Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Lilly_lu
Ivain!!Ja pod koniec drugiego opakowania mialam okropny wysyp takich czerwonych chrostek,kilka wiekszych...poszlam do naprawde dobrego,renomowanego dermatologa w krk,ktory oznajmil mi ze mam tradzik różowaty!!aaaa schorzenie wystepujace u kobiet przede wszytskim po 30.roku zycia(mam 19 lat)..ciezkie do leczenia..antybiotyki itd.Powiedzial ze to RACZEJ nie od tabletek..."łykaj sobie dalej"(okropny zdzierca ten lekarz--wizyta trwala 5 minut i cos kolo 100 zł.ehh)no wiec ja zalamana pojechalam do innego lekarza w tym samym dniu...Świetna Pani doktor powiedziala ze w zadnym wypadku nie jest to tradzik rozowaty..bardziej odmiana młodzienczego...NIE JEST TO TESH SPOWODOWANE TABLETKAMI.Dostalam masci(bez sterydow)i kupilam sobie dobry podklad...nieminelo 3 dni a moja cera promienieje!!Powiem szczerze ze poprawa cery jest kolosalna...jestem w 7 dniowej przerwie wiec po jej zakonczeniu napisze Ci jesli chcesz czy te syfki wrocily..bo jesli wroca choc w malym stopniu znaczy to ze jednak winne sa tabletki antykoncepcyje!!Wydaje mi sie jednak ze aby organizm sie przyzwyczail potrzebuje co najmnije 3 miesiecy..czasem wiecej..wiec głowa do góry!!Yasminelle jeszcze pewnie pozytywnie wplynie na Twoja cere...a jak cos to dermatolog i jush:)Jak sie u Ciebie objawia ten tradzik?? Przepraszam ze sie tak rozpisalam ale musiaalm sie wyżalic kommus:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaassiaa
... co do tradziku... pisalam już o tym... ja w drugim tygodniu brania tez dostalam tradzik... bylam tak zalaman ze chcialam odstawić... ale jednak postanowilam walczyć... jeżeli macie probmey z cera od tabsiaków... bierzcie cynk w tabletkach 3 razy dziennie i smarujcie buzke na noc np tormentiolem ... wierzcie mii jets leepieejj... ja jutro biore ostatania tabletkee z 1 blistra... kilka pryszczy na czole jest... ale nie takie duze jak na poczatku ... cynk naprawde pomaga! można przejśc to łagodniej . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszkaaaa
mnie niestety wysypało dopiero po 2 opakowaniu,mam wysyp bolacych krost :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was dziewczyny pytanie. poradźcie mi otóż od dłuższego czasu leczę się na grzybicę. dostałam globUlki MACMIROR i czekam na okres,a wraz z pierwszym dniem zaczynam yasminelle. no i zastanawiam się czy nie zacząć już przyjmować tych globulek bo nie wiadomo jak będzie z tymi plamieniami. czy mogę je wtedy przyjmować? zaznaczę że okres będę miała za dzień lub 2. a w ulotce nic nie pisze żeby nie przyjmować w czasie okresu. pomóżcie bo zapomniałam zapytać ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trick
Globylki zaloz po okresie - pare dni zwloki cie nie zbawi a po bedą mialy wieksza skutecznosc bo podczas miesiączki krew by "wyplukiwala" pochwe z substancji zawartej w globulce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romcia85
Hej dziewczyny moze wy mi pomozecie. Do tej pory brałam diane35 poniewaz miałam kłopoty z cerą teraz lekarz przepisał mi yasminelle tylko z tego wszystkiego zapomniałam zapytac w jaki sposob zacząc ją brac. Dzis mam ostatnią tabletke poprzedniego leku anty. i teraz nie wiem czy od jutra zaczać brać yasminelle czy mogę poczekać i wziąć w ciaągu tych 7 dni dodam ze chciałabym przesunąć okres i chce zrobić krótszą przerwę niż 7 dni może któraś wie coś więcej i pomoże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu może być problem, bo przy pierwszej tabletce chcesz od razu przesunąć sobie dzień przyjmowania tabletek. to nie dobry pomysł. lepiej po 7 dniach zacznij brać yasminelle a następnym razem przesuń sobie okres. to tylko moje zdanie najlepiej jak zapytasz gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Bardzo dziękuje Lilly_lu za odpowiedź i słowa otuchy:) Ja właśnie nie jestem pewna czy ten trądzik jest od tabletek, ale tak się pojawił jak zaczęłam je brać i dlatego to na Yasminelle zrzuciłam winę. Pomyślałam żeby iść do kosmetyczki i po prostu oczyścić buzię, ale chyba faktycznie wcześniej pójdę do dermatologa. Ja mam jedną bardzo dobrą dermatolog ale ostatnio jak poszłam to byłam 33 pacjentką i cały dzień z głowy, ale faktycznie jest dobrym specjalistą. Napisz mi proszę czy te maści które stosujesz są na receptę, bo ja moje cuda smaruję Tribiotykiem . Nie chciałabym z powodu trądziku rezygnować z Yasminelle, więc muszę przeczekać. Pozdrawiam i napisz jak efekty Twojej kuracji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisssssssss
Dziewczyny helpppppppppppppppp biore 3 opakowanie i strasznie boli mnie brzuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
Ivain!!Używan clindacne zel na ogolne zmiany na calej twarzy i jakies robione papki na zmiane raz to na noc,raz tamto..przemywam tesh twarz czyms robionych,taki niby tonik,lagodny,no i smaruje tesh twarz kremem lipobase(wszytsko niestety na recepte oprocz kremu).....efekty sa zdumiewajace!!naprawde jestem zadowolona i mam nadzieje ze to co bylo nie powroci...jush 3 opakowanie yasminelle jutro zaczynam i nie chce sie stresowac znowu jakimis pryszczami!!a fe:P idz do dermatologa,bo im szybciej zaczniesz zwalczac te uparte syfki tym szybciej sie ich calkowicie pozbedziesz:)napisz co i jak jak sie dowiesz co ci jest,bopowiem szczerze ze temat cery i tabletek mnie intryguje ostatnio...:) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Dzięki, obawiam się że na wizytę u dermatolog muszę poczekać, bo ona przyjmuje w przychodni i to jeszcze raz w tygodniu, ale może jakoś się uda. W ulotce jest napisane że skutkami ubocznymi może być trądzik, ale tam jest tyle skutków ubocznych, że nawet jakby mnie paznokieć bolał to też bym się pewnie doczytała, że to od tabletek:) z drugiej strony to jest "burza hormonalna" więc wcale bym się nie zdziwiła że to od nich. U mnie najgorsze jest to że mam bardzo wrażliwą i suchą skórę, a tu nagle ropne wypryski. Nie mogę jej jakoś agresywnie leczyć bo mi się już przesuszy na wiór a i tak mam z nią sporo atrakcji:) Ja mam jeszcze dwa podejrzenia co do nich: basen albo stres. Jak coś będę wiedzieć dam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
A i jeszcze śmiać mi się chce z siebie, bo z tymi pryszczami faktycznie te tabletki są super mega hiper antykoncepcyjne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netkaa10
Do Romcia85-----> Hej ja tez bralam Diane i teraz przezucilam sie na Yasminelle, tylko moja pani Ginka radzila zaczac zaraz nastepnego dnia (po skonczeniu tamtych tabsow) proponowala takze aby przez pierwsze 2 tyd uzywac dodatkowych srodkow anty ( w Yasminelle jest mniejsza ilosc hormonow niz w diane i poki organizm sie nie przyzwyczai, tzn przez ok 2 tyg moga byc one nieskuteczne) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly-lu
Ivain!!Heh tesh mam skore sucha i wrazliwa!!wiem ze tradzik kojarzy sie z tłusta,łojotokowa cera...nic bardziej mylnego..my tesh jestesmy narazone na to swinstwo!!ciezko sie leczy w przypadku cery suchej takie wypryski ale wszystko jest do wyleczenia jak to moja Pani doktor mowi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barabelka
dziewczyny!mam pytanie. biore yasminelle od prawie 3 tyg. 2 dni po zakonczeniu okresu plamilam ale potem to ustalo. we wtorek powinnam skonczyc 1.opakowanie i zrobic przerwe. ale od 2 dni mam plamienia tylko ze o ile wczoraj byly lekkie to dzis bardziej to przypomina okres??czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
Hej dziewczynki!:) Mam do Was takie pytanie..A mianowicie..wiecie moze jak dlugo jest wazna recepta na nasze tabsy Yasminelle??:) z gory dziekuje za odpowiedz:) pozdrwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda recepta ważna jest miesiąc... :))) Barabelka ---> ja miałam plamienia przez całe pierwsze opakowanie. Słabsze, silniejsze..potem w 7dniowej przerwie okres który trwał 3dni i teraz jest super - żadnych plamien, czuje się fantastycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barabelka
Saraaa84---->dziekuje:) jestem troche spokjniejsza;) tylko ze ja plamie jakbym normalnie miala okres:/ ale mam nadzieje ze to nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barabelka ja też tak miałam... wytrzymaj jakoś to 1 opakowanie i mam nadzieję, ze przy drugim już będzie wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pydzia76
Hej!!! Zaczęłam brac trzecie opakowanie Yasminelle. Po drugim opakowaniu nie miałam typowego krwawienia. Plamieniem też tego bym nie nazwała. Czy któraś z Was miała podobne obiawy? Czy mam się juz bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidonka
cześć dziewczyny jakiś czas temu pisałam wam o swoim problemie,mianowicie zaczęłam brać moje pierwsze w życiu tab.Yasminelle i zatrzymał mi sie okres, to zatrzymanie trawało 4dni po 5 tabletce zacął sie, najpierw delikatny potem coraz wiekszy, w tamtym tygodniu myąlałam zę się skończy ale nie pod koniec tygodnia tak jakby był coraz silniejszy,a dziś to już wogóle zgłupiałam bo jest tak mocny, że momentami mam wrażenie że to nawet jakiś krwotok, dlatego zadzwoniłam do lekarza i kazał mi wybrać te 4 ostatnie tabletki i przyjść do niego po recepte na jakis lek, który bede musiała brać razem z Yasminelle. Okres trwa już 2tygodnie za 4 dni przestanę brać więc powinnien wystapić okres a tu jeszcze jeden sie nie skończył. Co robić przerwać barnie Yasminelle, może ktos miał podobnie, proszę odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilith...
zacxzelam wlasnie 2 opakowanie yasminelle. czy ktoras z was miala nastepujace skutki uboczne??: - powiekszone i bolesne piersi - rozchwiana psychike (zrywanie z chlopakiem srednio raz na tydz - zaobserwowane u mnie i u kolezanki z netu), stan na granicy depresji - zapalenie cewki moczowej lub pecherza jezeli tak to czy te objawy u Was ustapily? czy branie antybiotyku moze na tyle oslabic tabletki ze przy sexie bez zabezpieczenia w postaci gumki zajdszie sie w ciaze? ryzyko jest duze? (bo mozliwe podobno) dziek i jesli ktos odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia126
bidonka-------->ja mam to samo i tez bylam z tym u lekarza i tez kazal mi jak najszybciej wybrac pirwszy blister tabsow tzn brac dwie dziennie. Oczywiscie go nie posluchalam bo do konca blistra zostalo mi 5 tabletek i dzis wlasnie wzielam ostatnia a krwawienie jak bylo tak jest. Czyli jutro powinnam dostac jako taki okres. Lekarz przepisal mi nowe tabletki novinette ktore mam zaczac brac po 7 dniowej przerwie. ale ja boje sie ze bedzie to samo. mam jeszcze jedna recepte na jasminelle i chyba ja wykupie. Zobacze jeszcze co sie bedzie dzialo w czasie tej przerwy. nie chce przyzwyczajac organizmu do nowych tabletek bo z pewnoscia bedzie ta samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinaaa
Witam:) Mam pytanko, czy któraś z was miewała przed rozpoczęciem brania tabletek migreny ? I czy teraz jak już je bierze są one częstsze? Zaczęłam brać drugie opakowanie, wzięłam już 7 tabletek i tak z dnia na dzień czuje się gorzej. Nie wiem czy to jest kwestia przyzwyczajenia organizu, czy po prostu jak mam skłonności do migren to będę się tak czuła często. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barabelka
Lilith--->mam dokładnie takie same objawy jak ty. tez powiekszyly mi sie piersi i sa bolesne. ale to nie byloby nic strasznego gdyby nie to rozchwianie emocjonalne. po prostu nie panuje nad swoimi reakcjami, placze po kilka razy dziennie, mam totalnego dola. powaznie zastanawiam sie czy nie przestac brac tabletek.chociaz moze to minie bo to dopiero moje pierwsze tabletki i wlasnie koncze pierwsze opakowanie...dziewczyny! czy ten fatalny stan psychiczny minie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do Lilith------>w ulotce jest zaznaczone, że mogą wsytąpić działania niepożądane, o których wspominasz, włacznie z zakażeniem pęcherza moczowego. Niektóre leki moga powodować, że Yasminelle może być mniej skuteczny, np. antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do Barabelka------>Kochana większość kobiet, które rozpoczynają branie hormonów ma takie stany. Organizm musi się przyzwyczaić. W ulotce te działania niepożądane są bardzo dobrze wyszczególnione. Musisz przez to przejść, zwyczajnie przeczekać, choć wiem, że może być to męczące i uciążliwe. Głowa di góry. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith -> ja miałam dokładnie to samo. przez pierwsze 2 opakowania bolały mnie piersi, bez przerwy chciało mi się wymiotować no i najgorsza sprawa z tą psychą. płacz zupełnie bez powodu po kilka razy dziennie. poszłam do swojego gina, powiedział mi, że tak nie może być i przepisał inne tabletki - cilest. dziś zaczynam je brać po 7-dniowej przerwie od yasminelle i mam nadzieję, że będzie lepiej. mogą mnie boleć piersi i nawet te nudności nie takie straszne, ale ta deprecha była okropna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barabelka
Gwiazda86--->no dokladnie, te dolegliwosci fizyczne mozna jakos zniesc ale ze stanem psychicznym jest juz gorzej. widze ze moj chlopak zaczyna miec dosc i wcale mu sie nie dziwie bo ja ciagle albo mam o cos pretensje albo placze:/ to juz i dla mnie jest strasznie meczace:/ mam dosc i nie wiem czy jeszcze sie meczyc i czekac az przejdzie czy po prostu zrezygonwac...chociaz szkoda by bylo tego komfortu psychicznego jesli chodzi o TE sprawy...nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia126
czy ktoras z was odstawila jasminelle???? jesli tak to prosze napiszcie z jakiego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×