Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Witam mamusie :) Troszke nas nie bylo, ale czytam Was regularnie juz nie potrafie Was nie czytac ;) Zaczne od zyczen. Spoznione, ale szczere zyczenia dla Natalie 🌻 🌻 🌻 Wszystkie naj naj najlepszego rowniez dla Karolinki 🌻 🌻 🌻 I u nas dzis piekna pogoda byla, dochodzilo nawet do 22 stopni :) My niestety dzis czas spedzilismy w szpitalu. Pierw sie naczekalam jak taka glupia potem wizyta u lekarza i dalej czekanie, pobieranie krwi no wreszcie do domku. No i nic specjalnego sie w sumie nie dowiedzialam. Dalej mam smarowac masciami, ktorych uzywalam do tej pory z tym, ze 4 dni smarowac 3 dni przerwy i tak w kolko. Od czego ta egzema to mi nie powiedzieli, ale moze badania alergiczne cos wykarza. Poradzili rowniez, aby wprowadzic jeden inny posilek zamiast mleka, bo byc moze to mleko uczula. Za miesiac znowu wrocic. Maly byl bardzo dzielny podczas pobierania krwi, przez chwilke zrobil tylko pyzie i troszke plakal. Dostal grzechotke w nagrode, ze byl taki dzielny. A mama dumna jak paw z synka ;) Sylka przykro, ze Ci maz w domu nie pomaga. Moze rzeczywiscie ma za dobrze. Tak jak juz ktos wczesniej zaproponowal umow sie z kolezanka i zostaw Olcie mezowi moze polubi opieke nad mala. Sprobuj porozmawiac i wytlumacz,ze nie tylko kontakt z mama jest wazny, ale rowniez kontakt z tata dla takiego maluszka. W koncu oby dwoje zdecydowaliscie sie na malenstwo a nie tylko Ty. Moj w domu za wiele tez mi nie pomaga, ale jak go poprosze to zrobi wszystko a z malym jak jest w domu to on uwielbia czas spedzac. Nie musze go prosic. W nocy wstajemy na zmiane. Wszystko przy nim zrobi :) Maly go za to uwielbia, powiem szczerze, ze sie do niego wiecej smieje jak do mnie, ale ja zazdrosna nie jestem. Nie wiem co Ci jeszcze poradzic, ale mysle, ze musisz dzialac poki Olcia jeszcze mala. Wytlumacz, ze Olcia go potrzebuje jako tatusia. Monika gratuluje zabka 🌻 🌻 My nadal czekamy ;) Ja kiedys bylam opiekunka i rodzice maluszka sami zaproponowali, abym u nich jadla. Ja jednak sama bralam sobie jedzonko z domu, chyba ze sie jabluszkiem poczestowalam lub innym owockiem :) Asiorku, nie martw sie wszystko bedzie dobrze. Pamietam kiedys pilnowalam rocznej dziewczynki i ona rowniez miala duze ciemiaczka jako roczniak. Nic nie bylo, zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzono. Glowa do gory. Sciskam Cie wirtualnie 🌻 🌻 🌻 Kasik witaj, ja rowniez poprosze o zdjecia synka :)Mam przyjaciolke, ktora pochodzi z Ameryki a jej rodzina wywodzi sie z Peru. Kolezanka ta mieszka tu w Holandii i ma coreczke 2-letnia. Mala rozmawia w jezyku angielskim, holenderskim i w hiszpanskim. Zobaczysz jak Twoj Adamo bedzie smigal we wszystkich wymienionych przez Ciebie jezykach. Maly poliglota rosnie hehe. Dobra smigam bo zmeczona jestem :) Pozdrawiam wszystkie mamusie O jeszcze musze podziekowac za zdjecia Szymka :) Kochany z niego chlopczyk i kwiatka ma dla mamusi no i juz potrafi siedziec :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tabeleczka, oby dobra ;) MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6500g/71 cm kasik kasik.Adam.........03.11.......3310/50cm.........8000g/75cm< br /> Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........8 500/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9500 /77cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........7000g/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........7220g/67cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 860/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuje za dobre rady, oczywiscie moim pierwszym posunięciem była rozmowa, ale to nic nie dało, daltego szukam innego wyjścia. W środę mam wizytę u dentysty i chce przedłużyć sobie ten pobyt poza domem, aby mąż cały dzień spędził z Olką, bo 1,2 godziny z dzieckiem to jest pikuś, zobaczymy jak będzie spiewał po całym dniu. Oczywiscie on o tym nic nie wie. Gadanie nic nie daję, więc niech poczuję się jeden dzień w mojej skórze. Tylko i tak będzie miał duzo łatwiej bo nie licze na zrobienia jakichkolwiek prac domowych z jego strony. Taka jestem na niego zła, że nie umiem w tej chwili dobrze o nim pisać, ale nie będę psuła nastroju na naszym topiku, więc skończę smęcić. Relację zdam wam pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie. Przed chwilą wysłałam Wam fotki, jeśli któraś nie dostała a miałaby ochotę to proszę się odezwać. Brzuchacz - ja nie dostałam zdjęć, więc jak najszybciej poproszę :-) JA znowu jestem podziębiona, całe szczęscie już mi przechodzi, męża do środy nie ma, ale pocieszam się że cały następny tydzień ma wolny. Co do usg główek to my bylismy ostanio w czwartek, to był już chyba 5 raz z kolei, ale już nie kazano nam przychodzić. Mamy być pod opieką neurologa, bo trzeba stale kontrolować rozwój maluszków. Kacper ma jakieś poszerzone przestrzenie płynowe, niby norma jest do 0,5, on ma 0,8 do 1 i z tego co mówi lekarz to wynika z wcześniactwa i może ozanczać troszkę wolniejszy rozwój, i dlatego musi być pod obsrewacją. Ale na moje to wszystko z nim w porządku, z dnia na dzień coraz więcej potrafi. Ostatnio bylismy u neurologa pod koniec stycznia, musze jutro ustalić kolejną wizytę. Czy w Waszych miejscowościach też jest problem z dostaniem się do neurologa, bo u mnie terminy klikumiesięczne wiec trzeba prywatnie. Wczoraj synuś pierwszy raz się obrócił z plecków na brzuszek, Natalia jeszcze nie potrafi. Dziewczyny, a teraz najważniejsza sprawa, która zmieni moje życie, o ile wszystko dobrze się potoczy. W sobotę byliśmy podpisać umowę przedwstępną, i złożylismy wniosek o kredyt mieszkaniowy. Wybralismy 60 metrowe mieszkanie pod Toruniem (Iva - bedziemy mogły umówić się na kawę) - 3 pokoje, to taka mała spokojna miejscowość, do Torunia rzut beretem, do centrum chyba z 7 km tylko. Wpłacilismy też zadatek i prowizję dla pośredniczki i jak nie dostaniemy kredytu to jakieś 9 tysięcy będziemy musieli wykombinować żeby oddać mojemu kochanemu rodzeństwu które nam pożyczyło. Tak więc na razie jesteśmy wielkim stresie, i pewnie przez jakieś 2 tygodnie bedziemy czekać w napieciu na decyzję banku. Moje ciało już to odczuło, automatycznie od soboty mam o wiele mniej mleka, poza tym mimo brania Cerazette pojawiły się jakieś plamienia. Trzymajcie dziewczyny kciuki, żeby nam się udało. Pozdrawiam wszystkie mamcie. Iva, Mimi - dawno nie pisałyście. I tak patrzyłam na książkę adresową - to jeszcze kiedyś Fufcia pisała- a teraz cisza, pamiętacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej Kurcze Wy o słoneczkach a u nas dzisiaj tak sobie :o A widze, że nie tylko mój Szymek ostatnio marudzi. Kurde moze przez tą pogode albo jakiś kolejny okres marudzenia. Kiedyś ktoś dawał linka do takich nastrojów dzieci tylko ja nie zapisalam :O Monika gratulje ząbka :) Sylka to już nie wiem co Ci poradzić. Na mojego zawsze działa jak mu sie zaczne zalić. Zresztą on to sam sie pyta co ma zrobić. A wcześniej też ci w domu nie pomagał? Może za bardzo sie przyzwyczaił, że sama sobie dasz rade? A ten pomysł z zostawieniem małej z tatą chyba dobry. Tylko o dentyście go uprzedź ;) Beti fotki wysłałam ale przyszła wiadomośc że sie nie da dostarczyć :( póxniej spróbuje jeszcze raz ;) Z neurologiem u nas to samo. Siostra w zeszłym roku szukała i 2 chyba było na całe miasto- 2 miesiące czekania. W końcu znalazła jedną, która przyjmowała jako normalny pediatra ale ma specjalizacje z neurologii tylko nfz jej umowy nie podpisał jako neurolog. Tym sposobem udalo jej sie dostać odrazu a nie po miesiacach czekania. A i z okulista i dermatologiem u nas tak samo wrrrrr Te plamienia mogą byś własnie od cerazette. Ja miałam raz na samym początku i teraz spokój ;) Trzymam kciuki za kredyt i nie stresuj sie tak niepotrzebnie- Na pewno dadzą :) Teraz tak reklamuja te kredyty i walczą o klientów. Głowa do góry ;) A bliźniaki jak zwykle śliczne :) Paaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna, jak dla mnie mozecie przyjezdzac. Wszystkie naraz i to najlepiej dzis, teraz na noc... Bo ja bez meza dzis zostalam :( Tescie na wycieczce a moj G. znow musi pilnowac interesu i spi w ich domu. Buuu... Od rownych 9 miesiecy jak sie znioslam do Szwecji to bedzie nasza pierwsza noc oddzielnie (nawet jak sie Olo urodzil, to zostawal z nami na noc w przyszpitalnym hotelu). Klne na niego i sie z nim kloce, a dzis normalnie lezki mi pociekly jak wychodzil. I po pol godz. zadzwonilam by mu dobranoc powiedziec :) Dobrze, ze umylismy jeszcze Olka i polozylismy spac. Byle przetrwac noc. Kurcze, ja sie boje. Niby nasz dom przy glownej drodze, ale co przejezdza jakis samochod to sie cykam :( Uwielbiam nasz las, ale nie moglabym tam mieszkac tak na co dzien. Spacery za dnia to co innego.... A tak w ogole to dzis lazilismy z Olem az 4 godz. po dworku na miescie :) Bylismy w takich \"zadupiach\", w ktorych ja jeszcze sie kiedys bawilam w czasach moich pierwszych wakacji w Szw. za mlodu....ech wspomnienia... Dobra, moze przetrwam jakos ta noc...Jak mnie nikt nie ukradnie, to odezwe sie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka - jakby co to dzwoń - pędem przybędę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka- trzeba bylo dac znac wczesniej teraz juz nie zdaze sie spakowac ;)...ale na pomocto pédém przybédé razem z M_ka:) dobranoc wszystkim :) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migitka i jak tam? żyjesz?????????? Dziewczyny - czym zwalczyć ciemieniuszkę??? I czy ktoś wie jak jest ciemieniucha po angielsku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna--------------> mój maż stwierdził, że masz bardzo wyrozumiałego męża bo on by nie był taki miły dla mnie jakbym mu taką limuzynę tak załatwiła :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja, jeśli chodzi o temperaturę to u na 8 stopni - galancie - co??? Więc jak ktoś chce się troszkę ochłodzić to my też zapraszamy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ożesz Kuźwa!!!!!!!!! tym razem mi złe licho się psoci - napisałam się i wszystko zniknęło ojojoj a ja wcześniej nie doczytałam a tu proszę - takie rewelacje!!!!!!!.... Beti----------> kochana gratulacje mieszkanka, pisz szybciutko kiedy parapetówka, hhehehehe pędem przybędziemy - co nie - Czarna? I nie stresuj się tak bo psychika ma ogromny wpływ na laktację, więcej dystansu do wszystkiego - proszę!!! Jeszcze raz serdeczne gratulacje - BRAWO!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - dzieki za fotki, pewnie dlatego że masz dwójkę to ich twarzyczki mam wyrytę w pamięci i pamiętam :-D. Ja cały czas staram się o drugie dziecko, ale narazie niezaciążam. Tak sobie myslę, że jak długo to będzie trwać to jeszcze się rozmyslę, bo mój anioł zaczyna różki pokazywać. Chyba ząbki wybijają bo mleczka też nie wypija, a taki była z mojej Olci łasuszek. Dziś jedziemy na szczepienie, więc przy wolnej chwilce uaktuaknie tabelkę. U nas dziś słonecznie, tylko wietrznie, pa pa PS. Nadal mam z mężem ciche dni. Dla tych, które pytały, wczesniej mi pomagał, posprzątał, pranie zrobił, śniadanie, kolację, pozmywał naczynia. Po urodzeniu Olki wszystko się zmieniło :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Wszystkim ;) Dzisiaj brak solenizantow wiec BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH MALUSZKOW:)) migotka- daj znac czy nikt Cie nie porwal;) i jak przetrwalas nocke bez mezulka...ja pamietam ze jak meza nie bywalo na noc to zawsze cala noc spalam z dzieckiem nawet nie probowalam go odkladac do swojego loza :) M_ka- takkkk mam bardzo wyrozumialego meza on juz z natury taki jest;) a jeszcze dodam ze calkiem niedawno w pierwszy dzien posiadania samochodu nie docenilam jego mocy i przy parkowaniu (znowu!) za duzo dodalam gazu i nie zdazylam odbic kierownicy i zarysowalam stojacy obok nowy pegou-cik...naszemu nic sie nie stalo ale ten obok..,zostawialm za wycieraczka liscik z przeprosinami i ze swoim numerem telefonu, troszke kasy musielsmy zaplacic (niechcielismy z ubezpieczenia by nie stracic znizek) ale co najwazniejsze ze mezulko zaplacil ze swojego konta, nie krzyczac z usmiechem na twarzy powiedzial tylko ze wlasnie dlatego kupil nam taki bezpieczny samochod zeby nic nam sie nie stalo i ze dobrze by bylo bym nastepnym razem zebym parkowala kolo starszych modeli;) :) oczywiscie ze pédém przybédziemy na parapetowe wiec Beti26- trzymamy kciuki :) na ciemieniuche pomaga smarowanie tlustymi specyfikami glownie przed kapiela typy oliwka, oliwa z oliwek a nawet maslo a potem po kapieli probowac wyczesac grzebyczkiem.....kurcze niewiem jak jest ciemieniucha po angielsku ale dowiem sie dzisiaj to potem napisze...jak co wtorek mam spotkanie jak ja to nazywam matek polek, miasto daje nam raz w tygodniu (od niedawna dwa razy) do dyspozycji dwie sale w takim dzieciecym centrum i tam sie ,dzieci sie bawia a my pijemy kawke jemy ciasteczka i rozmawiamy o wszystkim i o niczym ;) przychodzi tez pielegniarka i jak cos zawsze mozna sie o cos zapytac...teraz we wtorki mamy szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczeee ale porobilam bledow stylistycznych ze szok:/ przepraszam ale to sa wlasnie skutki robienia kilka rzeczy naraz-forum, gg, kawa i tv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, zyje :) Ale dawno sie tak nie cieszylam na widok meza o 5.30 rano :) Dzis bedzie powtorka z rozrywki i znow idziemy n dluuugasny spacer :) Jest ciut chlodniej, ale to chyba lepiej. Wczoraj w tym \"upale\" to po kolei zdejmowalam z siebie kolejne warstwy ubran zastanawiajac sie, czy Olkowski sie w tym wozku nie piecze :) A tak ogolnie to chyba czas przeprosic sie z tesciowa i bywac u niej czesciej, bo na miescie jest wiele fajniejszych miejsc do wloczenia sie z wozkiem niz u nas. My tu tylko ten nasz las mamy :( Nabylam Malemu wczoraj kurczaka z warzywkami (sukces, bo tu jest raczej sama cielecinka. Kroliczkow czy indyczkow tu nie uswiadczysz). Lecimy probowac na obiad :) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje chłopaki poszli na spacer a ja idę się brać za robotę: ogarnąć bajzer, i trochę pobiegać na bieżni, bo waga zamiast spadać - rośnie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe miało być - ja zwykle jestem zakręcona jak barani instrument :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6500g/71 cm kasik kasik.Adam.........03.11.......3310/50cm.........8000g/75cm< br /> Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........8 500/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9500 /77cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka28H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........7100 /68cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........7000g/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........7 220g/67cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 860/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie paskudna pogoda, zimno i leje więc nie zapraszam:) Monika2700 gratulujemy pierwszego ząbka! U nas jeszcze bezzębnie:) Beti gratulujemy obrotów Kacperka, no i oczywiście mieszkanka! Serdeczne życzenia dla wczorajszej solenizantki Karolinki! dziewczyny pisałysmy sporo o postepach ruchowych a jak wasze maluszki rozwijaja wokalnie? :) Moja Karina strasznie jest rozgadana, buzia jej sie zamyka tylko jak je i jak jest dużo obcych ludzi wokół niej, wczoraj opanowała właśnie sylabę \"ma\" i teraz powtarza mma-mma mma-mma :) Z takim długim, wyraźnym \"m\". Co jakis czas upodoba sobie jakąś sylabę i jej sie trzyma przez cały dzień Mąż oczywiście wpadł w euforię i chwali sie znajomym ze nasza córa juz mówi:) a to sa przeciez tylko takie ćwiczenia językowe, jeszcze bez zrozumienia poza tym oprócz standardowych: giii, guuu i aj aj! potrafi także: ne-ne-ne, ge-ge-ge, gagagaga, by-by, ejaaaa! a jak ma wybitnie dobry humor to śpiewa:) tzn AAAAAAAAAAA! przechodzac od nizszych do coraz wyższych tonów i znowu do niskich, śmiesznie to brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dziewczyny czy to normalne że mojej Wikuni w ciągu tygodnia wyszły 2 ząbki?? Dziś rano wkładam jej palca do buzi a tu na dole nie jeden a dwa malusie ząbki. Sylka28H świetny pomysł z tą środą:) mam nadzieję że sobie troszkę odpoczniesz:) a mąż zobaczy trud jaki Ci zostawia:) Na pewno wszystko sie ułozy:) Trzymam kciuki i czekam na relacje;) Beti 26 ja na termin do neurologa miałam czekać 1,5 miesiąca tez poszłam prywatnie, chyba wszędzie jest ten sam problem niestety:( A my dzis cały dzień w domu:( pogoda się nam popsuła;( ale mam nadzieję że szybko sie poprawi. Wiki dziś bawiła sie z nianią, świetna jest uśmiecha się do niani, wszystko ładnie zjada i gaworzy i to coraz wiecej i głośniej:) Ja za dwa tygodnie do pracy, ale kazdego dnia jestem juz spokojniejsza o małą i o fakt zostawiania ją z nianią:) Lecę bo sie właśnie obudziła moja kruszyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6500g/71 cm kasik kasik.Adam.........03.11.......3310/50cm.........8000g/75cm< br /> Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........8 500/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9500 /77cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka28H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........7100 /68cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........7000g/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........7 220g/67cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 860/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm Monika2700....Wiktoria...1.11.....3725/56cm..........7750g/73cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) U nas przepieknie dzisiaj bylo, wiec jutro jak posprzatam mieszkanko to zapraszam :) Moj maluszek dzisiaj w nocy duzo sie budzil i mial znowu buzke zakrwawiona :( Wkurzylam sie bardzo i postanowilam zmienic mu mleko. Dzwonilam oczywiscie sie dowiadywac,czy mozna tak od siebie mleko zmienic. Decyzja zapadla, od dzis przez jakis czas probujemi Nutrilon Pepti. Na dzialanie lekarzy nie ma co liczyc, wiec samam musze wziasc to w swoje rece. Beti bardzo dziekuje za zdjecia blizniakow, sliczne bobaski i juz takie duze :) Na jednym zdjeciu to ich nawet rozroznic nie moglam, podobni do siebie sa bardzo :) Trzymam kciuki za mieszkanko, musi sie udac 🌻 🌻 🌻 Monika gratuluje kolejnego zabka :) U nas nadal nic, ale maly ma juz spuchniete dziaselka w miejscu dwoch dolnych jedynek, wiec moze.... M_ka ja swojego meza poznalam w Polsce na weselu u mojego brata, on jest kuzynem mojej bratowej ;) Oby dwoje bylismy swiadkami na tym weselu. Moj F przyjezdzal do mnie przez rok czasu kazdego miesiaca na weeknd, codziennie dzwonil do mnie, rekord to 6h przy telefonie 3 razy nas rozlaczalo ;) No i po roku postanowilismy sie pobrac. Wczoraj zabralam sie za czyszczenie kafli w ogrodzie no i dzis w koncu skonczylam, jeszcze jakies kwiatki dokupic i bedzie git. Juz sie nie moge doczekac jak bedzie mozna grilla zrobic :) Na koniec musze sie jeszcze pochwalic, ze dzisiaj poraz pierwszy moj maly urwisek przekrecil sie z pleckow na brzuszek. Wczoraj trenowal a dzis juz rezultaty widac hehe :) Alez ja dumna z niego jestem :) Lece CSI Miami ogladac ;) Milego wieczorku :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dziękujemy za pamięć i życzenia, my również życzymy Wam wszystkiego co najlepsze,niezależnie od okazji, buziaki! shenen - kocyk do kojca wyszperała moja mama w lumpexie, przeprałam 2 razy i pasuje w sam raz, Karola lubi mu się przyglądać. Jest w kojcu parę razy dziennie i już traktuje go jak coś normalnego, ma sporo miejsca,zeby obracać się dookoła, robi to z lubością bo ruchliwa z niej dziewczynka,najpierw na brzuszek się obraca, potem na plecki, potem na bok bo zaciekawi ją zabawka, znów brzuszek i nagle jest w drugim rogu kojca,obrócona o 180 stopni;-). shenen - Karolinka ma mnóstwo włosków od urodzenia i nawet z tyłu głowy wytarły się tylko troszkę,sama się dziwię;-). myślę,że obie córcie kochasz tak samo mocno, tylko młodszy skarb jest teraz bardziej rozczulający;-). ja też patrzę w małą jak w obrazek;-) sylka - współczuję sytuacji z mężem, to pewnie bardzo boli,gdy Ty się starasz, a on jak piszesz spoczął na laurach;-(. Tulę Cię mocno, bo nie wiem, co poradzić;-( . Może jedynie to,żebyś przestała go tak pisząc nieładnie \"obskakiwać\" z obsługą domową, a jak zapyta,czemu czegoś nie ma, do czego jest przyzwyczajony, to ze stoickim spokojem powiedz,że nie mogłaś małej spuścić z oka i nie wyrobiłaś się. I zapytaj wprost,czemu nagle stracił zapał do pomocy? No i może zapytaj, jak sobie to wyobraża przy drugim maluszku, skoro czynicie starania, to pracy w domu za jakiś czas przbędzie, mam koleżanki z mała różnicą wieku dzieci i różnie bywa, jeden chce to, drugi potrzebuje tego... beti - trzymam kciuki za formalności mieszkaniowe i kredyt, przyznam,ze ja na wszelki wypadek składałam wniosek kredytowy w 3 bankach, rezygnacja nic nie kosztuje a byłam pewniejsza,że któryś da mi kasę.może dla spokoju złóżcie gdzieś jeszcze jeden wniosek? ja korzystałam z open finance i to oni mi podpowiedzieli,gdzie je składać. dziewczyny, co do tarcia nóżkami aż do zdjęcia skarpetek, Karola też tak tarła stópkami, a teraz uwielbia za nie łapać, Wasze pociechy też lada chwila to będą robiły;-) młoda ostatnio odkryła mruczenie przed snem, wydaje takie zabawne ultradźwieki, zabawnie to brzmi, ale tak się wycisza, już od pewnego czasu kładę ją tylko lekko usypiającą do łóżeczka i czekam aż zaśnie, nie mówię do niej, a jedynie nuce coś czasami, pogłaskam siedząc obok. frania, gapa jestem niesamowita, dopiero teraz popatrzałam dokładnie w tabelkę i widzę,że Collinek urodził się w rocznicę mojej pierwszej randki z małżem;-), bardzo lubię tą datę, namawialiśmy młodą,żeby się \"przenosiła\", ale ona równo z terminem porodu przyszła na swiat, jak jakieś 5% dzieci. pozdrowionka dla wszystkim, do kogo nie pisałam, nie miejcie mi za złe, zaraz lecę gotować i czas nie pozwala do każdej kliknąć, ruch u nas jak w ulu, tyle newsów;-) ps. na stronce Karoli są buciki, które jej przez weekend wydziergałam na szydełku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski! dopiero zobaczylam ze mam zle date porodu... hmmm ciekawe od kiedy?? dawno mnie nie bylo... dola mam bo mezus moze dopiero za miesiac bedzie (nie widzial malego juz miesiac...) dzwoni codziennie, pyta o niego itd ale co z tego jak go z nami nie ma kasik kasik witaj!!! :-) dziewczyny dzieki za wsparcie w chorobie kevinka dzisiaj zauwazylam ze gdy daje kevinkowi butelke z soczkiem sam potrafi trzymac, pic i trafic do buzi wiec ubralam jego i siebie i polecialam do supermnarketu kupic mu kubek-niekapek z aventa +6 miesiecy. jutro pierwszy raz wypije z niego soczek, zobaczymy jak sie spisze. dziewczyny patrzylam na norme wagi i wynosi ona od 5 do95 centyli a kevinek jest na 90 entylu, malo brakuje a by mial nadwage... beti dzieki za zdecia blizniakow :) ja tez musze wam wyslac juz \"nowego\" kevinka kamilka co do horrorow ja tez bardzo lubie ale sama w domu... nie odwazyla bym sie :) ja zmykam, nie doczytalam was jeszcze do koncaale nadrobie jutro buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6500g/71 cm Edzia87.........Kevin.....3.11........3350/55cm........8 500/71cm kasik kasik.Adam.........3.11.......3310/50cm.........8000g/75cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9500 /77cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka28H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........7100 /68cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........7000g/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........7 220g/67cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 860/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm Monika2700....Wiktoria...1.11.....3725/56cm..........775 0g/73cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) Kurde u nas dzisiaj paskudna pogoda. Cały dzień leje brrrr no ale i tak musiałam mojego urwisa na spacer zabrac bo by mi nie darował ;) A Szymon dzisiaj zaczał raczkować :))))) Potem zdjecia podeśle bo oczywiscie zaraz za aparat złapałam :) Sylka a moze meża dopadł baby blues. Gdzies ostatnio czytałam że tatusiow tez dopada. stad tez moje pytanie jak było wcześniej. Jak znajde artykuł to podeśle. Jeśli chcesz oczywiście ;) Migotko dobrze, że nikt Cie nie ukradł :p Kamilko mój urwis też duuuużo gada ale nie bardzo da sie powtórzyć ;) Czasem krzyczy maaaaaaa jak zły hihi Aaa kiedys udało mu się powiedzieć \"nie\" a meżuś jak paw chodził hehe Monika 2 zabki w tygodniu normalne :) Szymkowi wyszły dzień po dniu a trzeci po dwóch tygodniach ;) A wlasnie dzisiaj kupiliśmy paste do ząbków. I czyściłam mu szczoteczka, która była w zestawie ale na sucho :) kasik Twój pomysł baaaardzo mi sie podoba :) Franiu gratulacje dla Colinka :) Joy nie pokazuj takich ślicznosci bo ja na szydelku nie umiem i spac nie bede mogła :p Ale teściowej pokaże moze sie zlituje ;) A w sumie to bedzie siedzieć teraz w domu to niech robi. Wyobraxcie sobie, że szła dzisiaj przez całe miasto do mnie z pierogami i pod samym domem noge skręcila. Żal mi jej bo pewnie boli jak cholera ale jak mi opowiadała jak sie wywalił i lezała jak żaba -a dookoła pełno wody -to nie mogłam opanowac śmiechu ;) Dobrej nocki wszystkim ;) Kurde z tym spaniem to ja juz nie daje rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6500g/71 cm Edzia87.........Kevin.....3.11........3350/55cm........8 500/71cm kasik kasik.Adam.........3.11.......3310/50cm.........8000g/75cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9500 /77cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka28H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........7100 /68cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........7000g/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........7 220g/67cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 860/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm Monika2700....Wiktoria...1.11.....3725/56cm..........775 0g/73cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bliźniaki dziękują za komplementy. Dzisiaj się ważyliśmy - Kacper ma 8 kg, Natalia 7 kg. Powiedzcie - jak na bliźniaki i wcześniaki to naprawdę super waga. Trochę dzisiaj za bardzo przypiekłam dzieci na spacerku - tzn myślę że w miarę rozsądnie je wystawiłam na słoneczko, ale nie przyzwyczjone na tą chwilę mają czerwone wypieki na policzkach. Do jutra im zapewne zbrązowieje. Sama już nie wiem ile mogą sobie poleżec na słoncu, czy maja być wtedy całkowicie przykryte kocykiem i osłonką od wózka, czy odkryte. Bo niby chwilami grzeje, a potem robi się zimno. Wy też macie obawy? Czy tylko ja taka niedoświadczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×