Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość pumka yasminellka
No faktycznie, wczoraj chcialam jezcze skorzystac z solarium zanim wzielam pigułkę... więc możliwe, że ten przypadek jest właśnie od tego :P:P.... Bo szczerze mówiąc, to teraz trochę będę się bała iśc na solarium jak biorę tabetki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumka yasminellka
No właśnie, wczoraj zanim wzielam pigułkę, to chcialam sobie skorzystać jescze z solarium :P.... więc prawdopodobnie dlatego mialam taki nieprzyjemny incydent :p ...A teraz będę się bała troche korzystać z solarium jak biorę tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinaj
raczej odczekaj z 5 dni od czasu wziecia 1 tabletki / czyli po 5 tabletce mozesz spokojnie bez obawy uprawiac seks bez prezerwatywy bez obawy ze zajdziesz w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
jasminelkaa -- tydzien ,moze dwa... Kleoś... ---- zabezpieczona jestes od 1 tabletki, jezeli wzeilas ja w pierwszym dniu cyklu.I od tego dnia mozesz spokojnie uprawiac sex.Ale pamietaj,ze uprawiajac sex ryzyzko zajscia w ciaze istnieje ZAWSZE,poniewaz nie ma 100% metody antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleoś...
Mam jeszcze jedno pytanie... Czy godzina o której będę zażywała tabletki wpływa jakoś na ich skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleoś...
ha ha... dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminelkaa
Młoda Polozna a od czego to zalezy?? Probowalam dodzwonic sie do gin ale nie udalo mi sie, sprobuje w pon. Czy moglabys powiedziec mi cos wiecej?? Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała1990
Czy ktos moze mi odpowiedziec?? witam mam pytanie dostalam okres o 5 rano a pierwsza tabletke przyjelam o 20.00 czy to nie za duzo przerwa pomiedzy dostaniem krwawienia a przyjeciem tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foksu
cześć wszystkim.... ja od roku biorę yasminelle i powiem wam ze jest ok, z początku jak zaczęłam je przyjmować było mi niedobrze, miałam mdłości i zawroty głowy ale po pierwszym blistrze wszystko minęło...;)obecnie zrobiłam sobie przerwę ... kosztuje ok 43zł, miałam tez problemy z cera i muszę przyznać ze całkiem sie poprawiła po tych tabletkach.... jedyny skutek uboczny jaki zauważyłam u siebie to to ze z miesiąca na miesiąc robiłam sie coraz grubsza...... i wiem ze to po nich bo wcześniej brałam co innego i skutek był odwrotny....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina_do Młodej Położnej
nie rozumiem tego jak to jest....czytalam ze plastry evra są ,,mocniejsze'' niz yasminelle....czy to oznacza ze yasminelle ma nizsza skutecznosc niz plastry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dij
biore yasminelle od 1 lutego 2009, jestem w trakcie trzeciego opakowania. wszystko bylo w porzadku, ale w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek, 11 kwietnia zaczelo mi sie krwawienie, chociaz powinno zaczac sie w tygodniu przerwy, czyli 19 kwietnia. krwawienie trwa juz tydzien. czy to jest normalne, czy wam tez sie to zdarzylo? czy moze to byc spowodowane tym, ze 21 lutego- ostatniego dnia przyjmowania tabletek przed tygodniem przerwy, po 4 godzinach od zazycia tabletki zwymiotowalam i zapomnialam przyjac potem tabletki z zapasowego blistra? wspolzyje regularnie, czy to krwawienie wyklucza ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIETNASTA
witam! mam nadzieje ze ktos mi odpowie.... mam taki klopot, po pierwsze biore YAZ i zapomnialam 15 tabletki z opakowania a to juz poczatek trzeciego tygodnia. zawsze zazywalam tabletki ok godz. 22 nie raz 21 nie raz 23 i dzis rano zorientowalam sie ze wczoraj tabletki nie wzielam i zazylam ja od razu o rownej 10 rano. i tak naprawde to wychodzi ze minelo ok 12 godzin. no iiii... dodatkowo dzisiaj po poludniu zorientowalam sie ze dostalam takiego jasno brazowego plamienia! i to mnie martwi najbardziej...nie wiem skad sie wzielo i wogole :( nie wiem co robic...znaczy wiem - jak pisze w ulotce, nie zrobie sobie przerwy przed nastepnym opakowaniem...ale moze mi ktos odpowiedziec cos madrego? skad moglo sie pojawic plamienie?? :( i wogole? nie wiem czy moge wspolzyc normalnie bo o tym juz w ulotce nie pisze, czy jesli teraz od razu wzielam tabltke to juz nie ma ryzyka ciazy?ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowanado Młodej Poło
Wzielam dzis ostatnia tabletke z pierwszego blistra,a juz od wczoraj zauwazylam brązowe plamienie;/co to moze oznaczac??Prosze o dopowiedziec i pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tallka
ja biore yasminelle od niedawna to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne . Zle sie po nich czuje, mam bol brzucha i brak apetytu schudlam 3kg ( dodam ze jestem szczupla i nie chce chudnac bardziej zalezaloby mi zeby przytyc . Po ktorych srodkach antykoncepcyjnych mozna przytyć? i czy moge juz po miesiacu zmienic yasminelle na inne tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_21
Hej Dziewczyny i Kobietki, jeśli macie plamienia w trakcie pierwszego blistra Yasminelle, to się nie martwcie (ja mialam plamienia, ale ginekolog powiedział, że w trakcie pierwszego miesiąca brania tabsów to standard u zdecydowanej większosci kobiet, później już nic takiego się nie działo). Mam za to inny problem, biorę tabsy już prawie rok, a libido spadło poniżej zera...:/ Zastanawiam się nad platrami albo innymi tabsami, chyba jutro się przejdę do gina... Nie wiem, wcześniej wszytsko było ok, tylko teraz taka ze mnie zimna ryba (tzn. od kiedy biorę tabletki, wcześniej gumki - za bardzo się bałam wpadki żeby z nich kożystać). Ewentulanie zrobię sobie ze 2-3 miesiące przerwy znowu z gumkami... w kazdym razie na razie jest masakra. I żal mi mojego chłopaka, widać, że się męczy, ale stara się być wyrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 21./.
hej dziewczyny dawno nie bylam na tym forum ale dobrze go wspominam mialam z nim stycznosc na poczatku mojej historii z tabletkami :)teraz troche czasu juz minelo biore tab od 2 lat i uwarzam ze sa super pewne dziewczynki nie obawiajcie sie skutecznosci one sa naprawde niezle mnie nigdy nie zawidly....pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 21./.
hej dziewczyny dawno nie bylam na tym forum ale dobrze go wspominam mialam z nim stycznosc na poczatku mojej historii z tabletkami :)teraz troche czasu juz minelo biore tab od 2 lat i uwarzam ze sa super pewne dziewczynki nie obawiajcie sie skutecznosci one sa naprawde niezle mnie nigdy nie zawidly....pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja 21./.
mala rada uwarzajcie tylko na interakcje z innymi lekami zawsze przed urzyciem sprawdzajcie sklad by wam nic nie zaburzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to moze być
witam , dziewczyny mam pytanie w trakcie przyjmowania yasminelle zaczęłam pic zioła na odchudzanie ( ie ma w nich dziurawca) ale w przerwie 7 dniowej gdy dostałam okres zauważyłam ze miesiączka jest bardzo skąpa , pierwszy dzień w sumie normalnie ,później przez cały dzień nic nie leciało 4 i piątego dnia praktycznie już tylko brązowa wydzielina , co to może oznaczać? czy to przez te zioła? bardzo proszę o odpowiedz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiinia252
Mam pytanie bo juz mi sie wszystko pomieszało.Tabletki Y przyjmuje juz od 6 miesięcy.W tym miesiącu poraz pierwszy zdazylo mi sie ze w 1 tyg zapomniałam wziąc tabl.Przyjełam ja od razu z kolejna kolejnego dnia a podczas stosunku przez 7 dni stosowałam jeszcze dodatkowe zabezpieczenie(prezerwatywy).Natomiat w 3 tyg znowu pominełam i tak jak wczesniej wziełam ja kolejnego dnia z kolejna tabl.Na opakowaniu sa 2 ewntualnosci albo przerwac branie natychmiast i robic 7 dni przerwy albo nie przerywac i jak tylko skonczy sie opakowanie zaczac kolejne bez 7 dniowej przerwy.Czy któras miała podobny problem?Czy ja nadal jestem w 100% chroniona i dzis moge sie kochac spokojnie i stresując sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Mam pytanie bo juz mi sie wszystko pomieszało.Tabletki Y przyjmuje juz od 6 miesięcy.W tym miesiącu poraz pierwszy zdazylo mi sie ze w 1 tyg zapomniałam wziąc tabl.Przyjełam ja od razu z kolejna kolejnego dnia a podczas stosunku przez 7 dni stosowałam jeszcze dodatkowe zabezpieczenie(prezerwatywy).Natomiat w 3 tyg znowu pominełam i tak jak wczesniej wziełam ja kolejnego dnia z kolejna tabl.Na opakowaniu sa 2 ewntualnosci albo przerwac branie natychmiast i robic 7 dni przerwy albo nie przerywac i jak tylko skonczy sie opakowanie zaczac kolejne bez 7 dniowej przerwy.Czy któras miała podobny problem?Czy ja nadal jestem w 100% chroniona i dzis moge sie kochac spokojnie i stresując sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIETNASTA
Ja mam ten problem! pisałam o tym wyżej w 15 dniu zapomniałam tabletki i ja wzięłam po 11-12 godzinach zaraz na drugi dzieeń rano. Boje sie tym bardziej ze po poludniu w tym dniu miałam brązowy jaśniutki sluz... i też nie wiem czy moge w takim razie sie kochac normalnie, bo na ulotce pisze ze jak sie zapomni w pierwszym tygodniu to trzeba stosowac zabezpieczenie a jak w trzecim to tego juz nie pisze...i dlaczego mam w sumie nie robic tej przerwy to nie wiem przeciez jak zapomnialam to i tak juz po ptakach, a jak zrobie przerwe to przynajmniej zobacze czy dostałam krwawienie....prawda? i co zrobisz?? (aha jestem dokladnie w takiej samej sytuacji bo ja zapomnialam tez kilka miesiecy temu tabletki w pierwszym tygodniu :] a teraz to byla moja druga zapomniana tabeltka...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Ale widzisz Ty zapomniałam pierwszej kilka tyg temu a ja podczas 1 blistra pominełam 2.Tamta pominieta nie ma juz chyba nic wspólnego z ta bo przez te 7 dni sie zabezpieczałam, nie moge tylko pojąc co z robic z ta drugą.Czy przerwe 7 dni czy bez przerwy i jakie to ma znaczenie co sie wybierze.A na górze na opakowaniu to wogóle napisane zeby skontaktowac sie z lekarzem....kołomyja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Aha i w dodatku nawet jesli dokoncze branie z tego blistra i rozpoczne branie bez robienia przerwy kolejngo opakowania to czy wszystkie proporcje zabezpieczenia sa zachowane? czy istnieje pewnosc ze sex dzis czy jutro bedzie nadal tak bezpieczny jakby tego zajscia nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Aha i w dodatku nawet jesli dokoncze branie z tego blistra i rozpoczne branie bez robienia przerwy kolejngo opakowania to czy wszystkie proporcje zabezpieczenia sa zachowane? czy istnieje pewnosc ze sex dzis czy jutro bedzie nadal tak bezpieczny jakby tego zajscia nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Ale widzisz Ty zapomniałam pierwszej kilka tyg temu a ja podczas 1 blistra pominełam 2.Tamta pominieta nie ma juz chyba nic wspólnego z ta bo przez te 7 dni sie zabezpieczałam, nie moge tylko pojąc co z robic z ta drugą.Czy przerwe 7 dni czy bez przerwy i jakie to ma znaczenie co sie wybierze.A na górze na opakowaniu to wogóle napisane zeby skontaktowac sie z lekarzem....kołomyja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIETNASTA
no moze nam ktos madrzejszy odpisze :) nie wiem naprawde, ja od razu wiedzialam ze nie przerwe brania (ta druga opcja) i nie zrobie od razu [rzerwy bo wtedy to bym zamotała! a moze jak minelo 11 czy 12 godzin to ta ilosc hormonow sie nie zmniejszyla i nie byloby potrzeby zeby przerwe od razu robic. ehhh a minelo 12 godzin?? u ciebie?? nie wiem naprawde, zostalo mi poltora tygdonia do przerwy jeszcze zobacze...czy zrobie przerwe ale raczej tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia252
Tak u mnie mineło 12 godzin bo ja wziełam w sobote a w niedziele wogóle nie wziełam bo zapomniałam i wziełam dopiro w poniedziałek za poniedziałek normalnie i za niedziele.,Wiesz co?Ja zrobie to drugie.Tak jak napisane ,Dzis piuerwszy dzien nie biore i od dzis licze tą 7 dniowa przerwe wiec powinien zaraz pojawic sie okres a po 7 dniach zaczne brac kolejny blister i zastosuje jeszcze 7 dni dodatkowego zabezpieczenia.To chyba najbezpieczniejsze.Lepiej zapobiegac....i przemęczyc sie z gumkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×