Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Madziiii
No to mnie zszokowano? Bez badania? Przepraszam ale to dla mnie jest takie oczywiste ze w takiej sytuacji badanie musi byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
mloda polozna, czy jesli pisze w ulotce yasminelle, ze dzialaja od pierwszej tabletki, i rowniez tak powiedzial mi moj ginekolog, moge im zaufac i nie stosowac juz zadnej antykoncepcji od razu po okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorek1988
Witam, mam pytanie. Przyjmuję tabletki o godzinie 22. Ostatnio jednak po paru piwach zrobiło mi się niedobrze i zwymiotowałam około godziny 24. Jako że tabletka rozkłada się 3-4h, to mogła się nie wchłonąć, więc wzięłam kolejną z blistra, aż skończyłam blister. Czyli de facto brałam dalej tak jak powinnam, tyle że o jeden dzień krócej (czytałam że można brać krócej jak chce się przesunąć okres itp.). Moje pytanie jest takie: czy teraz po 7-dniowej przerwie powinnam rozpocząć nowy blister, czy też mogę tę przerwę sobie przedłużyć o 1 dzień i zacząć nowy blister w ten dzień tygodnia w który zawsze to robiłam? Z góry dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
kaminka ---- jestes zabezpieczona od 1 tabletki. madziorek1988 --- nigdy nie wydluza sie przerwy.Nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka.....
hej dziewczyny u mnie wszystko ok oprucztego ze jakos ostatnio nie mam ochotki :/ moj chlopak juz sie zaczyna martwic ja nie chce zeby tak bylo ale zmuszac sie tez nie mam zamiaru choc bardzo go kocham ,wiem ze to moze byc przez y ale nie musi wkoncu moze po prostu mam gorsze dni sa na tio jakies sposoby jesli to przez y???? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AH: dziewczyno apeluję do Twojego zdrowego rozsądku!!! Prawdopodobienstwo niepokalanego począcia jest takie jak wygrana w totka. Wiatropylność to również mity!!! Z tego co wiem wykupiłaś juz chyba w aptece cały zapas testów ciążowych. Jeżeli okazałoby się, że jesteś jednak wiatropylna, to sorry, ale nie ma bata, na pewno któryś z testów by to wykazał. Ja w ciąży zrobiłam 2 pierwszy zbyt wczesnie, nie wykazał nic, ale drugi już tak. w odróznieniu do Ciebie bardzo pragnęłam potwierdzenia ciąży i teraz mam już prawie nastoletnia wspaniałą córkę. Nie mniej jednak droga Ah... musisz się przebadać, bo (tu się zgadzam z przedmowczyniami) mozesz wymagać interwencji medyków (np. zła gospodarka hormonalna). Ja w Twoim wieku miewałam cykle 28 ale i 30 a nawet 42 dniowe i się nie przejomowałam. Głowa do góry dziewczyno!!!! odblokuj swoje emocje, a jeszcze dzisiaj użyjesz tamponu!!!! Swoją drogą, nie znam Cie w ogóle,ale proponuję pogadać z mamą. matki są jakie są, ale większość z nich ma mega-dświadczenie w tych sprawach... Pozdrawiam Ja_0000_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula86
hej. prosze o pomoc. Y to moje pierwsze tabtelki, w dodatku mój pierwszy blister. Jak skończyła brać blister w sobote (poprzednia) o 21. to teraz mam rozpoczac nowy w niedziele o 21? dobrze licze? bo nie umiem sie doliczyc i prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleś
czesc, mam pytanie i wielka nadzieje ze ktoś mi na nie odpowie.Pół roku temu pzrestalam brac tabletki anty. i od tamtej pory mam dosc nieregularny okres, najczesciej jest on skąpy i nie trwa zbyt dlugo. w tym miesiacu przed okresem dostalam "plamienie" to chyba plamienie poniewaz nigdy w zyciu takiego czegos nie mialam, i potem normalnie w terminie dostałąm okres, ktroy tez był skąpy ,26.03 byłam u ginekologa i okazało sie ze mam jakas infekcje,dostalam antybiotyki doustne i dopochowe, jeszze ich nie wzielam, bo w trakcie wizyty mialam jeszcze"koncówke okresu", natomiast dzisiaj ciagle mam "krawnienie" nie wiem czy w takim przypadku brac od dzisiaj te antybiotyki zarówno douste i dopochwowe??? , czy isc do lekarza po weekendzie z tą"krwawiącą sprawą"???prosze pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agula86 ---- no to uczymy sie liczyc.. (1)niedziela (2)pon(3)wt(4)sr(5)czw(6)pt(7)sob (8) -niedziela.Wiec wychodzi na to,ze masz zaczac brac w niedziele. oleś --- najlepiej by bylo jakbys zadzwonila do lekarza.On zna Twoja chorobe,wie jakie leki Ci przepisal i na pewno ma swoja koncepcje na leczenie.Bo wyjscia sa 2..albo bierzesz antybiotyk doustny a globulki po skonczonym okresie,albo czekasz az okres sie skonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleś
tylko ten "okres" trwa juz 10 dni!!,jezeli to jeszcze okres, czy poprostu plamienia,juz wogole mam takiego stresa ze nie wiem co robic!!:(,Chyba poczekam do poniedziałku, jak"to" sie skonczy to zaczne przyjmowac te antybiotyki doustne i dopochwowe,jezeli nie, to pojde do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula86
dzieki mloda połozna - mnie tez tak wychodziło:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleś
tylko ten "okres" trwa juz 10 dni!!,jezeli to jeszcze okres, czy poprostu plamienia,juz wogole mam takiego stresa ze nie wiem co robic!!:(,Chyba poczekam do poniedziałku, jak"to" sie skonczy to zaczne przyjmowac te antybiotyki doustne i dopochwowe,jezeli nie, to pojde do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleś
tylko ten "okres" trwa juz 10 dni!!,jezeli to jeszcze okres, czy poprostu plamienia,juz wogole mam takiego stresa ze nie wiem co robic!!:(,Chyba poczekam do poniedziałku, jak"to" sie skonczy to zaczne przyjmowac te antybiotyki doustne i dopochwowe,jezeli nie, to pojde do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęsliwa88
witam serdecznie!! ja własnie wczoraj bylam u lekarza i przypisała mi yasminelle prawde mowiąc dosc duzo czytałam o tych tabletkach i martwie sie tym ze ta mala dawka hormonow nie zabezpieczy mnie odpowiednio bo waże 66kg..byc moze to moje glupie mysli ale prosze o rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.. :) ja dzis w poludnie dostalam tak dlugo wyczekiwanego okresu :) na poczatku byl bardoz bardzo salbiutki..ale juz ise powoli rozkreca..brzusio boli i wlasnie ide ise 2 raz polzyc..bo przed chowilka lezalam ale nie umialam zasnac i pomyslalam sobie o was..wiec wstalam i pisze..dziekue wam ..jestescie naprawde pomocne i bardzo mile..lubie to forum..i bede na nim codziennie( jezeli oczywiscie moge) :0 i od dzis zacyznam brac tabletki anty..co prawda nie Yasminelle ..ginekolog przpesial mi inne ale nie chce mi ise leciec do torby spr nazwe..mam nadzieje ze to mnie nie skresla z waszego cudnego forum) ide dalej lezec.. a co tam u was?? taka pgooda..za ornem razsloneczko raz deszcz..eh az nigdzie ise wychodzic nie chce :) buziaki dziewcyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_0000_ja .. hehe to niesamowite..potrafisz przemawiac przyszlosc. hehe i Tobie dzikuje.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez Ciebie
Hej dziewczyny moża któraś z Was się orientuje czy są jakieś skutki wydłużenia okresu bez tabletek (więcej niż 7 dni)? właśnie wyjechałam i zapomniałam nowego opakowania yasminelle a tak normalnie musiałabym wziąć dziś pierwszą tabletkę po 7 dniowej przerwie...a w domu będę dopiero w poniedziałek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah: ostatnio zadziwiajaco często udaje mi się trafnie przewidzieć pewne wydarzenia w życiu innych osób....ale jasnowidzem nie jestem, po prostu przeczucia i intuicja.Szkoda, że nie mam żadnych przeczuć co do swojej pzyszlości....... Ale wracając do Ciebie.... na prawdę polecam rozmowy z mamą.....zwłaszcza teraz jak jesteś \"czysta\" pewna, że nie będzie to jeszcze gadka pod tytułem \"mamusiu będziesz babcią\"... pozdrawiam i trzymaj się dzielnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bez Ciebie ---- brak zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah ---- a Ja nadal bede sie upierala przy tym,ze powinnas zostac przebadana.Badanie nie sluzy tylko to wykluczenia ciazy.Ale skoro zamierzasz brac hormony to wypadaloby wiedziec czy mozesz.Czy ginekologicznie jest wszystko ok i w podstawowych badniach krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
no widzsz Roksana :) wszystko jest ok :) bardzo się cieszę razem z Tobą tym okresem :P napisz jakie tabletki zamierzasz brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda polozna..przeciez ciaze moge juz wykluczyc prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
mloda położna... widzsz dla mnie to też nienormalne dawać zastrzyki na wywołanie albo tabletki anty bez badania, bez niczego... Ja zanim dostałam tabletki, musiałam zrobic podstawowe badania krwi, badania hormonalne, próby wątrobowe... Robiono mi usg, przeprowadzono wywiad. Ale niesety za to wszystko się płaci. Prywatny gin osobno, badania (oj drogie!) osobno. Nie mówię tutaj że publiczna służba zrowia jest zła, tylko że jak się chce mieć wszystko na tip top to samemu się trzeba dopytać, poprosić o zlecenie jakiś badań, dowiedzieć... Albo słono zapłacić. Ale w końcu jak to mówią: zdrowie jest najwazniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah --- a czy Ciebie obchodzi tylko wykluczenie ciazy? Mi sie wydaje ze młoda polozna daje Ci do zrozumienia ze tu moze chodzic o rozne wieksze lub mniejsze problemy i choroby ukladu rodnego a nie o ciaze. Nie badz dziecinna. Nie samym seksem czlowiek zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
mloda położna... widzsz dla mnie to też nienormalne dawać zastrzyki na wywołanie albo tabletki anty bez badania, bez niczego... Ja zanim dostałam tabletki, musiałam zrobic podstawowe badania krwi, badania hormonalne, próby wątrobowe... Robiono mi usg, przeprowadzono wywiad. Ale niesety za to wszystko się płaci. Prywatny gin osobno, badania (oj drogie!) osobno. Nie mówię tutaj że publiczna służba zrowia jest zła, tylko że jak się chce mieć wszystko na tip top to samemu się trzeba dopytać, poprosić o zlecenie jakiś badań, dowiedzieć... Albo słono zapłacić. Ale w końcu jak to mówią: zdrowie jest najwazniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ah -- ale to nie chodzi o ciaze.Tylko o podstawowe badanie,zeby sprawdzic czy wszystko jest ok.Czy na pewno mozesz brac tabletki antykoncepcyjne.Dla wlasnego bezpieczenstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
mloda położna... widzsz dla mnie to też nienormalne dawać zastrzyki na wywołanie albo tabletki anty bez badania, bez niczego... Ja zanim dostałam tabletki, musiałam zrobic podstawowe badania krwi, badania hormonalne, próby wątrobowe... Robiono mi usg, przeprowadzono wywiad. Ale niesety za to wszystko się płaci. Prywatny gin osobno, badania (oj drogie!) osobno. Nie mówię tutaj że publiczna służba zrowia jest zła, tylko że jak się chce mieć wszystko na tip top to samemu się trzeba dopytać, poprosić o zlecenie jakiś badań, dowiedzieć... Albo słono zapłacić. Ale w końcu jak to mówią: zdrowie jest najwazniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
sorki ze tyle razy to się pojawiło... Ja na Twoim miejscu AH poszłabym do innego lekarza i zobaczyła co on powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale jak bylam po tabletki bylam u innego ginekolga u ktorego trzeba czekam na wizyte.. i badalam mnie przez dobyt naprawde mowila ze wsyzstko jest ok i wlasnie doradzila te tablekti.. novynette

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×