Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość popi
do hensha-ja nie wziełam całej seri miesięcznej a nie jednej tabl.a agresja to głównie na faceta i to nerwowość i nadpobudliwość.nie miałam myśli morderczych.ale jest fatalnie .teraz wziełam nową serie ale boje się co bedzie jak zechce odstawić pigułki?mam mięsniaka 2cm/2,5cm może to jego wina ale mam fefra przed odstawieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popi --- traktujesz hormony jak cukierki i dziwisz sie ,ze dzieje sie tak a nie inaczej ? Po co byla ta miesiaczna przerwa? Po to zeby namieszac sobie w organizmie? Hormony maja wplyw na funkcjonowanie calego naszego organizmu,lacznie z psychika. Bierzesz tabletki ,potem raptem przerywasz oragnizm 'doznaje szoku' i w momencie kiedy zaczyna przyzwyczajac sie do naturalnego cyklu ,Ty znowu fundujesz mu terapie szokowa zaczynajac brac hormony na nowo.Twoje zachowanie nie jest wina miesniaka,tylko hustwaka hormonow.Organizm musi sie przyzwyczaic do do naturalnego cyklu ,tak samo jak do sztucznego.Tez potrzebuje czasu.I nie zdziw sie jezeli po tej przerwie bedzie gorzej.Nie ma Twojego ginekologa? Idziesz do drugiego albo do lekarza rodzinnego.A najlepiej jest nie chodzic po recepte na ostatnia chwile.I wbrew temu co myslisz,to odstawienie hormonow jest najlpesza rzecza jaka mozesz zrobic dla organizmu.Tylko na dluzej ,a nie na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popi
młoda położno-mam wrażenie ze zaraz każesz mi zaufać kalendarzykowi małżeńskiemu bo coś innego to grzech,a pigułki yasminnelle to samo zło. nie wziełam serii bo nie miałam recepty ala dzięki temu wiem czego się spodziewać, więc to nie żadne widzimisie.gdy je brałam to to było dobrze. a dziwie się że z twoją wiedzą (położna)traktujesz mięśniaka jak nic.dziś rozmawiałam z kobietą która przez to straciła macice w wieku 30 lat.miała straszne krwotoki i bóle w podbrzuszu. u mnie przez okres miesiąca bez pigułek było tak samo.inny ginek w zeszłym roku już straszył mnie operacją i anemia.oczekiwałam odpowiedzi od kobiet które to przeżyły a ty walisz z cukierkami.stosuje się do zaleceń lekarza a przy okazji nie musze martwić sie o ciąże.3 mies. temu miałam usuwany woreczek więc nie jest ona teraz wskazana.najpierw trzeba poznać wszystkie fakty by wydać opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popi
młoda położno-zaraz każesz mi korzystać z kalendarzyka małżeńskiego,a wszystkie pigułki to samo zło?przerwa była bo nie miałam recepty a ginka nie było.a dziwie się ze z twoją wiedzą (położna) lekceważysz mięśniaka.rozmawiałam z kobietą która straciła przez to w wieku 30 lat macice.ja mam te same problemy co ona. lekarz zapisał mi yasminelle by powstrzymać nadmierne krwawienie,a przy okazji zapobiec ciąży.3 mies. temu miałam usunięty woreczek więc jest to jeszcze niewskazane!pigułki mi przed przerwą bardzo pomogły.juz w zeszłym roku inny ginek straszył mnie operacją i anemią.więc pigułki to nie cukierki-wież mi!a zanim kogoś się osądzi warto poznać wszystkie fakty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popi ---- Nie zrozumialas nic z tego co napisalam.Napisalam,ze Twoje humory nie maja nic wspolnego z miesiniakiem.A to jest roznica.Nie jestem zwolenniczka kalendarzyka ani NPR ,ale przeraza mnie to ,ze kobiety traktuja hormony jak cukierki.Bo te 'cukierki' nie tylko zabezpieczaja przed ciaza ale tez maja wplyw na funkcjonowanie calego organizmu.W jednym miesiacu sobie wezme tabletki, a w innym nie...A co tam...Jednego lekarza masz w Polsce ? Myslisz,ze naprawde to jest taki 'bzdet' jak nie wezmiesz w jakims miesiacu tabletek? A potem dziwisz sie,ze masz humory, albo,ze cos dziwnego sie z Toba dzieje.A wiesz,ze robiac przerwe istnieje ryzko,ze drugi raz organizm juz tabletek nie zaakceptuje ? Mnie nie chodzi o to,zebys tabletek nie brala.Ale zebys brala je z glowa.Ginekolodzy zgodnie twierdza ,ze poziom wiedzy nt antykoncepcji w Polsce jest na poziomie krajow 3 swiata.Trzeba miec swiadomosc tego co sie bierze i jakie moga byc tego konsekwencje. Ja tez stosuje hormony i jestem ich zwolenniczka.Ale nie traktuje ich lekkomyslnie.I nie boje sie ich pozniej odstawic.Bo wiem,ze z tego beda tylko same korzysci. Ty uwazasz,ze poprzedni post napisalam po to,zeby zniechecic Cie do hormonow.Otoz nie.Napisalam go zebys nie traktowala ich jak cukierkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca ania
To znowu ja. Dziewczyny przeczytałam ulotkę, ze trzy razy. Jednak tak jak, któraś z dziewczyn napisała, to nie to samo co rady od kogos kto sam przez to przeszedł albo po prostu rozumie wszystkie te zawiłości. Pisałam, ze zaczynam się martwić. Te moje humory, obfite plamienia. Wczraj do tego doszedł ból prawej nogi, ból zaczynał się w pięcie i casami sięgał uda :o Nie zauważyłam, zeby noga mi nabrzmiała. Poza tym ból ten był taki jak odczuwam np. na zmianę pogody (pogoda jednak sie nie zmieniła). A dzisiaj zamiast brązowego plamienia, pojawiła sie krew i niewielkie zakrzepy :o Dzisiaj mam wziąć ostatnią tabletkę z pierwszego blistra. Co mi radzicie? Wziać ta tabletke i zobaczyc co bedzie sie dzialo podczas 7-dniowej przerwy? Czy pojsc jednak do lekarza? Bede wdzieczna za nieodsylanie do ulotki ;) Dzieki z góry za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujaca ania
To znowu ja. Dziewczyny przeczytałam ulotkę, ze trzy razy. Jednak tak jak, któraś z dziewczyn napisała, to nie to samo co rady od kogos kto sam przez to przeszedł albo po prostu rozumie wszystkie te zawiłości. Pisałam, ze zaczynam się martwić. Te moje humory, obfite plamienia. Wczraj do tego doszedł ból prawej nogi, ból zaczynał się w pięcie i casami sięgał uda :o Nie zauważyłam, zeby noga mi nabrzmiała. Poza tym ból ten był taki jak odczuwam np. na zmianę pogody (pogoda jednak sie nie zmieniła). A dzisiaj zamiast brązowego plamienia, pojawiła sie krew i niewielkie zakrzepy :o Dzisiaj mam wziąć ostatnią tabletkę z pierwszego blistra. Co mi radzicie? Wziać ta tabletke i zobaczyc co bedzie sie dzialo podczas 7-dniowej przerwy? Czy pojsc jednak do lekarza? Bede wdzieczna za nieodsylanie do ulotki ;) Dzieki z góry za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozatkujaca ania
Pisałam, ze zaczynam się martwić. Te moje humory, obfite plamienia. Wczraj do tego doszedł ból prawej nogi, ból zaczynał się w pięcie i casami sięgał uda :o Nie zauważyłam, zeby noga mi nabrzmiała. Poza tym ból ten był taki jak odczuwam np. na zmianę pogody (pogoda jednak sie nie zmieniła). A dzisiaj zamiast brązowego plamienia, pojawiła sie krew i niewielkie zakrzepy :o Dzisiaj mam wziąć ostatnią tabletkę z pierwszego blistra. Co mi radzicie? Wziać ta tabletke i zobaczyc co bedzie sie dzialo podczas 7-dniowej przerwy? Czy pojsc jednak do lekarza? Bede wdzieczna za nieodsylanie do ulotki ;) Dzieki z góry za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatkujaca ania --- tak jak jest napisane w ulotce ;-) ,bol jednej nogi jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej.My nie jestemy w stanie stwierdzic czy to jest kwestia jakies kontuzji czy problem naczyniowy.Dokoncz blister i wybierz sie jutro do internisty. Humory, plamienia ? Normalna rzecz.Jezeli po drugim blistrze lepiej nie bedzie to trzeba pogadac z gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatkujaca ania --- tak jak jest napisane w ulotce ;-) ,bol jednej nogi jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej.My nie jestemy w stanie stwierdzic czy to jest kwestia jakies kontuzji czy problem naczyniowy.Dokoncz blister i wybierz sie jutro do internisty. Humory, plamienia ? Normalna rzecz.Jezeli po drugim blistrze lepiej nie bedzie to trzeba pogadac z gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st okrocia
WItam. Biore Y od 1,5 roku. Jutro wybieram sie na badania do ginekologa poniewaz boli mnie jedna piers i w nodze tez odczuwam ból. Wybieram sie prywatnie bo na kase chorych lekarze nie kieruja na zadne badania. Mysle o odstawieniu tabletek - daja poczucie duzego komfortu ale niszcza zdrowie. Tylko zastanawiam sie jak organizm reaguje na odstawienie, czy sa jakies objawy nieprzyjemne? Z gory dziekuje za info . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st okrocia ---- jak ja odstawialam yasminelle to mialam wszystkie objawy ciazy, wiec jak Ciebie to dopadnie to sie nie przestrasz i nie wmawiaj sobie,ze jestes w ciazy ;-) Mdlosci, humory,placz,jakies zawroty glowy itp utrzymywaly sie chyba z 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bestniunia
Witam:) Mam pytanie do bardziej doświadczonych: na weekend wyjechałam za miasto i zapomniałam wziąc ze soba yasminelle- tak więc pominęlam 2 tabletki: w piatek i sobotę; gdy wróciłam w niedzielę wzięlam jedna zaleglą i własciwa na niedziele (3 naraz się bałam zażyć). Czy mam się czym niepokoić? co zrobić z tą nadmiarową. Proszę o odpowiedź bo mój lekarz może mnie przyjąć dopiero w sobotę... P.S. jestem w drugim tygodniu brania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
A co masz napisane w ulotce? Przeczytaj uważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benetica
chciałabym się podzielić reakcją mojego organizmu na tabletki.. ;) heh a więc tak... biorę pierwszy blister, dopiero 6 tabletka. Normalnie miałam okres do 5 dni, a teraz mam już 6 i w dodatku pojawiły mi się skrzepy... nie panikuję, ale doszedł również ból jajnika, dosyć mocny ;/ co do innych objawów to troszkę mnie mdli, biorę tabletkę o 22, a w nocy zaczynają się bóle podbrzusza. mam nadzieję, że to z czasem minie i nie pojawią się inne efekty uboczne... a co do nastroju to nie zmienił się ;) aaa... i albo mi się wydaje, albo mam większy apetyt ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benetica
chciałabym się podzielić reakcją mojego organizmu na tabletki.. ;) heh a więc tak... biorę pierwszy blister, dopiero 6 tabletka. Normalnie miałam okres do 5 dni, a teraz mam już 6 i w dodatku pojawiły mi się skrzepy... nie panikuję, ale doszedł również ból jajnika, dosyć mocny ;/ co do innych objawów to troszkę mnie mdli, biorę tabletkę o 22, a w nocy zaczynają się bóle podbrzusza. mam nadzieję, że to z czasem minie i nie pojawią się inne efekty uboczne... a co do nastroju to nie zmienił się ;) aaa... i albo mi się wydaje, albo mam większy apetyt ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popi
młoda położno-cukierków nie jadam zanim zaczełam z hormonami to długo się zastanawiałam nad za i przeciw.27 .10 mam zabieg usunięcia mięsniaka bo to ON powodował obfite krwawienia,takie miałam przed hormonami.pigułki pomagają mi ustrzec się przed anemią juz mam zagrożenie musze brać zelazo,teraz nie moge ich odstawić do zabiegu.a z lekarzami to trzeba do nich czekać a ja musiałam wziąść na okreslony termin, a co najśmieszniejsze moja rodzinna lek. odmówiła mi wtedy hormonów i jej kolezanka też. czesto lekarze zasłaniaja sie wiarą katol. a pretensje o brak wiedzy to nie do pacjentek tylko ludzi medycyny( lek,piguł,położ,farmact)to ich niekiedy niedouczenie albo wygoda jest tego wynikiem.ile kobiet usłyszało-pani poczyta ulotke.no ico dalej. kto ja wytłumaczy gdy jest zbyt skomplikowana?nie twierdze ze kazdy taki jest ale to wy macie wpływ na naszą wiedze.jestem 36letnią nauczycielką i za mnie nikt nie wytłumaczy uczniom ze 2+2=4.za mało chęci,za mało otwarcia i dostępności dla pacjentów.!czytałam na forum nie jedną wypowiedz więc czemu one pytają o podstawowe sprawy przecież ktoś ten lek im zapisał i co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popi
młoda położno-czemu wszystkie dziewczyny-kobiety mają takie pytania? wierz mi ze nie kazdy ginek tłumaczy nawet co zapisuje.ja spotkałam się nawet z tym ze ginek zapisał hormony 17 latce bo chciała mieć lepszą cere.paranoja.spróbujcie jakiś pogadanek po szkołach ponadpodstawowych-uczcie i informujcie a nie porównujcie z afryką ktoś musi zacząc to nie jest łatwe ale macie zawód który wpływa bezpośrednio na zycie ludzkie.mnie też rozliczają z wyników pracy i też nie moge,,walić lipy''ale podchodze do kazdego z uśmiechem i zrozumieniem-nie znosze zakłamania a tak bywa w świecie i niestety w twoim środowisku zawodowym też .mam nadzieje ze chociaż za pomocą forum ty udzielisz komuś rzetelnej rady i to ci się chwali bo coś robisz ale nie osądzaj pytajacych tak łatwo-nie ma pytań bez niewiedzy i bez braku jej otrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd pewność
że "młoda położna" jest naprawde położną? bo tak napisała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami00
Witam:)...własnie zaczynam brac tabsy yasminelle i z tego co czytałam to jedni tyją drudzy chudną.od czego to zalezy...i po jakim czasie widac tego efekty.?...bo ja osobiscie chciałabym przytyc z 5kg ze wględu ze jestes strasznie szczupła.poiszcie...pozdrawiam cieplutko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami00 --- moga zwiekszyc apetyt i jak nad nim nie panujesz to tyjesz.Moga tez zatrzymywac wode, i jak na bierzaco sie jej nie pozbedziesz to waga bedzie szla do gory a cialo bedziesz miala jak galareta. Moga tez dzialac w druga strone - zmniejszac apetyt i nie powodowac zatrzymywania wody, a nawet moga prowadzic do odwodnienia..Ja przy tych tabletkach schudlam bo apetytu praktycznie nie mialam, malo jadlam a pozatym tak mnie odwodnily,ze nabawilam sie zespolu suchego oka a elektrolity tak mi spadly,ze uklad krazenia i nerowy zaczaly 'siadac'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popi
jeszcze wierze ludziom na słowo więc myśle ze bez powodu takiego pseudka sobie nie wymyśliła.a czy jak ktoś coś niemiłego powie na służbe zdrowia to juz wyklęty?ja nie unikam trudnych i kłopotliwych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilne! Siódmą tabletkę Yasminelle wzięłam po 12 godzinach, wcześniej mając stosunek. Co teraz powinnam robić: czy brać bez robienia przerwy (w ulotce jest, że jak to 2 tydzień, to brać normalnie, a że to jest 7 tabletka to jak mam to rozumieć?) czy robić przerwę? Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilne! Siódmą tabletkę Yasminelle wzięłam po 12 godzinach, wcześniej mając stosunek. Co teraz powinnam robić: czy brać bez robienia przerwy (w ulotce jest, że jak to 2 tydzień, to brać normalnie, a że to jest 7 tabletka to jak mam to rozumieć?) czy robić przerwę? Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilne! Siódmą tabletkę Yasminelle wzięłam po 12 godzinach, wcześniej mając stosunek. Co teraz powinnam robić: czy brać bez robienia przerwy (w ulotce jest, że jak to 2 tydzień, to brać normalnie, a że to jest 7 tabletka to jak mam to rozumieć?) czy robić przerwę? Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 tabletka to pierwszy tydzień, myślę że ciąży nie masz się co obawiać jeżeli stosunek był przed upływem tych 12 godzin, teraz powinnaś brać cały czas tak jak brałaś, nie rób przerwy ale się dodatkowo 7 dni zabezpieczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada20
Yasminelle biorę od ponad roku... Przytyłam około 4 kg, ból nogi również sie zdarzał na początku, ale minał. Poza tym straszne bóle głowy. Jeśli o mnie chodzi szału nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×