Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Wnik
Mam pytanie, niedlugo zaczynam pierwsze opakowanie Yasminelle[sa to moje pierwsze tabletki] czy mogę wziaść dwa opakowania pod rząd nie robiąc przerwy ,żeby opóźnić/nie dostać okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnik
Mam pytanie, niedlugo zaczynam pierwsze opakowanie Yasminelle[sa to moje pierwsze tabletki] czy mogę wziaść dwa opakowania pod rząd nie robiąc przerwy ,żeby opóźnić/nie dostać okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnik
Mam pytanie, niedlugo zaczynam pierwsze opakowanie Yasminelle[sa to moje pierwsze tabletki] czy mogę wziaść dwa opakowania pod rząd nie robiąc przerwy ,żeby opóźnić/nie dostać okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonova
Mam pytanie, kiedy powinno się wziąć pierwszą tabletkę? Podobno w 1 dniu miesiączki. Tzn jak zobaczę krew to wtedy biorę tabletkę? I co dalej, okres mi ustaje czy mam normalnie przez 5 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonova
Mam pytanie, kiedy powinno się wziąć pierwszą tabletkę? Podobno w 1 dniu miesiączki. Tzn jak zobaczę krew to wtedy biorę tabletkę? I co dalej, okres mi ustaje czy mam normalnie przez 5 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewnosc
Czy ktos moze odpowiedziec mi na nurtujace mnie pytanie, gdyz przyjmuje yasminelle od 3 miesiecy i mam tydzien przerwy i krwawienie z odstawienia powinno zacznac sie juz 2 dnia przerwy a juz mamy 5 a ja nadal go nie mam... czy to bardzo prawdopodobne, ze to moze byc ciaza???prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnik ---- nie jest to wskazane.Chyba,ze mdlosci,wymioty,bole glowy,plamienie Ci nie straszne.Ale nie powinno sie od razu brac 2 blistrow pod rzad. nonova --- jak zaczyna sie okres wtedy bierzez tabletki.A co dalej sie stanie to zobaczysz.Kazdy orgaznim inaczej reaguje. Niepewnosc --- krwawienie powinno pojawic sie w przeciagu 7 dni a nie 2.A brak krwawienia nie oznacza automatycznie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle a bilirubina
hej! nikt nie odpowiedział mi na moje pytanie :( więc ponawiam: mam wg ostatnich wynikow lekko podwyższona bilurbine tj 1,6 w 1szym badaniu i 1,4 w drugim, gdzie norma wg wydruku jest do 1,2 a lekarz mimo wszystko przepisal mi tabletki. czy to moze byc grozne dla organizmu / wątroby??? nie zaszkodzę sobie tymi tabletkami? młoda położno, dopytywałaś się o próby wątrobowe, te są raczej ok: AST 20 a ALT 10 na 0-32 tylko ta bilirubina wyszła 1,6 i 1,4 wyniki miałam robione wyniki jeszcze przed tabletkami (choć kiedyś, ze 2 lata temu brałam przez 3 cykle Diane35 i ani przed ani po nie miałam badań na wątrobę) lekarz wypisał mi Yasminelle jako pierwsze tabletki anty widząc te wyniki (choć trzeba przyznać, że gdy pytał mnie jaką metodę antykoncepcyjną bym preferowała to zdecydowanie bardziej chciałam tabletki niz plastry czy krążek ale nie koniecznie kosztem wątroby :O ktoś mi powie, czy to może być grożne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnez i skrzyp
czy mozgą osłabić działanie tabletek anty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
młoda polożna drętwieje mi tylko jedna noga prawa i prawa ręka nie zauważyłam żadnych zmian pod względem wyglądu noga drętwieje mi w kolanie a ręka w nadgarstku i jak już zacznie boleć to boli długo ale jak chodze i śpie to nie! kupiłam ten aspargin i po 1 tab troche ustąpiło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dzieki dziewczyny na odpowiedzi ....ulotke ja znam chyba na pamiec ale poniewaz sa to moje pierwsze tabletki i jestem dopiero na polmetku dlatego sie martwie a maz nie daje mi spokoju :( mam tylko nadzieje ze nie zostane przedwczesnie mamusia .... :((( poza tym tabsy na razie na mnie specjalnie w zaden sposob nie dzialaja poza tym ze troche pobolewa mnie glowa ....i lekki tradzik w zasadzie sporadzycznie sie pojawia ....pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....a jeszcze cos .... sto razy to czytalam ale i i tak zapytam jezeli np koncze branie tabletek w sobote w przyszlym tygodniu (z pierwszego blistra ) to powinnam wziasc nastepna w niedziele ? dobrze mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....a jeszcze cos .... sto razy to czytalam ale i i tak zapytam jezeli np koncze branie tabletek w sobote w przyszlym tygodniu (z pierwszego blistra ) to powinnam wziasc nastepna w niedziele ? dobrze mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....a jeszcze cos .... sto razy to czytalam ale i i tak zapytam jezeli np koncze branie tabletek w sobote w przyszlym tygodniu (z pierwszego blistra ) to powinnam wziasc nastepna w niedziele ? dobrze mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminelle a bilirubina ---- bilirubina jest tylko nieznacznie podwyzszona,proby masz dobre wiec o jakiejs chorobie watroby nie moze byc mowy.A jezeli by sie cos dzialo to lekarz tabletek by Ci nie zapisal.Wiadomo,ze branie regularnie wszelkich lekow nie odbija sie dobrze na naszej watrobie, dlatego trzeba regulranie ja badac.Jezeli chcesz brac tabletki,ok,U Ciebie nie ma wyraznych p/wskazan,tylko pamietaj o regularnym wykonywaniu badan.Chcesz oszczedzic watrobe? Zmien forme antykoncepcji. lajtowa20 ----- pamietaj,ze przy stosowniu antykoncepcji o siedzeniu 8h przed biurkiem nie moze byc mowy.Musisz sobie w miedzyczasie zapewnic ruch,czesto zmieniac pozycje,dbac szczegolnie o nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle a bilirubina
młoda położno, dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie troche bo już zastanawiałam się nad skonsultowaniem tego z innym lekarzem niż mój. A co do zmiany antykoncepcji to pewnie za kilka cykli przejdę na NouvaRing, o ile tylko będę mogła go stosować lub Yasminelle spowoduje zbyt wiele skutków ubocznych... Na razie biorę tylko kilka dni a już jakiś trądzik silniejszy niż zwykle mnie dopada :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
młoda polożna drętwieje mi tylko jedna noga prawa i prawa ręka nie zauważyłam żadnych zmian pod względem wyglądu noga drętwieje mi w kolanie a ręka w nadgarstku i jak już zacznie boleć to boli długo ale jak chodze i śpie to nie! kupiłam ten aspargin i po 1 tab troche ustąpiło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MŁODA POŁOŻNO CZY
jeśli muszę się zaszczepić przeciw grypie, to czy ta szczepionka będzie miała jakiś wpływ na działanie tabletek anty??? bardzo proszę o szybką odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
młoda polożna drętwieje mi tylko jedna noga prawa i prawa ręka nie zauważyłam żadnych zmian pod względem wyglądu noga drętwieje mi w kolanie a ręka w nadgarstku i jak już zacznie boleć to boli długo ale jak chodze i śpie to nie! kupiłam ten aspargin i po 1 tab troche ustąpiło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciabha
biore 8 badz 9 opakowanie.2miesiace temu zapomnialam jednej tabl.i w ost.dniu krwawienia mialam niezabez.stosunek.mialam juz 2 okresy od tego czasu,jednak ten drugi to bylo raczej plamienie.jeden dzien takiego w miare normalnego krwawienia,a drugi to juz plamienie i praktycznie koniec okresu.czy to normalne,a moze jednak jestem w ciazy?robilam 3 testy,ale nic nie wykazaly.ze strachu caly czas wsluchuje sie w organizm,ze najmniejsze odchylenie mnie przeraza.miewacie tak,ze zamiast okresu pojawia sie plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciabha
biore 8 badz 9 opakowanie.2miesiace temu zapomnialam jednej tabl.i w ost.dniu krwawienia mialam niezabez.stosunek.mialam juz 2 okresy od tego czasu,jednak ten drugi to bylo raczej plamienie.jeden dzien takiego w miare normalnego krwawienia,a drugi to juz plamienie i praktycznie koniec okresu.czy to normalne,a moze jednak jestem w ciazy?robilam 3 testy,ale nic nie wykazaly.ze strachu caly czas wsluchuje sie w organizm,ze najmniejsze odchylenie mnie przeraza.miewacie tak,ze zamiast okresu pojawia sie plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Biorę Yasminelle od miesiąca jutro zaczynam brać drugie opakowanie i mam pytanie czy mogę bezpiecznie uprawiać sex przed wzięciem pierwszej tabletki z tego drugiego opakowania? Czy jest jakieś ryzyko wpadki? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja biore te tabletki od ponad roku i jest super ,badania dobre i czuje sie rewelacyjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja biore te tabletki od ponad roku i jest super ,badania dobre i czuje sie rewelacyjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama25
czytam i niewierze!biore pigułki od kilku lat i nigdy niemiałam robionych badań wątroby.czy to ważne?chyba zmienie ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
witam, biorę yasminelle już ponad pół roku. mam pytanie, otórz zapomniałam wziąść 1 proszka- wzięłam go po 14 godzinach. w zdenerwowaniu obliczając ustaliłam, że to 2 koniec drugiego tygodnia a więc wedle ulotki nie zmniejsza się zabezpieczenie przed ciąża i do tego się stosowałam. jednak teraz gdy na następny dzień obliczyłam jeszcze raz okazało się że to był 1 dzień 3 tygodnia!!! czy to ma duże znaczenie?? czy powinnam teraz nie robić przerwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
witam, biorę yasminelle już ponad pół roku. mam pytanie, otórz zapomniałam wziąść 1 proszka- wzięłam go po 14 godzinach. w zdenerwowaniu obliczając ustaliłam, że to 2 koniec drugiego tygodnia a więc wedle ulotki nie zmniejsza się zabezpieczenie przed ciąża i do tego się stosowałam. jednak teraz gdy na następny dzień obliczyłam jeszcze raz okazało się że to był 1 dzień 3 tygodnia!!! czy to ma duże znaczenie?? czy powinnam teraz nie robić przerwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
witam, biorę yasminelle od ponad pół roku, choć to chyba nie ma znaczenia odnośnie tego o co chcę zapytać. otórz zdarzyło mi się w czwartek nie wziąść proszka- wzięłam go dopiero po 14 godzinach. obliczyłam, że to koniec drugiego tygodnia a więc wedle ulotki ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i stosowałam się do zaleceń odnośnie 2 tygodnia. jednak gdy na następny dzień brałam tabletkę obliczyłam jeszcze raz i okazało się że to był 1 dzień 3 tygodnia!! czy to jest duża różnica?? czy powinnam teraz nie robić przerwy?? w tym czasie odbyłam stosunek, czy jest duże ryzyko zajścia w ciąże?? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Młodej położnej- Ja mam podobne pytanie jak Dusia 1004 tylko, że ja wzięłam dziś 3 tabletkę z 2 opakowania Yasminelle i mój chłopak został we mnie w środku. Mam nadzieję, że jestem nadal zabezpieczona przed ciążą i nie mam podstaw do obaw? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blan
sorry że 3 naraz ale jakoś ta stronka mi się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×