Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kasia_87
czesc dziewczyny, czy moze wiecie czy valused jakos wplywa na dzialanie Y ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
cześć dziewczyny Mam takie pytanie - bardzo żle się czuję od rana wymiotuję bo boli mnie żołądek. wzięłam tabletkę godzinę temu ale bokę się, że w przeciągu najbliższych godzin mogę jeszcze zwymiotować. czy ta tabletka wchłania się przez te cztery godziny napisane w ulotce czy już po tej godzinie jest ok.proszę doradzcie bo sama nie wiem co mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzeiwczyny wasze pytania były zadawane i jest na tym forum paredziesiąt odpowiedzi tylko trzeba poczytać ! Co do zapominania tabletem to nieodpowiedzialność straszna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alubetto
A ja ma pyt.Zaczelam brac tyd temu y.i dalej mam okres, ponad tydzien, w sumie mi sie konczyl, a dzis dostalam obfitszy, cz to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej znowu sie pojawilam z kooejnym problemem.. od jakichs 2 tyg jest mi nie dborze od rana jak tylko wstane.. przechodzi w ciagu dnia na jakis czas pozniej znowu sie pojawia i znow mija.. okres ostatni i ten wczesniejszy mialam bardzo slaby trwal moze niecale 2 dni i bylo go tyle chocby wcale.. talbetki biore regularnie wiec nie powinnam ise martwic ale juz zaczynam swirowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, a ja mam do was pytakie, kazda pisze ze boi się przytyc albo dostac tradziku, ale czy nie obawiacie sie tego ze w ulotce jest napisane ze tabletki moga powodowac raka wątroby, raka piersi lub macicy?? ja do tej pory bralam yasmine a teraz zmieniam na yasminelle i powiem wam ze boje sie coraz bardziej- po tamtych czulam sie swietnie, jednak jakos latem tego roku zaczelam miec migreny w czasie 7dniowej przerwy i lekarka powiedziala ze to dlatego ze organizmowi ciezko jest odzwyczaic sie od hormonow. martwie sie jednak wlasnie tematem raka. napiszcie prosze co ile czasu wy robicie badania krwi- proby watrobowe, hematologie?? i co ile czasu odwiedzacie ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzankaaa
Cześć Dziewczynki. Jestem po trzeciej tabletce Yasminelle (to są moje pierwsze tabsy) i jak na razie nie dzieje się nic złego za wyjątkiem pojawienia się opuchlizny na nogach i lekkiego mrowienia w rękach. Mrowienie pojawia się raczej tylko po połknięciu tabletki (ok 30 min po) i potem zanika, ale nogi mam ciągle opuchnięte. Martwi mnie to, bo w ulotce jest napisane, że obrzęk nóg może stanowić objaw tej zakrzepicy. No i nie wiem co z tym fantem zrobić, tzn. czy powinnam brać je dalej czy lepiej od razu zrezygnować :/ Ratujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
ah im dlużej bierzesz tabletki tym bardziej krwawienie może byc mniej obfite. a mdłosci, cóż jeden z wielu skutków ubocznych. jak bardzo swirujesz mozesz zawsze zrobic sobie test. alubetto jak to Twoje pierwsze opakowanie to są to plamienia. jak utrzyma sie taka sytuacja po 3 miesiacu albo plamienie bedzie przypominac okres przez dłuższy czas, zgłoś sie do lekarza Rory raka mozna sie "nabawić" nie biorąc hormonów, nie palac papierosow i odzywiajac sie jedzeniem z wlasnego ogródka. warto wiec dlatego robic reguralne badania: proby watrobowe, morfologia i układ krzepniecia. co 6 miesięcy, nawet jak ginekolog nie zleca, ja zawsze takie badania sobie wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skejcik
zuzanka: najlepiej bedzi ejak sie udasz do lekarza. jak nie mozesz isc do swojego gina to idz do internisty i to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzankaaa ---- mrowienie pojawiające sie po 30 minutach na pewno nie ma zwiazku z tabletka.Przez tak krotki czas hormony nie dostana sie do krwiobiegu.Reszta nadaje sie do konsultacji u lekaarza, wystarczy internista.Jezeki chodzi o zakrzepice to ona nie robi sie w dwoch nogach jednoczesnie.Chyba,ze jestes schorowana staruszka,ktora nie wstaje z łożka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa.....
witam!!!dziewczyny mam takie pytanko i prosze o odp....dostałam tabletki yasminnelle na uregulowanie cyklu tzn:zaczełam brac je w 6 dniu cyklu, zdarzyło mi sie trzy razy zapomniec o tabletce poniewaz nie brałam wczesniej i zapominam zostało mi jeszcze 10 tabletek, wczoraj kochalam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia, i on doszedł we mnie....czy moge byc w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzankaaa
Dziękuję, Skejcik. Chyba jednak odstawię te tabletki, dopóki jeszcze nic poważnego się nie dzieje. Problem w tym, że do gina nie mam jak za bardzo iść, a tu, gdzie teraz jestem każdy internista poleci mi branie paracetamolu - niezależnie od przypadłości :/ wczoraj jeszcze zaczęło mnie kłuć w górnej części uda po wewnętrznej stronie. Dziś rano niby było ok, ale teraz jak chodzę, to bolą mnie łydki. A przed tym ostrzegała mnie moja ginka. Chyba sobie na razie daruję te tabsy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzankaaa
Przepraszam, za te posty, myślałam, że sie nie wysłały (a wysłały się wszystkie). Młoda położna - dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś :) Teraz jakby bolą mniej (te łydki), już sama nie wiem, może ja to za bardzo wyolbrzymiam, bo nie ukrywam, że bałam się tych tabletek (i nadal trochę się boję :/). Staruszką nie jestem, mam 21 lat :) Pozdrawiam wszystkie dziewczynki. Może którejś przydarzyło się to co mnie? Piszcie, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzankaaa ---- kazdy przypadek jest inny wiec nie masz co konsultowac go na forum.Łydki bola bo Y.moga wyplukiwac potas i magnez wiec czasami potrzebna jest suplementacja.Tak samo tabletki moga zatrzymywac wode i pojawiaja sie obrzeki,ale zwykle woda gromadzi sie na brzuchu i biodrach.Pomagaja na to ziola moczoopedne,a czasami potrzebne sa mocniejsze leki.Jezeli w ciagu dnia duzo chodzisz to obrzek moze gromadzic sie wokol kostek,ale jest to tez charakterystyczny objaw przy problemach z nerkami. Lekarz widzac sie na \'zywo\' oceni to obiektynie a nie tak jak Ty subiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzankaaa ---- zeby byla jasnosc.Ja nie chce Cie straszyc i bron Boze nie sugeruje,ze masz problemy z nerkami.Chcialam Ci tylko napisac,ze jeden objaw moze miec rozne podloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitta99
ania-waka prosze o adres mailowy lub kontakt.nikitta23@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Zuzanka ja tez na pocztaku jak sie naczytalam o skutkach ubocznych to sie bardzo balam i tez niby mnie bolaly lydki i czulam ze sa takie nabrzmiale jakby ale to przeszlo po kilku dniach wiec doszlam do wniosku ze poprostu troche przesadzam ;) teraz biore 8 miesiac Yasminelle i jest wszystko w porzadku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa......... ------ ryzyko zaplodnienia jest duze.Pierwszy blister rozpczyna sie sie w pierwszym dniu miesiaczki,albo miedzy 2-5 dniem.W przypadku tego ostatniego trzeba zabezpieczac sie dodatkowo przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa.........
tabletki zaczelam brac w 6 dzien cyklu bo tak mi kazala moja gin sa one bardziej na uregulowanie cyklu bo mialam nieregularna miesiaczkę, pominełam dwie tabletki z pierwszego tyg i jedna z drugiego......i tak sie zastanawiam czy mozliwa jest ciąża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki800
czesć dziewczyny..mam pytanie..biore Y juz 2 miesiace..czuje sie nawet ok..ale niestety prztyłam 4 kilo..jestem dosyc szczupła i wolałabym taka zostac:) chciałam zapytac czy to mozliwe ze przez zatrzymanie wody w organizmie? jesli tak to co moze na to pomóc? może jakies zioła moczopędne..jesli któras wie jakie mozna stosowac przt Y to prosze o podanie nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa......... ---- to nie cukierki.Jezeli masz zamiar tak je brac to wcale nie bierz bo na pewno takim zachowaniem nie wyregulujesz sobie cyklu a wrecz odwrotnie.Bhcg z krwi tez mozesz sobie zbadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gamzatti
Zuzankaa - ja od 3 miesięcy chodzę po lekarzach z bolącymi nogami, bo obawialam sie zę to od tabletek - przy pierwszych które bralam nie mialam takich problemów, po zmianie mialam wiele rodzajow bólu, pieczenia nóg, dzwnego uczucia, mrowienia etc. Nie mialam co prawda opuchlizny i to wg lekarzy bylo jednym z koronnych argumentów przemawiajacych za diagnozą ze to nie ma nic wspólnego z hormonami. W kazdym razie byłam u 3 chirirgow naczyniowych - 1 powiedzial ze to moze być od pigulki ale to nie zakrzepica i dał detralex, drugi powiedzial ze nic nie widzi, powiedzial jak dbac o nogi zeby nie bolały i wszystko, trzeci, do ktorego poszłam zdesperowana bo po 2 zmanach tabletki i róznych kuracji nogi nadal bolały. Obejrzal bardzo dokladnie nogi, zbadał, powiedział ze to nie od chormonów, zmian żadnych nie ma ale to moze być... od stresu! Moze być od nerwów spowdowanych obawą o skutki zdrowotne pigulek itd. moze być od problemów neurologicznych, pewnych nadwrażliwości, od krzywego kręgosłupa... Jednym slowem w sprawie bólu nóg powiem tyle: nie panikowaćale dbać. Jesli bolą dłuze niż miesiać, półtora to iś do lekarza, ale od kilku tabeletek nic się od razu zlego nie stanie, zwłąszcza jesli nie należysz do grupy ryzyka zakrzepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki800, zatrzymanie wodu w organiźmie może być spowodowane braniem Y , ale tycie prędzej jest spowodowane tym , że hormony wzmagają apetyt. Zastanów się czy jesz więcej , jesli tak to musisz zacząć jeść mniej ale częściej. A jeśli nie to musisz jeść dużo winogron czereśni i arbuzów, polecam również ziółka a m.in bratek :P wszystko to ma działanie moczopędne pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Gamzatti A magnez i potas brałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzankaaa
Dziewczyny, jesteście wspaniałe, bardzo Wam wszystkim dziękuję :) Będę brała na razie te Yasminellki, a jak nie poprawi się po kilku dniach to faktycznie pójdę do lekarza. W każdym razie dam znać, bo może którejś dziewczynie też to się przyda. Plusem jest to, że naprawdę nie mam żadnych innych niepożądanych objawów. Tak sobie też myślę, czy ta podatność na puchnięcie nóg nie jest jakoś uwarunkowana genetycznie, bo i moja babcia i mama miewają z tym problemy (żadna jednak nie łyka hormonów ;) ). No nic, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosyyy
dziewczyny a co pomożecie na wypadające włoski... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaaadz
Hey.. mam pytanie... kończę właśnie dzisiaj pierwsze opakowanie tych tabletek(tzn. na dzis została mi ostatnia tabletka).. i dzisiaj zaczeło mi sie krawaiwnie... to normalne?? POmocy....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MŁODA POŁOŻNO CZY
tabletki Skrzypovita mają jakoś wpływ na działanie tabletki anty. YASMINELLE . biorę już drugie opakowanie i strasznie zaczęły mi wypadać włosy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palusiax
mam pytanko: czy macie jakies info jakich innych proszkow nie mozna brac w trakcie zazywania yasminelle? np. czy proszki przeciwbolowe jakos oslabiaja jej dzialanie? bo jakos tak odkad zaczelam brac yasminelle ciagle jestem zaspana i czesto boli mnie glowa... tylko ciekawe dlaczego tak sie dzieje... bede wdzieczna za kazda porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×