Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość AGUSIA126
ocywiscie to ostatnie zdanie mialo brzmiec ze krwawienia juz dłuzej nie zniose...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko :) Nie odpisalas tylko ile w koncu tabletek dziennie bierzesz. to krwawienie to naprawde przejdzie. moglabys sie zastanawiac nad zmianą przy dugim opakowaniu, ale zazwyczaj po pierwszym juz mija, raz to jest plamienie, a czasem tak jak masz Ty krwawienie, dlatego ja na Twoim miejscu bym sie wstrzymala.. Rozumiem ze to miesiąc w plecy, ale .. dacie rade :D Odpisz mi jak z tą dzienną dawką bo juz nie wiem czy dobrze czy zle zrozumialam twoj pierwszy post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tttttttutttt -----------> zapewne nikt nie zareagowal na Twojego posta dlatego ze wystarczy bys poczytala to forum od poczatku a otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Po co miala Ci o wszystkim opowiadac? wiekszosc skutkow ubocznych jest wypisana w ulotce a poza tym kazdy organizm reaguje inaczej, musisz wziąc pierwsze opakowanie i sie sama przekonac. co do biustu są różne reakcje o ktoreych juz tez byla mowa. jak sie tak boisz tabletek to po co je chcesz brac? przeciez to ma byc dla Ciebie. spokojnie. po co plakac nad czyms co sie jeszcze nei stalo. pobierzesz - przekonasz sie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttutttt
przeczytałam cały temat oraz ulotkę. nie znalazłam dokładnej odpowiedzi na pytanie dotyczące biustu. chodziło mi np o jesgo rodzaj - gruczołowy czy tłuszczowy...o wiek biorącej (wiadomo, że jak bierze 17latka to rosnąć może bo i tak w końcu by urósł). heh. nieważne:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA126
U ginekologa bylam wczoraj popoludniu wiec wczoraj jeszcze tabletke wzielam normalnie tylko jedna o 20 a nastepna wzielam dzisiaj ok 9 i teraz nie wiem czy brac kolejna o 20? i czy potem bede zabezpieczona w czasie tej 7 dniowej przerwy, wszystko juz mi sie pomieszalo ale wiesz co chyba jednak zostane przy jasminelle, juz sie do nich przyzwyczailam i nawet je polubilam sa takie rozowiutkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do AGUSIA 126-----> u mnie była trochę odwrotna sytuacja. Ja najpierw brałam Nowinette (były to moje pierwsze tabsy, dawno, bo jakieś 6 lat temu), później Regulon. Yasminelle to antykoncepcja nowej generacji. Nie pamiętam jaka była w Novinette zawartość hormonów. Każde tabletki mają inną. Skoro lekarz przepisał Ci nowsze (mniej hormonów - mniejsza ingerencja) to powinnaś dać szansę Yasminelle. Jeżeli te krwawienia nie ustąpią to wtedy zastanowisz sie nad zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do AGUSIA 126-----> a co do Twojego partnera to będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Nie on pierwszy i nie ostatni, który przez to przechodzi. W końcu po części robimy to dla nich (faszerujemy się hormonami), aby mogli czerpać z seksu to co najprzyjemniejsze. Z czasem przecież wszystko sobie wynagrodzicie!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGUSIA126 jezeli juz je bierzesz to powinnas co dzien brac jedną o 20 nie rozumiem po co wzielas o 9, jezeli bierzesz je tak nieregularnie to nikt Ci nei obieca ze będą Cie one chronic podczas 7 dniowej przerwy (podczas ktorej zapewne tez bedziesz krwawic) . wybierz je do konca, tylko normalnie jedną o jakiejs porze np 20 i od drugiego opakowania juz mozesz byc spokojna o ochrone, teraz to ja nie wiem czy mozesz byc.. POZDRAWIAM!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ttttuttt a tego niestety nie wiem, zapytaj swojego ginekologa. mi niestety nie urosly, choc by mogly. nie chca i tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do ttttuttt-----> ja po urodzeniu dziecka i odkarmieniu go całkowicie straciłam swój biust, choć i tak niewiele zawsze go było! Przyznam się, że wciąż mam nadzieję, że te tabletki dadzą jakiś efekt, jeśli chodzi o wielkość!A jeśli nie to przecież mój świat sie nie zawali, bo przecież nie kręci się wokół piersi! Trzymajcie sie wszystkie dziewuszki z małymi piersiątkami. Małe też jest piękne i wcale nie gorsze!Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttutttt
ja wiem, że się nie zawali. ale ja nie chcę większych. tak jak żadna nie chciałaby nagle wskoczyć w ciuchy o rozmiar większe (oczywiście osób hmm bardzo szczupłych)... takie schizy. ale dziękuję za odzew. no nic. jak zacznę brać to powiadomię, co się dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA126
Groszek 1988 chyba sie niz zrozumialysmy, chodzilo mi o to ze ginekolog kazal mi jak najszybciej skonczyc branie tych tabletek tzn brac dwie dziennie a ze bylam u niego wczoraj popoludniu to wczoraj wzielam tabsa o tej porze co zwykle tzn o 20 a dzisiaj mialam wziac dwie tabletki wedle zalecenia lekarza i dlatego pierwsza wzielam rano a druga planowalam wziac wieczorem ale teraz sama nie wiem bo nie chce juz odstawiac tych tabletek i nie wiem co robic...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mea88
Amelia81--->naprawde "faszerujesz sie hormonami" dla faceta?!wiem ze dla facetow (wiekszosci) takie rozwiazanie jest super,bo sie o nic nie musza marwic ale troche to jest egoistyczne...Moj facet oczywiscie cieszy sie ze biore tabletki ale chyba waznym apektem jest tesh to ze biore je na regulacje cyklu,ktory wczesniej byl rozregulowany,na bole miesiaczkowe ktore nie dawaly mi zyc i po to zeby co miesiac nie czekac zestresowana na okres...bo moze akurat cos sie stalo,bylismy nieuwazni itd...biore tabletki dla siebie i gdyby bylo to faszerowanie hormonami niekorzystne dla organizmu nie robilabym tego zeby moj facet mogl szalec do woli..on by tesh nie chcialby zebym sie niepotrzebnie trula...Uwazam ze tabletki antykoncepcyjne dobrze dobrane,brane z przerwami i dobrze stosowane sa jak najbardziej korzystne dla nas...:)POzdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGUSIA126 zrozumiałyśmy. Chodzi mi o to że nie powinnach ich brać dwóch dziennie!!! przeciez to może miec gorsze skutki na Twój organizm, zastanów się, to nie jest witamina C!!! Bierz jedną dziennie o jednej porze. ile juz je bierzesz? o 9 to bylo za wczesnie i teraz nie wiem co masz zrobic z gdziną byś była chroniona. odpusc sobie wspołzycie przy tym opakowaniu - berz jdną tabletkę dziennie, skończysz to opakowanie -zacznij nastepne i wtedy wszystko sie wyjasni, jak bedzies zjeszcze krwawic to jak chcesz to zmien, a jak nie bedziesz (njprawdopodobniejsza wresja) to ciesz sie tym ze swoim chlopakiem. nic nie przyspieszysz. Tabletki to ingerencja w organizm, daj mu czas sie do nich przyzwyczaic i na Boga nie faszeruj sie nimi dwa razy dziennie!! CO to za lekarz?! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA126
tez mi sie wydaje ze to nie jajlepszy pomysl zeby brac dwie tabletki dziennie. a wiec postanowione zostaje przy jasminelle!!! Przed chwila byl u mniw w pracy moj facet i juz mu o tym powiedzialam troszke sie zdenerwowal bo on uwaza ze lekarz wie najlepiej co jest dla mnie dobre ale boje sie ze jak je zmienie to bedzie to samo a do jasminelli moj organizm chyba po woli sie przyzwyczaja. Dzieki Groszek88:) Do amelia 81 rzeczywscie mamy podobna sytuacje tyklo kolejnosc brania tabletek nam sie nie zgadza ale jak tobie nie sluzyl regulon (mi zreszta tez) i novinette to ja zostaje przy jasminelle.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do AGUSIA 126-----> Regulon mi służył i to przez bardzo długi okres. Po prostu odstawiłam i zaszłam w ciążę. Dziś mam pięknego dzidziusia. Uważam, że skoro jest coś nowego i dobrego to warto to stosować, a yasminelle to ponoć "dobry wynalazek", więc dlatego gin. mi je przepisał a nie np. Regulon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
do Mea88------> Droga Yasminellko! Oczywiście, że nie faszeruję się hormonami tylko dla mojego faceta., choć on nie narzeka na taki stan rzeczy. Jest wiele pozytywów, dla których przyjmuję tabletki. Ale nie oszukujmy się: niezależnie od tego jaka jest zawartość tych hormonów, one są i mają jakiś wpływ na nasz organizm. Przeprowadzone badania dowodzą, że kobiety stosujące doustną koncepcję częściej zapadają na raka piersi.Coś w tym jest. Słowo "faszerować"użyłam jedynie dla podkreślenia faktu, że na nas kobietach spoczywa pewna i pełna odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpienka
jaskowa mama---->fakt ze niektore pytania sa niedorzeczne i wystarczy przeczytac ulotke zeby sie dowiedziec jaka jest odpowiedz. ale mozna to powiedziec w jakis kulturalny sposob. a poza tym lepiej wiecej pytan, nawet glupich(choc podobno glupie sa tylko odpowiedzi) niz uprawianie seksu bez wystarczajacej wiedzy i potem plakanie nad skutkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do Sietpienka-----> po to jest to fotum, żeby pytać. Zawsze znajdzie się ktoś, kto podziela Twoje obawy, ma podobne problemy, a tym samym zawsze chętnie odpowie na Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mea88
Amelia81--->a czy to co pisza w ulotce..ze kobiety ktore stosuja antykoncepcje czesciej zapadaja na raka piersi nie jest spowodowane tym ze regularnie i czesciej niz kobiety nie stosujace anty.chodza do gina i sie badaja?!troche w tym prawdy jest...heh troche to nie popolsku napisalam...ale mysle ze wiesz o czym mowie:)jest tesh wiele chorob od ktorych tabletki nas chronia:)dobra uciekam spac bo z imprezy wrocialam:) Pozdrawiam wszytskie"faszerujace"sie Yasminelle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dzisiaj mija trzeci dzień przyjmowania przeze mnie Yasminelle. Wcześniej brałam Diane, ale przyjmowałam ją z przerwami. Raz 3 blistry i pare miesięcy przerwy, później 4 blistry i przerwa, innym razem 2 blistry i przerwa. Te przerwy robiłam dlatego, że mój chłopak mieszka za granicą i nie miałam potrzeby dalszego zabezpieczania się kiedy on wracał do domu. Ginekolog powiedziała mi, że dobrze robiłam:) Teraz nie mamy zamiaru już się rozstawać z chłopakiem więc częste i długie przerwy też się skończą. Między innymi z tego powodu ginekolog przepisała mi właśnie Yasminelle (łagodniejsze dla organizmu). Po pierwszej tabletce było wszystko ok, ale po drugiej myślałam, że pęknie mi głowa, do tego okazało się że mam 37,4 gorączki :/ Nie wiem czy to przez te tabletki, czy coś innego miało na to wpływ, może zmiana pogody? Dzisiaj jest trzeci dzień z tabletką i głowa już nie boli, jednak stan podgorączkowy jest nadal :/ nie wiem dlaczego bo czuję się całkiem nieźle, a do tego nie ma już śladu po okresie :) Na razie ten stan podgorączkowy przypisuję mojemu dzisiejszemu wylegiwaniu się na słonku. Zobaczymy jak dalej będzie reagował mój organizm na Yasminelle, mam nadzieję, że dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradnik czasopisma
ja rowniez zazywam yasminelle i jestem bardzo zadowolona moge spokojnie myslec o ... i nie przejm owac sie ciaglym zabezpieczaniem.te tabletki maja swietny wplyw na organizm kobiety i nie wywoluja zadnych szkod.mysle ze te ,,zle,, przypadki to pewnwgo rodzaju urojenia kobiet powodowane strachem.ps .jako corka ginekologa wiem ile kobiet ,mlodych starych grubych chudych ladnych brzydkich je zazywa i wszystkie sa mega zadowolone.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klapeczka 127
Hej dziewczyny:) moze wy mi pomozecie. Do tej pory brałam diane35 poniewaz miałam kłopoty z cerą teraz lekarz przepisał mi yasminelle tylko z tego wszystkiego zapomniałam zapytac w jaki sposob zacząc ją brac. Dzis mam ostatnią tabletke poprzedniego leku anty. i teraz nie wiem czy od jutra zaczać brać yasminelle czy mogę poczekać i wsiąść w ciaągu tych 7 dni dodam ze chciałabym przesunąć okres i chce zrobić krótszą przerwę niż 7 dni może któraś wie coś więcej i pomoże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsung
Witam wszystkie dziewczyny:) Otóż jestem już w połowie drugiego blistra yasminelle(to moje pierwsze wżyciu tabl. anty)i dopiero 3 razy kochaliśmy siezmoim facetem bez gumki:( Powiedzcie mi proszę czy wasi faceci też zostawiają w was całą spermę?????? Wiem że to głupio brzmi ale proszę odpowiedxcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsung
Witam wszystkie dziewczyny:) Otóż jestem już w połowie drugiego blistra yasminelle(to moje pierwsze wżyciu tabl. anty)i dopiero 3 razy kochaliśmy siezmoim facetem bez gumki:( Powiedzcie mi proszę czy wasi faceci też zostawiają w was całą spermę?????? Wiem że to głupio brzmi ale proszę odpowiedxcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsung
Witam wszystkie dziewczyny:) Otóż jestem już w połowie drugiego blistra yasminelle(to moje pierwsze wżyciu tabl. anty)i dopiero 3 razy kochaliśmy siezmoim facetem bez gumki:( Powiedzcie mi proszę czy wasi faceci też zostawiają w was całą spermę?????? Wiem że to głupio brzmi ale proszę odpowiedxcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsung
Witam wszystkie dziewczyny:) Otóż jestem już w połowie drugiego blistra yasminelle(to moje pierwsze wżyciu tabl. anty)i dopiero 3 razy kochaliśmy siezmoim facetem bez gumki:( Powiedzcie mi proszę czy wasi faceci też zostawiają w was całą spermę?????? Wiem że to głupio brzmi ale proszę odpowiedxcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samsung
Witam wszystkie dziewczyny:) Otóż jestem już w połowie drugiego blistra yasminelle(to moje pierwsze wżyciu tabl. anty)i dopiero 3 razy kochaliśmy siezmoim facetem bez gumki:( Powiedzcie mi proszę czy wasi faceci też zostawiają w was całą spermę?????? Wiem że to głupio brzmi ale proszę odpowiedxcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Do samsung-----> nie masz się o co martwić. Twój partner również. Cieszcie się sexem...do końca!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Dziewczyny czy ten trądzik minie bo ja już jestem załamana, biorę 2 opakowanie i jest tylko gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×