Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Krysia.1...
Dziewczyny chodzi o to, ze gin. Przepisał mi 2 opakowania tego leku. Jednak wykupiłam tylko 1 z racji tej ze w aptece bylo ost. Opakowanie. W aptece dali mi karteczkę na ktora moglam wykupic lek gdy bedzie juz w tej aptece. Noi ze jestem balaganiara to zgubiłam te karteczkę i zastanawiam sie czy sprzedadzą mi tabsy i czy apteki trzymaja recepty? Bo slyszalam ze kazda na czy tez moze obowiązek trzymać do 1 msc. Czy tez mozemusze isc po kolejna receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia.1...
Dziewczyny chodzi o to, ze gin. Przepisał mi 2 opakowania tego leku. Jednak wykupiłam tylko 1 z racji tej ze w aptece bylo ost. Opakowanie. W aptece dali mi karteczkę na ktora moglam wykupic lek gdy bedzie juz w tej aptece. Noi ze jestem balaganiara to zgubiłam te karteczkę i zastanawiam sie czy sprzedadzą mi tabsy i czy apteki trzymaja recepty? Bo slyszalam ze kazda na czy tez moze obowiązek trzymać do 1 msc. Czy tez mozemusze isc po kolejna receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia12589

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Krysia, czyli dostałaś tzw. odpis? Jeśli dostałaś go do ręki to nie wiem, czy mają w aptece, jedna apteka jak robiła dla mnie odpis to zostawiała go u siebie po prostu, więc nie było problemu. Ale wydaje mi się, że zostają u nich te dane w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1005kaka
rosze o pomoc kogokolwiek kto sie zna- zazywam yasminelle od ponad roku niestety zapomnialam przyjac tabletke w 4 dniu poczatku blistra ( 1 szy tydzien) i w tygodniu poprzedzajacym byl stosunek-na ulotce info aby kontaktowac sie z lekarzam-ale teraz???i nie wiem czy zazyc dzisiejsza tabletke? co robic? czy poczekac z jakis tydzien sprawdzic czy nie jestem w ciazy i potem rozpoczac od calkiem nowego opakowania?czy tak mozna-please odpiszcie jak najszybciej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 1500KAKA_____________ ciazy nie mozna wykluczyc na 100%, bo faktycznie skutecznosc antykoncepcyjna liczy sie takze wstecz. wiadomo, ze plemniki moga przezyc nawet 7 dni w drogach rodnych kobiety. Proponuje zrobic ok.10 dni od "tego" stosunku test ciazowy [brac dalej tabletki], jesli okaze sie negatywny, drugi zrobic dopiero na koniec blistra, w czasie 7dniowej przerwy (krwawienie z odstawienia nie zawsze oznacza brak ciazy..) ps. a w cigu najbliszych 7 dni uzywac prezerwatywy! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia_ja
Jak widze teksty typu:"czy jestem zabezpieczona juz po 1 tabletce"-to az mnie skreca.Tabletki antydzieciowe zaczyna zazywac sie w 1 dniu okresu, wiec kto, uprawia seks w pierwszym dniu okresu??? Pisze o tym, bo juz wielokrotnie widzialam podobne pytania. Dziewczyny, troche szacunku dla samych siebie. Uprawiacie seks kilka godzin po zaczeciu miesiaczkowania?Rozumiem 3,4 dni kiedy to plamienie jest bardzo slabe,ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia_ja
Jak widze teksty typu:"czy jestem zabezpieczona juz po 1 tabletce"-to az mnie skreca.Tabletki antydzieciowe zaczyna zazywac sie w 1 dniu okresu, wiec kto, uprawia seks w pierwszym dniu okresu??? Pisze o tym, bo juz wielokrotnie widzialam podobne pytania. Dziewczyny, troche szacunku dla samych siebie. Uprawiacie seks kilka godzin po zaczeciu miesiaczkowania?Rozumiem 3,4 dni kiedy to plamienie jest bardzo slabe,ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixy
ja biorę yasminelle juz kilka miesiecy i najgorszy problem to spadek libido:(no i przytyłam,więc nie są one wcale takie idealne:(teraz wlaśnie zastanawiam się nad odstawieniem i zrobieniem miesiaca przerwy żeby zobaczyc czy coś sie zmieni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixy
ja biorę yasminelle juz kilka miesiecy i najgorszy problem to spadek libido:(no i przytyłam,więc nie są one wcale takie idealne:(teraz wlaśnie zastanawiam się nad odstawieniem i zrobieniem miesiaca przerwy żeby zobaczyc czy coś sie zmieni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixy
ja biorę yasminelle juz kilka miesiecy i najgorszy problem to spadek libido:(no i przytyłam,więc nie są one wcale takie idealne:(teraz wlaśnie zastanawiam się nad odstawieniem i zrobieniem miesiaca przerwy żeby zobaczyc czy coś sie zmieni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawde na temat pigulki anty nie powie strona producenta, tylko ulotka. i zachecam najpierw do dokaldnego zapoznania sie z jej trescia a nastepnie decyzji, czy chcesz zaryzykowac czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Tabletki Yasminelle bralam dwa lata, sluzyly mi dobrze, na prawde bylam z nich zadowolona.Ale teraz zostaly mi dwie ostatnie tabletki i zmieniam je na krązek Nuvaring.Mam nadzieje,ze bedzie mi dobrze sluzul:)Nie trzeba o nim pamietac jak o pigulce, zaklada sie go raz na 3 tygodnie i z glowy:)Nie wazne czym sie popija czy co sie je:)hehe tak jak wiekszosc z Was zadaje wlasnie takie pytania:)Bede miala mniej stresu z glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzielena
hej mam pytanie a ten trądzik po tych tabsach to taki bardzo bardzo jest po tych tzn chodzi mi o takie bardzo widoczne ropne krostki czy taki niewielki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
czytam sobie stare posty tego topiku. Zastanawia mnie jedna rzecz.tabletki to srodek antykoncepcyjny najpewniejszy ze wszystkich.. ok... Czytam jednak ze wiekszosc dziewczyn nadal stosuje prezerwatywy albo bardzo pooularny stosunek przerywany. Czy naprawde dodatkowa ochrona jest wskazana? Mam na mysli regularne branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do PAPERINA__________jak dla mnie.....prezerwatywy calkowicie wystarcza ;) zatem: ja z kolei nie uzywam dodatkowej ochrony w postaci tabletek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
paperina=====jak dla mnie to dodatkowo uzywaja gumek dziewczyny, ktore nie dorosly do seksu i nie widza jak dzialaja tabletki.Ja gumek nie uzywam-stosuje tabletki i jakos do tej pory mnie nie zawiodly a biore je dwa lata...nie rozumiem po co faszerowac sie hormonami i uzuywac dodatkowo gumek.dla mnie to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaSzczecin
Dziewczyny pomóżcie. Od miesiąca biorę Yasminelle. Normalnie przepisana przez gina po badaniach. Przez cały miesiąc zażywania plamiłam ale nie czystą krwią tylko takie skrzepy. teraz w piątek przyjełam ostatnią taletkę i powinnam dostać okres. jeszcze nie dostała ale cały czas krwawię tymi skrzepami. Co to do cholery może być. I jeszcze od 4 dni strasznie boli mnie głowa. Coś Wam przychodzi na myśl co to może być? Co my takiego złego zrobiłyśmy ze te tabsy brać musimy:) Dlaczego nasi panowie sie tak nie poświęcają? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaSzczecin
Dziewczyny pomóżcie. Od miesiąca biorę Yasminelle. Normalnie przepisana przez gina po badaniach. Przez cały miesiąc zażywania plamiłam ale nie czystą krwią tylko takie skrzepy. teraz w piątek przyjełam ostatnią taletkę i powinnam dostać okres. jeszcze nie dostała ale cały czas krwawię tymi skrzepami. Co to do cholery może być. I jeszcze od 4 dni strasznie boli mnie głowa. Coś Wam przychodzi na myśl co to może być? Co my takiego złego zrobiłyśmy ze te tabsy brać musimy:) Dlaczego nasi panowie sie tak nie poświęcają? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaSzczecin
Dziewczyny pomóżcie. Od miesiąca biorę Yasminelle. Normalnie przepisana przez gina po badaniach. Przez cały miesiąc zażywania plamiłam ale nie czystą krwią tylko takie skrzepy. teraz w piątek przyjełam ostatnią taletkę i powinnam dostać okres. jeszcze nie dostała ale cały czas krwawię tymi skrzepami. Co to do cholery może być. I jeszcze od 4 dni strasznie boli mnie głowa. Coś Wam przychodzi na myśl co to może być? Co my takiego złego zrobiłyśmy ze te tabsy brać musimy:) Dlaczego nasi panowie sie tak nie poświęcają? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaSzczecin
Dziewczyny pomóżcie. Od miesiąca biorę Yasminelle. Normalnie przepisana przez gina po badaniach. Przez cały miesiąc zażywania plamiłam ale nie czystą krwią tylko takie skrzepy. teraz w piątek przyjełam ostatnią taletkę i powinnam dostać okres. jeszcze nie dostała ale cały czas krwawię tymi skrzepami. Co to do cholery może być. I jeszcze od 4 dni strasznie boli mnie głowa. Coś Wam przychodzi na myśl co to może być? Co my takiego złego zrobiłyśmy ze te tabsy brać musimy:) Dlaczego nasi panowie sie tak nie poświęcają? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mozesz plamiec przez pierwsze 3 miesiace, to niestety sie zdarza.Tylko nie przerywaj brania tych tabletek w srodku blistra, bo rozregulujesz sobie caly cykl.Niestety musisz to przebolec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
Ja tez jestem poczatkujaca Pierwsze opakowanie znioslam calkiem dobrze. Pierwszy okres mialam przedluzony, smiac mi si chce bo lecialo mi jak z kranu. Biore tabletki wieczorem ale to nie uchronilo mnie od mdlosci (w pierwszych dniach) i wzmozonej checi na slodycze. Nie przytylam, chodze na silonie i chyba spalam to wszystko. Robie czesto siusiu. Co nie powoduje tak jak ktos pisal chudniecia, zwyczajnie traci sie wode w orgazizmie, dlatego staram sie duzo pic. Czym jasniejsze jest siusiu tym lepiej! Gosia Szczecin--- ja tez plamilam. Mniej wiecej tydzien tak i tydzien nie. Podczas 7 dniowej przerwy oczekiwalam krwawienia, a tu nic. Nadal plamilam. Z dzien, dwa tego plamienia bylo troszke wiecej, wymieszane z krwia, czasem jakies skrzepy, tak jak zwykle mialam na koncu miesiaczki wiec uznalam to za krwawienie z zawieszenia. Na razie nie ma czym sie martic. Niektore dziewczyny maja plamienia zamiast krwawienia i z tego co wyczytalam wszystko sie normuje przy nastepnych opakowaniach. Dodam jeszcze ze, piersi raczej mi nie urosly. Ogolnie dobre samopoczucie choc pod koniec opakowania bylam troche spiaca i mialam lekki bol glowy. Myslalam ze to przez nadchodzace krwawienie. Ale nie wiem. A no i mialam jakies dziwne bolace wypryski na twarzy, teraz w 7 dniowej przerwie wygoily sie. Dzisiaj zaczynan 2 opakowanie.Zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
do medyk____ ja odwrotnie. Przez wiele lat uzywalam tylko prezerwatyw. Teraz biore tabletki i nie mysle uzywac juz gumek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
ja niewiele wiedzialam na temat pigulek, zawsze bylam przeciwna, lecz przy ostatniej wizycie ginekologicznej ledwo co sie spytalam o tabletki, Pani dr, nawet okiem nie mrugnela... nic mi nie powiedziala na ich temat. Zawsze stawialam na zdrowie ale chialam sprobowac, skoro 'wszyscy' biora... Ogolnie slyszy sie tez dobre opinie. Ja nie mialam zadnych problemow z miesiaczka. Szkoda bylo by 'popsuc' wszystko. Mam nadzieje ze zdrowie mi dopisze, w razie czego przewe branie. mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka
medyk mam pytanie czy waga ma znaczenie w stosowaniu tabletek anty?? chodzi mi o to, czy jak ktos wazy wiecej to spokojnie moze brac tabletki i jest tak samo zabezpieczony?? bo np w plastrach to m a znaczenie czy w tabletkach jest tak samo?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
do aaanetka______ kopiuje ci informacje dot. twojego pytania, ze strony: http://www.magazyndomowy.pl/nadwaga-utrudnia-antykoncepcje/ Nadwaga utrudnia antykoncepcję Nela Elsner Kobiety stosujące doustne środki antykoncepcyjne lub plastry z hormonami, powinny szczególnie dbać o swoją zgrabną sylwetkę. Nadwaga utrudnia bowiem antykoncepcję i wówczas, nawet podczas jej stosowania, można zajść w ciążę. Pigułki hormonalne, a ostatnio także plastry antykoncepcyjne, powszechnie uważane są za środki skutecznie zabezpieczające przed nieplanowaną ciążą. Powinniśmy jednak pamiętać, że istnieją sytuacje, w których i one zawodzą. Dzieje się tak, gdy tę formę antykoncepcji stosują panie z nadwagą (kobiety ważące więcej niż 80kg). Antykoncepcja hormonalna może być już o 50 procent mniej skuteczna u kobiet, których BMI (Body Mass Index - wskaźnik masy ciała) wynosi powyżej 27. Jest to spowodowane nadmiarem tkanki tłuszczowej, w której estrogeny i progesteron łatwo się gromadzą, a więc nie docierają do krwiobiegu. Tym samym w nasz organizm nie odczuwa obecności tych hormonów, a my mamy możliwość zajścia w ciążę. Jeśli więc nie udało ci się zrzucić zbędnych kilogramów, a chcesz stosować antykoncepcję inną niż zwykła prezerwatywa, skonsultuj się z ginekologiem. Być może lepsza w twoim przypadku jest inna metoda antykoncepcji, np. globulka dopochwowa lub spirala wewnątrzmaciczna. Jak obliczyć BMI? BMI = masa ciała w kg / wzrost w m do kwadratu. BMI = 18,5 24,9 = prawidłowa masa ciała BMI < 18,5 = niedowaga BMI > 25 29,9 = nadwaga BMI > 30 = otyłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naela
Do Medyk i Innych... Może któraś z Pań mnie oświeci, bo zaczynam się wkręcać, ale to długa historia... Od sierpnia biorę tabletki, bo wykryto u mnie torbiel krwotoczną. Na początku były to cezarette /2 op/, bo byłam po porodzie i karmiłam piersią. Po odstawieniu dziecka od piersi przeszłam na mercilon /2 opakowania/ nie wiem dziś jak, to przeżyłam, ale przeżyłam - wymioty, biegunki, złe samopoczucie, mdłości, 5 kg przytyłam w ciągu 3 tygodni w ciągu następnych 3 jeszcze 2 kg i zmiana na Yasminellę. Teraz jestem już po 4 opakowaniu i brak krwawienia. Już wstydzę się dzwonić do lekarza, bo tak jest na okrągło. Jeszcze nigdy w przerwie nie miałam krwawienia, teraz ciągiem brałam dwa opakowania bo podczas trzeciego w połowie pojawił się okres, wcześniej ta torbiel pękła i lekarka tłumaczy mi, że dopóki była torbiel to ona zaburzała cały cykl ale już od 2 miesięcy torbieli nie ma a mój organizm wariuje od hormonów?? Mam dosyć, bo Yasminella jest droga, do tego co miesiąc test i ciągłe wizyty /prywatne/ + ciągle potrzeba zrobienia usg, lekarza mam w mieście oddalonym o 80 km, więc to cała wyprawa. Trzeba zorganizować opiekę nad dzieciakami. W moim miasteczku to lepiej nie będę się wypowiadać. Prywatnie to nie ma usg, a w przychodni to czekałam w kolejce 3 miesiące /oczywiście wcześniej musiałam wyżebrać skierowanie od lekarza prowadzącego, a to tez trwało kilka wizyt/. Ale do tematu, co ze mną jest nie tak? Psychika od tego domyślania się już mi zaczyna szwankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×