Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kluseczka pulpeteczka
czy słyszałyście, że kilkumiesięczne przyjmowanie tabletek wzmaga płodność??? to ważne!!! proszę o odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można dorabiać jako tłumacz
Nie wzgmaga płodności. Tabletki działają w nstepujący sposób. Masz w jajnikach pulę niedojrzałych komórek jajowych i co miesiąc dojrzewa jedna i nastepuje owulacja. Tabletki powstrzymują jes przed dojrzewaniem i uwalnianiem. Kiedy odstawiasz pigłułki, komórki jajowe, długo powstrzymywane, dojrzewają i uwalniają sie często kilka na raz. I dlatego łatwiej zajść w ciążę i to mnogą. Są też słabsze więc lepiej nie planowac dzieci tuż po odstawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esk00 ja też mam zaparcia.. ale od innych tabsów.. nie biorę nic.. jedyne co robię, to męczę się i pocę w łazience, żeby się \"wypróżnić\":P powiem Ci tak.. otręby? ok, woda? też ok.. ale nie bierz tabletek tych na zaparcia.. bo wbrew temu co mówią, rozlegulowują pracę jelit i później w ogóle nie można się załatwić.. pij rano szklanke wody z paroma kroplami soku cytrynowego.. podobno pomaga :) aa.. i rodzynki jeszcze.. wiem po sobie, że bardzo skuteczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esk00
Dziękuje dzemika te czopki jak narazie sprobuje odstawic, dzisiaj piję kafirki z otrębami, zobaczę, ale tak czy tak sie wybiorę do gienia bo to troche dziwne. A właśnie wczoraj mi tak do głowy przyszło poczytałam jeszcze o przyczynach zaparć w sieci i jakoś zaczęłam sie zastanawiać, jak będę coś wiecej wiedzieć czy to tak moze działać pochwale się Pozdrówka Dobrego dzionka p.s. ale pogoda mogłaby być lepsza po tych świetach, które i tak spędziłam w łózku z przeziębieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Esk00------>na zaparcia najlepsze sa otręby pszenne. 6 łyżek otrąb popij szkalnką wody (wieczorem i rano!) Pamiętaj , że takie metody stosuje się doraźnie, a nie non stop, bo z czasem ich skuteczność maleje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
do kluseczka pulpeteczka-----> w życiu kobiety sa co najmniej dwa momenty, kiedy o zajście w ciążę nie trudno, tj. po okresie ciąży i po odstawieniu tabletek. Ten drugi przypadek dotyczy mnie. Kiedy odstawiłam Regulon, miałam normalnie miesiączkę i pierwszego dnia po niej zaszłam w ciążę. najprawdopodobniej chodzi o zmiany hormonalne w naszych organizmach po odstawieniu tabletek.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaśkowa_mama
Ale nie polecam stosowania yasminelle czy czegokolwiek innego jako leku na trądzik czy kłopoty z poczęciem. To nie na to są tabsy.I chyba nie to forum. Pozdrawiam i czekam na info w spraiwe taniej apteki w Poznaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
do Esk00-------> co do tych zaparć, to proponuję spożywanie posiłków o stałych porach (w miarę), choć wiem, że to może być trudne!Jedzenie suszonych moreli tez podobno skuteczne! Zbyt długie "wylegiwania się" w toalecie, zwyczajnie rozleniwia jelita, przez co duuuużo wolniej pracują. Jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1989
Hej! Dzisiaj pierwszy dzien po wziąciu tabletki i coś spiaca jestem :). Nie wiem czy to pogoda czy tabsy?:/. Ale ogólnie jestem zadowolona. Okres jakiś... minej obfity :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia126
Biore Yasminelle juz trzeci tydzień i ostatni czuje się bardzo ocieżał, bolą mnie piersi i wysypalo mnie na twarzy. Boję się że to mo być te skutki uboczne. Aha i do tego caly czas mam okres< byla już z tym u lekarza ale on mi powiedzial że nie ma sie co martwić bo to są hormony i tak sie może na poczatku brania tabletek dziać. Czy ktoraś z was tez tak miała????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka_aaa
Agusia 126.... -ja biorę tabletki drugi tydzień i mam podobną sytuację tzn cały czas krwawie. Nie mozna tego nazwac okresem ale caly czas plamie krwia i tez sie niepokoje> Widocznie tak musi byc. Ginekolog ma przeciez racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z was dostała Yasminelle po wcześniejszym stosowaniu Mercilon? I czy urosły wam piersi po Yasminelle? Jeśli tak to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esk00
hello, ja biorę jeszcze yasmin, teraz już minie rok i mogę śmiało powiedzieć ze piersi nabrały pełniejszych kształtów,zaokrągliły się, są pełniejsze, jak wcześniej nosiłam 75B teraz 75C i jest dopasowany. Zobaczę co bedzie bo yasminelle, jeśli się na nie zdecyduję. pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esk00
Dziękuję Amelia81 na pewno spróbuję, teraz żywię się kefirkami+otręby, tylko tymi z kilkudniową datą przydatności są bardziej żywe i mają więcej bakterii. Tylko ile tak można?? Ale jeśli jeszcze któraś z was miałaby podobny problem piszcie, bo może ta moja teoria jest prawdziwą??? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że Was znalazłam. Słuchajcie też mam problem z Yasminelle.... Moja syt wyglada tak: wziełam pierwszą pigułkę z opakowania nr.1 normalnie w pierwszy dzien miesiaczki. Potem tydzien przerwy no i następne opakowanie. Teraz biorę 3 opakowanie z tym ze wziełam je odrazu jak tylko skonczyłam 2(nie robiłam tyg. przerwy) - zależało mi na tym zeby nie miec miesiaczki akurat w tym tygodniu... No i zaczął sie problem. Pierwszy tydzien tego 3op. był OK ale teraz jest drugi i dostałam krwawienie. O wiele mniejsze niż zazwyczaj gdy mam miesiączkę ale jednak... już nie wiem czy brać dalej te tabletki czy odstawić...jutro chyba pójde do gina....naprawde nie wiem co robic..........eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociekota spokojnie mozesz brać dalej. takie coś może się zdarzyć przy braniu dwóch opakowań naraz. (musisz dokładnie przeczytać ulotkę - wszystko tam jest dokładnie opisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzeminka mam nadzięję że masz rację. Ale kiedy to krwawienie ustąpi..już z 3 dni je mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy dni to i tak mało.. ;) takie plamienie może występować aż do czasu 7dniowej przerwy, więc bez obaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoras z Was prosila zeby wypowiedziec sie na temat dzialania yasminelle na piersi.No ja mam to szczescie ze mi podrosly,nie wiem dokladnie ile ale zawsze mialam takie ledwo B a teraz mam pelniutkie B:)Smieje sie ze wreszcie zaczelam sie rozwijac po tych hormonach bo mi dopiero po nich zaczal zab madrosci wychodzic a mam juz prawie 21 latek:)Takze oprocz tego ze mam male krostki na buzi to jest super:)Mam tylko nadzieje ze piersi juz nie zmaleja bo biore dopiero 3 tyg tabsy no i nie wiem jak to pozniej bedzie... Pozdrawiam Yasminellki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 20
A ja mam problem , od czwartku mam zaczac brac 2 opakowanie yasminelle a nie mam recepty na tabletki :( bylam u lekarza i ma urlop do konca tygodnia :/ na inne wizyty czeka sie po miesiac a prywatnie nie pojde. Co robic dziewczyny ? jesli zaczne brac tabletki pare dni pozniej w sumie to cały tydzien to co bedzie ? są to moje 1 tabletki więc nie wiem czy mozna takie manewry wykonywac ? nie wiem co robic pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po receptę wchodzi się bez kolejki.. a więc do pierwszego lepszego ginekologa możesz pójść i panie w kolejce powinny Cię wpuścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana 20
Hmm chyba jednak nie jest jak piszesz zeby dostac sie do lekarza ( mowa o bezplatnej przychodni lekarskiej) trzeba byc zapisaną do niej a ja juz naleze do jednej a do prywatnej nie pojde na wizyte a ewentualnie cos sie stanie ejsli zrobie sobie zamiast tygodnia dwa tygodnie bez tabletek ? w ulotce nie moge doczytac do konca o podobnym problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vice
idz do niej. wypisywanie recepty nie zajmie jej dłużej niż 2 minuty. i jeszcze jedno. popros odrazu o kilka, tylko, żeby daty nie wpisywała. moja zawsze tak robi. i nie martw się. musi ci dać receptę, bo hormony trzaeba brac regularnie. musisz walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindża84
Witam :) Mam takie pytanko, czy miałyście taką sytuację, że podczas drugiego opakowania również wystąpiły plamienia? Albo np pod koniec drugiego opakowania jeszcze przed 7-dniową przerwą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia******
witam dziewczynki!! ja z takim pytaniem:)może któraś z Was miala taka sytuacje:) przez pół roku brałam mercilon ale mialam straszne zmiany nastroju,stany depresyjne itp wiec lekarz przepisał mi yasminelle,które mam zacząc brac od jutra,podobno jakas nowość.i chciałam sie zapyac jak po niech samopoczucie??są napady płaczu itp?? bo boje sie ze chłop ze mna nie wytrzyma:(i odleci.a jak z plamieniami??bo u mnie w trakcie 7 dniowej przerwy wystepowały plamnienia zamiast okresu-przez marcilon:/ tak wiec jak z tymi humorkami??? dziekasek za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate23.
do karolci jest 20 stron topiku który śledze do początku poczytaj, a znajdziesz, a nie zadajesz od nowa pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
do karolcia-----> ja póki co nie mam zmian nastroju, ale dziewczyny narzekają, że taka sytuacja może mieć miejsce. Z resztą zaznaczone jest to w ulotce jeko jeden ze skutków ubocznych brania Yasminelle. Co do plamień, to mogą one występować nawrt do trzech miesięcy po wzięciu pierwszego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
do załamana 20-----> taką recepte może wypisać Twój lekarz rodzinny. Myślę, że nie powinno być z tym problemu. Zgadaj się z kimś na forum, kto jest z Twojego miasta-może ktoś ma zapasowe opakowanie i gotów jest odsprzedać! Ewentualnie podejdź do najbliższej apteki-czasem panie mają zapasowe recepty i wydają leki ale proszą o doniesienie recepty! Spróbuj! Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pidżamko, mam pytanie dotyczące objawów plamienia w trakcie brania Y. Kiedy i czy wogóle nastąpiła poprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelkaaaa
witam!!! otóz wlasnie skonczyłam 2 blister yasminelle ( czekam na okres) co do skutków to raczej takie typowe nudnosci,sennosc... ale najgorszy jest trądzik!!!!! przed braniem Yasminelle,miałam pikna gładka cere teraz po 2 opakowaniu wysypało mnie wulkanami!!! jej kiedy to minie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×