać tabletki. Pamiętaj aby przyjmować je o stałej porze (np. ustaw sobie przypominacz w telefonie na odpowiednią godzinę). Możesz pić alkohol (mówię o tym, bo niektórzy wpajają jakieś dziwne teorie na ten temat). Jeśli zwymiotujesz lub będziesz miała ostrą biegunkę o czasie brania tabletki, weź kolejną tabletkę (kup awaryjne opakowanie tabletek,na taki wypadek). Wszystko będziesz miała napisane w ulotce,gdybyś jednak czegoś nie zrozumiała, pisz śmiało, to pomożemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`witam;) Troszkę się zaniepokoiłam czytając wyżej to, co napisała Hensha, ehh;/ U mnie było tak, że miałam tak jakby to plamienie { o którym mówi `nowaaa`}, ale było na tyle znikome, że uznałam, iż wezmę następnego dnia tabletkę, wtedy kiedy dostałam już okres normalnie - że tak powiem. W ogóle nie pomyślałam, że to może być już okres i, że mam wziąść w tym dniu.;/ Gdyby założyć, że źle zrobiłam, że powinnam wziąść wtedy kiedy było to znikome plamienie, w takim przypadku ulotka - z tego co pamiętam - mówi, żeby zabezpieczać się przez tydzień. A ja kochałam się dokładnie w 7dniu. Nie wiem etraz co mam myśleć, jak zwykle zaczynam panikować.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanie.. zazylam tabletke, 4h pozniej wymiotowalam. zanim zazylam nastepna tabletke nastepnego dnia wspolzylam z partnerem. czy mam sie o co martwic? jak dlugo tabletka wchlania sie do organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`jakieś 3-4h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie mam sie o co martwic? bo w dodatku mialam dni plodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`noo, myślę, że tak.. ;) Nie wiem, co na to powiedzą inni, ale ja jestem zawsze straszną panikarą i czasem nie umiem dokonać chłodnej, racjonalnej analizy, ehh.;/ no ale skoro mineły 4h.. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`a więc, teraz masz już pewność {`aaa24}, że wszystko jest dobrze, z tego co pisze Młoda Położna.;) A ja do Ciebie, `Młoda Położno;d chciałam skierować pytanie, co sądzisz o moim przypadku opisanym wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka 1982
Witam, jestem po raz pierwszy na tym forum chociaż Yasminelle biorę już ponad rok czasu. Mój problem dotyczy skracania okresu przerwy między zażyciem kolejnego opakowania tabletek. Otóż ze względu na wesele i urlop wzięłam tabletkę z nowego opakowania zaraz po skończeniu poprzedniego, czyli jedno po drugim nie robiąc żadnej przerwy. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że mam jakieś dziwne plamienia i wycieki już 2 tydzień Czasem mają brązowy a czasem czerwony kolor, wyglądają jak jakieś \"brudy\" z pochwy albo jak okres. Nie wiem czy to normalne żeby tak długo było takie plamienie??? Kolejny mój problem to raz zapomniałam zażyć tabletkę, przypomniało mi się dopiero po upływie 24 h. Zażyłam więc 2 tabletki na raz. Przeczytałam więc że mam dodatkowo się zabezpieczyć, tylko czemu skoro mój ginekolog powiedział że tabletki czały czas działają jakiś czas, chyba że je całkowicie odstawię. Więc pytam ile działają tabletki? czy jak nie wzięłam kolejnej tabletki przed upływem 12 h to przestały działać wszystkie? Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
"aaa24 (aszka11@gmail.com) czyli nie mam sie o co martwic? bo w dodatku mialam dni plodne... " NIEROZUMIEM JAK W TRAKCIE BRANIA TABLETEK MOGLAS STWIERDZIC,ZE MASZ DNI PLODNE?Jak bierzesz tabletki to nie masz dni plodnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`witam;) Troszkę się zaniepokoiłam czytając wyżej to, co napisała Hensha, ehh;/ U mnie było tak, że miałam tak jakby to plamienie { o którym mówi `nowaaa`}, ale było na tyle znikome, że uznałam, iż wezmę następnego dnia tabletkę, wtedy kiedy dostałam już okres normalnie - że tak powiem. W ogóle nie pomyślałam, że to może być już okres i, że mam wziąść w tym dniu.;/ Gdyby założyć, że źle zrobiłam, że powinnam wziąść wtedy kiedy było to znikome plamienie, w takim przypadku ulotka - z tego co pamiętam - mówi, żeby zabezpieczać się przez tydzień. A ja kochałam się dokładnie w 7dniu. Nie wiem etraz co mam myśleć, jak zwykle zaczynam panikować.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka 1982 --- Twoj ginekolog nie ma racji.Zwlaszcza jezeli chodzi o tabletki niskoskladnikowe.Zeby tabletki dzialaly prawidlowo to ich poziom w organizmie musi byc staly,nie moze sie wahac.Po uplywie 12h,jezeli nie wiezlo sie kolejnej dwaki to poziom hormonow spada.Jezeli nastapilo to w pierwszym tyg to owulacja moze nie zdarzyc sie zablokowac, jezeli 3 trzecim to moze dojsc do odblokowania owulacji. A jezeli chodzi o plamienie czy krwawienie biorac dwa blistry pod rzad, to nawet w ulotce jest napisane,ze taka sytuacja moze wystapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ginekolog przepisał mi yasminelle.Są to moje pierwsze tabletki.Zgodnie z zaleceniami pierwszą tabletkę wziełam pierwszego dnia menstruacji.Teraz skończyłam juz pierwsze opakowanie i jestem w trakcie 7-dniowej przerwy.Okres zawsze miałam bardzo obfity i liczyłam na to ze zmiejszy sie troche. Niestety nie zauwazyłam zbyt duzej róznicy.Czy któraś z was też tak miała i czy w miare brania kolejnych opakowań zacznie sie zmniejszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×