Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
ah ---a uklad krzepniecia i proby watrobowe? To jest absolutne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaNnIiAaBB
ah --- wybacz to pytanie, czy mogę zapytać ile masz lat? I czy tabletki chcesz brać po to by zabezpieczać się przed ciążą, czyli co jest równoznaczne z tym czy chcesz rozpocząć współżycie? Czy chcesz je brać przez okres, który Ci się tak niemiłosiernie wydłużał? Czy lekarz, który Cię przebadał powiedział Ci coś odnośnie tego okresu? Dlaczego aż tak długo musiałaś na niego czekać itd? młoda położna --- dzięki za podpowiedź, ale znalazłam jakaś ksiażke na ten temat w bibliotece medycznej w szpitalu, a praca ta ma być na przedmiot psychologiczne fazy rozwoju człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
aj no znalezenie kompetentnego lekarza graniczy z cudem... Ah trzymaj się jakoś, nie wiem, poczytaj może troche na necie, o tabletkach jak to wygląda, jakie zagrożenie jakie skutki uboczne i jak już Ci ktoś radził pogadaj z mama albo z ciocia o tym ze zamierzasz brac tabletki anty i zobaczysz co Ci doradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanaK
Witam! chciałam sie tylko upewnić na forum czy dobrze postepuje:) otóż biore yasminelle i to moje pirwsze tabtelki anty. zdarzyło sie tak że moje pierwsze opakowanie było wybrane niepełnie. po prstu wyjechałam i zapomniłam wziac tabeleteki ze soba a jak wrociłam byl juz okolo 16 godzin po czasie brania tabletki. postanowiłam postapić tak jak w ulotce - czyli potraktować ten dzień (tj 4 dzien w tygodniu 3) jako pierwszy dzień przerwy. czyli że teraz czekam ąz sie skończy 7 dni przerwy i zaczynam brac kolejny blister 8 dnia tak? dodam ze tzreciego dnia przerwy wystąpiło skąpe krawienie przypominajace bardzej plamienie niz okres. w ciagu brania plamien nie bylo. czy ciaglośc antykoncepcyjna bedzie zachowana? czy może powinnam skroicić ta przerwe z racji tego ze to moje pierwsze opakowanie, no i bylo o 4 tabletki mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja was dziewczynki nie rozumiem. To rowniez moje pierwsze opakowanie, i jest to dla mnie tak wazna sprawa ze ja najwiecej spoznilam sie z wzieciem tabletki 3 minuty... Moze ja jestem dziwna, ale chcac miec satysfakcje z tabletek i czuc sie bardziej komfortowo pilnuje jak oka w glowie wszystkich aspektow brania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanaK
ja tez siebie nie rozumiem jak mogłam ich nie wyjąc z torebki kiedy sie pakowałam. i do tej pory tez sie nigdy nie spozniłam. pilonowałam jak oka w głowie - nawet ustawiłam google zeby mi przypominal! ale to mi nic nie dało kiedy tabletki byly 300 km ode mnie. no cóz stało sie, jednak pytanie pozstaje bez odpowiedzi? mogłby ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
Cześć Dziewczyny;-) (przepraszam, że się wtrące, ale kto jak nie WY mi pomoże!) Yasminelle są moimi pierwszymi pigułkami anty, biorę je już 6dni. Pierwszą wziełam w pierwszym dniu okresu (bla bla bla) czyli wszystko tak jak kazała ginekolog. Rozumiem, że jestem zabezpieczona od 1 pigułki. Jednak mam pytanie:)... Jak skuteczne są te tabletki? Znacie przypadki, aby ktoś zaszedł w ciążę w czasie ich stosowania? Tylko to mnie nurtuje, bo na każde inne pytanie znam odpowiedź;) A tabletki sprawują się świetnie;) Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
Ojeju:O A rozmawiałaś ze swoim ginekologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaNnIiAaBB
WyjdźStąd --- nie martw się plamieniem, ja także przez cały pierwszy blister je miałam, teraz jestem w połowie drugiego i ani śladu plamienia :). Twój organizm się po prostu przyzwyczaja do tabletek, to minie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaNnIiAaBB
Dziewczyny ja mam takie głupie pytanie, pewnie się będziecie śmiać, ale to nic ;). Dzisiaj jest zmiana czasu na letni, o godzinę do przodu, więc jak biorę tabletke teraz o 20 to po przesunięciu czasu mam także brać o 20? Bo wtedy to będzie tak jakbym brała o 21 mimo że na zegarku będzie 20, więc jak to jest? Możecie się śmiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AaNnIiAaBB
...Bo wtedy to będzie tak jakbym brała o 19 mimo że na zegarku będzie 20... Tak miało być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo! ja sie nie smieje. Nie pomyslalm o tym :P rowniez czekam na odpowiedz kogos kto wie :P A plamieniem sie nie martwie, bardziej sie wkurzam. Podczas zwyklego okresu 5 dniowego sie wkurzam a co dopiero jak juz 3 tygodnie to samo. Mój mowi ze sie przez to podobno nieznosna zrobilam :P wytrzyma to , to wytrzyma wszystko inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
ja też mam to samo:) dziś bierzemy o 20, ale już jutro o 21;) to nie jest śmieszne, też nad tym myślałam rano. 3maj się ciepło;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
WyjdźStąd Podczas brania tabletek(tych pierwszych 5-6) kochałaś się z chłopakiem? i zero obaw;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivvka --- Wiesz co, kochałam się chyba w 6 czy 7 dniu... wtedy udalo sie ze niebyło plamień i jescze 9 dnia (chyba 9) ... Powiem że bez obaw, gdyż po pierwsze chłopczyk mój użył prezerwatywy dodatkowo, a po drugie nie miał we mnie wytrysku,a gumka też nie pekla ani sie nie zsunela więc raczej się nie mam chyba czego obawiać :P Ale lepiej mnie o takie rzeczy nie pytaj bo ja jestem podatna na sugetsie i zaraz sobie ubzduram że jestem w ciazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastrin
witam ja brałam przez 6 miesiecy yasmin,nastepnie lekarz zalecił mi yasminelle.Na mnie te obydwa leki działaly okropnie!!! nie dośc że libido spadło do zera to miałam jeszcze wiekszy klopot,mianowicie pocenie,zawroty glowy , zatrzymanie wody w organizmie.Naprawde te pigułki narobily mi duzo szkody acha i przytyłam 6kg w krótkim czasie.Radzę wszystkim aby wymagac od lekarza badań hormonalnych.mam kilka klijetek które terz maja podobne przygody z tymi pigulkami.Hormony to naprawde powazna sprawa ja się otym przekonałam i przestrzegam,ja do tej pory doprowadzam organizm do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bierzecie tabletki normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda połozna - to bedzie byc moze glupie pytanie: czyli jesli bralam o 18 to mam nadal brac o 18? to jest normalnie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123...Izka
młoda położna - bardzo proszę Ciebie o poradę ... po zakończeniu karmienia maluszka lekarz przepisał mi Yasminelle - okres najpierw "zatrzymał się" w 2 dobie a potem "wznowił" w 5 dobie ... i trwa już 11 dzień ... nie są to plamienia, o których mowa w ulotce, tylko intensywne krwawienie ... pigułki biorę regularnie ... z moim lekarzem mogę się skontaktowac dopiero pod koniec tygodnia więc BARDZO proszę o poradę czy czekać na "zatrzymanie" krwawienia czy może przestać brać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Dziewczyny jak to jest? Jak lekarz mi przepisywał tabletki pytałam się go cz NIE PRZYTYJE.On na to ,że od tabletek się nie tyje tylko od jedzenia.Być możliwe,że pigułki wzmagają apetyt i my nie panujemy nad tym.Ale czytam,że dużo dziewczyn tyje biorąc pigułki więc jak to jest? Wytłumaczcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
123...Izka --- na poczatku moga dziac sie takie rzeczy.Pozatym dopiero co przestalas karmic,Twoje wlasne hormony nie dolszy jeszcze do ladu.To sie wszystko moze kumulowac.Intensywne krwawienie czyli jakie?Ile podpasek zuzywasz dziennie?Mozesz tez pobrac wapno,zmniejsza krwawienie. miammiamola --- lekarz ma racje.Tabletki nie sa kaloryczne.Natomiast moga zwiekszyc apetyt i jak ktos tego nie kontroluje,nie rusza sie to tyje.Na to metoda jest prosta.Trzeba uwazac na to co sie je,wiecej sie ruszac,jakis rowerek,basen czy cos.Z medycznego puntku widzenia niemozliwoscia jest tycie tylko poprzez lykanie tabletek.Moze tez zdarzyc sie tak,ze oragnizm poprzez hormony bedzie zatrzymywal wode.Wiec sila rzeczy czlowiek bedzie wiecej wazyc.Ale i z tym mozna sobie poradzic...Ziolka moczpoedne i ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manianka
Chciałam zapytać czy do yasminelle można brać furalgin(na zapalenie pęcherza) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastrin
Nie jest prawda ze jak sie nie je to sie nie przytyje!!! żle dobrane hormony zatrzymują wodę i powoduja obrzeki.Odwolujac sie do tego co pisałam wcześniej przed kuracją należy wykonac badania,ale niestety lekarze niechetnie na nie kieruja bo są drogie.A firmy farmaceutyczne robia wszystko zeby lekarz przepisal wlasnie ich lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastrin
Pani młoda połozna!!! leki moczopedne po hormonah które zatrzymuja wodę!!!??? chyba jak ja zatrzymują to znaczy że jest coś nie tak i nalezy pójść do lekarza a nie sie leczyc na wlasna rękę.Chyba pani nie wie oczym mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kastrin ---- nawet idealnie dobrane tabletki nie zapobiegnom zatrzymywaniu wody,dlatego ze u kobiet jest to fizjologiczne zjawisko zachodzace od polowy cyklu.Zmienia sie stosunek hormonow.I wiem doskonale o czym mowie,problem znam z autopsji.Ziola moczopodne to nie jest lecznie tylko zapobieganie.Czy sie bierze tabletki czy nie od 15 dnia trzeba uwazac na to co sie je, ile pije itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastrin
Ja wiem jedno po yasminelle naprawde miałam duze problemy,i odkad ich nie biorę jest o niebo lepiej.Mam wrazenie że wiekszośc osob traktuje hormony zbyt mało powaznie. ja zyje zdrowo cwicze chodzę na basen itd. Nie zmieniałam trybu życia a jednak przytyłam. co lekarz to inna opinia.ja wole nie pic ziółek i nie miec nadmiaru wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kastrin -- ja potrafie zachomikowac 4kg wody wiec wole pobrac sobie aqua femin od polowy cyklu i problem nie wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastrin
Chyba nie mialas nóg jak balony,i ciała jak galareta.Dopiero po długim leczeniu jest ok.ja juz nie bede eksperymentowac.Ale kazdy ma prawo wyboru.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×