Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Witam kobietki! Mam mały problem i nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji:( we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę yasminelle... Dzisiaj jest sobota a ja nie mam dalej okresu;( Ale jak brałam jeszcze tabletki to w ostatnim tyg miałam takie dziwne krwawienie.... przez jakieś 4 dni. To raczej nie był okres, ale ciemne upławy, bardzo gęste... Muszę jeszcze powiedzieć, że top już drugi raz:(Podczas wcześniejszego brania opakowania też tak miałam. Tylko wtedy wystąpił mi okres - dwu dniowy:( Tabletki biorę regularnie! Stosunek przy poprzednim opakowaniu tabletek może jeden.... Przy tym trzy i to dopiero niedawno... Kochane ratujcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! Mam mały problem i nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji:( we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę yasminelle... Dzisiaj jest sobota a ja nie mam dalej okresu;( Ale jak brałam jeszcze tabletki to w ostatnim tyg miałam takie dziwne krwawienie.... przez jakieś 4 dni. To raczej nie był okres, ale ciemne upławy, bardzo gęste... Muszę jeszcze powiedzieć, że top już drugi raz:(Podczas wcześniejszego brania opakowania też tak miałam. Tylko wtedy wystąpił mi okres - dwu dniowy:( Tabletki biorę regularnie! Stosunek przy poprzednim opakowaniu tabletek może jeden.... Przy tym trzy i to dopiero niedawno... Kochane ratujcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! Mam mały problem i nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji:( we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę yasminelle... Dzisiaj jest sobota a ja nie mam dalej okresu;( Ale jak brałam jeszcze tabletki to w ostatnim tyg miałam takie dziwne krwawienie.... przez jakieś 4 dni. To raczej nie był okres, ale ciemne upławy, bardzo gęste... Muszę jeszcze powiedzieć, że top już drugi raz:(Podczas wcześniejszego brania opakowania też tak miałam. Tylko wtedy wystąpił mi okres - dwu dniowy:( Tabletki biorę regularnie! Stosunek przy poprzednim opakowaniu tabletek może jeden.... Przy tym trzy i to dopiero niedawno... Kochane ratujcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam kiedy nie rozumiem
Juz na wstepie podkreślam, że jeśli to pytanie wyda się skrajnie głupie to przepraszm... Jestem dziewica wiec wlasnego ciala nie znam za bardzo...Ostatnio dostalam od lekarza leki dopochwowe i sila rzeczy musialam je troche ...hmmm... "Poznac" No i na glebokosci okolo 5 cm zauwazylam, wyczulam, ze mam takie jakby dwa...hmm..nie wiem jak to okreslic...platy skory, fragment ciała odstający, "coś jakby dachówki? To mi sie kojarzy z zastawkami w tetnichach, czy tam w żyle już nie pamietam gdzie one są Zawsze myślałam, że ściany pochwy są tylko delikatnie pofałdowane że nie ma na nich żadnych tego typu "wypustek', "fałdów" Jak aplikuję tabletki to musze, że tak powiem "kluczyć" między tym, żeby włożyć palcem tabletkę głęboko. To jest cos jakby kładka w połowie pochwy... Ginekoldzy podczas różnych badań kontrolnych robiąc mi USG czy sprawdzając palcami zdrowość jajników nic nie mówili, że mam coś nie tak z budową, więc chyba normalna jestem. Ciekawi mnie jednak co to jest...Tez cos takieg macie? Czemu na rysunkach anatomicznych tego nigdzie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaartaaa
pytam kiedy nie rozumiem to kochana szyjka macicy ;) kiedys tez sie przerazilam jak ja znalazlam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaraczka
Czy w związku ze zmianą czasu tabletki będę musiała brać o 20, skoro brałam o 21.00 albo wziąć tylko jutro o 20 a w następne dni normalnie? Czy ta zmiana czasu nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comprut9
Dziewczyny mam do was pytania. Uprawiam z moim facetem seks od ponad 4 miesiecy, nie dochodzi on po 5 min jak to niektorzy faceci ale moze wytrzymac dluzej. Na poczatku uprawiania seksu dochodzil" chociaz nie zawsze. Ostatnio reka i ustami doprowadzialm go do orgazmu po ok 12 minutach. Wczoraj uprawialismy sex itd przez godzine i nie mogl dojsc, mowil ze mu bylo bardzo dobrze ale ze nie wie czemu nie moze dojsc... i to sie nie jeden raz zdarzylo ze podczas seksu nie dochodzil . co moze byc powodem? Czy pieszczenie go reka jest bardziej podniecajace od seksu.. :( poradzcie cos bo czuje sie beznadziejna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulka2999
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego blistra i póki co czekam na to krwawienie z odstawienia :) Moje odczucia jeżeli chodzi o te tabletki... zaczęłam brać je wieczorem, następnego dnia po wzięciu pierwszej tabletki miałam mały kryzys. Tak szybko jak wstałam z łózka tak szybko musiałam do niego wrócić bo zrobiło mi się ciemno przed oczami a nie chciałam wylądować na szafie. Później cały ranek było mi niedobrze... ale popołudniu już przeszło i jak do tej pory więcej się to nie powtórzyło:) Trądzik nie zmniejszył się, mało tego wychodziło mi jeszcze więcej bolących syfków na twarzy. Mam nadzieję że to minie bo podobno cera poprawia się po paru miesiącach :) Piersi... faktycznie na dzień dobry zrobiły się takie... duże :D ale po paru dniach zaczęły mnie boleć i trochę doprowadza mnie to do szału :P Libido... bez zmian... a nawet jest lepiej niż było :D Tylko te moje humory... masakra...! Zrobiłam się taka rozdrażniona i nerwowa ze szok :/ Wszystko mnie drażni łącznie z moimi koleżankami :D (nigdy nie myślałam ze babskie gadanie może być takie wkurzające xD klekocą jedna przez drugą jak takie kury na grzędzie, dopiero teraz wiem co odczuwają biedni faceci jak mają z nami siedzieć:D ) podejrzewam że to nie tylko przez te tabletki, ale jakiś tam wpływ mogą chyba mieć na to. Generalnie tak szybko można mnie wyprowadzić z równowagi że szok... trochę mnie to martwi bo później ciężko skupić się na nauce a za miesiąc matura xD ale dam radę ;) Plamienia przez cały czas nie miałam, jedynie parę dni temu coś się zaczęło dziać;) Nie odczułam też żeby bolały mnie nogi czy cokolwiek... Jestem tylko strasznie śpiąca popołudniami i muszę strzelić małą drzemkę bo inaczej jestem nieprzytomna ;) Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolona i mój chłopak również ;> nie myślałam że pomiędzy współżyciem z prezerwatywą a bez jest taka różnica... mam nadzieję że nie będę musiała do niej wracać przez długi czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eehaa
comprut9 rozumiem Twoj problem ja mam tak samo. mnie taki dluugi seks meczy a jak jeszcze facet na koniec nie dochodzi to juz zupełna porazka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLa 89
Drogie Panie ja po stosowaniu Yasminelle zaczelam tyc:( mialam straszne wahania nastrojow, czeste bole glowy, "peczniały" mi piersi..przedwczoraj bylam u ginekologa ktory przepisał mi MERCILON...zobaczymy pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLa89
Drogie Panie ja po stosowaniu Yasminelle zaczelam tyc:( mialam straszne wahania nastrojow, czeste bole glowy, "peczniały" mi piersi..przedwczoraj bylam u ginekologa ktory przepisał mi MERCILON...zobaczymy pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola89
Drogie Panie ja po stosowaniu Yasminelle zaczelam tyc:( mialam straszne wahania nastrojow, czeste bole glowy, "peczniały" mi piersi..przedwczoraj bylam u ginekologa ktory przepisał mi MERCILON...zobaczymy pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLA89
Drogie Panie ja po stosowaniu Yasminelle zaczelam tyc:( mialam straszne wahania nastrojow, czeste bole glowy, "peczniały" mi piersi..przedwczoraj bylam u ginekologa ktory przepisał mi MERCILON...zobaczymy pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia-okularnica
Do comprut9. To nie jest dyskusja na taki temat, ale odpowiem Ci. Po pierwsze Twój facet może być tak uwarunkowany genetycznie, że długo dochodzi (swoją drogą bardzo Ci zazdroszczę- mój ma odjazd po 3 minutach ;) ), może być też przemęczony pracą, może kochacie się dość często i dlatego tak reaguje, może stosujecie nieodpowiednie gumki??? (np. opóźniające wytrysk). Przyczyn może być wiele... A może nie do końca odpowiada mu sposób, w jaki się kochacie- porozmawiaj z nim o jego seksualnych potrzebach, może jest coś, co strasznie go kręci, a boi Ci się otwarcie o tym powiedzieć...Odpowiadając na Twoje drugie pytanie: wydaje mi się ,że mało prawdopodobne jest to ,że Twój facet woli pieszczoty od seksu... POzdrawiam cieplutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comprut9
Nie stosujemy gumek, biore yasminelle. A praca nie moze byc przemeczony bo chodzi do 3 lo i nie ma zadnych stresow, mowi ze jest mu bardzo dobrze i ze nie ma jakiej konkretnej rzeczy ktora go kreci. Wiec nie wiem juz co robic, moze mloda polozna by cos wiedziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacia..2
Czesc zaczynam brac yasminelle..lekarz kazal wziasc w pierwszy dzien miesiaczki....i dzis okolo 4(rano) dostalam okres a tabletke chce zabrac o 18.....moge tak zrobic??czy to za duza przerwa od momentu dostania okresu?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anicia__84
Witam. Czytuje Was od pewnego czasu i musze pochwalic to forum, rowniez jestem \"Yasminellka\"jednak moje pytanie jest zupelnie z innej beczki ale jako ze nie znalazlam zadnego czynnego forum w tym temacie i wiem ze Mloda Polozna jest dobrze zorientowana to postanowilam tu napisac. Otóż ostatatnio dopadlo mnie przeziebienie, tak na pocztaku myslalam, jednak po 4 dniach zlego samopoczucia i lezenia w lozku, postanowilam wybrac sie do lekarza i potwierdzily sie moje przypuszczenia- zatoki . Z tym ze lekarz wypisal mi antybiotyk zamiast wypisac skierowanie do laryngologa. Antybiotyk biore 4 dzien ale nie widze poprawy a jutro juz niestetety musze isc do pracy, czuje sie oslabiona, bola mnie zęby i glowa a antybiotyk tylko na 7 dni a z tego co czytalam powinno sie brac od 10-14 dni. Martwia mnie rowniez zaburzenia smaku i wechu, mam nadzieje ze tak mi nie zostanie. Zastanawiam sie czy to normalne takie zle samopoczucie i czy nie wybrac sie do innego lekarza zeby jednak otrzymac skierowanie do laryngologa. Z gory dziekuje serdecznie za pomoc. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzepica
Chciałabym zaczac brac tabletki anty byłam już nawet u lekarza i dał mi Yasminelle, bo sa delikatne jak to ujał (mi sie wydaje ze jest po prostu na nie wielki boom i przepisuja bo sa modne...) Jednak... Wole isc jeszcze do innego lekarza ale tym razem z jakimis wynikami badan bo panicznie boje sie zakrzepicy:( Od czego zalezy ryzyko wystapienia tej choroby? Jakie powinnam zrobic badania? Jakie pozwola lekarzowi sprofilowac odpowiednie dla mnie leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emerald1900
Witam wszystkie forumowiczki! Bralam Cilest przez jakis czas i ogolnie czulam sie ok, ale korzystajac z nowych nisohormonalnych zdobyczy rynku postanowilam je zmienic. Tak przeszlam na Yasminelle, ktore bralam 5 miesiecy. Od samego poczatku czulam, ze cos jest nie tak, tzn. jesli chodzi glownie o krazenie. Po pierwszym miesiacu zrobilam morfologie, testy krwi na czas krzepniecia itp.. Wyniki nie budzily zadnych obaw, w rodzinie nie bylo zadnych problemow z krazeniem, wiec zbagatelizowalam poczatkowo towarzyszace odczucia niepokoju. Problem jednak nie ustepowal i odczuwalam jakis dziwny dyskomfort: zimne dlonie, stopy, czeste dretwienia konczyn, wrazenie jakby krew nie doplywala do koncow palcow az w koncu utrata czucia w reku... Jedynym pozytywem dla mnie okazal sie brak problemu z utrzymaniem wagi, a nawet moze strata 1-2 kg. Zrobilam przeswietlenie zyl metoda Dopplera i powtorzylam testy krwi (wszystkie wyniki w dolnej granicy). Dodam jeszcze, ze moje libido spadlo do -0. Jako, ze jestem cierpliwa osoba dawalam sobie kilka miesiecy na unormowanie i przyzwyczajenie organizmu. W koncu postanowilam zmienic tabsy po 5 miesiacach i teraz lekarz zmienil na Novynette (obecnie po 1wszym miesiacu, wzrost minimalny wagi, ale mm nadzieje, ze to tylko chwilowe). Zobaczymy jak bedzie.... Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosia90
Słuchajcie, jak wiadomo, 0, 02% kobiet podczas stosowania pigułek zachodzi w ciążę. Ten 0, 01% z powodu nieprawidłowego brania, a co się musi stać, żeby ta druga kobieta zaszła w ciążę? W jakiś pechowy sposób odblokowuje się owulacja, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anicia__84 --- ja osobiscie swoje zatoki leczylam u laryngologa.I nie spodziewaj sie efektow po 4 dniach, zatoki leczy sie raczej dlugo wiec pewnie lekarz przedluzy Ci antybiotyk.Ja przy zap.zatok dwa tygodnie z domu nie wychodzilam, i po domu nawet w czapce lazilam,zeby je grzac. zakrzepica ---- poczytaj sobie o zakrzepicy wtedy bedziesz wiedziala, czy masz jakies predyspozycje.Przed zapisaniem tabletek powinno sie zrobic proby watrobowe i koagulogram,czyli wlasnie uklad krzepniecia.Zeby dobrac jak najlepiej tabletki, lekarz powinien okreslic Twoj profil hormonalny i najlepiej jeszcze zbadac poziom estradiolu i progesteronu.Ale malo jest lekarzy,ktorzy zlecaja takie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzepica
Młoda położno-----> Gdzie moge wykonać te wszytskie badania, o których pisałaś (proby watrobowe i koagulogram, poziom estradiolu i progesteronu) Czy są one płatne ile czeka sie na wyniki... Czy musi na te badanie dac skierowanie lekarz czy moge wykonac je bez skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzepica -- w kazdym labolatorium.Jezeli bedziesz miala skierowanie to nie musisz placic, z tym,ze skierowanie na badanie hormonow moze dac tylko specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczyny... od trzech dni biore Yasminelle-stosuje te tabletki ponieważ w czerwcu mam zabieg i muszę \\\"przesunąć \\\"sobie okres. Jestem dośc zaniepokojona ponieważ po drugiej pigułce zaczęła boleć mnie prawa noga. nie wiem czym to jest spowodowane, może bezruchem gdyż z siedzącej pracy przesiadam się przed komp. i piszę magisterkę. nie wiem czy moja dolegliowść związana jest z braniem tabletek czy to tylko zbieg okoliczności ... dodam,iż Yasminelle to moje pierwsze pigułki antykoncepcyjne...zastanawiam się czy po 2-ch tabletkach może wystąpić jeden z poważniejszych skutków ubocznych, nie chce pamikować, ale trochę się martwie... Czy Wy także miałyście takie objawy( niekoniecznie z tymi tabletkami ...), proszę o opinię !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczyny... od trzech dni biore Yasminelle-stosuje te tabletki ponieważ w czerwcu mam zabieg i muszę \\\"przesunąć \\\"sobie okres. Jestem dośc zaniepokojona ponieważ po drugiej pigułce zaczęła boleć mnie prawa noga. nie wiem czym to jest spowodowane, może bezruchem gdyż z siedzącej pracy przesiadam się przed komp. i piszę magisterkę. nie wiem czy moja dolegliowść związana jest z braniem tabletek czy to tylko zbieg okoliczności ... dodam,iż Yasminelle to moje pierwsze pigułki antykoncepcyjne...zastanawiam się czy po 2-ch tabletkach może wystąpić jeden z poważniejszych skutków ubocznych, nie chce pamikować, ale trochę się martwie... Czy Wy także miałyście takie objawy( niekoniecznie z tymi tabletkami ...), proszę o opinię !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczyny... od trzech dni biore Yasminelle-stosuje te tabletki ponieważ w czerwcu mam zabieg i muszę \"przesunąć \"sobie okres. Jestem dośc zaniepokojona ponieważ po drugiej pigułce zaczęła boleć mnie prawa noga. nie wiem czym to jest spowodowane, może bezruchem gdyż z siedzącej pracy przesiadam się przed komp. i piszę magisterkę. nie wiem czy moja dolegliowść związana jest z braniem tabletek czy to tylko zbieg okoliczności ... dodam,iż Yasminelle to moje pierwsze pigułki antykoncepcyjne...zastanawiam się czy po 2-ch tabletkach może wystąpić jeden z poważniejszych skutków ubocznych, nie chce pamikować, ale trochę się martwie... Czy Wy także miałyście takie objawy( niekoniecznie z tymi tabletkami ...), proszę o opinię !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugus
Mam pytanko, jesli w trakcie brania tabletek jednak zajde w ciaze to czy dziecko nie bedzie jakos narazona czy urodzi sie zdrowe? Bardzo prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatito
hej dziewczyny, czy któraś z Was ma może do sprzedania nowe opakowanie yasminelle, ewentualnie receptę? jestem pod ścianą i dość tego potrzebuję. najchętniej odbiór w warszawie. kontakt na gg: 4 2 4 1 1 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellaaa
jesli chodzi o mnie biore juz 2 tydzien - chudne (minus 3kg), wiekszy biust (nie duzo ale jednak), nerwowość, plamienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta 159-753 -- jaki zabieg? Bo przed wiekszocia zabiegow trzeba odstrawic antykoncepcje? Jezeli niepoki Cie ten bo, to pokaz noge interniscie, przed net nie jestemy w stanie ocenic czy cos sie z nia dzieje niedobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×