Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Indys
Pytanie do Mlodej Poloznej albo do odoby, ktora zna odpowiedz na moje pytanie: Bralam antybiotyk przez ktory dostalam plamienia, dzis jest siodmy dzien po skonczeniu antybiotyku a ja dalej plamie.Wiem,ze podczas kuracji antybiotykowej nalezy stosowac dodatkowe zabezpieczenie oraz tydzien po zakonczeniu kuracji.Tak tez zrobilam, lekarka powiedziala mi,ze mam wziasc dwa blistry pod rzad ze wzgledu na plamienia podczas brania antybiotyku-tak tez zrobial ale czy to,ze ciagle mam plemienie oznacza,ze dalej powinnam sie dodatkowo zabezpieczac pomimo,ze dzis mija tydzien od zakonczonej kuracji antybiotykiem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussantt
Mam problemy z żołądkiem, koli, bóle. Czy jeśli mam jakąś chorobę żołądka, np. zapalenie, to czy sama choroba (nie mówię o lekach) obniża skuteczność pigułek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papillo
dziewczyny, mam do was pytanie. dzis mija drugi dzien tygodna przerwy w braniu yasminelle, jest to 23 dzien cyklu. W 3 tyg. wystapila biegunka, a ja nie zazylam kolejnej tabletki. czy mimo odbytego stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia moge byc spokojna o to, ze nie bede w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papillo
Amussantt, z tego co sie orientuje po rozmowach odbytych wczesniej z ginekologiem, same objawy chorob nie powinnyb wplywac na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych. dopiero w przypadku przyjmowania lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co mam o tym myslec
Czy podczas brania Yasminelle mozna odczuwac nadal objawy napięcia przedmiesiaczkowego? Dzisiaj jest juz 2 dzien trzeciego tygodnia (do konca5 tabsow) a ja mam taki bol jak zwykle przed okesem miewalam (PMS zawsze mialam tak 7-10 dni przed)... Wczoraj mialam takze bol lewego jajnika ( a dzien wczesniejwspolzylam z partnerem)...mam nadzieje ze to norma, a nie dzidzia:(( Zrobilam test owulacyjny o 14 jakos tego dnia gdy mnie jajnik naparzal ale jak sie bierze pigulki to nie wiem czy test dobrze wychodzi...w kazdym baz razie byl negatywny... Mam byc spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syrka
Błagam o pomoc! Dziś po kolacji bardzo mnie zemdliło, momentalnie, musiałam położyć się i nie ruszać, bo chybabym zwymiotowała. Do tego mam wzdęcia. Wczoraj też mnie strasznie mdliło, od kiedy poczułam perfum o bardzo słodkim zapachu. Dostałam krwawienie z odstawienia 2 tygodnie temu tak, jak powinnam, z bólami, które zawsze mi dotyczą. Mam problemy z żołądkiem, czy to przez to? Czy muszę się obawiać ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia__84
Dziewczyny mam pytanie - Yasminelle odstawilam 1,5 miesiąca temu i ciągle nie mam okresu, zastanawiam się po jakim czasie mam zacząć się martwić, o ciąży nie ma mowy bo chłopak wyjechał. Dziekuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia__84
Dziewczyny mam pytanie - Yasminelle odstawilam 1,5 miesiąca temu i ciągle nie mam okresu, zastanawiam się po jakim czasie mam zacząć się martwić, o ciąży nie ma mowy bo chłopak wyjechał. Dziekuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluz
Jaki macie sluz podczas brania tabsow? Jestem w drugim blistrze w polowie trzeciego tygodnia i mam taki przezroczysty i rozciagliwy...taki jak plodny...Slyszalam ze ponoc na sluz sie nie patrzy podczas brania tabsow, ale mimo wszytsko pytam, czy to normalne, czy moze tabsy nie zadzialay mimo iz biore je o 14 plus/ minus 10 minut...To chyba nie oznaka odblokowanej owulacji bo bylby zonk:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syrka
Dziś po kolacji bardzo mnie zemdliło, momentalnie, musiałam położyć się i nie ruszać, bo chybabym zwymiotowała. Do tego mam wzdęcia. Wczoraj też mnie strasznie mdliło, od kiedy poczułam perfum o bardzo słodkim zapachu. Dostałam krwawienie z odstawienia 2 tygodnie temu tak, jak powinnam, z bólami, które zawsze mi dotyczą. Mam problemy z żołądkiem, czy to przez to? Czy muszę się obawiać ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syrka
Dziś po kolacji bardzo mnie zemdliło, momentalnie, musiałam położyć się i nie ruszać, bo chybabym zwymiotowała. Do tego mam wzdęcia. Wczoraj też mnie strasznie mdliło, od kiedy poczułam perfum o bardzo słodkim zapachu. Dostałam krwawienie z odstawienia 2 tygodnie temu tak, jak powinnam, z bólami, które zawsze mi dotyczą. Mam problemy z żołądkiem, czy to przez to? Czy muszę się obawiać ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polopirynaS a Yasminelle
pytanko czy PolopirynaS obniza dzialanie Y? z gory dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheena
Od ponad roku biorę tabletki anty. Obecnie zaczęłam brać 4te już w mojej niedługiej kadencji. Biorąc Harmonet-plamiłam(2opakowania). Po Cilescie-plamiłam(6opakowań z czego zapomniałam 1tabletki i wziełam 2na raz). Biorąc Yasmin (6opakowań) wszystko było ok ale postanowiłam zrobić sobie przerwę 3-4miesiące aby organizm trochę odpoczął. Ostatnio jednak wróciłam do tabletek tym razem YASMINELLE. Czuję się po nich świetnie, nie przytyłam ale pod koniec 1opakowania dostałam plamień(ok15tabletki) ale nie przejęłam się tym jednak ponieważ na początku zażywana tabletek jest to normalna reakcja organizmu. Skończyłam właśnie 2 opakowanie i niestety przy 14tabletce znowu zaczęłam plamić. Nie wiem czy powinnam już zmienić tabletki na inne czy wziąć kolejne 3 już opakowanie? Wcześniej usłyszałam od lekarza, że możliwe iż nie mogę w ogóle stosować tabletek antykoncepcyjnych gdyż mi nie służą ale skierowania na żadne badania niestety od lekarza nie dostałam. Nie wiem co mam teraz zrobić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheena
Od ponad roku biorę tabletki anty. Obecnie zaczęłam brać 4te już w mojej niedługiej kadencji. Biorąc Harmonet-plamiłam(2opakowania). Po Cilescie-plamiłam(6opakowań z czego zapomniałam 1tabletki i wziełam 2na raz). Biorąc Yasmin (6opakowań) wszystko było ok ale postanowiłam zrobić sobie przerwę 3-4miesiące aby organizm trochę odpoczął. Ostatnio jednak wróciłam do tabletek tym razem YASMINELLE. Czuję się po nich świetnie, nie przytyłam ale pod koniec 1opakowania dostałam plamień(ok15tabletki) ale nie przejęłam się tym jednak ponieważ na początku zażywana tabletek jest to normalna reakcja organizmu. Skończyłam właśnie 2 opakowanie i niestety przy 14tabletce znowu zaczęłam plamić. Nie wiem czy powinnam już zmienić tabletki na inne czy wziąć kolejne 3 już opakowanie? Wcześniej usłyszałam od lekarza, że możliwe iż nie mogę w ogóle stosować tabletek antykoncepcyjnych gdyż mi nie służą ale skierowania na żadne badania niestety od lekarza nie dostałam. Nie wiem co mam teraz zrobić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheena
Od ponad roku biorę tabletki anty. Obecnie zaczęłam brać 4te już w mojej niedługiej kadencji. Biorąc Harmonet-plamiłam(2opakowania). Po Cilescie-plamiłam(6opakowań z czego zapomniałam 1tabletki i wziełam 2na raz). Biorąc Yasmin (6opakowań) wszystko było ok ale postanowiłam zrobić sobie przerwę 3-4miesiące aby organizm trochę odpoczął. Ostatnio jednak wróciłam do tabletek tym razem YASMINELLE. Czuję się po nich świetnie, nie przytyłam ale pod koniec 1opakowania dostałam plamień(ok15tabletki) ale nie przejęłam się tym jednak ponieważ na początku zażywana tabletek jest to normalna reakcja organizmu. Skończyłam właśnie 2 opakowanie i niestety przy 14tabletce znowu zaczęłam plamić. Nie wiem czy powinnam już zmienić tabletki na inne czy wziąć kolejne 3 już opakowanie? Wcześniej usłyszałam od lekarza, że możliwe iż nie mogę w ogóle stosować tabletek antykoncepcyjnych gdyż mi nie służą ale skierowania na żadne badania niestety od lekarza nie dostałam. Nie wiem co mam teraz zrobić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheena
Od ponad roku biorę tabletki anty. Obecnie zaczęłam brać 4te już w mojej niedługiej kadencji. Biorąc Harmonet-plamiłam(2opakowania). Po Cilescie-plamiłam(6opakowań z czego zapomniałam 1tabletki i wziełam 2na raz). Biorąc Yasmin (6opakowań) wszystko było ok ale postanowiłam zrobić sobie przerwę 3-4miesiące aby organizm trochę odpoczął. Ostatnio jednak wróciłam do tabletek tym razem YASMINELLE. Czuję się po nich świetnie, nie przytyłam ale pod koniec 1opakowania dostałam plamień(ok15tabletki) ale nie przejęłam się tym jednak ponieważ na początku zażywana tabletek jest to normalna reakcja organizmu. Skończyłam właśnie 2 opakowanie i niestety przy 14tabletce znowu zaczęłam plamić. Nie wiem czy powinnam już zmienić tabletki na inne czy wziąć kolejne 3 już opakowanie? Wcześniej usłyszałam od lekarza, że możliwe iż nie mogę w ogóle stosować tabletek antykoncepcyjnych gdyż mi nie służą ale skierowania na żadne badania niestety od lekarza nie dostałam. Nie wiem co mam teraz zrobić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala.biedroneczka
Mam do sprzedania dwa opakowania yasminelle - mnie nie będą teraz potrzebne :) Jestem z Warszawy mój e-mail: mala.biedroneczka@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheena
do stokrocia__84 Wydaje mi się, że nie masz się o co martwić. Po odstawieniu tabletek to normalne twój organizm musi się wyregulować. Ja po odstawieniu tabletek na okres czekałam prawie 50dni także czekaj cierpliwie i nie martw się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasminellka
Droga Młoda Położno Ponad pół roku przyjmuję Yasminelle. Pięć dni temu, w 15-stym dniu cyklu, współżyłam (do końca). Stosunek był o godz. 16:00 a tabletkę biorę o 18:00. Zaznaczam, że tabletki biorę regularnie. Czuję się teraz nieco wzdęta w podbrzuszu, tak jak przy miesiączce. Czy mogło jednak dojść do zapłodnienia? Za odpowiedź z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Jasminellka------ dziewczyno czy ty wiesz w ogole na jakiej zasadzie dzialaja tabletki?Wiesz w jakim celu je bierzesz?Jesli bierzesz regularnie tabletki to mozesz sie kochac do konca w kazdym dniu cyklu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojabojaboja
Witam, Właśnie kończę przygodę z Yasminelle i chciałam się podzielic swoimi spostrzeżeniami ze stosowania. Dodam tylko, że zmieniam pigułki, bo głównym moim zamierzeniem jest dobranie takich, które pomogą mi zmniejszyć krwawienia z bardzo obfitych i zmiejszyć ból, który jest tak duży, że zdarzało mi się tracić przytomność. Yasminelle niestety nie dały rady. Szkoda, bo w sumie nie mogę za bardzo narzekać na nie. Zanim zaczęłam przyjmować pigułki bardzo się bałam skutków ubocznych. Szczególnie, że były to moje pierwsze tabletki. Ale jak sie szybko okazało nie było powodu. Przez całe pierwsze opakowanie Yasminelle miałam plamienia. Nie powiem było to dosyć uciążliwe, i bałam się, że się nie skonczy ale przy drugim opakowaniu jak ręką odjął:) To co niepokojącego jeszcze zauważyłam, to wahania nastrojów, ale tylko przy 2 pierwszych opakowaniach i ustąpiło. W przeciągu 4tego opakowania miałam od czasu do czasu mdłości dokładnie w 2-3 godziny po pigułkach więc od razu powiązałam złe samopoczucie z nimi. Podejrzewam jednak, że to z powodu mojego zapominalstwa i nieregularnego brania pigułek w 2gim tygodniu(akurat miałam dużo stresów w życiu osobistym). Poza tym na zupełnie nic nie mogę się skarżyć. Bałam się o libido - nie zmniejszyło się w ogóle, o bóle głowy - nie było w ogóle, o ogólne złe samopoczucie - poza mdłościami nic. Waga - nie przytyłam Krwawienia mimo, że bolesne i obfite to regularne jak w zegarku. Także ogólnie bardzo chętnie bym przy nich została. Tyle, że oczekiwałam od nich czego innego:/ W każdym razie wszystkim Yasminelkom z kafeterii życzę, żeby równie dobrze tolerowały te pigułki jak ja. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skolowana
Wiecie co...wczoraj dopiero po 2 prawie miesiacach brania tabletek wspolzylam z partenerem bez zabezpieczenia i do konca...i jakos tak psychicznie zle sie czuje...Trudno mi jest uwierzyc w fenomen tabletek...Po glowie chodzi mi ciagle mysl : "A co jesli tabsy oblokowaly owulacje? Jest przeciez niebezpieczny 3 tydzien brania..." Strasznie to meczace i ja tez chodze skolowana...Chyba jeszcze troche czasu minie zanim je zaakceptuje tak do konca...Obym nie miala malego "bejbi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
skolowana -------wyluzuj:)Ja tez tak mialam na poczatku,ze sie bardzo balam ale po 2 mies kiedy zaczelam regularnie sie kochac bez dodatkowego zabezpiecznienia i dostawlam krwawienia jak w zegraku to ten stres mi odszedl:)i pewnie z Toba tez tak bedzie:)Ja biore tabletki1,5 roku, wspolzyje regularnie, i wszystko jest ok... Tylko,ze teraz jestem po kuracji antybiotykowej i moj organizm oszalal...dostalam plamien i od 2 tyg dodtakowo sie zabezpieczam, bo te plamienia chyba swiadcza o tym,ze tabletki mnie nie chroni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Kochane mam troche durne pytanie...Czy Gynalgin (dopochwowy) wplywa jakos na dzialania Yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweluska
mam pytanie. byłam dziś u dermatologa, mam kłopoty z trądzikiem, przepisał mi yasminelle, czy ktoś tak już miał? pomogą? trochę się boję mam 17 lat i nie chce żeby stan mojej twarzy jeszcze się pogorszył... a słyszałam i czytałam ze się pogarsza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasu
eweluska : mi sie cera bardzo poprawila, w szczegolnosci meczace byly dla mnie pryszcze tuz przed okresem, teraz mam cere jak niemowlaczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annmarie2
eweluska- ja jestem w polowie pierwszego opakowania yasminelle,kilka lat wstecz bralam regulon,ktory odstawilam po 3miesiacach bo spuchlam,chodzilam jak osa i bylo wszystko nie do zniesienia.teraz lekarz przepisal mi yasminelle ze wzgledu na nieregularne i obfite miesiaczki,po to aby to wyregulowac. balam sie okrutnie ze bedzie to samo co kiedys,ale jestem milo zaskoczona.moj nastroj jest rewelacyjny,czuje sie o wiele lepiej,cera mi sie poprawila,piersi sie troche powiekszyly,nie tyje,nie mam nadmiernego apetytu,tylko delikatne plamienia i jedynym minusem jest bol brzucha.wlasciwie to boli tak wyzej,ciut ponizej piersi,czasem tak ze az mam mdlosci,ale po skonzeniu opakowania ide do lekarza i spytam czy to tak moze byc.radze ci nie martwic sie na zapas,kazdy reaguje inaczej.sprobuj a sie przeknasz jak zachowa sie twoj organizm.powodzenia! ja poki co,jesli te bole brzucha ustapia,mam zamiar pozostac przy yasminelle dluzej.moj maz jest wniebowziety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
1500 watpliwości: dawno się nie odzywałas... co tam u Ciebie? jak samopoczucie i plamienia? nadal się meczysz, czy już się troche ustabilizowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×