Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość jagucha
witam ! biore jeanine, to jest moje 2 opakowanie, wczesniej wzielam 4 opakowania yasminelle, zmienilam bo sie zle po nich czulam... jednak moje pytanie dotyczy tych obecnych a dokladniej od czwartku bralam antybiotyk sumamed...poza tym pilam efelargan 3 razy dziennie...z tego co widzialam efelargan ma zwiazek z paracetamolem...moje pytanie dotyczy tego jak dlugo jestem mniej zabezpieczona, bo domyslam sie ze jest to mozliwe...tak ???efelergan pilam 3 razy dziennie przez 4 dni (do niedzieli)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulek
rosska 12- na Twoim miejscu zmieniłabym na inne tabletki Ja mam tylko plamienia ale to nic w porównaniu co Ty przeżywasz Idź najlepiej do swojego lekarza gin i powiedz mu o wszystkim Dlaczego masz się męczyć Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
witam! pisze w takiej sprawie...biore 2 opakowanie jeanine...wczesniej bralam jasminelle 4 opakowania ale zmienilam bo zle sie po nich czulam...od czwartku bylam na antybiotyku - sumamed (5 tabletek)...poza tym bralam efelargan do rozpuszczania 3 razy dziennie przez 4 dni...zauwazylam ze lek ten zwiazany jest z paracetamolem...stad tez moje pytanie czy mam zmniejszone zabezpieczenie?jesli tak to jak dlugo mam uwazac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
witam! pisze w takiej sprawie...biore 2 opakowanie jeanine...wczesniej bralam jasminelle 4 opakowania ale zmienilam bo zle sie po nich czulam...od czwartku bylam na antybiotyku - sumamed (5 tabletek)...poza tym bralam efelargan do rozpuszczania 3 razy dziennie przez 4 dni...zauwazylam ze lek ten zwiazany jest z paracetamolem...stad tez moje pytanie czy mam zmniejszone zabezpieczenie?jesli tak to jak dlugo mam uwazac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
jasminka-jasminka---mi się wydaje,ze 1 dzien po przerwie to idealny moment na zmiane godziny brania pigułek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagucha ---- skoro jestes cala i zdrowa,nie wymagasz przeszczepu watroby po zatruciu paracetamolem,nie musisz zabepieczac sie dodatkowo.Paracetamol wzmaga dzialanie yasminelle po przekorczeniu toksycznej dawki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazyłam po Yasminelle ze jestem coraz częściej rozdrażniona, mam często jakieś depresyjne stany, nerwy puszczają i wkurza mnie doslownie wszystko dookoła do tego zastanawiam się ciągle nad swoim życiem i nie wiem czy to nie tabletki sa powodem tego podłego nastroju ;/ dzis jest jeden z tych lepszych dni. Miałyscie ten problem? (biorę 3cie opakowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazyłam po Yasminelle ze jestem coraz częściej rozdrażniona, mam często jakieś depresyjne stany, nerwy puszczają i wkurza mnie doslownie wszystko dookoła do tego zastanawiam się ciągle nad swoim życiem i nie wiem czy to nie tabletki sa powodem tego podłego nastroju ;/ dzis jest jeden z tych lepszych dni. Miałyscie ten problem? (biorę 3cie opakowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde a ja mam ciagle ten sam problem wiem ze jestem juz byc moze monotonna ale sie martwie troche, bo tak jak teraz na przykład boli mnie lewa reka w ramieniu ogladalam ja i sa na niej widoczne zyły ogólni i w miejscu mniej wiecej gdzie boli tez. Nie jest to ból a taki ze nie moge wytrzymac pytanie tylko czy on przejdzie czy nie?Czy ktoras z was tak miala. Wczesniej znowu bolala mnie noga, wogole te bole wlasciwie wystepuja najczesciej wieczorem no i poznym popoludniem. Robilam te badanie na krzepliosc krwi i jezeli ywszlo dobrze czyli ze wszystko jest w normie to istnieje mozliwosc wystapienia zakrzepicy czy poprostu moze konieczna jest zmiana tabletek? Poza tym mam pytanie czy prawda jest ze jak sie przerwie branie w polowie blistru to wszystko sie bardzo rozregulowuje? Czy lepiej w takim razie jest wziasc tabletki do konca opakowania i po 7 dniowej przerwie wziasc drugie Prosze doradźcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
kitty1234--- ja też widze u siebie żyły .i wiesz co ciesze sie że one są bo jak by ich nie było to bym sie zaczeła martwić;p poza tym pamietaj,ze u szczupłych osób zyly są bardziej widoczne ze wzgledu na małą ilość tkanki tłuszczowej..zastanawia mnie ten Twój ból skoro nie problemy z krzepnieciem co eliminuje zakrzepice to moze Ty jakos nie wygodnie spisz w nocy i potem cały dzien takie efekty masz albo sex w jakis nie takich pozycjach uprawiasz..bo ten ból to raczej nie wina tabletek poza tym tabletki antykoncepcjne raczej nie powduja pojawiania sie żył (czy poźniej żylaków bo to akurat wina genetycznych predyspozycji i stylu zycia czy np.ciazy kiedy zwieksza sie masa ciała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
kitty1234---i jeszcze jedno jesli az tak ci dokuczaja te "bóle" że nie mozesz ich znieść to nie czekaj idź do ginekologa i popros o zmiane pigułek..jesli po kolejnych znowu bedziesz miec takie same "objawy" to po prostu zostaw "zabawe" a antykoncepcje hormonalną..mi sie zaczyna powoli wydawac ze po prostu za duzo sie skutków ubocznych naczytalas i panicznie boisz sie zakrzepicy i ze to kwestia psychiki a nie ciała..człowiek jak chce to dużo sobie moze wmówić nawet chorobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapominalska, popieram Cię w całej rozciągłości. Kitty, Tobie już chyba tylko odstawienie tabletek pomoże. Bo za chwile dostaniesz nowe, znowu przeczytasz, że też, JAK WSZYSTKIE, powodują zagęszczanie krwi co MOŻE [ale nie musi i w większości przypadków nie prowadzi!] prowadzić do zakrzepicy i będzie ta sama panika. Nie masz do tego głowy, po prostu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak twierdzicie że jest to kwestia psychiki. Ale chyba jak by mi nic nie dokuczało i nic by mnie nie bolało to bym sobie tego nie wymyślała prawda. Ja po prostu chciałam zapytać czy któraś z Was miała taki objawy i czy przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitty, z całym szacunkiem, pytasz o to średnio raz na każdej stronie. Gdyby któraś tak miała, to nie sądzisz, że już by się ujawniła? Wiele dziewczyn napisało, że to Twój problem, bo naczytałaś się za dużo a i sama przyznałaś, że taka właśnie jesteś - panikujesz. Wiesz co, ja też od rana czuję intensywny ból prawej łydki i napięcie mięśni. Ale tak szybko na zakrzep nie zejdę, po prostu wczoraj półtorej godziny grałam w siatkę po dwutygodniowej przerwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justusia5422558
Czesc dziewczyny ja biore yasminelle juz tydzien i czuje sie po nich swietnie mam duzo eneri cera sie poprawia i co najwazniejsze nie tyje a nawet moge powiedziec ze schudlam co nmie nawet cieszy bo nigdy nie bylam szczupla mam nadzieje ze bedzie tak zawsze pozdro i 3mta sie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zyly moga sie bardziej uwidaczniac,poniewz tabletki zageszczaja krew i przeplyw jest utrudniony.Jezeli naczynia sa slabe,zaczynaja pekac ich sciany,pojawiaja sie pajaczki a potem zylaki. Oprocz tego yasminlle wylpukuja potas i magnez co powoduje objawy ze strony ukladu nerwowo-miesniowego.Jezeli uzupelniane nic Ci nie pomaga to wskazana jest zmiania,bo widocznie ten bol nie ma podloza 'miesniowego' tylko naczyniowe. Ja tez mialam takie problemy i zaluje,ze w pore nie zaaregowalam.Przy innych tabletkach nie mialam takiego problemu.Wiec z mojej strony polecam Ci porozmawianie z lekarzem o zmianie. Co oznaczalas w ukladzie krzepniecia? Aptt,fibrynogen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia_wroclaw888
czekam na okres w przerwie tej 7-dniowej a jak nie dostane, to co ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
wiecie co.. mam dziwna sytuacje i zarazem pytanie. Przez 2 blistry yasminelle nie mialam skutkow ubocznych poza tym bolem miesni, ale poradzilam sobie z tym, zadnych plamien nc takiego. Zaczelam blister 3 i pojawily sie u mnie plamienia :| czy to normalne? zgina? ustabilizuja sie? myslalam, ze takie rzeczy zdarzaja sie na poczatklu brania tabletek a nie po 3 blistrze.. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia_wroclaw888
poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
A ja sie z wami nie zgodze ostatnio byłam u lekarza rodzinnego po recepte na yasminelle i pytalam o zakrzepice (bo od dziecka cierpie na krwotoki z nosa) dowiedzialam się, że antykoncepcyjne tabletki hormonalne jako takie NIE ZAGĘSZCZAJĄ KRWI a jedynie mogą działać drażniąco na żyły i to w wyniku tego działania mogą sie tworzyc zakrzepy... wmówić sobie naprawde mozna bardzo dużo zwłaszcza jak ktoś nas utwierdza w tym przekonaniu mi ostatnio znajomi wmawiali cukrzyce (bo dużo spałam i pochłanialam czekolade w każdej postaci) co się okazało? że mam niedóbór żelaza.. ale kitty jesli nie chcesz wierzyc wynikom badan, jesli uważasz że to na pewno nie Twoja psychika i że po yasminelle żyły są bardziej widoczne to je odstaw i tyle..po cholore sie meczysz? powiem Ci tylko,ze wszystkie tabletki antykoncepcyjne mogą sprzyjac zakrzepicy...cudów nie ma tabletki to jest ingerencja w nasze organizmy nie oszukujmy sie... ja jestem zwolenniczka pigulek cera mi sie poprawiła,krwawienie trwa krocej,i moge się bezpiecznie kochac bez prezerwatyw ktorych nie znosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonaAnia
hej dziewczyny mam do was prośbe. biore yasminelle od pazdziernika. teraz wynikla taka sytuacja ze wzielam 3 tabletke z nowego blistra i zaraz po niej zwymiotowalam. zaraz po tym jak zwymiotowalam kochalam sie z moim chlopakiem. na 2 dzien przeczytalam ulotke i tam pisalo ze jak sie zwymiotowalo wczesniej niz po 3 godzinach to trzeba wziasc tabletke niezwlocznie nawet gdy tzrebabyloby wziac 2 naraz. bardzo sie boje czy czasem nie jestem w ciąży. prosze pomóżcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
malgosia_wroclaw888-- pewnie dostaniesz krwawienia z odstawienia pod sam koniec przerwy, 7 dni to dużo czasu... poza tym jesli krwawienie sie nie pojawi to po 7 dniach przerwy normalnie zaczynasz kolejny blister i jak go skonczysz robisz przerwe i czekasz na krwawienie jesli sie nie pojawi to wtedy dopiero możesz zacząc się martwić ciążą (wszystko jest opisane w ulotce) dla pewnosci zawsze można siegnać po test ciązowy ale jesli brałas tabletki tak jak powinnaś to nasuwa mi sie tylko jedno pytanie pytanie po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zapominalska -- mozesz sie nie zgadzac,ale fizjologia i patogeneza powstawania zylakow i zakrzepów jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonaAnia
prosze odpowiedzcie. nie chce sie martwic do konca opakowania. prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka24
witajcie, w czwartek skończyłam brać drugie opakowanie i jescze nie dostalam okresu!!!! co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
yamayeczka wczoraj sie kochałam z moim facetem bez gumki-było tak jak sobie wyobrażałam...zajefajnie...mimo wczorajszych plotek o ewentualnej ciąży mimo brania yasminelle. Tabletki hamują jajeczkowanie,więc jak mam niby zajść w ciążę????Wiem,że wcześniej panikowałam,ale to dlatego,że ja dopiero zaczynam swoje życie seksualne...a jak u Ciebie?Ja też jestem w trakcie sesji...i powoli zaczynam wariować od tych książek i nauki. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
mamuśka24 podejrzewasz ciążę????Może zrób test???Albo idź do lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonaAnia
mamuska 24 przeciez jeszcze dzis jest dzien i jutro. nic sie nie martw napewno bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
wiecie co.. mam dziwna sytuacje i zarazem pytanie. Przez 2 blistry yasminelle nie mialam skutkow ubocznych poza tym bolem miesni, ale poradzilam sobie z tym, zadnych plamien nc takiego. Zaczelam blister 3 i pojawily sie u mnie plamienia :| czy to normalne? zgina? ustabilizuja sie? myslalam, ze takie rzeczy zdarzaja sie na poczatklu brania tabletek a nie po 3 blistrze.. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka24
po pierwszym blistrze okres pojawił się właśnie we wtorek, poprzedzony bólem brzucha .... dzisiaj echo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×