Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Aaaaania
Mam pytanie czy jezeli zaczelam stosować swoje drgie opakowanie wczoraj rano a dzisija miaalm stosunek dokoncozny przed zarzyciem drugej tabletki to czy na pewnoe nie mam sie czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaania
Mam pytanie czy jezeli zaczelam stosować swoje drgie opakowanie wczoraj rano a dzisija miaalm stosunek dokoncozny przed zarzyciem drugej tabletki to czy na pewnoe nie mam sie czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaania
Mam pytanie czy jezeli zaczelam stosować swoje drgie opakowanie wczoraj rano a dzisija miaalm stosunek dokoncozny przed zarzyciem drugej tabletki to czy na pewnoe nie mam sie czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaania
Mam pytanie czy jezeli zaczelam stosować swoje drgie opakowanie wczoraj rano a dzisija miaalm stosunek dokoncozny przed zarzyciem drugej tabletki to czy na pewnoe nie mam sie czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
Mam pytanie do Mlodej Położnej. Otórz zmieniam tabletki na Cilest. Lekarka kazała mi zacząć je brac po tygodniowej przerwie tak jakbym kontynuowała Yasminelle. Czy jestem normalnie zabezpieczona od pierwszej tabletki czy muszę się dodatkowo zabezpieczać na początku? Pytam ponieważ słyszałam że podobno trzeba sie dodatkowo zabezpieczać przy zmianie tabletek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
Mam pytanie do Mlodej Położnej. Otórz zmieniam tabletki na Cilest. Lekarka kazała mi zacząć je brac po tygodniowej przerwie tak jakbym kontynuowała Yasminelle. Czy jestem normalnie zabezpieczona od pierwszej tabletki czy muszę się dodatkowo zabezpieczać na początku? Pytam ponieważ słyszałam że podobno trzeba sie dodatkowo zabezpieczać przy zmianie tabletek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olonorAA
Aniaaaaa co to znaczy dokonczony stosunek? Jezeli bierzesz tabletki to nawet kiedy masz 7 dniowa przerwe to jestes zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chcialam sie dowiedziec jak to jest z tym odblokowanie sie owulacji jezeli mam tygodniowa przerwe tabletki zazywam o 19 godzinie to w niedziele wypada mi 7 dzien czyli 8(w pn) przyjmuje normalnie tabletke ... ale jak ja przyjumje dopiero o 19 ... czy to nie jest jakos pozno ;/ ? normalnie ochrona jest zachowana nic sie nie moze odblokowac? jak ten mechanizm dziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
W ulotce jest że, jeśli przechodzi sie z tabl zawierających estragon i progestagen należy zacząć Cilest w okresie 1-7dni od przyjęcia ostatniej tabl poprzedniego środka naty. Przerwa nie powinna być dłuzsza niż 7dni. jeśli jest dłuższa niż 7 należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni. Lekarka kazała mi wziąć normalnie 8dnia tak jak zwykle. Więc zgłupiałam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
W ulotce jest że, jeśli przechodzi sie z tabl zawierających estragon i progestagen należy zacząć Cilest w okresie 1-7dni od przyjęcia ostatniej tabl poprzedniego środka naty. Przerwa nie powinna być dłuzsza niż 7dni. jeśli jest dłuższa niż 7 należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni. Lekarka kazała mi wziąć normalnie 8dnia tak jak zwykle. Więc zgłupiałam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasior
Dziewczyny mam pytanie!Pomóżcie! Jak juz wczesniej pisałam, zmieniłam yasminelle na harmonet po 7 dniowej przerwie. Dzisiaj biore 5 tabletkę harmonetu, i czy jestem zabezpieczona? Najbardziej mnie jednak interesuje czy jestem zabezpieczona za tydzien powiedzmy ok 28.11? To bedzie 10 tabletka. Nie mam pojecia, i wydaje mi sie ze zle zrobiłam robiac przerwe, powinnam chyba bez przerwy wziac harmonet prawda? Powiedzcie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasior
Hej dziewczyny! Pomóżcie! Tak jak pisałam wczesniej, zmieniłam yasminelle na harmonet. Dzisiaj (niedziela, 23.11)biore 5 tabletkę. Przy zmianie tabletek zrobiłam 7 dniową przerwę. I teraz pytanie- czy jestem zabezpieczona? Najbardziej mnie interesuje czy jestem zabezpieczona w przyszłym tygodniu (piatek, 28.11)??? Wydaje mi się, że źle zrobiłam robiąc tą 7 dniowa przerwę, ale nie znam sie na hormonach a mój lekarz nic mi nie powiedział, wiec kupiłam tabletki dopiero w dzień kiedy miałam wziac pierwsza tablketke po przerwie. Proszę Was, powiedzcie mi czy mam sie lepiej zabezpieczyć jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
Chciałabym Was dziewczyny o coś zapytać bo jednej rzeczy nie rozumie z ulotki otóż pisze tam tak: pominięto 1 tab w tyg 1 przyjąć pominieta tab tak szybko jak to mozliwe (...)JESLI ODBYŁO SIE STOSUNEK W TYG POPRZEDZAJACYM POMINIECIE TAB(...)ISTNIEJE RYZYKO CIĄŻY no i właśnie jeśli ja zapomniałam tab np w poniedziałek a kochaaałam sie w pt to moge sie spodziwać dzidziusia?? aaa i nadmieniam że jeśli ktoś ma na mnie krzyczeć lu śmiać sie to prosze sie od tego powstrzymać i prosze o odp kogoś innego....dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
Chciałabym Was dziewczyny o coś zapytać bo jednej rzeczy nie rozumie z ulotki otóż pisze tam tak: pominięto 1 tab w tyg 1 przyjąć pominieta tab tak szybko jak to mozliwe (...)JESLI ODBYŁO SIE STOSUNEK W TYG POPRZEDZAJACYM POMINIECIE TAB(...)ISTNIEJE RYZYKO CIĄŻY no i właśnie jeśli ja zapomniałam tab np w poniedziałek a kochaaałam sie w pt to moge sie spodziwać dzidziusia?? aaa i nadmieniam że jeśli ktoś ma na mnie krzyczeć lu śmiać sie to prosze sie od tego powstrzymać i prosze o odp kogoś innego....dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mam pytanie. Biorę po raz pierwszy w życiu tabletki antykoncepcyjne i są to Jasminelle. Pierwszą tabletkę wzięłam w 1 dniu miesiączki. Czy już od tego dnia jestem zabezpieczona przed ciążą? W ulotce jest napisane, że jeśli się weźmie tabletkę w 1 dniu okresu, to natychmiast chronią przed ciążą, chyba że weźmie się w 2-5 dniu okresu, to przez 7 dni należy dodatkowo się zabezpieczać, więc nie wiem skąd różne zdania na temat kiedy zaczynają działać. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Mam pytanie. Biorę po raz pierwszy w życiu tabletki antykoncepcyjne i są to Jasminelle. Pierwszą tabletkę wzięłam w 1 dniu miesiączki. Czy już od tego dnia jestem zabezpieczona przed ciążą? W ulotce jest napisane, że jeśli się weźmie tabletkę w 1 dniu okresu, to natychmiast chronią przed ciążą, chyba że weźmie się w 2-5 dniu okresu, to przez 7 dni należy dodatkowo się zabezpieczać, więc nie wiem skąd różne zdania na temat kiedy zaczynają działać. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakobitaaa
mam pytanie do młodej położnej..a najpierw chciałam zaznaczyć,że fajnie,że jest ktoś kompetentny.kto zna się na rzeczy,ma jakąś wiedze na temat antykoncepcji i stara się pomóc innym,więc najpierw 🌼 dla Ciebie. Mam problem, od jakiegoś pół roku biorę yasminelle. Czasami podczas brania tabletek z blistra odczuwam ból identyczny jak przy owulacji-trwający nawet cały dzień- boli,gdy siadam itd.. jednak przeczytałam tutaj,że tak może się zdarzyć..ale pęcherzyk Graffa nie pęka-czy dobrze rozumiem? Dodam,że tabletki biorę regularnie..i do czego zmierzam.. 1. Czy tak może być,żebym miała bóle owulacyjne?(nie wiem dokładnie w które dni brania tabletek z 1 blistra..ale różnie to bywa) 2. Jestem teraz podczas 7-dniowej przerwy, jest to 4 dzień a krwawienie dostaję 5 lub 6 dnia. Nie dość,.że bolał mnie jajnik jakiś tydzień, 2 temu.. teraz też mnie boli,.od 2 h i to tak porządnie.. O co chodzi? Prosze,jeśli masz wiedze na ten temat-napisz.. i jeśli jest ryzyko,że dochodzi do owulacji..a co za tym idzie ryzyko ciąży.. nie oszczędzaj mnie tylko napisz. Może sama tak miałaś lub ktos z Twoich znajomych? Jeszcze jedno-czy schudnięcie lub przybranie na wadze ma wpływ na skuteczność tabletek i trzeba zmienić dawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasior
Hej dziewczyny! Pomóżcie! Tak jak pisałam wczesniej, zmieniłam yasminelle na harmonet. Dzisiaj (niedziela, 23.11)biore 5 tabletkę. Przy zmianie tabletek zrobiłam 7 dniową przerwę. I teraz pytanie- czy jestem zabezpieczona? Najbardziej mnie interesuje czy jestem zabezpieczona w przyszłym tygodniu (piatek, 28.11)??? Wydaje mi się, że źle zrobiłam robiąc tą 7 dniowa przerwę, ale nie znam sie na hormonach a mój lekarz nic mi nie powiedział, wiec kupiłam tabletki dopiero w dzień kiedy miałam wziac pierwsza tablketke po przerwie. Proszę Was, powiedzcie mi czy mam sie lepiej zabezpieczyć jeszcze. Błagam odpiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dziambooo dobrze Ci powiedziala lekarka. jesteś normalnie zabezpieczona. Isabelle_000 możesz brac normalnie o 19, jak zwykle i jestes zabezpieczona kasior jestes zabepieczona lajtowa20 istnieje możliwość ze jestes w ciązy. dlatego tak wazne jest pamietanie o tabletce w pierwszym tyg stosowania. możesz skonsultować się z lekarzem, może Ci coś doradzi MarzenaW kochana, a myślisz ze w ulotce by kłamali? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaa455
Jestem dopiero przy drugim opakowaniu yasminelle i chcialam sie dowiedziec czy robi roznice, jezeli tabletke nie biore o stalych porach? tzn raz biore o 20, raz o 21 a raz o 22, czy ma to jakies wieksze znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malakobitaaa --- tak sie moze zdarzyc,niestety antykoncpecja homronalna nie daje gwarancji,ze bole jajnikow ustana.Ten bol w czasie stosowania antykoncepcji nie ma zwiazku z owulacja.Ja biorac yasmin, yasminelle, mercilon a teraz stosujac nuvaring caly czas mam takie bole.Niestety naleze do tych kobiet,u ktorych antykonepcja hormonalna nie pomaga na bole w trakcie cyklu i bole menstruacyjne.To tez moze miec zwiazek z budowa i/lub polozeniem macicy.Przy tabletkach niskoskladnikowych rzeczywiscie moze,rzadko kiedy dochodzic do wzrostu pecherzyka ale on nie pieka tylko samoistnie sie wchlania,czasami sie nie wchlania tylko \'otorbiela\',stad sie biora torbiele i bol jajnika.Czasami zle dobrania dawka lub sklad tabletek nasilaja bole jajnikow.Jezeli te bole bardzo Ci dokuczaja to mozesz pogadac z lekarzem o zmienie tabletek,ale na pewno to nie znaczy,ze slabo sie zabezpieczaja.Zmiana wagi nie ma obsolutnie zadnego wplywu na skutecznosc tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa19
NIE NIE NIE nie jestem ja tylko pytałam czy tak może być naraie skrupulanie zażywam tab regularnie i mój chłopak mi o nich przypomina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
nie nie nie jestem w ciąży jak narazie biore tab regularnie tylko pytałam co by było gdyby;) dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Mam pytanie, stosuje Yasminelle i nigdy nie zapomnialam o zadnej tabletce, przyjmowalam o stalej porze. Ostatnia tabletke z blistra przyjmuje w sobote, a od niedzieli mam 7-dniowa przerwe. Jednak strasznie sie martwie, gdyz ostatnio okres dostalam juz w niedziele, wczesniej w poniedzialek, a nawet we wtorek. Ale dzisiaj jest juz 3. dzien przerwy i kiedy powinnam miec juz dawno okres, on nie przychodzi ;| wiem, ze mam czekac przez cale 7 dni, ale naprawde zaczynam panikowac. Poza tym chcialam dodac, ze kochajac sie z chlopakiem w tym miesiacu nidy sie we mnie nie spuscil. Najpierw byla chwilka seksu bez, a pozniej juz normalnie z gumka dla pewnosci. Wiem, ze w tym plynie rowniez moga byc plemniki, ale mam nadzieje, ze prawdopodobienstwo ciazy jest małe. Bardzo prosze o odpowiedz, strasznie sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Perelkaa panika opóźnia krwawienie. czekaj spokojnie, masz jeszcze całe 4 dni. a nawet jeżeli krwawienie by nie wystapiło to wcale nie jest to jednoznaczne ciązy! p.s. tabletki + gumki? nie przesadzasz za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocobybylogdyby Dzięki za odpowiedź. Pytam, by się upewnić, bo zawsze na początku są obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie stosuję prezerwatyw, jak biorę Yasminelle, ale też miałam obawy, czasem jeszcze mam, stąd moje wcześniejsze pytanie od kiedy jestem zabezpieczona i rozumiem w 100% inne dziewczyny. Niestety u kobiet górę biorą nerwy i strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety u kobiet górę biorą nerwy i obawy. Rozumiem inne dziewczyny w 100% przed strachem. Jak biorę Yasminelle to nie zabezpieczamy się prezerwtaywami, ale miewam napady typu " a może tabletki nie działają i jestem w ciąży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety u kobiet górę biorą nerwy i obawy. Rozumiem inne dziewczyny w 100% przed strachem. Jak biorę Yasminelle to nie zabezpieczamy się prezerwtaywami, ale miewam napady typu " a może tabletki nie działają i jestem w ciąży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×