Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kamixaaa
dziewczyny pomozcie..... bo o godz 16 dostalam dzis biegunke i nie wiem czy to ma wplyw na tabletki . biore je o godz 21 . mam wziasc na wszelki wypadek kolejna teraz??? czytalam ulotke i tam raz jest wspomniane o tym ze moze miec wplyw jesli minelo 3-4 godz od wziecia a pozniej jest napisane cos nawet o 12 godzinach... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjnepytanie
młodo położno własnie wróciłam z wakacji , dopadła mnie w nocy biegunka o 10 rano wzięłam 200 mg nifuroksazydu, a 3 godziny później tabletkę antykoncepcyjną. Po jednej dawce nifuroksazydu biegunka ustąpiła. Wiem że ani smecta ani stoperan ani nifuroksazyd nie wpływają na działanie tabletek, mam tylko wątpliwość czy tabletka mogła mieć jakiś problem z wchłonięciem się. z góry serdecznie dziękuję za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjnepytanie
aha i jeszcze z ciekawosci, ile czasu potrzeba tabletce by sie zupełnie wchłonąć? bo wiem ze w zołądku nie ma jej po 1,5 do 2 godzin ale ile dokładnie się wchłania w jelitach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.A.
Drogie Kobietki, czy któraś brała yasminelle by zwalczać nadmierne włoski? Jeśli tak, to jakie są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamixaaa dodatkowa tabletkę bierzesz, gdy biegunka dopadnie cię już PO wzięciu właściwej. po co brać przed? i dotyczy to 3-4 godzin po wzięciu tabletki, nie przed. a te tajemnicze 12 godzin to czas, jaki masz na wzięcie tabletki, zanim zostanie potraktowana jako pominięta. przeczytaj ulotkę na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia125
Witajcie. Niedawno pisałam na forum kiedy bylam w trakcie 7 dniowej przerwy i bałam się, że okres nie przychodzi. Chce wam opowiedzieć co się działo, bo być może pomoże to niektórym a i mi może skapnie jakaś opinia, rada. W trakcie przerwy, prawdziwy okres w postaci krwawienia przyszedł 7 dnia. Początkowo było normalnie. Następnego dnia zarzyłam tabletkę z kolejnego blistra. Okeres trwał nadal, ale z nia na dzien był coraz bardziej intensywny, do tego stopnia że dochodziło do "zalewania" (np. spodni). Uznałam że tak chyba będzie, że wszystko jest możliwe i nie zwracałam na to uwagi. Potem wyjechałam na krótkie wakacje z chłopakiem i okres nadal się nie kończył. Leciały ze mnie obfite skrzepy, więc po 8 dniach krwawienia, gdy juz widziałam że nie zapowiada się na koniec, poszłam do ginekologa (będąc na wyjeździe), który zrobił mi usg i zobaczy ł że mimo długiego krwawienia "komórka" (nie wiem jak fachowo się mówi), która jest w macicy - nie starła się. Dostałam lek na zatrzymanie krwawienia - Cyclonamine. Musiałam brać go 5 dni, codziennie łącznie 6 tabletek + tabletka anty której nie mogłam na tym etapie odstawić. Dopiero po wzięciu całego opakowania okres ustał. Diagnoza - to źle dobrane tabletki, wg niego za słabe dla mnie. Oprócz tego wykrył u mnie torbiel na jajniku która jest przygniatana przez macice i wtedy ma 4,5 mm. Lekarz Stwierdził, że może to być od tabletek które sa źle dobrane, nie ma pewności bo nie miałam usg przed rozpoczęciem tabletek, ale biorę dopiero drugie opakowanie, mimo to uznał że nawet przez pierwsze torbiel mogła się tak rozwinąć. Może komuś się przyda moja opowieść, a może coś doradzicie. Teraz wiem, że lepiej robić przed komleksowe badania i niczego nie lekceważyć, mieć porządnego lekarza co wszystko obada zanim przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość museli
Cześć, mam pewne obawy,ponieważ mój ginekolog przepisał mi yasminelle bez robienia badań,dopiero później kazał je zrobić.Tak więc zrobiłam te badania w trakcie brania tabletek i wyszła mi duża ilość czerwonych krwinek.I to prawdopodobnie dlatego,że cały czas plamię (wczoraj skończyłam pierwszy blister) i nie wiem czy to jest normalne. Tak naprawdę nie wiem kiedy mi się skończył okres,przez to plamienie. Ponadto dostałam okropny trądzik. Nie jestem też pewna czy te tabletki mnie zabezpieczają.Kochałam się z moim chłopakeim w czasie 2 tygodnia brania yasminelle (czyli tydzień temu) i teraz się boję,że może nie byłam zabezpieczona.Dzisiaj idę do ginekologa i chcę go poprosić o inne tabletki ze względu na plamienie i trądzik,ale nie wiem czy to jest normalne przy każdych tabletkach.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yop
w 19-21 dniu przyjmowania tabletek mam bole podbrzusza takie jak przed okresem. jesli bierze sie tabletki to pms i bole miesiaczkowe moga wystepowac w trakcie ich brania? czy moga dopiero w trakcie odstawienia? w koncu przy tabletkach nie jest to normalny cykl. czy skutecznosc dzialania moze byc przez te bole jakos oslabiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest normalne przy każdych tabletkach. Niby yasminelle są nowoczesne, ale ja np. przestałam je brac i wróciłam do novynette, bo krosty i cellulit zmieniły mnie nie do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jeśli to Twoje pierwsze opakowanie, to minie. Ja przy yasminelle dowiedziałam sie co to bolące \"miesiączki\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yop
w 19-21 dniu przyjmowania tabletek mam bole podbrzusza takie jak przed okresem. jesli bierze sie tabletki to pms i bole miesiaczkowe moga wystepowac w trakcie ich brania? czy moga dopiero w trakcie odstawienia? w koncu przy tabletkach nie jest to normalny cykl. czy skutecznosc dzialania moze byc przez te bole jakos oslabiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yop
to dopiero pierwsze opakowanie, wiec pewnie to jest przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxane
Witam, Wziełam już 4 opakowania Yasminelle i wszystkie poczatkowe objawy mineły po 2-och miesiacach (ból piersi, dreszcze),ale niestety pojawiły sie inne np, wypadanie włosow i bole miesni w nogach.Na bóle miesni mozna jeszcze poradzic magnezem i potasem, ale wypadanie włosow mnie zniecheca.Jutro mam wziac 5 op i nie wiem co robic. Czy któras z Was nie słyszała czy wypadanie włosow minie i czy to jest przejsciowe.Dermatolog przepisała mi Inneov, ale ile innych tabletek bede musiała brac by zlikwidowac objawy uboczne Yasminelle. Prosze o pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec dziecko
witam wszystkie yasminki:) biore tabletki od ponad 2 lat teraz z narzeczonym zdecydowaliśmy się na dziecko :) za tydzien ide na wizyte do gin ale juz teraz chciała bym wiedziec czy zeby bezpiecznie zajsc w ciaze trzeba jakis czas odczekac po odstawieniu tabletek czy ciąża po tab nie bedzie w jakis sposób zagrożona? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mambusia
Witam drogie kobietki. Martwi mnie coś i chciałam się Was zapytać o zdanie. W niedziele tj 19 lipca zapomniałam wziąć tabletki ( to był pierwszy tydzien brania moich tabletek) i wzięłam ją dnia nastepnego (tj poniedzialek 20 lipca) od razu kiedy sobie o tym przypomnialam. W sobote 25 lipca uprawiałam seks z chłopakiem i skończył we mnie. Chcialabym wiedzieć czy jest możliwość bym zaszła w ciąze po takim czyms ?? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_123
Nie raczej napewno nie jestes w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nno to raczej zależy tez od tego czy stosunek odbył się w tygodniu poprzedzajacym pominięcie tabletki. bo jeśli tak to jest ewentualna możliwość wpadki tym bardziej jeśli zapomniałaś tabletki w pierwszym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mambusia
Wiec tak.. Miałam tydzien przerwy i dostałam okres, potem normalnie wzięłam tabletke z nowego blistra, wypadło to w piątek 17 lipca. Nastepnego dnia kochalam sie z moim chlopakiem ale nie zrobilismy tego do konca.. nie doszedl we mnie. No i pozniej bylo tak jak pisalam wczesniej czyli 19nastego zapomnialam tabletki i wzielam ja 20stego. Wiec?? JUz sie boje :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mambusia
Wiec tak.. Miałam tydzien przerwy i dostałam okres, potem normalnie wzięłam tabletke z nowego blistra, wypadło to w piątek 17 lipca. Nastepnego dnia kochalam sie z moim chlopakiem ale nie zrobilismy tego do konca.. nie doszedl we mnie. No i pozniej bylo tak jak pisalam wczesniej czyli 19nastego zapomnialam tabletki i wzielam ja 20stego. Wiec?? JUz sie boje :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mambusia
Wiec tak.. Miałam tydzien przerwy i dostałam okres, potem normalnie wzięłam tabletke z nowego blistra, wypadło to w piątek 17 lipca. Nastepnego dnia kochalam sie z moim chlopakiem ale nie zrobilismy tego do konca.. nie doszedl we mnie. No i pozniej bylo tak jak pisalam wczesniej czyli 19nastego zapomnialam tabletki i wzielam ja 20stego. Wiec?? JUz sie boje :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mambusia
Wiec tak.. Miałam tydzien przerwy i dostałam okres, potem normalnie wzięłam tabletke z nowego blistra, wypadło to w piątek 17 lipca. Nastepnego dnia kochalam sie z moim chlopakiem ale nie zrobilismy tego do konca.. nie doszedl we mnie. No i pozniej bylo tak jak pisalam wczesniej czyli 19nastego zapomnialam tabletki i wzielam ja 20stego. Wiec?? JUz sie boje :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Mambusia teoretycznie istnieje możliwość wpadki, ale musiałabyś mieć strasznego pecha żeby za 9 miesięcy urodzić dziecko ;) głowa do góry a następnym razem pamiętaj o braniu tabletek regularnie - oszczędza to wiele stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LlAKlkaLK
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LlAKlkaLK
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakasjkajksa
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysteriousbubble
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oou
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oou
jest problem,tzn ja mam problem i potrzebuje pomocy, odwalilam strasznie Mialam skonczyc to opakowanie tabletek 30.07 w czw skonczylam brac w czw ale 23 czyli tydzien za wczesniej.Co mam teraz zrobic w 1 dzien okresu wziasc tabletke czy niby po tej 7 dniowej przerwie? pomocy;/nie zamotała bym sie tak gdyby nie to że kiedys zgubilam 4 tabletki i teraz wyszlo ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waw_wero
Witam dziewczyny i proszę o pomoc!! Wiem, że nie jest to miejsce do takich "ogłoszeń" ale jestem w kropce! Właśnie dostałam propozycję praktyk za granicą i wyjeżdżam na miesiąc! Kończy mi sie opakowanie, wizytę u ginki miałam umówioną na za 2 tyg a teraz problem! Moja doktor na urlopie, a inny u którego byłam powiedział że nie przepisze mi tabletek skoro mnie nie prowadził!! Czy któraś z Warszawianek miałaby może do odsprzedania jedno opakowanie? prosze o kontakt (najlepiej smsem) 0 791 038 027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×