Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ewka_mala
młoda położna --->dzięki... poczekam do konca drugiego bilistru.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikro
Mloda polozno caly czas powtarzasz, zeby czytali ulotki,bo w ulotkach jest wszystko napisane-a jest tez napisane ,ze palenie papierosow nie jest wskazane po 35 roku zycia....tak wiec kto tu ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
mikro ---- Ginekolodzy caly czas walcza zeby w ulotkach nie bylo ograniczenia wiekowego.Palenie i branie hormonow po 35 r.z to juz jest samobojstwo.Ale mlode osoby tez ryzkuja.Wklejam po raz kolejny artykuł na ten temat. Jeśli zdecydowałaś się na zażywanie antykoncepcyjnych pigułek hormonalnych, powinnaś definitywnie zerwać z paleniem papierosów. Równoczesne przyjmowanie pigułek i palenie papierosów przez kobiety zwiększa ryzyko chorób naczyń krwionośnych i serca. Im paląca kobieta jest starsza, tym bardziej narażona jest na choroby zatorowo-zakrzepowe oraz choroby kardiologiczne. Oprócz zagrożenia zawałem istnieje też ryzyko udaru mózgu. Lekarze odradzają tabletki antykoncepcyjne swoim palącym pacjentkom, ale te niestety nie zawsze przejmują się ich ostrzeżeniami. Przyjmują pigułki i palą nadal. Niektóre dają się przekonać lekarzowi dopiero wtedy, gdy zlecone badania wykazują już zmiany miażdżycowe. A zdarza się to niestety u coraz młodszych kobiet. Co wobec tego mają robić palaczki, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem? Czy muszą całkiem zapomnieć o antykoncepcji i żyć w strachu przed niechcianą ciążą? Na szczęście nie jest to konieczne, ale powinny zrezygnować ze stosowania klasycznych pigułek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych.Mają za to do dyspozycji wiele innych metod antykoncepcyjnych - m.in. wkładkę domaciczną lub zastrzyki antykoncepcyjne. Zdaniem specjalistów, mogą też stosować pigułki jednoskładnikowe, zwłaszcza jeśli przyzwyczaiły się już do takiej antykoncepcji. Palaczki powinny szczególnie pamiętać o regularnych, przynajmniej raz w roku, wizytach u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka855
hej wszytkim! mialam biegunke wczoraj zanim zjadlam tabletke i pozniej mniej wiecej po 3-4 godz od wziecia tabletki-ale bylam 3 razy w toalecie wiec pomyslalm,ze to jeszce nie jest ciezka biegunka wiec nie wzielam dodatkowej tabletki,dzis rano jak wstalam mialam jeszcze biegunke i raz zwymiotowalam-czy powinnam wziac dzisiaj dodatkowa tabletke,czy tylko wtedy gdy zdazy mi sie zwymiotowac lub miec biegunke po wzieciu tabletki,a moze powinnam wziac dodatkowa wczoraj;/sama nie wiem,dlatego prosze was o odpowiedzi...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagódka855 ---- na tej stronie byla juz poruszana kwestia 'ciezkiej biegunki ' o ktorej jest mowa w ulotce.Jak narazie nie musisz brac dodatkowej tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka855
no wlasnie czytalam poprzednie posty,ale jednak wolalam sie upewnic...dziekuje mloda polozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trebista
ja dostalam super skapego krwawienia z odstawienia, jest to raczej plamienie, trwa juz drugi dzien (dostalam 4 dnia 7dniowej przerwy) m wystarczy jedna podpaska dziennie!! po co podpaska, nawet wkladka :< , czy moge byc w ciazy , moge dzis zrobic test?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
hmm ciekawi mnie jedna sprawa wiem ze byla juz poruszana chyba ... ale nie zorzumialam wtedy CZY TE TABLETKI SA CZY NIE SA MOCZOPEDNE ??? duzo pije ... ale zawsze tyle piłam i tyle nie latalam do kibla :D hehe czy to ustapi ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trebista
halloo dziewczyny jechac po test czy nie ? :(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 ---- drospirenon moze dzialac odwadniajaco,wiec diureza moze byc zwiekszona. trebista --- a od kiedy to jest objaw ciazy? Ile czasu bierzesz tabletki? Jak sytuacja sie powtorzy to wtedy mozesz sobie tym glowe zawracac.A test robi sie min. 10 dni po stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trebista
bralam tabletki przez rok zrobilam sobie 3 miesieczna przerwe i wrocilam do tabletek... tak jakby mozna to powiedziec moje 1 opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Trebista - ja przy pierwszym opakowaniu także miałam bardzo skąpe plamienie (i jak u Ciebie wystąpiło 4 dnia przerwy), czasem skrzepy (raz nawet z kawałkiem błony...). Wystarczyłaby jedna podpaska na dzień. W ciąży być nie mogłam, bo wtedy nie współżyłam. Teraz zaczęłam drugie opakowanie i jestem ciekawa, czy teraz będzie podobnie. Słyszałam, że przy przyjmowaniu tabletek krwawienia mogą być słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Isabelle - Yasminelle są moczopędne (taką informację uzyskałam od mojego lekarza). Ich skład powoduje, że organizm nie zatrzymuje nadmiaru wody tylko ją wydala - dzięki temu nie ma uczucia ociężałości czy przyrostu masy ciała. Trzeba więcej pić i tyle. Sama biegam do ubikacji 2-3 razy częściej niż przed braniem Yasminelle. Czy biorąc Yasminelle trzeba przyjmować dodatkowe witaminy? Słyszałam różne teorie i zalecenia, w końcu zgłupiałam. Poza tym przyjmuję regularnie ziołowe tabletki SILICA (wpływają na włosy, cerę, paznokcie). Ich skład to: skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, workoliść członowaty. Nie zawierają ziela dziurawca, więc chyba nie wpływają na antykoncepcję? Proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dakota301 silice możesz brać bez obaw. co do dodatkowych witamin, możesz łykać magnez z potasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
trebista krwawienia moga sie zmieniac. ja raz mialam plamienie, zato nasteonym razem miałam wrecz powodz. nie jest to niepokojace i na pewno nie mozna na podtstawie skapego krwawienia diagnozowac ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienka 0802
Ja od roku biore Yasminelle i nie zazywam dodatkowo zadnych witamin. Czuje sie dobrze. Tez czesciej chodze do WC:) Ale nic zlego sie nie dzieje. Utrzymuje swoja stala wage, wlosy i cera spoko:) Jak zaczelam przyjmowac Yasminelle to troche czulam sie senna, ale tylko przy pierwszym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
Czy mogłybyście mi poradzić? Od jakiegoś czasu biorę Yasminelle. W sobote zaczęłam nowy blister. W środę gdy miałam wziąć tabletkę (ok 20) okazało się że zapomniałam wziąć tej wtorkowej. Wzięłam dwie. Ale mam stracha bo pierwszy raz mam taką sytuację w ciagu ponad 4lat i teraz nie wiem co dalej... Dodam że we wt kochałam sie z chłopakiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o_n_a_
witam chcialam zapytac czy jezeli pierwszy raz zaczelam brac tabletki (tydzien tenu zaczelam swoj pierwszy blister)powinnam sie dodatkowo zabezpieczac np prezerwatywa w okresie dni plodnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co proszE
o_n_a_ ------------ a wiesz o takim "SZCZEGÓLE', że tabletki blokują owulacje- więc nie ma dni płodnych? Błagam dziewczyno nie zadawaj więcej takich pytań, bo do jasnej choler* jak można nie wiedzieć podstawowej informacji o tabletkach..?! A co do pytania, jeśli wzięłaś pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki to jesteś zabezpieczona już od 1 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala6671
dakota301 - smialo lykaj witaminki i pijaj magnez bo tabsy wyplukuja go z organizmu. pytalam o to gienka. o_n_a_ jestes zabezpieczona od 1 tabletki jezeli wzielas ja w 1 dzien okresu. jednak jezeli mialas nieregularny cykl wczesniej odczekaj z kochaniem sie lub dodatkowo zabezpieczaaj A tearz moje pytanko jestem na 2 opakowaniu Y. odkad biore starsznie zaczely wypadac mi wlosy. spytalam gina o o tu chodzi to odp ze to lato temperatura i nie powinnam sie przejmowac. czytalam w skutkach ubocznycch ze moze pojawic sie namdmierne wypadanie wlosow. dziwi mnie to troszke gdyz nigdy wczesniej nawet w lato az tak wlosy mi nie wypadaly. jak tam z waszymi woskami? mialyscie podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna19 błagam o szybką odp
Błagam o szybką odpowiedź! Mam problem, bo zamierzam brać yasminelle. Po oczekiwaniu okresu zamiast normalnej miesiączki dostałam bardzo lekkie plamienia. Nie pokoje sie tym faktem, bo nigdy wcześniej tak skąpego okresu nie miałam. Dodam bardzo znacząca rzecz, że moje okresy są nieregularne i bardzo długie cykle, które dochodzą nawet do 2/3miesiący:(...spowodowane jest to wyczynowo uprawianym sportem - biegi długodystansowe, stresem, i dietami. Dziś mija 4 dzień od kiedy mam to lekkie plamienie. I teraz mam ogromny problem bo nie wiem czy rozpocząć branie tabletek...w ulotce jest napisane że do 5 dnia cyklu jest to możliwe. Błagam o szybka odpowiedź, nie mogę czekać z tabletkami do następnego cyklu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o_n_a_
ze co prosze ---------->wyobraz sobie ze WIEM o takim "SZCZEGOLE" inaczej nie bralabym tych tabletek, ale tyle sie juz naczytalam na tym forum ze wolalam spytac mala6671 -------> dzieki za rade:) co do mojego okresu to jest bardzo nieregularny:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna19 błagam o szybką odp
Proszę o pomoc!:(...dodam, że mój okres zazwyczaj trwał 7 dni i był w pierwszych dniach obfity...a teraz jest zupełnie przeciwnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
niepewna19 błagam o szybką odp organizm kobiety to nie jest zegarek, w którym wszystko jest co do minuty, jakościowo i ilościowo. okres może się różnić z miesiąca na miesiąc. tabletkę wziąć powinnaś w pierwszym dniu jak zauważyłaś krew. teraz będziesz musiała zabezpieczać sie dodadtkowo przez siedem dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna19 błagam o szybką odp
A jeżeli to nie okres...tylko jakiś inny typ plamienia? Są jakieś skutki uboczne rozpoczęcia brania tabletek nie w czasie pojawienia się miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odpppp
dziewczyny! pewnie to pytanie pojawia sie tu juz nie po raz pierwszy ale prosze o pomoc...Prawie skonczylam 2-ie opakowanie Yasminelle i... strasznie mi pogorszyło cerę;/ Po prostu łuszczy sie, ciezko ja nawilzyc i wysypuje mnie;/ Czy powodem jest to ze np oczyszcza sie moja twarz i dlatego mnie wysypuje??? dodam ze biore tabsy w celu zabezpieczenia i poprawy cery no i jest zle... Nie wiem czy wypisywac 3 opak, czy je zmienic na inne czy po prostu isc do derma. po antybiotyki... Prosze o rady...I jak bylo u Was dziewczyny z tymi buzkami, które miałyscie cere z problemami...prpsz eo odp to wazne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
niepewna19 błagam o szybką odp jak to nie okres? jeżeli plamisz już 4 dzień w dacie przewidywanej miesiączki... współżyłaś, że obawiasz się ciąży? nie ma żadnych skutków, oprócz tego, że musisz się zabezpieczać dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co proszE
o_n_a_ -ekhm, no raczej nie wiedziałaś o tym,skoro zadałaś takie pytanie:"powinnam sie dodatkowo zabezpieczac np prezerwatywa w okresie dni plodnych??".... więc nie wciskaj kitu. Fakt,na kafeterii piszą wiele różnych nowych teorii, no ale jeśli uwierzyłaś w to,że ktoś napisał,że są dni płodne podczasstosowania tabletek antykoncepcyjnych to totalna porażka wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
prosze o odpppp poczekaj do 3 opakowania. jeżeli będzie Cię stan buzi bardzo denerwował, to możesz poprosić o zmianę tabletek. działanie tabletek na cerę to sprawa indywidualna. najczęściej przepisuje się je kobietom z wysokim testosteronem, ktore mają problemy trądzikowe. nie nalezy jednak myśleć że tabletki antykoncepcyjne sprawią że buzia będzie jak nowa, bez żadnych defektów. jest to metoda antykoncepcyjna a nie "lek cud"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
o_n_a_ bzdura, że nalezy się zabezpieczać dodatkowo jak okresy sa nieregularne. tabletki chornią niezależnie od długości cyklu, regularności, koloru skóry i wieku. a jeżeli cykle są bardzo nieregularne, może warto by zbadać prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×