Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

kasiulka2999 ----- w ulotce masz wymienione czeste i rzadkie skutki uboczne. andzia-okularnica ----- nie,nie ma to zwiazku.A plamienie to nie krwawienie,wiec anemi nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia-okularnica
W takim razie młoda położno powinnam zmienić tabletki? Czy na początku brania często się tak zdarza a później wszystko wraca do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika456
ja miałam plamienia przez cały misiąc ale zmieniło mi się gdy zaczełam drugi blister i już jest normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol27
Wypowiem sie na ten temat jako facet. Jestem z moją nazeczoną (23 lata) 5 lat i przez 2,5 roku nie brała zadnych tabletek i bardzo lubiła sie kochac i czesto. Najpierw były nowinette przez rok te tabletki z mojej kobiety zrobiły góre lodową poza tym miała czeste i silne migreny. Później był harmonet niewiele lepszy od nowinette poza tym ze migreny miała zadziej ale nadal silne. Na dzien dzisejszy od 6 miesiecy bierze yasminelle i migreny wogóle ustały :) ale pod zwgeldem oziebłosci to dopiero zaczynam zauwazac ze chyba zaczyna to puszczac po porzednich tabletkach ale i tak jestem sceptyczny po moich doswiadczeniach. P.S. Tabletki sa bardzo komfortowe ale umieja zrójnowac zwiazek a kobiecie pod ich wpływem jest ciezko to wytłumaczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol27
Wypowiem sie na ten temat jako facet. Jestem z moją nazeczoną (23 lata) 5 lat i przez 2,5 roku nie brała zadnych tabletek i bardzo lubiła sie kochac i czesto. Najpierw były nowinette przez rok te tabletki z mojej kobiety zrobiły góre lodową poza tym miała czeste i silne migreny. Później był harmonet niewiele lepszy od nowinette poza tym ze migreny miała zadziej ale nadal silne. Na dzien dzisejszy od 6 miesiecy bierze yasminelle i migreny wogóle ustały :) ale pod zwgeldem oziebłosci to dopiero zaczynam zauwazac ze chyba zaczyna to puszczac po porzednich tabletkach ale i tak jestem sceptyczny po moich doswiadczeniach. P.S. Tabletki sa bardzo komfortowe ale umieja zrójnowac zwiazek a kobiecie pod ich wpływem jest ciezko to wytłumaczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna.
HEJ! czytałam parę tematów i już nie wiem czy tabletki Rovamycine mają wpływ na działanie yaminelle czy nie bo są różne opinie na ten temat;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia-okularnica -- gdybys przeczytala uwaznie ulotke, to bys dowiedziala sie,ze plamienia to normlane zjawisko przez pierwsze 3 miesiace.Wskazaniem do zmiany tabletek jest pojawianie sie krwawienia w trakcie blistra po 3 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepewna --- zdania sa rozne bo i opinie farmaceutow sa podzelone.Nie ma jakis jedonacznych dowod na to,ze spiramycina wplywa na skutecznosc tabletek,a czkolwiek niektorzy producenci pisza na ulotkach rovamycine,ze moga oslabic dzialanie tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia- okularnica
Dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsdfsdfds
drogie panie czy wystapily u was jakies skutki uboczne? ja biore yasminelle od 7 miesiecy i zauwazylam takie jak bol brzucha, bolesne miesiaczki, pare razy wystapila opryszczka, zaburzenia snu, bole i obrzeki nog, dwa razy zapalenie pecherza nie jestem pewna czy zwiazane z tabletkami. natomiast mam jeszcze watpliwosci co do zatrzymywania wody w organizmie, odchudzam sie a mimo to mam takie lekko wzdety brzuch zastanawiam sie czy to ma cos wspolmnego z yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsdfsdfds
drogie panie czy wystapily u was jakies skutki uboczne? ja biore yasminelle od 7 miesiecy i zauwazylam takie jak bol brzucha, bolesne miesiaczki, pare razy wystapila opryszczka, zaburzenia snu, bole i obrzeki nog, dwa razy zapalenie pecherza nie jestem pewna czy zwiazane z tabletkami. natomiast mam jeszcze watpliwosci co do zatrzymywania wody w organizmie, odchudzam sie a mimo to mam takie lekko wzdety brzuch zastanawiam sie czy to ma cos wspolmnego z yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbgdfgdeddd
drogie panie czy wystapily u was jakies skutki uboczne? ja biore yasminelle od 7 miesiecy i zauwazylam takie jak bol brzucha, bolesne miesiaczki, pare razy wystapila opryszczka, zaburzenia snu, bole i obrzeki nog, dwa razy zapalenie pecherza nie jestem pewna czy zwiazane z tabletkami. natomiast mam jeszcze watpliwosci co do zatrzymywania wody w organizmie, odchudzam sie a mimo to mam takie lekko wzdety brzuch zastanawiam sie czy to ma cos wspolmnego z yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhssssssss
drogie panie czy wystapily u was jakies skutki uboczne? ja biore yasminelle od 7 miesiecy i zauwazylam takie jak bol brzucha, bolesne miesiaczki, pare razy wystapila opryszczka, zaburzenia snu, bole i obrzeki nog, dwa razy zapalenie pecherza nie jestem pewna czy zwiazane z tabletkami. natomiast mam jeszcze watpliwosci co do zatrzymywania wody w organizmie, odchudzam sie a mimo to mam takie lekko wzdety brzuch zastanawiam sie czy to ma cos wspolmnego z yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgsegfg
drogie panie czy wystapily u was jakies skutki uboczne? ja biore yasminelle od 7 miesiecy i zauwazylam takie jak bol brzucha, bolesne miesiaczki, pare razy wystapila opryszczka, zaburzenia snu, bole i obrzeki nog, dwa razy zapalenie pecherza nie jestem pewna czy zwiazane z tabletkami. natomiast mam jeszcze watpliwosci co do zatrzymywania wody w organizmie, odchudzam sie a mimo to mam takie lekko wzdety brzuch zastanawiam sie czy to ma cos wspolmnego z yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuś.
Mam do was pytanie- rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która powiedziała, że jej ginekolog zaleca jej robienie przerw w braniu tabletek na miesiąc co jakieś pół roku. Dzięki temu organizm podobno się przeczyszcza i prawdopodobieństwo ewentualnych skutków ubocznych zw z braniem tabletek się zmniejsza. Mój lekarz nigdy mi o tym nie wspomniał, a do najbliższej wizyty pozostało mi trochę czasu, więc postanowiłam zapytać was czy uważacie, że takie zachowanie (tj. robienie przerw) ma sens? Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuś.
Mam do was pytanie- rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która powiedziała, że jej ginekolog zaleca jej robienie przerw w braniu tabletek na miesiąc co jakieś pół roku. Dzięki temu organizm podobno się przeczyszcza i prawdopodobieństwo ewentualnych skutków ubocznych zw z braniem tabletek się zmniejsza. Mój lekarz nigdy mi o tym nie wspomniał, a do najbliższej wizyty pozostało mi trochę czasu, więc postanowiłam zapytać was czy uważacie, że takie zachowanie (tj. robienie przerw) ma sens? Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuś.
Mam do was pytanie- rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która powiedziała, że jej ginekolog zaleca jej robienie przerw w braniu tabletek na miesiąc co jakieś pół roku. Dzięki temu organizm podobno się przeczyszcza i prawdopodobieństwo ewentualnych skutków ubocznych zw z braniem tabletek się zmniejsza. Mój lekarz nigdy mi o tym nie wspomniał, a do najbliższej wizyty pozostało mi trochę czasu, więc postanowiłam zapytać was czy uważacie, że takie zachowanie (tj. robienie przerw) ma sens? Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiasia
Witam! mam takie pytanie, poniewaz bralam w tym miesiacy antybiotyk ktory oslabil dzialanie tabletek. no i teraz zaczynam nowy miesiac brania tabl, no i czy w momencie gdy zaczynam nowe opakowanie to jestem calkowicie znowu zabezpieczona? czy to moze jakis czas musi uplynac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuś. --- jezeli badania sa ok, to nie zaleca sie robienia przerw poniewaz istnieje ryzyko,ze oragnizm drugi raz nie zaakceptuje tabletek.A juz na pewno NIE WOLNO robic miesiecznych przerw.Przerwa musi trwac minimum 3 miesiace.Bo jezeli w jednym miesciacu bierzesz tabletki a w drugim nie, to organizm \'glupieje\' bo nie zdarzy przestawic sie na funkcjonowanie bez tabletek,i zaraz na nowo musi przyzwyczaic sie do funkcjonowania z dodatkowa iloscia hormonow.I to jest najlepsza droga to zaburzen gospodarki hormonalnej.Dlatego przerwa musi trwac dluzej.A juz na pewno przez miesiac organizm nie \'oczysci\' sie z syntetycznych hormonow. ksiasia ---- zabezpieczasz sie dodatkowo przez caly czas trwania antybiotyku + 7 dni po jego skonczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jak jest z okresem po zakonczeniu brania Y? zaczne brac drugie opakowanie i na tym chce zakonczyc. aha i jak to jest z tym opalaniem w solarium? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate019 --- a co ma byc z tym okresem? Cykle moga byc reguralne a moga i takie nie byc.O opalaniu bylo juz milion watkow,wpisz sobie w wyszukiwarke.Wiekszosc kobiet stosujacych tabletki pod wplywem opalana dostaje przebarwien,przebarwienia moga sie tez pojawic dopiero po odstawieniu tabletek.Wiec lepiej zrezygnowac z opalania, nawet przez pare miesiecy po odstawiniu tabletek.Ale mozesz tez zaryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgadfhadfdscxghgfrdscvbgfrdxc
Witam dziewczyny Ja od czterech dni biorę Yasminelle, są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, a trochę lat już mam;) Poleciła mi te tabletki koleżanka, która bierze je od dwóch lat. Bardzo sobie chwaliła i mówi, że to pierwsze tabletki, po których czuje się dobrze. Po pół roku poprawiła jej się bardzo cera, a miała spore problemy, dermatolog nie dał rady jej pomóc, powiększyły jej się piersi w sumie o dwa rozmiary co bardzo ją cieszy:), ale nie bolą. Efekty te gorsze to zwiększony apetyt, nad którym jednak potrafi panować i zmniejszone libido. Ja na razie dużo nie mogę powiedzieć, tylko tyle, że nic nie czuję, ale wydaje mi się, że mam jeszcze więcej energii niż miałam, co w moim przypadku nie jest dobre, bo trochę szaleję:) i że chyba mam mniejszy apetyt, szczególnie na słodycze, co mnie zadziwia. Dziś nie dokończyłam paczki żelków, a to już zakrawa na cud. Mam nadzieję, że poprawi mi się cera, a przede wszystkim powiększą mi się piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooupelle
Droga polozno! Mam problem. Strasznie sie stresuje. dzisiaj po raz pierwszy kochalismy sie z chopakiem 'do konca' i naszlo mnie kilka watpliwosci. Jestem ostatnio troche roztrzepana i w poprzednim tygodniu (teraz zaczelam drugi) zdarzylo mi sie brac tabletki o roznych porach (tak z 3-4 razy spoznilam sie z 2-3 godziny). Czy to moze miec wplyw na dzialanie tabletek? Wiem ze powinnam je brac o stalej porze. ach. jestem taka nieodpowiedzialna. ;/ bagam pomoz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
fgadfhadfdscxghgfrdscvbgfrdxc Jak chcesz sobie powiekszyc piersi to idz na operacje plastyczna.Bo pod wplywem tabletek piersi moga byc tylko obrzekniete.To jest skutek uboczny,czasami bardzo bolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
cooupelle Wtrace sie,ale sama piszesz,ze tabletki powinno sie brac o stalych porach a nie o stalej godzinie...2-3 godziny nie robia roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka25
Zgubiłam jedną tabletkę nie wiem jak to się stało zawsze brałam tak jak trzeba, nie wiem czy ja zgubiłam czy przez przypadek wzięłam dwie ale chyba bardziej prawdopodobna jest wersja ze gdzieś ja zgubiłam. Albo moja siostrzenica ja wycisnęła bo ostatnio ma manie wyrzucania tabletek do zlewu (na szczęście ich nie połyka uff). W każdym bądź razie nie wiem co zrobić może któraś miała podobny problem i zgubiła tabletkę. A poza tym mam straszne bóle brzucha przed i teraz w trakcie 7 dniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka25
Zgubiłam jedną tabletkę nie wiem jak to się stało zawsze brałam tak jak trzeba, nie wiem czy ja zgubiłam czy przez przypadek wzięłam dwie ale chyba bardziej prawdopodobna jest wersja ze gdzieś ja zgubiłam. Albo moja siostrzenica ja wycisnęła bo ostatnio ma manie wyrzucania tabletek do zlewu (na szczęście ich nie połyka uff). W każdym bądź razie nie wiem co zrobić może któraś miała podobny problem i zgubiła tabletkę. A poza tym mam straszne bóle brzucha przed i teraz w trakcie 7 dniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka25
Zgubiłam jedną tabletkę nie wiem jak to się stało zawsze brałam tak jak trzeba, nie wiem czy ja zgubiłam czy przez przypadek wzięłam dwie ale chyba bardziej prawdopodobna jest wersja ze gdzieś ja zgubiłam. Albo moja siostrzenica ja wycisnęła bo ostatnio ma manie wyrzucania tabletek do zlewu (na szczęście ich nie połyka uff). W każdym bądź razie nie wiem co zrobić może któraś miała podobny problem i zgubiła tabletkę. A poza tym mam straszne bóle brzucha przed i teraz w trakcie 7 dniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia-okularnica
Hej dziewczyny. Dręczą mnie wątpliwości, zastanawiam się ,dlaczego gdy zapomnę wziąć tabletki ochrona jest zmniejszona, a podczas tygodnia przerwy, gdy nie biorę ich 7 dni pod rząd ochrona jest zachowana? Jest to wynik zmiany hormonów w moim ciele? Czy przyczyna jest inna. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×