Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość olenkaaa
prosze o pomoc.. bralam yasminelle i nie 3maly cyklu., zmienilam na yasmin, rowniez nie trzymaly. wkoncu zaczelam brac triquilar i zostaly 4 tabsy a juz mam okres... co mam robic. pomożcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jenefer201
dziewczyny wiecie cos może na temat brązowego plamienia? koncze 3 opakowanie zaczeły mnie strasznie bolec piersi i wystapilo plamienie niewielkie ale normalne teraz bol mninął a plamienie stalo sie bardziej obfite i brązowe prosze o wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka 67
Mam do was pytanie... Czy możecie mi powiedzie czy jesli zmieniłam tabletki antykoncepcyjne to czy jestem w pierwszych dniach ich brania dobrze zabiezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vc
wasnie dlatego zastanawiam sie czy nie zmienic tabletek na nuvaring, dodotakowo chyba oszczedze troche watrobe. Nie mam zadnych innych objawow chorob, ktore moglyby sie wiazac z klopotami z zoladkiem. nie wiem od czego robi mi sie niedobrze, moze powinnam zrobic jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Jenefer23 jak sytuacja się powtorzy to zgłoś się do lekarza olenkaaa dziwne, ja raczej nic Ci nie poradze, muszisz zglosic sie z tym problemem do ginekologa stokrotka 67 tak Vc możesz zrobic sobie badanie na helicobacter. z doświadczenia wiem, ze to może byc przyczyną nudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vc ---- o badaniach decyduje lekarz.Jezeli po odstawieniu tabletek nie przejdzie to wybierz sie do internisty.Skoro zoladek Cie nie boli to na pierwszym miejscu wina obarcza sie hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vc
Helicobacter ma moja siostra, tzn jest nosicielem,ale nikt inny z mojej rodziny nie byl nosicielem, objawy jakie miala nie pasuja nijak to tych co ja mam. Po prostu czasami jak cos zjem to czuje tak dziwnie jakby zoladek podchodzil mi do gardla. Wiem,ze dziwnie to brzmi,ale mniej wiecej tak to wyglada. Czasami pilam miete i przechodzilo albo wystarczy troche wody:) wiec dlatej nie wiem skad sie to bierze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vc
Wlasnie dlatego jestem przekonana,ze jednak nudnosci mam po Y, tymbardziej,ze jest o tym mowa w ulotce. Z moim zoladkiem wszytsko ok, po prostu mam takie napady nudnosci po jedzeniu, albo z samego rana, to wtedy nic zjesc nie moge. NIgdy nie wymiotuje, tylko ogrania mnie takie nieprzyjemne uczucie, dlatego chce zmienic Y na nuvaring, a jesli bede musiala to odstawie w ogole hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Vc objawy helicobacter sa rozne. moja mama miała np straszne nudności i brak apetytu. test z krwi zawsze mozesz sobie zrobic, np przy okresowych badaniach. mi dermatolog zleciła to badanie ze wzgledu na tradzik różowaty, jednak wynik wyszedł negatywny. tego paskudztwa to ja chyba sie nigdy nie pozbede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
przepraszam za zmianę wątku ale ja jeszcze odnośnie zmiany dnia- czyli jeśli ostatni dzień, w którym biorę tabletkę była środa, to jeśli chciałabym zmienic dzień to zamiast zacząć nowy blister we czrartek mogę wziąć np. w niedzielę wcześniej i wtedy przerwę skracam do np.3 dni.Czy dobrze rozumiem. bardzo proszę o radę i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
ania820---- Jesli konczysz blister w srode to zaczynasz nastepny w nastepna srode a nie w czwartek( po 8 dniach oblokowuje sie owulacja), mozesz skrocic przerwe biorac tabletke w niedziele. Nigdy nie zmieniaj dnia przez wydluzenie przerwy, bo wtedy tabletki nie bede dzialac poprawnie, pilnuj dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vc
bocobybylogdyby Niestety jesli jestes nosicielka to juz zawsze nia bedziesz,przed tym nie da sie uciec. Jak moja siostra chorowala to lekarze mowili,ze 90% ludzi stanowia nosiciele tej choroby tylko nie i kazdego sie ona ujawnia. Moja siostra majac 7-10 lat nigdy nie chciala jesc, byla chuda jak patyk, zawsze bolal ja brzuch. Do tej pory nie moze jesc chipsow, pic gazowanego, jesc ketchupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
ania820----wprowadzilam Cie w blad, zle policzylam dni. Przerw mozna skrocic ale nie wydluzyc o to mi chodzilo:) przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeNi
Cześć Kochane:) Tym razem przybywam z pytaniem,czy yasminelle i total maxi vision(a więc m.in,luteinę!)łączą jakieś interakcje? Ze względu na to,że jestem zagrożona zaćmą,wypadałoby połykać jakiś czas Total maxi vision... Czy to bezpieczne?Czy muszę wybierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Veroniś---> to nie jest tak, ze jesli konczy w srode to zaczyna za tydz w srode, musi byc przerwa 7 dni. Jesli konczy sie w srode to zaczyna sie w czwartek. I tak co miesiac, ten sam schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelinka84n
witam! mam pytanie do młodej położnej przez pomyłkę wziełam w jednym dniu dwie tabletki yasmineelki więc teraz brakuje mi jednej tabletki do zakończenia blistra zgodnie z harmonogramem (ostatnia tabletka w piątek i miesiączka w poniedziałek). co w takim wypadku mam zrobić? i jeszcze jedno pytanie: jeśłi zapomni się tabletki o danej porze i weżmie się ją do 12 godzin , czy jest się na pewno zabezpieczona? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
marcelinka84n wszystkie infromacje masz w ulotce .Wystraczy do niej zajrzec.Skoro bedzie Ci brakowalo tabletki w ostatnim tygodniu to postepujesz tak jak w przypadku pominiecia tabletki w 3 tyg,przeciez to logiczne...O spoznianiu sie z tabletka tez jest mowa w ulotce.Na pewno nie mozna sobie skakac z godziny na godzine notorycznie bo tabletki maja mala ilosc hormonow i ich poziom w organizmie nie moze sie wahac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6malin9
czesc dziewczyny...wiec moze zaczne od tego ze w ulotce napisano aby nie przyjmowac tabletki pozniej jak po 12h, czyli przerwa miedzy jedna a druga tabletka nie powinna wynosic wiecej jak 36h... ja biore yasminelle od miesiaca, przed tem bralam diane 35 przez pol roku i mialam po niej straszna depresje i jakies napady histerii... wiec zmienilam na yasminelle... czuje sie dobrze, poza tym ze ciagle jestem zmeczona, senna... kawa wogole na mnie nie dziala tak jak kiedys...bez wzgledu na to ile godzin spie, zawsze jestem tak samo przemeczona, niewyspana... czy wy tez tak macie po tych tabletkach???jesli tak to moze znacie jakies metody na zmeczenie??? bo na kawusie o poranku juz nie moge liczyc :)... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
Cześć, jaka to ciężka biegunka opisane w ulotce? Zmieniłam diete, jem wiecej produktów bogatych w błonnik, pieczywo chrupkie, w koncu zaczełam się codziennie wypróżniac jednak stolec jest rzadki, czy moze to oznaczac ze tabletka sie nie wchłonęła? w ulotce pisza tylko o ciezkich biegunkach, a to pojęcie względne. Czy u któres z was pojawiła sie nadżerka po stosowaniu yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Wiem że na pewno ten temat był poruszany, ale nie moge akurat teraz znaleźć... Co zrobić jak biorę tabletki i zaczynam chodzic na solarium żeby nie mieć plam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka27 ----- przebarwien mozesz dostac od razu, w pozniejszym czasie a nawet dopiero po odstawieniu tabletek.To wszystko bedzie zalezalo od tego ile czasu bierzesz tabletki i jak czesto chodzisz na solarium.Ja np. po odstawieniu( po 4 miesiacach) na wakacjach \'dorobilam\' sie przebarwien na policzkach .Profesor mne przed tym ostrzegal,nie sluchalam sie i mialam za swoje.Co mozesz zrobic? Modlić się? Albo zamiast promieniowania wybrac samoopalacz albo jakis krem brązujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki biore juz jakies 2 lata. i planuje chodzic na solarium czesto. nie ma jakis witamin albo cos podobnego co moze na to wplynac by tak sie nie dzialo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaaaaaa
czesc dziewczyny. Mam do was bardzo wazne pytanie. Chce odstawic juz yasminelle bo bardzo po nich przytylam, bralam je 8 miesiecy. Moj problem polega na tym, ze zostaly mi 2 tabletki do konca blistra i jak na zlosc blistr przepadl! nie wiem.. zapadl sie pod ziemie, nigdzie nie moge go znalesc.. czy stanie sie cos z moim organizmem, jesli nie wezme tych ostatnich 2 tabletek (nie mam zapasowego blistra) i juz na tym poprzestane moja przygode z yasminelle? prosze odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solarium
dziewczyny ale nie kazda z was dostanie plam po solarium...ja zaryzykowalam, chodze raz w tygodniu, tebaletki biore 3 miesiace i zadne plamy sie nie pojawiają wiec jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
solarium ale wiesz ze moga sie one pojawic z opoznieniem albo np jak przestaniesz brac tabletki:) osobiscie spedzilam 2 cudowne tygodnie sierpnia nad solina, slonko dawalo sie we znaki i tez zadnych plam nie mam do tej pory i mam nadzieje ze ich nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
witam mama pytanie jak to jest z Yasminelle i gripexem max? ponoc zwykly gripex nie ma wplywu na tabletki a jak jest z grpipexem max? to jest jednak wieksza dawka a niestety troche sie zaziebilam i musze sie czyms wyleczyc:) a jeszcze do tego tematu jak to jest z tabletkami typu rutinoscorbin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez w trakcie brania tabletek opalalam sie i nic. Przebarwienia pojawily sie po odstawieniu tabletek.Teraz juz wiem,ze takim zachowaniem \'zapracowalam\' sobie na przebarwienia. serducho86 ---- wystarczy nie przekarczac zalecanej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
młoda położna --- dziekuje bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×