Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość jeszcze nieprzekonana
Hej. Od niedzieli (najprawdopodobniej wtedy dostanę okresu) zaczynam brać Yasminelle. Powiedzcie mi proszę, bo nie ma o tym w ulotce, po jakim czasie od płknięcia tabletki, jej działanie jest najsilniejsze??? Gdzieś słyszałam o 3-4 godzinach - domyślam się że chodzi o 4 godziny po zażyciu a nie że przez te 3-4 godziny od zażycia - a może jednak??? podpowiedzcie proszę, bo zastanawiam się na którą godzinę "zaprogramować sobie" branie tabletek. Myślę, że najczęśczęściej będę współżyła w godzinach wieczornych, tak między 20 a 24tą ;) więc najlepiej tabletki łykać o 20 czy ok 17tej??? wiem, że później tabletka też chroni ale pooooootwornie boję się wpadki i jakoś nie do końca wierzę tym maleństwom w blistrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze nieprzekonana
Hej. Od niedzieli (najprawdopodobniej wtedy dostanę okresu) zaczynam brać Yasminelle. Powiedzcie mi proszę, bo nie ma o tym w ulotce, po jakim czasie od płknięcia tabletki, jej działanie jest najsilniejsze??? Gdzieś słyszałam o 3-4 godzinach - domyślam się że chodzi o 4 godziny po zażyciu a nie że przez te 3-4 godziny od zażycia - a może jednak??? podpowiedzcie proszę, bo zastanawiam się na którą godzinę "zaprogramować sobie" branie tabletek. Myślę, że najczęśczęściej będę współżyła w godzinach wieczornych, tak między 20 a 24tą ;) więc najlepiej tabletki łykać o 20 czy ok 17tej??? wiem, że później tabletka też chroni ale pooooootwornie boję się wpadki i jakoś nie do końca wierzę tym maleństwom w blistrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze nieprzekonana
Hej. Od niedzieli (najprawdopodobniej wtedy dostanę okresu) zaczynam brać Yasminelle. Powiedzcie mi proszę, bo nie ma o tym w ulotce, po jakim czasie od płknięcia tabletki, jej działanie jest najsilniejsze??? Gdzieś słyszałam o 3-4 godzinach - domyślam się że chodzi o 4 godziny po zażyciu a nie że przez te 3-4 godziny od zażycia - a może jednak??? podpowiedzcie proszę, bo zastanawiam się na którą godzinę "zaprogramować sobie" branie tabletek. Myślę, że najczęśczęściej będę współżyła w godzinach wieczornych, tak między 20 a 24tą ;) więc najlepiej tabletki łykać o 20 czy ok 17tej??? wiem, że później tabletka też chroni ale pooooootwornie boję się wpadki i jakoś nie do końca wierzę tym maleństwom w blistrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze odpowiedzciee
dziekuje bardzo mloda polożno za odpowiedz, a ochrona jest zachowana taka samo przy pierwszym dniu brania po 7dniowej przerwie, jak w środku brania blistra, tak?ochrona wogole sie nie zmienia przy regularnym zazywaniu, rozumiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nieprzekonana --- dzialanie tabletek nie zalezy od godziny brania.Musisz tylko brac je o stalych porach,nie pomijajac zadnej.Teoretycznie tabletki najepiej brac wieczorem,zeby przespac wiekszosc dolegliwosci,ktore moga sie pojawic. prosze odpowiedzciee -- nic sie nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betatricze
Mloda polozno przez pierwsze cale opakowanie mialam plamienia, przy 7 dniowej przerwie nie wystapilo normalne krwawienie a ciagnelo sie dalej plamienie, zaczelam drugie opakowanie i wciaz mam plamienia! Czy to normalne ze plamienia utrzymuja sie az tak dlugo? kiedy one ustana....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze odpowiedzciee
dziękuje..jestes wielka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VC
betatricze---plamienia moga wystepowac nawet przez pierwsze 3 blistry, nie ma powodow do obaw. Prawie kazda z nas je miala :) Młoda położna- Dziekuje za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VC
Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż tabletki odstawiłam bo b. źle się po nich czułam. Mój żołądek i samopoczucie zmusiły mnie do tego :P Teraz robię przerwę, ale po ok 3 miesiącach chcę spróbować NuvaRing, tylko czy te 3 m-ce to nie za krotka przerwa w stosowaniu hormonów czy lepiej będzie jak dłużej poczekam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Młodej poloznej - otoz pisalam ostatnio ze dostalam okres w sobote i w sobote tez musialam zazyc ostatnia tabletke z blistra . I mam takie pytanie czy moze byc to zwiazane z tym iz od 3 miesiecy skracam sobie przerwe i trwa ona zazwyczaj 4-5 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee222
hej mam pytanie pol roku bralam yasminelle ale musialm przestac bo nie regulowaly mi okresu!! przeszlam wczoraj po 7 -dmio dniowej przerwie na yasmin czy tez jestem juz normalnie zabezpieczona czy mam uwazac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee222
czy dostane odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala556
mam pytanie? yasminelle to tabletki jednofazowe, czyli jak mi sie pomieszalo i nie biore po kolei tak jak sa przypisane dniom tygodnia to nic sie nie dzieje prawda? antykoncepcja normalnie zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala556
mam pytanie? yasminelle to tabletki jednofazowe, czyli jak mi sie pomieszalo i nie biore po kolei tak jak sa przypisane dniom tygodnia to nic sie nie dzieje prawda? antykoncepcja normalnie zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzastin
witam. jestem w trakcie drugiego opakowania yasminelle, ale dziś zauważyłam, że tabletkę wzięłam o dzień za wcześnie (miałam 6 zamiast 7 dni przerwy). czy to wpływa w jakiś sposób na moje zabezieczenie przed ciążą? wydaje mi się, że po prostu przyspieszyłam sobie o 1 dzień następne krwawienie... trochę się tym martwie, bo wczoraj kochałam się bez zabezpieczenia [trzeci dzień nowego blistra]i w razie cuś... mogę jeszcze zdążyć uratować sytuację ;) z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzastin
witam. jestem w trakcie drugiego opakowania yasminelle, ale dziś zauważyłam, że tabletkę wzięłam o dzień za wcześnie (miałam 6 zamiast 7 dni przerwy). czy to wpływa w jakiś sposób na moje zabezieczenie przed ciążą? wydaje mi się, że po prostu przyspieszyłam sobie o 1 dzień następne krwawienie... trochę się tym martwie, bo wczoraj kochałam się bez zabezpieczenia [trzeci dzień nowego blistra]i w razie cuś... mogę jeszcze zdążyć uratować sytuację ;) z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxana9090
Hej, Sprzedam 5 opakowan Yasminelle. Jeden lot 3 opakowan, wazny do 12.2012 oraz pozostale 2 opakowania do 04.2013. Musze sie pozbyc tabletek bo narazie ich nie potrzebuje :-). Szkoda wyrzucic... Jak ktos moze po tanszej cenie skorzystac....Cena 25 PLN za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxana9090
Hej, Sprzedam 5 opakowan Yasminelle. Jeden lot 3 opakowan, wazny do 12.2012 oraz pozostale 2 opakowania do 04.2013. Musze sie pozbyc tabletek bo narazie ich nie potrzebuje :-). Szkoda wyrzucic... Jak ktos moze po tanszej cenie skorzystac....Cena 25 PLN za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxana9090
Hej, Sprzedam 5 opakowan Yasminelle. Jeden lot 3 opakowan, wazny do 12.2012 oraz pozostale 2 opakowania do 04.2013. Musze sie pozbyc tabletek bo narazie ich nie potrzebuje :-). Szkoda wyrzucic... Jak ktos moze po tanszej cenie skorzystac....Cena 25 PLN za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Mam taki problem.. dzisiaj rano sie obudzilam i po jakims czasie poczulam ostry ból piersi ... mianowicie sutka ... takie jakby kłucie wręcz ze jak koszulką dotykałam sutka to NAWET to bolało ... po jakims czasie to samo sie pojawiło w drugiej piersi ... strasznie sie zmartwilam ubrałam sie cieplej ( bo troche mi było chłodno) bo pomyslałam ze to moze jakies zapalenie albo ZWYCZAJNIE od zimna ... czy jest to mozliwe ? zeby od zimna takie objawy sie zrobily ? strasznie sie tym zmartwilam .... bo mialam pare lat temu problem z jedna piersia ... ale okazalo sie ze to nic wielkiego tylko był podobny ból :(( a dodam ze ból na prawde byl ostry :(( czy to moze byc od YASMINELLE? (tabl., biore dopiero od 5 miesiecy )Moze ktos slyszal o czyms takim ... MAm wizyte dopiero za tydzien a troche mnie to zaniepokoilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka35
Witam.Własnie kończę brać pierwsze opakowanie Yasminelle. Zaczęłam je brac w pierwszym dniu cyklu i...do tej pory plamię.Czytałam wcześniejszą wypowiedź że to "normalne" przez nawet pierwsze trzy blistry!! Dla mnie to nienormalne gdyż nawet na luzie nie mogę współżyć ze swoim partnerem gdyż odczuwam dyskomfort z powodu wszechobecnej podpaski w moich majtkach. Nie dosyć że tabletki drogie to jeszcze na podpaski bądź wkładki wydaje fortunę. Jestem zawiedziona.Ponadto bardzo bolą mnie po nich piersi i cały czas czuję sie głodna i boję się ze przybedzie mi na wadze.Odradzę każdej mojej koleżance te tabsy!! Kończę to opakowanie i zakładam spirale bo suma sumarum taniej mnie ona wyniesie. Nie polecam tych tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
eee222 jesteś normalnie zabezpieczona mala556 każda tabletka yasminelle ma identyczny skład dzastin skrociłas sobie o dzien przerwe i to nie wpływa na zabezpieczenie Isabelle_000 masz wizyte za tydzien, wspomnij o tym lekarzowi. sutki czasami bola, tak samo jak boli glowa, czy zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybylogdyby >>>fakt czasem sie zdarza ... ale zeby taki ból? ze jak wstajac rano bez stanika w samej lekkiej koszuleczce która lekko moze dotknąc piersi i taki ból az odczuc ? :( przed chwila poczulam cos podobnego ... tak jakby taki rwący ból, piękący w sutkach i okolicy .... ehh mam nadzieje ze to nie powaznego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjaweb123
mam pytanko.powinnam dzis dostac okres,ale niesttety ani widu.11pazdziernika mialam stosunek,bez prezer.chlopak nie skonczyl we mnie(to byla sobota).tydzien wczesniej(niedziela) nie wzielam ost.tabletki z blistra.w 16 dniu po stosunku zrobilam bobo test i wyszlo ze nie jestem w ciazy, mialaam na poczatku miesiaca okres,w miare normalnie.jak zawsze.ale w tym mies.zauwazylam powiekszone piersi,mam wrazennie ze rowniez brzuch i wydzielina wydaje mi sie ze jest obfitsza.czy to moze byc jednak ciaza? zrobilam drugi test.w poniedzialek,gdzie w patek ,4dni pozniej bralam ostatnia tabl.z blistra.test pre-test.nic nie wykazal.dzis powinnam dostac okres i nie ma.mam podwyzszona temp.ciala ponad 37.czy jest mozliwe ze oba testy(bobo test a potem pre test)nie wykazaly ciazy?odstep miedzy wykonanymi testami to byl miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicjaweb123 ----- przestan doszukiwac sie problemu tam gdzie go nie ma, naprawde......Okresu nie dostniesz,bo okres w czasie brania tabletek nie wsytepuje.A krwawienie z odstawienia pojawi sie w przeciagu 7 dni i nikt nie powiedzial,ze zawsze bedziesz go dostawala w ten sam dzien.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjaweb123
dziekuje MLODA POLOZNO za odp.masz racje wiem to doskonale,ale zawsze jakas niepewnosc pozostaje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 kochana my Ci tu nie pomożemy. zawsze możesz się jutro wybrać do przychodni do lekarza pierwszego kontaktu, skoro Cie to tak bardzo niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1657
Witam wszystkie panie :) Mam małe pytanko. Zaczełam brać yasminelle. Jestem już po 3 tabletce ( jak narazie skutków ubocznych nie ma, chociaż jestem przygotowana na to że mogą się pojawić). Zgodnie z poleceniem wzięłam tabletkę w pierwszym dniu miesiączki co oznacza że powinnam być chroniona przed ciążą. Czy muszę czekać miesiąc aby współżyć bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1657
Witam wszystkie panie :) Mam małe pytanko. Zaczełam brać yasminelle. Jestem już po 3 tabletce ( jak narazie skutków ubocznych nie ma, chociaż jestem przygotowana na to że mogą się pojawić). Zgodnie z poleceniem wzięłam tabletkę w pierwszym dniu miesiączki co oznacza że powinnam być od dnia pierwszego chroniona przed ciążą. Czy muszę czekać miesiąc aby współżyć bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×