Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość plimka
A ja mam takie małe pytanie....chciałam przestawić pierwszy dzień miesiączki...i nie wiem, czy dobrze rozumiem ulotkę :) Jutro mam ostatnią tabletkę z blistra...i czy mogę pojutrze zacząć kolejny? po prostu bez 7 dniowej przerwy, jeden za drugim? Ech....tak mi wyszło, że okres dostałabym w dzień ślubu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek_134
PROSZĘ O PORADĘ. Biorę pierwsze opakowanie Yasminelle (wczęśniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej), opakowanie skończę w niedzielę. Od kilku dni mam drętwy duży palec u lewej nogi, tzn. jak się dotykam to takie dziwne odczucie jest, jakby połowicznie czuje ten dotyk, jak dłużej tam dotykam, to jest to denerwujące (ciężko opisać). W każdym razie palec jest drętwy tylko w częśći (patrząc od góry, to od zewnętrznej strony, od połowy paznokcia tuz przy nim i w dół prawie do końca, ale nie wchodzi już na dalszą część stopy). Byłam u ginekologa z tym, ale usłyszałam że to raczej nie od tabletek, bo nigdy nie słyszała o takim przypadku. Czy któraś z Was miała coś podobnego? Boję się czy to nie jest objaw zakrzepicy (dodam że mam nadwagę)? Mam to od niedzieli i odrętwienie nie zwiększa swojego obszaru, palec wygląda normalnie - nie jest spuchnięty, siny czy czerwony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi288
mam pytanko - biore tabletki już 8 dzień i nadal krwawie nie tak jak na początku okresu ale jednak;-( jak długo będzie to trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletunia
plimka--->> możesz wziąść drugi blister bez przerwy ale wtedy krwawienie nie wystąpi:) wystąpi dopiero po tym drugim blistrze:) pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plimka
Dziękuję za odpowiedź...i życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec21
Witam, pewnie to pytanie już padło, ale nie dam rady prześledzić całego forum... Otóż w sierpniu wyjeżdżam na wakacje i akurat w tym terminie wypada mi \"okres\" z odstawienia tabsów. Chciałam go uniknąć, biorąc tabletki jedno opakowanie po drugim, bez przerwy. Jednak dziś rozmawiałam o tym z moim ginem i stwierdził, że jeśli nie zrobię przerwy, to tabletki nie będą tak skuteczne, jak zawsze i należy się zabezpieczyć... Czy to prawda? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? Czy rzeczywiście nie robiąc przerwy można obniżyć skuteczność tabletek? Czekam na jakąś poradę ps.Yasminelle stosuję 2 cykl i są dla mnie bardzo dobre, zero efektów ubocznych, trochę schudłam i deko powiększyły mi się piersi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec1988
Witam, pewnie to pytanie już padło, ale nie dam rady prześledzić całego forum... Otóż w sierpniu wyjeżdżam na wakacje i akurat w tym terminie wypada mi \"okres\" z odstawienia tabsów. Chciałam go uniknąć, biorąc tabletki jedno opakowanie po drugim, bez przerwy. Jednak dziś rozmawiałam o tym z moim ginem i stwierdził, że jeśli nie zrobię przerwy, to tabletki nie będą tak skuteczne, jak zawsze i należy się zabezpieczyć... Czy to prawda? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? Czy rzeczywiście nie robiąc przerwy można obniżyć skuteczność tabletek? Czekam na jakąś poradę ps.Yasminelle stosuję 2 cykl i są dla mnie bardzo dobre, zero efektów ubocznych, trochę schudłam i deko powiększyły mi się piersi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ RUDZIELEC - To,że weźmiesz drugie opakowanie tabletek nie zmniejszy ich skuteczności. Po prostu nie będziesz miała okresu, dopiero będzie on po drugim opakowaniu. Także spokojnie możesz brać je bez robienia przerwy ;) Dziwne teorie ma twój ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec1988
ale przy wzięciu dwóch blistrów pod rząd pozostaje ryzyko plamień do kolejnej przerwy, mam rację??? mogę więc po prostu skrócić sobie teraz przerwę do 5 dni i przesunąć chociaż "okres", żeby zakłócił mi mniej dni wyjazdu? ile powinna mieć minimalna przerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska
Witam was wszystkie:) dzis bylam o ginekologa i przepisal mi YASMINELLE,ale kazal mi wziasc pierwsza tabletkie w 1dzien miesiaczki,po skaczeniu opakowaniam mam odczekac 7 dni i zaczac nastepne:) mam skleroze i nie jestem pewna,ze dobrze go zrozumialam:P napiszcie prosze,czy dobrze go zrozumialam:)czekam na jakiegokolwiek posta:) (dodam,ze mam 21lat,a to jest moja pierwsza antykoncepcja hormonalna,mam juz dwu i pol letniego synka i nie chce miec nastepnego dzidziusia jak narazie)czekam na posta:)pozdrawiam:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska
Witam was wszystkie:) dzis bylam o ginekologa i przepisal mi YASMINELLE,ale kazal mi wziasc pierwsza tabletkie w 1dzien miesiaczki,po skaczeniu opakowaniam mam odczekac 7 dni i zaczac nastepne:) mam skleroze i nie jestem pewna,ze dobrze go zrozumialam:P napiszcie prosze,czy dobrze go zrozumialam:)czekam na jakiegokolwiek posta:) (dodam,ze mam 20lat,a to jest moja pierwsza antykoncepcja hormonalna,mam juz dwu i pol letniego synka i nie chce miec nastepnego dzidziusia jak narazie)czekam na posta:)pozdrawiam:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska
prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska
pisze,ze trzeba zaczac je brac w pierwszym dniu miesiaczki,ale nic nie pisze,ze trzeba przestac na 7 dni po pierwszym opakowaniu.i wogole te krwawienie ma byc po skaczeniu pierwszego opakowania czy jak??kurde ja chyba naprawde wezme ta spirale:Pco wiesz na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badGirl
Dziewczyny... brałam yasminelle cały miesiąc bo przepisał mi je lekarz. ale teraz miałam zrobić 8dni przerwy po czym rozpocząć nowe opakowanie... tabletkę miałam wziąść wczoraj ale jej niewziełam z powodu wkręcenia przez kogoś;/ dziś wziełam dopiero ale dziś jest 9dzień przerwy;/ jaka będzie skuteczność tej tabletki i czy w ogóle antykoncepcja będzie osłabiona w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryska -- w ulotce jest napisane wyraznie,ze po skonczeniu blistra nalezy zrobic 7 dni przerwy i 8 dnia rozpoczac nowe opakowanie.Trzeba tylko umiec czytac ze zrozumieniem. badGirl ----zabezpieczaj sie dodatkowo.Kiedy mialas ostatni stosunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Patryska przeczytaj tyle razy ulotkę,żebyś znała wszystko na pamięć. TAK,MASZ ZROBIĆ 7DNIOWĄ PRZERWĘ PO "ZJEDZENIU" 21TABLETEK,KTÓRE MASZ W BLISTRZE! wtedy pojawi się okres. I tak robisz w kółko. Jeśli chcesz "przesunąć sobie okres na następny miesiąc,bierzesz 2op. tabletek pod rząd,bez przerwy 7dniowej! Dziewczyny,ile razy można tłuc i kółko ten sam temat? Sory za rozdrażnienie,ale po to są ulotki,żeby nie było takich bezsensownych pytań.. Jeśli macie sklerozę,jesteście zapominalskie, zmieńcie metodę antykoncepcji, bo tabletki NIE są dla zapominalskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@Patryska przeczytaj tyle razy ulotkę,żebyś znała wszystko na pamięć. TAK,MASZ ZROBIĆ 7DNIOWĄ PRZERWĘ PO "ZJEDZENIU" 21TABLETEK,KTÓRE MASZ W BLISTRZE! wtedy pojawi się okres. I tak robisz w kółko. Jeśli chcesz "przesunąć sobie okres na następny miesiąc,bierzesz 2op. tabletek pod rząd,bez przerwy 7dniowej! Dziewczyny,ile razy można tłuc i kółko ten sam temat? Sory za rozdrażnienie,ale po to są ulotki,żeby nie było takich bezsensownych pytań.. Jeśli macie sklerozę,jesteście zapominalskie, zmieńcie metodę antykoncepcji, bo tabletki NIE są dla zapominalskich. @badGril dodatkowo się zabezpieczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) mimo ze juz nie biore tabletek Y to chce sie was poradzic. Zdazylam sie chyab przyzwyczaic do tego forum:) Moj gin przepisal mi GYNALGIN, bo odkryl stany zalane. wzielam wszytskie tabletki i juz jest ok. Ale mam pytanie czy te tabletki moga wplywac na płodność albo przesunąć owlacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldo24
Od kilku miesiecy regularnie biore yasminelle, nie mialam problemów z zapominaniem zazyzia tabletki, ale wczoraj zauwazylam biorac tabletke ze o 1 dzien za wczesnie ją wziełam, tzn. nie zrobilam 7- dniowej przerwy tylko 6 dniowa, jakos dni mi sie pomyliły. Gdzies czytalam ze mozna sobie skracać przerwe, byle ni wydluzać, tylko czy mozna tak w przypadku Yasminelle?? Do tego zawsze zazywam pierwsza tabletke w srode i tez tak zrobilam teraz, tylko ze byl to wtorek - a ja wzielam ze srody (wczoraj byl czwartek a ja wzielam z piatku) i mam takie przesuniecie na opakowaniu o jeden dzien, czy to wplywa na złą antykoncepcje?? Każda tabletka jest taka sama i zawiera tyle samo hormonow.. Dziekuje z góry za odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna puma
Witam Wszystkich! Biorę tabletki Yasminelle od ponad roku. Bez problemowo. Nie mam jakis dolegliwości czy skutków ubocznych. Trochę czytałam forum, i powiem Wam dziewczyny, że wszystko zależy od organizmu każdej z nas. Ulotka według mnie jest bardzo dobrze skonstruowana. Do tego dobry lekarz, który dokładnie nas przebada i rozwieje wszelkie wątpliwości... i wtedy wszystko na spokojnie bez strachu czy stresu, mozna współżyć z partnerem. Akurat trafiłam na bardzo dobrą Panią Ginekolog, która przed przepisaniem tabletek, zbadała mnie można powiedziec wzdłuż i wszerz.. stwierdziła, że jestem drobną osobą więc bez problemu mogę brać Yasminelle, gdyż zawiera ona mniej hormonów. Zawsze biorę o 6 rano, bo i tak wstaje do pracy i tym sposobem nigdy nie zapomniałam jej połknąć.. Mam jednak pytanie... wiem, że stres powoduje czasem przyspieszenie bądź opóźnienie miesiączki..w normalnym trybie, gdy nie korzysta się z antykoncepcji.. czy jest tak również przy jej stosowaniu? Zawsze wypada mi we wtorek ostatnia tabletka, i zwykle bez problemowo w czwartek rano po obudzeniu miałam krwawienie. Jednak tym razem jest piątek... a tu dalej nic... :( dodam również, że nie pominęłam żadnej tabletki, nie miałam biegunek czy wymiotów. Zmieniłam jednak pracę, do tego doszła sesja i Teść w szpitalu.. itd.. czy stres z tym związany, nerwy mogły spowodować, że nie mam jeszcze "truskawkowych dni"? W ulotce pisze "z jednej strony" "Jeżeli przyjmowano wszystkie tabletki zgodnie z harmonogramem, nie wystąpiły wymioty ani ciężka biegunka i nie przyjmowano żadnych innych leków, jest bardzo mało prawdopodobne aby wystąpiła ciąża.Jeżeli oczekiwane krwawienie nie wystąpi dwa razy pod rząd, może to oznaczać, że jest się w ciąży. Należy natychmiast skontaktować się ze swoim lekarzem. Nie należy rozpoczynać następnego blistra dopóki" a "z drugiej" "Kobietom w ciąży, nie wolno przyjmować Yasminelle. Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania Yasminelle, powinna natychmiast przerwać stosowanie i skontaktować się ze swoim lekarzem".. nie bardzo rozumiem.. bo skoro nie dostałam to mam zacząć brać drugie opakowanie..a jak jestem w ciąży? skąd mam wiedzieć? .. wiem wiem najlepiej jak pójdę do swojego Gin. Może jednak któraś z Was miała podobny przypadek i podzieli się ze mna spostrzeżeniami... pewnie panikuję na zapas.. ale wiecie jak? Lepiej uzewnętrznić się komuś kto, też czasem staje przed takim problemami, bądź pytaniami w swojej głowie. z góry dziękuję za pomoc. Pozdrwiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Cześć Dziewczyny!! Mam do was pytanie, wiem, ze ten wątek pojawiał się tutaj nie raz, ale chciałam zapytać jeszcze raz. Biorę pierwsze opakowanie Yasminelle. Czuję sie po nich bardzo dobrze, nie mam skutków ubocznych, nie tyje, nie mam plamień, jest wszystko w porządku. Jadę na tydzień na wczasy i akurat w ten tydzień przypada mi okres. Wiem, ze można nie robić przerwy, tylko od razu zacząć drugie opakowanie. Ale czy to bezpieczne, skoro dopiero zaczęłam używać takbletek antykoncepcyjnych? Czy może zrobić odstęp 7-dniowy wcześniej (np. 5 dni wcześniej przerwać przyjmowanie - 7 dni okresu-i zacząć nowe opakowanie)?? Chyba pierwszy sposób będzie bardziej rozsądny, ale prosze o radę. Mój lekarz jest w tej chwili na urlopie, więc nie mogę z nim porozmawiac... Dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna puma
do aldo24 - kiedys tez tak miałam, powiem Ci że jednak się tym specjalnie nie przejęłam... bo w końcu wzięłaś wczesniej czyli jestes wcześniej chroniona.. pewnie gdybyś wzięła później to dla pewności musiałabys stosować dodatkowe metody przez jakis czas. Było to dawno.. :) i nic się nie stało :) wszystko było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna puma
do Julaaaaa - pierwszy sposób, żeby brać od razu drugie opakowanie, to myślę, że nie powinno być w tym problemu. Jedank kiedy ja jadąc na wakacje wzięłam od razu drugie opakowanie, to i tak miałam plamienia.. hehe ładnie się zdziwiłam siedząc nad basenem.. co do tej drugiej metody to nie próbowałam, ale z tego co pisały dziewczyny kilka stron wcześniej to chyba można tak zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna puma
do Julaaaaa - pierwsza metoda jest oczywiście dozwolona, mozna w ten sposób opóźnić sobie krwawienie, choć powiem Ci, że ja podczas ostatnich wakacji nie robiłam przerwy i zaczęłam od razu drugie opakowanie, jednak plamienie i tak wystapiło.. :/ hehe wyobraź sobie moja minę gdy siedząc nad basenem skapnęłam się że mam okres! :D co do drugiej metody, to osobiście tak nie próbowałam, ale z tego co pisały dziewczyny kilka stron wczesniej to tak tez można :) P.S. 2 opakowania zjadłam w czerwcu a zaczynałam antykoncepcję w kwietniu.. wieć połączyłam 2 i 3 opakowanie :) i nic się nie stało (poza tym że efektu takiego jak chciałam... nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldo24
do Czarna puma - dziekuje Ci za odpowiedz, tez tak slalam, ale zawsze lepiej sie jest upewnic, tym lepiej, że mialaś podobny przypadek do mnie. Odpowiadając na Twoje pytanie: moj organizm zawsze reagowal na stres, czasem wczesniej, a czasem pozniej dostawalam okres. Podczas brania yasminelle ostatnio dostalam okres za wczesnie, tzn gdy mialam jeszcze 1 tabletke do wziecia, przypuszczam ze bylo to spowodowane wlasnie duzym stresem, ale jak sama piszesz kazdy organizm reaguje inaczej. Jeśli bralas regularnie, nie pominelas zadnej, bylas pod wplywem stresu, to wszystko mozliwe ze Ci sie opoznia albo go teraz nie dostaniesz, a pojawi sie dopiero po nastepnym opakowaniu. Najwazniejsze nie stresuj sie teraz ze nie masz okresu, rozluznij sie, mysl o czyms przyjemnym, zapomnij o problemie a okres przyjdzie - zawsze tak robilam jak mi sie spoznial z powodu stresu i dzialalo! Na pewno nie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek_134
młoda położna Anulek_134 --- a od kiedy do ginekologa chodzi sie z dolegliwosciami z poza ukladu rozrodczego ? Jakbyś przeczytała dokładnie całą moją wypowiedź (nie z zmaiarem "utarcia nosa"), to zrozumiałabyś skąd moje obawy. U ginekologa byłam po prostu i przy okazji zapytałam czy to może być od tabletek, bo tak jak pisałam to moje pierwsze opakowanie i w ulotce jako jedne z objawów zakrzepicy jest drętwienie, dziwne odczucia, więc zapytałam dla bezpieczeństwa tam i pytam WAS czy może komuś tak po tabletkach się zdarzyło. Jak nie to będę szukać innych przyczyn. Niepotrzebne sa dodatkowe komentarze, bo wiem że z taką dolegliwością nie chodzi się do ginekologa (mogłam tam zapytać przy okazji to zapytałam, ale nie uspokoiło mnie to bo różnie się zdarza i co lekarz to inna opinia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek_134
młoda położna Anulek_134 --- a od kiedy do ginekologa chodzi sie z dolegliwosciami z poza ukladu rozrodczego ? Jeżeli dokładnie przeczytałabyś moją wypowiedź (nie z zamiarem "utarcia nosa"), to wiedziałabyś skąd moje obawy, bo tak jak pisałam dopiero zaczęłam stosować ten rodzaj antykoncepcji. U ginekologa byłam po prostu więc przy okazji normalnej wizyty zapytałam czy może to być po tabletkach, zwłaszcza że w ulotce jako jedne z objawów zakrzepicy wymienione jest drętwienie, dziwne odczucia. Opinia ginekolog nie uspokoiła mnie, więc zapytałam WAS. Niepotrzebne są zbędnę komentarze, gdyż wiem, że z takim problemem w normalnym przypadku nie idzie się do ginekologa, ale dla bezpieczeństwa zapytałam na forum, bo być może któraś z Was miała podobną przypadłość. Trzeba się upewniać w kilku źródłach, jeśli coś jest niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna puma
do aldo24 dzięki za słowa otuchy :) postaram się o tym nie myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×