Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Hej! Od nas dzis bedzie chwila refleksji :) Zaczne od tego, ze przedwczoraj, po 2 tyg. od pojawienia sie pierwszego zeba, wylazla Olkowi sasiednia jedynka na dole :) Teraz swieci tak tymi swoimi perelkami i choc przecudnie to wyglada, to zamiast sie cieszyc, mama popadla w zadume... Jeszcze niedawno byl taki malutki. Tylko spal i budzil sie na jedzenie. Nie turlal sie dookola po lozku, nie wsadzal sobie wszystkiego co popadnie do buzi, nie szalal w wozku na spacerze...Taki byl malusi... A teraz urosl... Ma 2 zeby, turla sie z plecow na brzuch i odwrotnie, zadziera juz pupe do gory... A potem zacznie raczkowac, chodzic, pojdzie do przedszkola, szkoly, skonczy ja, zalozy rodzine...I nie uda mi sie zatrzymac czasu... Ale dla mnie zawsze bedzie takim malusim ukochanym synkiem...Do konca... ... Tak sie cisze, ze go mam...Ze rok temu podjelam dobra decyzje...Kocham go nad zycie...I zawsze bede... Ot, taka refleksja z okazji drugiego zabka... PS: I cos slodkiego na koniec. Codziennie wieczorem mamy w zwyczaju chodzic do Dziadka. Wczoraj Dziadek niestety pracowal dluzej i zostalismy w domu. Zblizala sie 18 (o tej porze tak okolo wychodzimy z domu) a tymczasem nic...I nagle Olo zaczal na glos: \"Dzia-dzia-dzia-dzia\". A ja mu, ze dzis do dziadzia nie idziemy :) A on na to znowu \"dzia-dzia-dzia\"... Smiejemy sie, ze predzej rzeczywiscie \"dziadzia\" powie niz \"mama\" czy cos innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko pytanie do ciebie... fajny jest temn rejs Gdyni - szwecja??? jakie warunki ?? , widziałaś tam może kiedys z małym dziekiem/??? wybieramy się w wakacje.. ale wolaam coebie zapytac jak to tam wygląda..... aa i czy na tych promach jest może basen???? daj znać ja niedostałąm zdjęc Cilinka :( ani innych :( zarzucam temat: Szczepionka na pnmeumokoki??? co sądzićie??? oki musze uciekać wieczorkiem albo jutro wiecej napisze papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ły odmiennie zdanie, ale ja zbyt dużo doświadczyłam, aby naerażać dziecko jeszcze na tego typu rzeczy. Jak wiecie Kevinek ma salmonelle- chorobę brudnych rąk- tak mówą lekarze. A skąd to się wzięło to nie wiadomo. Mówię że mogłam dotknąć nawet klamki w sklepie gdzie były pałeczki salmonelli, potem przyszłam do domu i nie umyłam rąk, podeszłam do dziecka i przeniosłam. Teraz męczę się z paskudztwem. Oczywiście nakazano mi szczególnie dbać o czystość- także u nas zero kurzu, piorę w lovelli, płukam w jelpie, wszystko mam poprasowane i poukładane w kosteczkę w szafie, rączki mu myję kilka razy dziennie, zabawki także wyparzam jak również butelki i inne jego rzeczy co jakiś czas. Płyn do mycia kupuję w aptece po 62zł, balsam do ciała po 72zł. Może to przesada, ale nawet nie maqcie pojęcia ile ja przeszłam przez tą salmonelle, no i dalej paskudztwo siedzi w jego organizmie, wciąż musi brać leki, kontrola krwi co jakiś czas i wymazy z odbytu, to wcale nie jest przyjemne. Dziewczyny nie życzę nikomu tego! Pilnujcie dzieciaczki i dbajcie o nie! Tą salmonelle mógł również przynieść ktokolwiek kto go dotykał, nie wiem... skąś musiałą się wziąć. Mam nadzieję że ostrzegłam was troszkę, każda zroi jak uważa, ale naprawdę nikomu z was nie życzę tego!!! Ok zmiana tematu, dzięki za linki do wózków. Ja chyba jednak zdecyduję się na ten trójkołowiec. Zaraz wychodzę na piwko z koleżanką, jutro jeszcze więcej popiszę Buziaki, trzymajcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucieło mi kawałek tekstu. cóż... początek był taki mniej więcej że chcę się wypowiedzieć na temat tego życia w brudzie i wiem że może niektóre z was będą miały odmienne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! U nas dzis juz troszke lepiej w relacjach z mezem,ale tylko troszke... Mam jednak lepszy humorek,bo zakupilismy spacerowke dla Olci!Jest super lekka i latwiutko sie ja prowadzi.Po sklepach i na wyjazdy jak znalazl!A oto link http://www.amazon.com/Maclaren-Quest-Stroller-Charcoal-Powder/dp/B00130J4JE M_ka my tez lecimy w lipcu do Polski Centralwingsem .Podobno nie lata juz z tego miasta co mielismy zabukowane bilety...I tez nie mozna sie do nich dodzwonic...Ale my tylko w jedna strone na szczescie juz dluzej nie bede musiala uzerac sie z tymi beznadziejnymi liniamii!Oni wogole zbankrutowali.Ja mam jeszcze troche czasu wiec mam nadzieje ze to sie wyjasni. Edzia masz racje trzeba dbac o swoje dzieciaczki.Ale tak jak napisalas,zeby nawet nie wiem jak sie dbalo,wystarczy sekundowy kontakt z jakims przedmiotem z zewn i nie tylko.A to niestety jest nieuniknione!Przykro mi ze twoj Kevinek ma ta okropna chorobe... Bebolek ja plywalam do Szwecji kiedys,ale ze Szczecina.I oczywiscie ze pelno jest dzieciakow na promie.Byl nawet specjalny kacik dla dzieci,ale tych troszke starszych niz nasze.Jesli chodzi o basen to widzialam tylko na filmach,he,he... Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Rany, już nie wiem, który to raz obiecuję sobie, że będę zaglądać tu na bieżąco i nie wychodzi mi, no... Jak zwykle nie jestem w temacie :/ Wieśniara ze mnie, wiem. Edziu, duża buźką dla synka, biedaczysko :( Mam nadzieję, że to cholerstwo wreszcie się od niego odczepi! Malutku, dobrze, że między Wami lepiej. U nas to ja jestem takim osłem, który szuka zwady a potem się jeszcze obraża i zazwyczaj ( a w zasadzie ZAWSZE!) to Tomek wyciąga rękę na zgodę. Fajnie, że kupiliście wózek. Ja się waham i waham i waham... Jak zwykle nie potrafię się zdecydować. O kurcze, Migotko! To Olek ma już zęby??? Gratuluję :) Ba, rozumiem Twoją dzisiejszą zadumę... Na przykładzie starszej córki widzę jak czas pomyka. Jeszcze niedawno była kreseczką na teście a teraz pyskuje i ma swoje zdanie na każdy temat. Hmm, i kiedy to tak się porobiło? Widzę też jak bardzo już Magda wyrosła i coś mnie ściska za serce, bo zdaję sobie sprawę, że takiego maluszka już nigdy nie będę tuliła :( Buuu... No chyba żeby jakaś wpadka ;) ale już totalnie musiałaby zawieść antykoncepcja, co przy naszych wielomiesięcznych staraniach o dziewczyny jest raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) A ja jak zwykle zamiast się połozyć wcześniej spac i w końcu sie wyspać to na kafe siedzę ehhh :o Franiu Colinek to już duży przystojniacha :) a jaki fajny śliniaczek ma :) M_ka ja nie stosuje żadnych schematów. Chce jeśc to je, nie to nie ;) Dzieciaczki same wiedzą co im potrzebne i ile. Tylko tego odgrzewanego mleka to bym sie bała. Migotko ja wczoraj układałam zdjęcia w albumie szymka i też jakoś tak mi sie żal zrobiło, że on już taki duży hehe ;) Bebolku ja też sie zastanawiam nad tym szczepieniem. tylko nam pediatra mówił, że jak nie bedzie chodził do żłobka to można z tym troche poczekac jeszcze. Oj ale to bylo jak szymek miał 3 miesiace to może zaraz to szczepienie trzeba bedzie? A ja mlotek zapomnialam zapytać wczoraj :/ Malutku spacerówka bardzo fajna :) A Ty już chcesz Olcie w niej wozić? A ja też zawsze obrazam sie na mojego i czekam az mnie przeprosi hihi Uciekam i dobrej nocki wszystim życzę paaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka----------> zaraziłaś mnie zadumą oj wzruszyłam się rzeczywiście ten czas zapier..la - sorry za wyrażenie ale inaczej się tego określić nie da :p Kamilka-----> dzięki za wypowiedź w sprawie karmienia 🌻 Frania ----> Kubuś dziękuje za komplementy, my też lubimy je dostawać 👄 a co do jego uśmiechania to on już tak ma, uśmiecha się 24h na dobę :D to chyba po mamusi :D:D a już w ogóle mnie rozbrajał jak czasem byłam zła na niego zazwyczaj jak nie chciał pić mleka i wtedy udawałam, że jestem zła, miałam wściekłą minę a on wtedy robi ten swój uśmieszek i pokazuje te swoje dołeczki w policzkach no i moja złość mija jak ręką odjął - Taki cwaniak mały ma sposób na mamusię! Bebolek--------> na temat szczepionki na pneumokoki to mogę powiedzieć tyle, że tutaj jest w standardzie szczepień i nikt mnie się nie pytał czy chcemy takową zapodać naszemu dziecku czy nie, ale powiem Wam, że gdybym była w Polsce to pewnie bym zaszczepiła chociaż wiem, że pneumokoki są różne i tak naprawdę jeden rodzaj szczepionki nie zapobiega wszystkim ale i tak pewnie bym zaszczepiła - tak na wszelki niewielki. Malutek ----> Centralwings to normalnie ostatnio sobie kpiny robi, chyba rzeczywiście bankrutują i mają już gdzieś pasażerów, bo nie informują o odwołaniu lotu - to po pierwsze a po drugie, żeby się z nim skontaktować czeka się uuuuuuuuuułłłłłłłłłaaaaaaaaaa albo i jeszcze dłużej!!!!!!!!!!!!!!! No szok, ale na szczęście oddadzą nam kasę za loty w obie strony i na szczęście zabukowaliśmy sobie loty tylko 20 funtów droższe niż mieliśmy ale zamiast do Warszawy to do Katowic no i oczywiście innymi liniami. Dobrze ci radzę - skoro nie widzisz swojego lotu na rozkładzie to dzwoń do dziadów bo cię powiadomią 2 tygodnie przed odlotem bo mi tak właśnie powiedzieli jak się ich zapytałam dlaczego jeszcze nie jestem poinformowana, że w regulaminie jest wyraźnie napisane, że mają prawo powiadomić najpóźniej do 2 tygodni przed odlotem - dziadostwo z patatajstwem!!!!!!!!!! Idę sprzątać bo jestem tak zła i mam zbyt dużo energii a jutro chyba gości mamy - buziaczki i uściski dla was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchacz ale to mleko stoi może godzinkę w lodówce - to co nie można tak??????? Nie wiedziałam?????????????? YYYYYYYYYYYYYY - Ale za to wieczorem na noc mu robię i też idzie do lodówki no i stoi już dłużej bo czasem nawet 7 godzin!!!! Piszcie szybko czy tak można bo mam stracha w oczach??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka w życiu tak nie można!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mleko sie szybko psuje mimo że stoi w lodówce!!!!!!!! trzeba je dać dziecku po max 2 godzinach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka ja mysle, ze nie mozna, przynajmniej tego mleka co ja mam. Na pudelku jest napisane spozyc w ciagu godziny i nie podgrzewac. Sa takie mleka, ktore mozesz wczesniej przygotowac, ale czy 7h moze stac? Ja bym nie ryzykowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania to chyba mleko krowie z kartona to sie zgodze, ale mleka takie w proszku to tak jak napisalas- w ciagu godziny gdy dziecko zacznie jesc i nie skonczy a jak nie zacznie a ktos chce sobie wczesniej przygotowac to 2 godziny max moze stac, potem takie mleko traktuje sie jak zepsute i bez zadnych wartosci tak jakby przeterminowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurwa Mać - dziewczyny no rzeczywiście jest napisane że w ciągu godziny o Matko a ja już tak długo mu robię - nie przeczytałam tego, robię tak bo moje bratowa kiedyś tak robiła ale może miała inne mleko i ja w ogóle nie pomyślałam nawet, że tak nie można - kurwa mać!!!!!!!!!!!!!!!! że w lodówce jest bezpieczne i co ja mam teraz robić - nic mu nie dolegało nigdy, kupy robi normalne i nie płacze - co ja mam robić iść do lekarza i powiedzieć, że takie mleko mu podawałam - niech go zbadają - właśnie wpadłam w panikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co ja mam robić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzie moze masz racje, ja napisalam o mleku, ktore ja mam. W ciagu godziny musi byc spozyte i na dodatek nie mozna jego podgrzewac. Czytalam kiedys jednak broszurke o przygotowywaniu mieszanki i tam bylo rowniez o przygotowywaniu mleka na zapas, wiec musi takie istniec, ale ja nie wiem jakie to jest. Pozatym tutaj w Holandii mozesz kupic mleko modyfikowane juz przygotowane w kartoniku. Ja tego nigdy nie praktykowalam i nawet nie zamierzam ;) M_ka od dzisiaj wiec wstajesz ladnie w nocy i przygotowywujesz swieze mleczko dla Kubusia :p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mi moja energia do sprzątania przeszła momentalnie - martwię się teraz 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka nie panikuj jezeli malemu nic nie dolega nie martw sie na zapas. Od dzisiaj podawaj mu swiezo przygotowane mleczko. Bedzie dobrze kochana!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże Frania----> no oczywiście, że od teraz świeże - ale ja jestem głupia!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego mi nie powiedziałyście, że tak nie można - co?????? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz sie stalo i czasu nie cofniesz, nie martw sie . Przytulam Cie wirtualnie 🌻 🌻 🌻 Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka nie panikuj no już trudno jesli nie wiedzialas, wazne ze nic mu nie jest ale te melko nawet nie mialo zadnych wartosci i witamin. jesli jest wszystko ok to nie ma co panikowac i zgadzam sie z franią- od dzis wstajesz ładnie w nocy!!!! Nie idz do lekarza bo cie opie**oli!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestes glupia🌻 Kazdy robi bledy, ale sie nie martw, bo Kubusiowi nic nie dolega, spojrz na jego usmiech i juz Ci przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ---> troszkę pomogło ale nadal jest tragicznie - pewnie to przez to tak mało przybrał na wadze - skisłe mleko pić codziennie to dorosły by tego nie wytrzymał !!!!!!!! Boże żeby mu tylko nic nie było!!!!! Od tego!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wszystkim pocieszające jest to, że ja tylko tak w nocy robiłam bo tego co rano nie wypił to dużo nie było tylko troszkę zazwyczaj. Ale wiecie co??? Żeby nie przeczytać wszystkiego z pudełka od mleka to trzeba być głupim, więc nie mówcie, że nie jestem bo jestem i to jeszcze jak!!!!!!!!! Ja pierdzielę normalnie głupota bez granic!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania ---> to nadal będę wstawiać do lodówki albo nawet i nie to może takie nie wstawione będzie pił bez opamiętania, ale bez żartów - serce mnie boli i jeszcze długo będzie!!!!!! Biedny ten mój Kubuś - taka mamusia mu się trafiła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania - Aptamil i tam jest tak napisane jak na twoim, że w ciągu godziny i żeby nie podgrzewać!!!!!!!!! A ty jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj M_ka nie chciałam Cię nastraszyć. Myśle że jak wszystko było ok -żadnych biegunek, bólów brzucha to nic sie nie stało. Jak gdozine postoji to nic sie nie stanie tylko pogrzewać już nie mozna. Do lekarza bym nie leciała ;) Franiu w szpitalu gdzie leżałam to tez dawali dotowe mleko. Tylko w małych buteleczkach szklanych było i pielęgnierki w mikrofalce je podgrzewały. Chyba Nan to byl ale mówiły że w sklepach nie ma. W sumie dobry wynalazek na wyjazdy- łatwiej chyba podgrzać niz robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×