Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
darkWater ---- musisz byc przygotowana ,ze cos takiego moze sie zdarzyc,ale to wszystko wroci do normy.Tak jak organizm oswajal sie kiedys z tabletkami tak teraz bedzie sie oswajal z ich brakiem.Najlepiej dla organizmu bedzie jak wybierzesz ostatnie opakowanie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiruu_ wiesz ja sie nie znam,ale chyba w ulotce pisze ze tabletki trzeba brac 21dni i pozniej 7 dni nie brac i pozniej znow brac, bez wzgledu na to czy okres sie skonczyl i ile trwa.choc jak pisze ja sie nie znam. na twoim miwjscu bym spytala jakiegos innego lekarza albo farmaceute,tak dla pewnosci, bo mi SIE WYDAJE, podkreslam:wydaje mi sie, ze mozesz nie byc calkowicie zabezpieczona,ale moze KTOS JESZCZE SIE WYPOWIE!! bo jak okres zaczyna ci sie 4dnia przerwy, to 5dzien okresu jest 9tym przerwy, a czytalam,na tym forum i nie tylko,ze jak sie nie wezmie tabletki 8mego dnia przerwy, to ich dzialanie antykoncepcyjne moze byc zaburzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerwe mozna skraca, ale nigdy nie wydluzac, jesli minelo 12 godzin od pory kiedy powinnas byla wziac tabl to nie jestes zabezpieczona. mloda polozna, skonczylam 8me opakowanie w sobote, teraz jestem w ostatnim dniu przerwy, mam jeszcze okres. powinnam wziac tabl z nast opakowania jutro wieczorem. wiec jesli nie wezme to powinnam spodziewac sie krwawienia? czy dopiero nast krwawienie moze byc zaburzone, wydluzone itp? bardzo dziekuje Ci za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprzedniczka ma racje. bierzesz 21 tabletek z blistra, potem robisz 7 dni przerwy i 8mego bierzesz nast tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
darkWater --- krwawienia nie musisz sie spodziewac.Nie wykluczone,ze Twoj cykl moze sie troche skrocic albo wydluzyc,ale powazniejsze zaburzenia wystepuja glownie wtedy kiedy przerwie sie branie tabletek w polowie opakowania.Z cyklem nie powinno byc problemow,natomiast mozesz sie spodziewac gorszego samopoczucia,bole glowy,mdlosci i te sprawy,podobnie jak na poczatku brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem ze jezeli nie mialam skutkow ubocznych na poczatku brania tabl to nie powinnam sie spodziewac zadnych objawow?:) jesli moge, to zapytam o cos jeszcze. czy jesli zrobie miesiac, ew. dwa przerwy w zazywaniu tabl, to jak potem je rozpoczac? normalnie podczas pierwszego dnia okresu? czy nie wskazane sa takie przerwy? bo za bardzo wszystko sie rozreguluje? chcialabym po prostu zrobic miesiac, dwa przerwy w barniu tabletek, a potem po tym czasie, i zaczne od nowa brac, kiedy dostane okres. wogole kiedy wraca plodnosc? zaraz kiedy przerwie sie stosowanie tabl? czy kiedy cykl sie ustabilizuje? dziekuje za wszystkie odpowiedzi i zycze dobrej nocy. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla sprostowania. chce zrobic przerwe bo wydaje mi sie ze to pomoze w zwiazku z tym ze moje libido bardzo spadlo. to na pewno przez tabletki, bo nigdy nie mialam z tym problemow. tylko od jakichs dwoch miesiecy cos takiego sie dzieje. wiec nie widze sensu zabezpieczac sie przed ciaza skoro nawet nie uprawiam seksu bo zwyczajnie nie mam na to ochoty, nawet rozmowa na ten tema potrafi wyprowadzic mnie z rownowagi, nie chce zeby sie tak dzialo, dlatego postanowilam narazie je odstawic, tylko czy to cos zmieni? czy odstawic je na dobre? czy zmienic? tylko z kolei, bardzo dobrze tolerowalam te tabletki, nie mialam zadnych skutkow ubocznych, kompletnie nic.... a boje sie ze przy zmianie moze dziac sie cos nie pokojacego... juz nie zawracam glowy, prosze tylko o odpowiedz na moje pytania, z gory serdecznie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
To,ze nie mialas zadnych skutkow ubocznych w czasie brania to nie znaczy,ze nie bedziesz ich odczuwala po odstawieniu.Generalnie,takie przerwy nie sa wskazane,jezeli masz problem z libido to poprostu trzeba zmienic tabletki,bo jak zrobisz przerwe a potem znowu zaczniesz brac to problem nie zniknie.Musisz pogadac z lekarzem na ten temat.Z plodnoscia jest roznie, na pewno na poczatku bedziesz bardziej 'plodna',wiec trzeba uwazac, potem powoli sie to stabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Co z tą zmianą czasu???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lovemusicher --- nic, bierzesz tak jak do tej pory...godzina roznicy to zadna roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Dziękuję za odpowiedź:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak brałam o 20 tak dziś o 19:P dla mnie bedzie wygodniej i w czasie brania nie bedzie roznicy:) pozdrawiam. Mam pytanie...czy ktoras z was miala na poczatku pogorszenie stanu cery a potem polepszenie? od ktorego bilistra sie polepszy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciern
biore yasminelle od 7 dni i caly czas mam wyzsza temp cos ok37 stopni, czy tabletki moga spowodowac podwyzszenie temperatury??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azumii
hej ! powiedzcie mi dziewczyny, czy jak dostalam okres w przerwie, i nie mam zamiaru brac nadal tabletek to jestem przez fakt iz mam okres zabezpieczona >??? PS oferta sprzedarzy 2 opakowan nadal aktualna gg - ->11138056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Azumii -- jezeli po przerwie nie wezmiesz nastepnego opakowania to nie jestes zabiezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azumii-- Ja myślę,że tak.Bo robisz przerwę w czasie której jesteś zabezpieczona jak zawsze.Twój organizm nie wie,że nie dasz mu kolejnej tabletki 8mego dnia.Będzie czekał na tabletkę 8ego dnia.Więc zabezpieczenie w przerwie jest.Ale,no właśnie.Zależy w które dni przerwy chcesz się kochać.Bo jak np w 6ty dzień przerwy,to jużjest ryzyko,bo nie weźmiesz tabletki 8mego dnia,a plemniki jak wiadomo jakiś czas żyją.I od 6,7 dnia przerwygdy nastąpi stosunek mogą czekac te dwa dni a potem Ty już nie bierzesz tabletek.Więc jajeczkowanie przestanie być blokowane.Wieć weług mnie można się kochac w przerwie,ale np do 3ego,4ego dnia przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- organizm na nic nie bedzie czekal... zeby nie doszlo do zaplodnienia w organizmie musi byc odpowiednia ilosc hormonow.Powiedzmy,ze dziewczyna moze sie kochac np do 2 dnia przerwy,ale potem...ryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie próbuje rozumować.Jesli robi przerwę jest zabezpieczona w przerwie.Jak zawsze.Nie wexmie tabletki 8ego dnia.Więc te pierwszych pare dni może się kochac bez strachu.Plemniki niech przeżyją te 2 dni.Więc jeśli by się kochała 3,4 ego dnia to pożyją one te 2,3 dni.A ona nie weźmie 8ej tabletki.Więc wg mnie organizm nie wie tego,że 8ej nie weźmie.ćzyli może się kochac ale pierwszych pare dni przerwy,a potem ryzyko jest.bo jak nie weźmie 8ego dnia to wtedy jej może się odblokować jajeczkowanie.Ja to tak rozumiem.Kochac się tak,ale już nie np 4,5 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- jajeczkowanie tak czy inaczej sie odblokuje i organizm nie bedzie czekal na zadna tabletke.Kochanie sie w przerwie, bez rozpoczecia nast.opakowania jest ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odblokuje się,ale od dnia gdy nie weźmie 8ej tabletki.Tak myślę.Bo robi 7 dni przerwy i organizm nie wie,że nie weźmie 8mego dnia.Wiec wg mnie przez te pare pierwszych dni możliwe jest kochanie,a potem to wiadomo że już nie,bo ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jeśli Azumii chodzilo o to,czy jest zabezpieczona przez wszystkie 7 dni przerwy (łącznie do 7ego),to oczywiście,że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi --- szczerze, to ja w dalszym ciagu nie rozumiem co to znaczy wg Ciebie czekanie organizmu na tabletke? Jajeczkowanie nastepuje 8 dnia,wezmiesz tabletke 9 dnia i przez nastepne opakowanie musisz sie zabezpieczac dodatkowo. Azumii - odpowidajac na Twoje pytanie raz jeszcze.Nie jestes w pelni zabezpieczona w przerwie jezeli nie ropzocziesz nastepnego opakownia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o to,że organizm nie wie,że nie weźmie tabletki 8ego dnia.I owszem,8ego odblokuje się jajeczkowanie.Ale te piersze dwa dni przerwy jest bezpieczna jeśli chce się kochać.Bo jeśli by się kochala 5,6 dnia,to niech plemniki żyją 2,3 dni więc to będzie 7,8 dzien.A 8ego jak nie weźmie tabletki,to jej się odblokuje jajeczkowanie.I te plemniki które przeżyją od 5,6 dnia stosunku w przerwie moga zapłodnić komórke.Wię nie warto ryzykować.Chodzi mi o to,że jeśli myślła,że jest bezpieczna przez całe 7 dni przerwy (włacznie z 7mym),to jasne,że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- Ja mam takie pytanie.Brałam Yasmine,zmieniałam na Yasminelle (może pamiętasz moją sytuację,bo mi doradzałaś i tłumaczyłaś).I dziś biorę ostatnia Yasminelle,od jutra przerwa.Co jeśli nie wystąpi u mnie krwawienie ani nawet plamienie w tej 7 dniowej przerwie?Bo tak się też zdarza.Nie raz o tym czytałam. W takim przypadku gdy nie wystąpi mam od 8ego dnia normalnie brać nowy blister,tak?Bo czytałam,że jesli nie pojawi sie krawienie po pierwszym blistrze,może istnieć ryzyko ciązy.Ale to może byc też reakcja organizmu na zmiane tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi --- moze byc to reakcja organizmu na zmiane,normalnie 8 dnia rozpoczynasz nast.opakowanie.Ciazy mozna sie zaczac obawiac jezeli krwawienie nie wystapni po 2 opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- Właśnie tak słyszałam,ale nie napisałm.Dużo czytam róznych for,artykułow,wiadomości.I tak słyszałam,że brak krwawienia po pierwszym blistrze,to nic takiego.A brak krwawienia po drugim może sugerowac ciążę.A mam jeszcze pytanie jedno - co do mojej byłej/niebyłej torbieli.Nie wiem czy tu mogę pytać,ale skoro mam okazję spytać osobe kompetentną chętnie skorzytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbuszka
do mlodej poloznej-ja przez rok bralam yasmin, teraz zmieniam na yasminell. Ostatnia tabletke yasmin wzielam w czwartek, wiec pierwsza yasminelle powinnam wziac w piatek. Czy moge skrocic czas przerwy i wziac juz w poniedzialek? Bo to by mi bardzo odpowiadalo.Czy jesli tak zrobie to bede normalnie zabezpieczona? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlestConfusion
Młoda Położna ---> biorę Amoksiklav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
barbuszka --- przy zmianie tabletek lepiej tak nie kombinowac.co prawda roznica w dawce jest niewielka ale jest...jak bardzo Ci zalezy to zapytaj sie lekarza. BlestConfusion ---- jest to antybiotyk o szerokim spectrum dzialania i jak najbardziej moze oslabic dzialanie tabletek.Nawet w ulotce yasminelle pisza o tym antybiotyku .Musisz sie zabezpieczac dodatkowo. Steysi -- mysle,ze najbardziej kompetentna osoba bedzie Twoj lekarz ,ktory zna Twoja histore choroby.Mozesz zapytac oczywscie,jezeli nie chcesz na forum to napisze Ci maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×