Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość serducho86
jesli nie pominelas zadnej tabletki to jestes zabezpieczona przez caly tydzien gdy nie bierzesz tabletek i gdy ma wystapic krwawienie:) takze nie masz co sie bac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
AaNnIiAaBB ---- moze 'Auksologia' Malinowskiego...... Nie wiem czy ma byc to praca humanistyczna czy medyczna.Jezeli humanistyczna to niewiele moge Ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
ja brałam tzn biore yasminelle od 10 miesięcy ale to mój ostatni miesiąc z tymi tabletkami zmieniam na cilest. moje problemy zaczęły się ok 3 miesiące temu oczywiście niemówię już że od początku ich stosowania przybrałam ok 10kg :( oprócz tego to zaczęły się uporczywe plamienia czasem przez cały miesiąc do tego bolą mnie jajniki a co do libido to niemam ochoty na sex wręcz przeciwnie niska ilość hormonów przez tak długi czas spowodowała że często płaczę bez powodu, jestem senna i marudna no tragedia mam nadzieję że cilest to zmieni zaczynam za niecałe 2 tyg. oby z wami tak niebyło każda z nas jest inna ale dlamnie te tabletki nie są warte swej ceny bo płaciłam za opakowanie ok 40-45 zł zależy od apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Kazde tabletki sa niewarte swojej ceny jezeli sa zle dobrane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4g4
juz pytałam o to ale nikt mi nie odpowiedział pytam jeszcze raz Hej, mam takie pytanko. Y to moje pierwsze tabletki anty. skończyłam cztery dni temu pierwsze opakowanie Y. Wszystko ok, zadnych plamien ani innych skutków ubocznych podczas brania. za wyjatkiem obnizonego nastroju i lekkiej senności podczas pierwszych 4 - 5 tabletek. Dostałam \\\\\\\"krwawienie z odstawienia trzeciego dnia przerwy\\\\\\\". I tu jest moje pytanie? Wiem ze to nie jest typowy okres ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć czy on może być troszkę inny? To znaczy, jest skąpy, a właściwie to nawet nie jest krwawienie - ma zupełnie inna konsystencje i kolor. Jest ciemne, skrzepowe a czasami lepkie. Mam objawy okresowe takie jak zawsze (może nieco mniej nasilone, ale charakterystyczne pobolewanie brzucha wskazuje na okres jednak) może mi ktoś wytłumaczyc czemu tak jest? czy może to jest jakas anomalia i powinnam to skonsultowac z lekarzem. A i drugie pytanie. pije czerwona herbate w kostakch i różne odmiany zielonych. One nie maja wpływu na na skutecznosc? chciałam sie upewnić. bardzo dziekuję za odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
może niechodzi nawet o cene ale moim zdaniem yasminelle są przereklomowane. umnie na początku były idealne każda cene bym za nie dała a teraz.... po 7 miesiącach ja to wszystko się zaczęło wiem co mój lekarz miał na myśli bo uparłam się na nie jak osioł a lekarz powiedział to co ja powyżej ''niesą warte swej ceny''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
--4g4-- mój okres wygląda identycznie jak ten kiedy niebrałam tabletek tylko jest o 2 dni krótszy. ale tak samo boli mnie brzuch itp... co do czerwonej herbatki to też piłam i narazie w ciąży niejestem :)wiem jedynie że warto unikać herbat z lipy,rumianku i dziurawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
--4g4-- mój okres wygląda identycznie jak ten kiedy niebrałam tabletek tylko jest o 2 dni krótszy. ale tak samo boli mnie brzuch itp... co do czerwonej herbatki to też piłam i narazie w ciąży niejestem :)wiem jedynie że warto unikać herbat z lipy,rumianku i dziurawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
4g4 --- tak,moze byc inny.Te herbatki nie maja wplywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
--młoda położna-- inny, nieinny... krew tak samo leci. tak samo jak sie niebierze tabletek okres co miesiąc może być inny to niejest reguła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yyy dziewczyny a ona kochala sie z hlopakiem bez zabezpieczenia i to wtedy gdy zblizaly jej sie dni plodne.. ciekawe co teraz.. a co do mnie to ide jutro z rana do ginekologa ..ciekawe co mi powiem..staram ise juz tyle o tym wszystkim nie myslec..jednak ten wczorajszy test mnie troszke uspokoil..a u was co tam??:) po ile kobietki macie lat i skad jestescie hm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
hello dziewczynki ---- tylko,ze tabletki moga skracac i zmniejszac krwawienie i dlatego te krwawienie moze byc 'inne' od okresu... A o to mysle,chodzilo kolezance.Pozatym okres w czasie brania tabletek nie wystepuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello dziewczynki
no ''okres niewystępuje'' może raczej okres występuje tylko brak jest dni płodnych a krwawienie jest wywołane przez tabletki a nie naturalnie przez organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
hello dziewczynki --- dlatego nie mozna tego nazwac okresem tylko krwawieniem z odstawienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4g4
tak:) dokładnie o to mi chodziło - o to ze inny od tego co bylo zanim brałam tabletki. Mloda położna jak zwykle zwiężle, na temat i słuzy rada :) dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manianka
Witajcie! W poniedziałek brałam ostatnią tabletkę z pierwszego blistra Yasminelle(dodam że to pierwsze moje tabletki antykoncepcyjne),powninnam mieć już krwawienie,bo to koniec 3 dnia z tygodnia przerwy,lecz owo nie występuje.Dochodziło do stosunku między mną a moim partnerem i zastanawiam się czy to normalne czy mam zrobić sobie test bo to może być ciąża..W zasadzie dodam że regularnie brałam tabletki o stałej porze.. Prosze powiedzcie co mam zrobić... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
manianka ---- krwawienie ma sie pojawic w przeciagu 7 dni a nie 3...Pozatym po 1 blistrze krwawienie moze sie w ogole nie pojawic.Nie panikuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Rety... ja odpiszę, bo Młoda Położna pewnie już nie ma siły powtarzać, że na krwawienie z odstawienia jest 7 dni... jesli się nie pojawi w ciągu tych 7 dni, cos może być nie tak, ale tez niekoniecznie... Ja osobiście dostałam w 4 dniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
hello dziewczynki a czy ty przytyłaś te 10 kg przez te 8 miesięcy brania po trochu czy na gle w ostatnim czasie skoczyła ci ta waga? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manianka
Dziękuję za radę i rozumiem że te pytania mogą być utrapieniem dlą innych,ale lepiej zapytać o radę doświadczone osoby prawda.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dizewczyny ale szczerze trocche sie boje isc do lekarza..boje ise ze cos mi powie.. ze jednak test sie pomylil..serio wiem ze t lgupie obawy ale tak jakos sie tego obawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Ah..spokojnie... chyba lepiej wiedzieć, co jest nie tak? Dasz radę, napisz, co Ci lekarz powiedział. Trzymaj się cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Hejka! mam pytanie do Młodej Poloznej,jako najlepiej chyba zorientowanej w temacie,chociaz moze i Wy mi odpowiecie??? otoz: biore tabletki Y.od maja 2007,czyli 10 m-cy, regularnie, w tym m-cu skrocilam sobie czas bez tabletek o 1 dzien i w 15 dniu brania spoznilam sie godzine z zazyciem tabletki, wiec to nie problerm,sądzac z ulotki.Zostaly mi jeszcze 2 tabletki,a juz od wczoraj mam podbarwiony na brązowo sluz, jakby przed okresem.Dodam,ze ostatni tydzien, to straszne nerwy,malo snu, od wczoraj 3 opryszczki wielkie,rozlane, na ustach.Dzis bylam u lekarza rodzinego,pow.mi,ze jestem bardzo oslabiona i zapisal Heviran, na 10 dni. Pytanie-czy te plamienia są czyms normlnym w takiej sytuacji-przemęczenia? nigdy plamienia w trakcie brania nie wystepowaly-i czy heviran nie obniza dzialania Y.??? pytalam lekarza,ale nie bardzo umial mi odpowiedziec,powiedzial tylko,ze moze w czasie owulacji mam bardziej uwazac-ale przeciez przy Y.nie wystapuje jajeczkowanie??? Z gory dziekuje za odpoweiedz! pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziiii
Ah => Napewno wszytsko jest dobrze ;] Nie martw sie i napisz jutro jak bylo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justamat
Witam,A ja biore juz 10 tabletkę Yasminelle moj lekarz polecil mi,wczesniej przez rok bralam Yasmin i bylo ok.I dupa zimna mam tak obfite plamienia ze zyc mie sie nie chce :((( i jak do niego wpadne bo wlasnie sie zarejstrowalam to zabije hehehe.Ale ja glupia dalam sie namowic wrrrr.Pozdrawiam.Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
mam pytanie do młodej poloznej, oczywiscie jezeli inne dziewczyny moga mi pomoc to tez prosze o Wasza opinie. Mam problem z tzw. pajączkami na nogach wydaje mi sie ze odkad zaczelam brac Y to jest ich znacznie wiecej, tak sie zastanawiam czy po jakims czasie jak sie organizm przyzwyczai to one przestana pekac? czy to juz tak bedzie? wogole mam wrazenie ze moje zyly na nogach sa jakos bardziej widoczne, mam jeszcze takie pytanie czy moze tak sie zdazyc ze na twazy tez zaczna mi pekac naczynka? prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wikuś --- pajączki na nogach to juz wstęp do zylakow.Wiec radze naprawde zaczac dbac o nogi,duzo ruchu,jakies mascie z heparynka,kasztanowcem.Mozesz sobie brac dodatkowo rutinoscorbin na wzmocnienie naczyn.4 generacje lekow niestety kiepsko dziala na krazenie.Bardzo zageszczaja krew.To nie jest kwestia przyzwyczajenia sie organizmu.Czy na twarzy moga pekac?Nie jest powiedziane,ze nie.Ale bardziej bym sie martwila o nogi.Na pewno musisz zwrocic na nie uwage lekarzowi.Jezeli palisz papierosy to moze pogarszac sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justamat - nie marudz :] organizm sie przyzwyczaja... ja tez plamie a zostalo mi 6 sztuk do konca pierwszego blistra. Przywyczaimy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mi....
Dziewczynki wszystkie które biorą Yasminelle i nie tylko:) Jestem po pierwszym opakowaniu,teraz biorę drugie.Nie mam żadnych,naprawdę żadnych skutków ubocznych.Na początku brania tabletek przez jakiś tydzień miałam troszkę kaszki na twarzy,ale szybko cera wróciła do normy i teraz jest prawie nieskazitelna.Nie przytyłam nic ani grama,raczej schudłam bo nie chciało mi sie jeść,ale w moim przypadku to wyszło na bardzo dobre:):):)Nie mam żadnych zmian na cele i na nogach w formie pajączków.Czuję się bardzo dobrze,na początku miałam lekkie bóle głowy,ale wydaje mi się że to było od pogody,bo tak reagowałam nawet bez tabletek.Poza tym mój \"okres\" był bardzo krótki,przed miałam do 7 dni i bardzo cierpiałam-mdlałam,wymiotwałam,tak przez 2-3 pierwsze dni więc teraz jestem naprawdę zadowolona z tych tabletek.I nic naprawdę nic mi teraz niedolega.Osobiście polecam te tabletki ale wiadomo,ze każdy organizm inaczej je przyswaja.Dla mnie są super!I pozdrawiam moją Ginekolog,jest kobitka zajefajna!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×