Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kunuś
witajcie! z powodu wyjazdu mojecho faceta, chcialabym zrezygnowac na jakis czas z yasminelli. problem w tym, ze nie wiem kiedy mozna.. ostatni raz wspolzylismy ostatniego dnia brania tabletek, mam okres, czy powinnam jeszcze kupic nowe opakowanie? Młoda położna- bardzo prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-wawka
ja biore te leki i nic mi nie jest. a gdybyś nie wiedziala ...w niektorych krajach leki antykoncepcyjne sprzedawane są bez recepty!!!! sa zafoliowanez data waznosci do 01.2013roku jesli kogos stac to niech placi 45zł ... wasz wybór. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płace 38 za tabletki i uważam ze bezsensowne było by zammawiac je od Ciebie, bo za przesyłke tez sie płaci... a z apteki mam całkowicie pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
ja płace 35zl, wiec nie przesadzaj z ta cena. Dziewczynom ktore chca kupic taniej, moge powiedziec,ze cena tabletek zalezy od apteki, wiec jesli chca kupic je najtaniej to niech sprawdza w kilka aptekach cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala4445
wzielam tabletke, ale po godzinie wystapily wymioty, a nie mam mozliwosci lyknac tabletki z rezerwowego blistra...to 3 tydzien przyjmowania i pisze, ze moge zrobic przerwe wliczajac pominieta tabletke, o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala466 --- nie musisz miec zapasowego blistra.Lykasz nastepna w kolejnosci i poprostu skonczysz blister dzien wczesniej albo mozesz przerwy nie robic wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
Czesc dziewczyny!chcialabym sie dowiedziec czy nalezy robic sobie przerwy po długim braniu tabletek co prawda ja biore je niecały rok,ale pytam powiedzmy na zapas;)wiem ze niektore kobiety bojac sie,ze za długo biora tabletki(i martwią się o tego skutki)robią dłuższe przerwy albo przestają w ogóle brac tabletki-no i odnosnie tego też mam pytanie:jaki okres czasu mozna brac tabletki zeby nie przesadzic?a moze to zalezy od organizmu kobiety?...pozdrawiam Was goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia0206
Witam. Mam pytani dzisiaj wzięłam 19tabletke yasminelle z pierwszego blistra i dostałam okres:( Czy jest to normalna reakcja organizmu i czy dostanę tzw. okres z odstawienia za 2 dni planowanej przerwy? Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeejkaaaaa
jasminka-jasminka ja biore tabletki juz praktycznie 4 lata, wyniki ksiazkowe, czuje sie dobrze i gienolog powiedział ze nie ma koniecznosci robienia przerw, bo ze pozniej moge np czuc sie zle, tzn ze tabletki moga sie drugi raz nie przyjac i naweet jesli nie wspolzyje regularnie, mam przerwy niekiedy po 2-3 miesiace, bo oboje z chlopakiem wyjezdzamy za granice, to przerw w braniu tez wtedy nie robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala466
a moge zrobic tak jak pisze producent, ze juz teraz zrobie przerwe,( bo wczoraj nie lyklam juz kolejnej) po prostu bez konczenia blistra? i zrobie przerwe do srody od wczoraj zebym mogla sobie znowu lykac w "moj dzien"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia0206
młoda położna.................Tak też właśnie myślałam ale wolałam się upewnić bo pierwszy raz biorę tabletki anty. Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala466
wczoraj juz byl dzien bez tabletki jako ze byly wymioty, wiec liczy sie juz go do dnia przerwy i w takim wypadku nastepny blister mam zaczac w niedziele za tydzien? to znaczy ze wg Ciebie nie powinnam skrocic przerwy i lyknac tabletki normalnie czyli w srode? przeciez producent w takim wypadku mowi o takiej mozliwosci? a ten raz to chyba nie zaszkodzi, w koncu pisze ze tak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala466 ---- producent mowi,ze mozesz przejsc bezposrednio do 7 dniowej przerwy,prawda?Nie 5,nie 4 dniowej tylko 7 dniowej. Mozesz sobie skracac przerwe,ale nie wtedy kiedy nie wzielas paru tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylcia
Czesc dziewczyny, skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle i mam kilka uwag, ktorymi chcialabym sie podzielic i zapytac o rade: 1. Moja cera (niestety sklonna do tradziku) zaleczona izotekiem (kuracje skonczylam jakis rok temu) znacznie sie pogorszyla. Zaskorniaki, czerwone krostki z bialym czubkiem sporadycznie lubia wyskoczyc; moze nie jest tragicznie, ale gorzej. 2. Moj bardzo bolesny okres (bol zazwyczaj trwal 1 dzien za to byl konkretny) przeistoczyl sie w nie mniej bolesny za to bardziej rozciagniety w czasie, bo boli juz 3 dzien... Zastanawiam sie czy kupic kolejne opakowanie czy zrezygnowac, bo szczerze moiac liczylam na znaczna poprawe zarowno cery jak i na zlagodzenie okresu. Moze przetestowac jeszcze 1 blister i zobaczyc jak bedzie? Moze organizm potrzebuje wiecej czasu zeby przyzwyczaic sie do hormonow? Co myslicie? Zaznaczam tez, ze pigulki zostalo mi przepisane w zasadzie \'na slepo\', bez zadnych badan i sa moimi pierwszymi \'anty\'. Dzieki za wszelkie sugestie i uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala466
cytuje: "Mozna przerwac przyjmowanie tabletek z blistra i przejsc bezposrednio do 7- dniowego okresu bez tabletek. jezeli chce sie rozpoczac nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynajacym, okres bez tabletek mozna skrocic do mniej niz 7 dni" wiec chyba jesli jest tak napisane to cos w tym jest, prawda? wiec wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan89
o matko tabletki Y... nie dość,że plamienie przez 20 dni to jeszcze teraz okres masakryczny " leci jak z kranu woda" ,że tak napiszę naprawdę mam tak wielki okres,żebym tylko spała z braku sił a brzuch boli często ... czy to jest normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala446
tulipan89 wydaje mi sie ze to nie jest normalne, ale moze organizm sie jeszcze przyzwyczaic musi... mloda polozna...wczoraj pierwszy dzien przerwy (sobota) wiec powinnam zaczac kolejny blister w niedziele za tydzien 8 dnia tak, dobrze mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mlodej poloznej ktora juz mi nie raz pomogla a wiec jestem wlasnie w trakcie branie juz kolejnego z kolei opakowania jasm.. i zachorowalam i biore antybiotyki AMOKSIKLAV no i wczorajniestety nie wytrzymalismy z partnerem i zrobilismy to powiedz i prosze czy mam duze powody do obaw?? Wiem zwdzialanie tab ntyk jest w tym czasie mniejsze ale czy to jest az takie powazne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala446
oj chyba cos pomylilam, jesli wczoraj pierwszy dzien przerwy to konczy sie ona w piatek za tydzien i nastepny blister lykam w sobote tak? tak jak zaczal se pierwszy dzien przerwy tak zaczynam nowe opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mlodej poloznej ktora juz mi nie raz pomogla a wiec jestem wlasnie w trakcie branie juz kolejnego z kolei opakowania jasm.. i zachorowalam i biore antybiotyki AMOKSIKLAV no i wczorajniestety nie wytrzymalismy z partnerem i zrobilismy to powiedz i prosze czy mam duze powody do obaw?? Wiem zwdzialanie tab ntyk jest w tym czasie mniejsze ale czy to jest az takie powazne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasgdfoyiasgdfasdyif
a potem laski wrzeszczą, że brały tabletki i wpadły.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska28
Hej dziewczyny! Mam pytanko - biorę yasminelle 2miesiace, miałam mały wypadek przy braniu tabletek, bo w drugim tygodniu zdarzyło mi się zwymiotowac jakies 3 godziny po wzięciu tabletki. Zgodnie z zaleceniem lekarza bralam je dalej do końca blistra, seks tylko z dodatkowym zabezpieczeniem, a teraz mam przerwę i normalnie dostałam krwawienie. Moja wątpliwośc jest taka - czy juz jestem zabezpieczona czy dopiero od nastepnej tabletki czy znowu mam czekac 7 dni na ich dzialanie? Troche sie pogubiłam w tym, moze macie jakies pojęcie? Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e1503 ---- nikt nie jest w stanie powiedziec jak bardzo niektore leki zmiejszaja dzialanie tabletek,ale faktem jest,ze zmniejszaja i biorac takie leki musisz miec to na uwadze.Amoksiklav zmniejsza dzialanie tabletek wiec masz powod do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×