Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Witam znowu :-D, co do kremu to jeszcze nie uzywam specjalnego z filtrem, ale myślę że jeszcze to słoneczko nie jest takie mocne, w każdym razie u nas nie. Co do marchewki, ja najpierw ją utarłam na tarce surową a pozniej z domieszką wody gotowałam, gotowałam jakieś 5-7 minut i była miekka. Taka fajna papka z niej się zrobiła, ale mimo to moja mała 4 -5 łyżeczek i to było wszystko co mi zjadła. Co do postępów, to moja mała ładnie wyraznie mówi aaaaaa i eeeeeee oraz he he he he :-D Co do włosków to mojej małej jeszcze góra została a boki i tył się zupełnie prawie wytarły. U nas zaczyna się psuć ta piękna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czarna ja mam ten sam \"typ\" dziecka:) sama wytrzyma może z 10min. A jakie to są warzywa organic? ekologiczne? Jeśli wiesz ze są uprawiane bez nawozów sztucznych to chyba są bezpieczne A marchewke to gotuj do miękkości, jakies 20 min do pół godziny Franiu ja czytałam ze dzieciaki zaczynają same siedzieć w wieku 7-8miesięcy takze mamy czas. A siedziec w miare pewnie z podparciem koło szostego miesiąca Moja mała potrafi to co twój Collin z tym ze nie wkłada nózek do buzi i przewraca sie na brzuszek Włoski sie mojej wytarły tylko z tyłu głowy, ma taki łysy placek:) Edziu nie wiedzialam ze w sloiczkach po 4miesiącu jest gluten, a jaka to firma? W sumie to wcale mnie nie dziwi, firmom produkującym słoiczki nie zależy na zdrowiu naszych dzieci tylko na naszej kasie, wiadomo ze im wczesniej mamy zaczną te słoiczki kupowac tym wiecej zarobi firma, a jak na sloiczku bedzie napisane \"z biszkopcikami\" to wiekszość mam pomysli ze pewnie smaczniejsze a nie przejmie sie jakimś glutenem... Aha, musze sie przyznać ze zdradzam troche nasze forum bo zagądam tez czasem na MAMUSIE2007, jak ktoś chce zajrzeć to wklejam link: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=51536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Kamilka dziekuje za odpowiedz, moj Collinek tez nie wklada nozek do buzi taki maly sztywerka hehe. Co do siedzenia to pol roczne dziecko w niektorych przypadkach juz potrafi, chociaz nie sam do siedzenia sie podciagnie, a mamy na topiku rowniez prawie polroczniaki, stad moje pytanie. Kamilka Ty kiedys( to chyba bylas Ty) mialas taki rozklad zywieniowy, moglabys go jeszcze raz wkelic? Z gory dziekuje :) 🌻 Mysmy juz spacerek zaliczyli :) Malutki usnal na sam koniec i gdy stalismy na przejsciu dla pieszych czekajac na zielone swiatlo skuter ruszyl z calej pedy i sie maly tak strasznie przestraszyl, ze az mi serce prawie peklo. Biedaczek moj kochany. Ooo i kupilismy znowu pare ciuszkow hehe. Ja mam fiola na jego punkcie, polowy i tak nie znosi ;) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Mamusie:) Dzis zostawiłam nianie w domu z mężem i małą a sama poszłam do fryzjera:) cudowny wypad:) Niania zabrała Wikunie na spacer, nie było ich chyba z 2 moze 3 godziny:) Razem z mężem postanowilismy już na dobre zdecydować się na tą opiekunkę. Wydaje nam się że jeśli teraz spędza z małą cały dzień bez papierosa to i potem tak bedzie:) mam taką nadzieję:) Ja swoją mała ubieram leciutko teraz, zakładam zawsze jej body z długim rękawem na to jakąś bluzkę i kurteczkę podszytą polarkiem, a na nóżki ubieram czasami nawet same spodnie, zawsze zabieram kocyk by wrazie czego ją przykryć, a na główkę czapeczkę ale cieniutką. Nigdy jej grubo nie ubierałam zawsze tak jak siebie:) No nic uciakam pomału kapac małą:) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka28H, kamilka81 dziekuje za odpowiedzi i oczywiscie czekam na opinie pozostalych mamusiek:) kamilka81-tak te warzywka organic sa z upraw ekologicznych ...wiec chyba beda lepsze niz zwykle ale za to ceny hoho ;) przypomnialo mi sie dzisiaj ze posiadam \"sprzet\" do gotowania na parze i pomyslalam ze chyba lepiej bedzie jak na tym bede gotowac malej;) wlasnie mialam sie zapytac czy Wy wkladacie pod spodnie maluszkom rajstopki czy tylko skarpetki i widze ze monika2700 przewidziala moje pytanie i juz znam jej odpowiedz heheh moja Natalie tez ma wytarty taki placek z tylu glowy a maz sie smieje ze wyglada jak tatar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) my dziś spędziliśmy super dzionek.. mężu ma 3 dni wolne wiec super. u nas dziś była śliczna pogoda wiec nic nierobić tylko spacerować..:) mój Fabi poznaje ostatnio dużo smaków.. dziś podałąm mu 2 łużeczki rosołku swojeskiego na orgaicznych warzywkach a na deserek jadł jabłko z borówkami(jagodami) jak się skończył słoiczek to mały wpadł w płacz.. bardzo mu smakowało. wyobraźcie sobie że mój Fabi w tym swoim jumperze stoi sam na własnych nóżkach!!!!! potrafi stanąć i stać tak z 10 minut!! widać wyraźnie ze pupe ma wyżej od siodełka o jakieś 5-7 cm. jest bardzo sztywny. Czy wasze dzieci robią orzewroty z brzuszka na plecki?? mój Fabi niepotrafi:( sedreczie życzenia dzisiejszym solenizantom: Marcelkowi , Magdzi :) buziaki dla was. My w niedziele bedziemy obchodzić I rocznice ślubu.. ach bedzie się działo...:D kochane pozdrawiam was wszytkie serdecznie ucałujcie swoje pociech od cioci i Fabiego papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka dziekuje za schemat :) Czarna co do rajstopek to ja przez cala zime nie ubieralam. Tutaj nie ma srogich zim i nawet trudno kupic rajstopki dla chlopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej mamusie kurcze tak się rozpisałyście, że nie nadążam za Wami. AAA i dziekuje wszytkim za życzenia urodzinkowe, wczoraj jakos nie doczytałam 😘 Oczyiscei buzaiaki dla dzisiejszych solenizantów Madzi i Marcelka 🌼 U nas kolejny ząbek :) i mam nadzieje, że narazie przerwa bedzie bo przez to ząbkowanie to Szymek całe dnie i noce marudził. No ale teraz spokoju troche już mamy ;) A wczoraj Szymowi udało sie po raz pierwszy wsadzić stope do buzi. A jaki był zadowolony hehe ćwiczył, ćwiczył aż sie udało :) Co do glutenu to w moim schemacie zywienia napisane jest, że od 5 miesiaca mozna wprowadzać niewielkie ilości- przy karmieniu piersią. przy karmieniu butelkowym miesiąc póxniej. Moim zdaniem te ilosci glutenu są pewnie w takiej ilości jaką może dostać diecko. A kaszki są nowe i pewnie dostosowali to do nowego schematuy i stąd ten gluten. Asiorku a może opiekunka właczyła neta na chwilke coś zobaczyć i potem już tak został. Samej mi sie czasem tak zdarza. Włącze żeby puścić sms a komp wlączony cały dzień ;) Najlepiej zapytaj. Franiu z tą skórka od chleba to ym uważała. A jak ją rozmemla i odpadnie kawałek. Wiem, wiem babcie dawały jak ząbki dzieciom rosły-takie gryzaki niby-ostatnio nawet teściowa chciała Szymkow wcisnąć ale ja mam zaraz czarne wizje i musiał sie obejść gyzakiem ;) A Colinek hmmm prawdziwy facet hihi ;) Edziu to chyba ja odchudziłam Kevinka soooooorki 🌼 a wydawało mi sie, że ostatnią skopiowałam :o kamilko ja jeszcze czapki nie ścigam. Leciutkie ale narazie zakładam. Co do kremu to też jeszcze z filtrem nie kupiłam. Przy mocniejszym słoneczku faktycznie trzeba bedzie smarować ale żeby całe ciało. Eee to już chyba przesada. Franiu Szymkowi juz czasem sie uda chwile posiedzieć ale to tak z 15 sekund a potem podpiera się ręką. A z ciuszkami mam tak samo. Nakupuje tego pełno a niektóre raz ubrane albo wcale. Ale jakoś nie moge się oprzeć ;) czarna -jabłko ze słodka marchewką-bobovita ;) Ja narazie nie gotuje Szymkowi ale tylko czekam aż nam marchewka wyrośnie. Szymek też siał :) A słoiczki podaje mniej wiecej o tych samych porach+- godzina. Przed spacerem owoce zjada słoiczek lu pół i czesem wieczorem jeszcze kaszkę albo wrzywka jakieś. Nowych słoiczków daje połowe i drugą na drugi dzień.A jeśli mu mało to daje drugie pół ale juz takiego, który zna. A pod spodenki zakładam pół śpioszki. Chciaż jak dalej tak ciepło bedzie to i bez nich sie obejdziemy. Tylko, że ja dzisiaj np wogóle Szymka nie przykrywałam. I podobnie jak Monika ubieram go tak jak siebie. bebolku przewroty Szymek to juz od jakiegoś czasu robi z brzucha i z plaecków ale stać to nie potrafi jeszcze. Ja go zresztą nie stawiam bo jakos wydaje mi się że to za wczesnie jeszcze. No i sie rozpisalam hehe 20 minut mi to zajęlo ;) Dobrej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Witam Mamuśki!!! Wszystkiego najlepszego dla solenizantów!!! Bebolku- Tobie- z okazji rocznicy ślubu- tez wielu szczęśliwych lat i żadnych zakrętów życiowych!!!!!!! Asiorku- dziękuję za miłe słowa i pamięć!! Chrzest się udał- robiłam w domku- normalnie się stresowałam, bo pierwszy raz robiłam coś tak wielkiego;-) Chociaż zarosiliśmy tylko nabliższą rodzinę- 15 osób. Filcio była najgłośniejszy w całym kościele, przy chrzcie puścił ogromniastego bąka;-) i chciał wyrwać księdzu dzbanuszek ( nie wiem jak się to fachowo nazywa);-) Prezenciki bardzo praktyczne!!! Za miesiąc kolejna impreza;-) tym razem już w lokalu. Mam nadzieję , że się wszystko ułoży w pracy, a co do opiekunki to może raz na jakiś czas zwolnij się wcześniej i postój pod dzwiami i posłuchaj;-) ja bym tak zrobiła, chociaż to śmieszne chyba jest! Zapytaj sąsiadki- może słyszą płacze.. oby nie! ale pewności nigdy za wiele. Z wyników od neurologa jesteśmy bardzo zadowoleni! Szczęśliwi!!! Co do basenu- u nas jest woda ozonowana- 33 stopnie. Także fajnie!!! Filcio jest cudowny-( nie ma ząbków jeszcze) uśmiechnięty, zadowolony chłopiec. Strasznie rządny poznawania świata. Nazywam go teraz " człowiekiem - magnesem" czyli Magneto;-) Jak mam go na rękach to on tylko patrzy co by tu chwycić! przyciąga wszystko! Denerwuje się jak czegośnie może dostać. Ze spaniem dalej to samo- wieczne wstawanie i karmienie;-) Karmię tylko piersią i narazie nie będe teo zmieniać. Co do glutenu i innych...ja tam myślę sobie, ze skoro specjaliści ( naukowcy) odkryli, ze zbyt wcześnie podawanie niektórych składników może ( MOŻE -nie musi) powodować dolegliwości a nawet choroby to lekceważąc to, poprostu ryzykuję i eksperymentuje niepotrzebnie. Ja chcę zmniejszyć ryzyko do minimum i nie będę eksperymentować. Nie lubię też wyważać otwartych drzwi- skoro ktoś zadał sobie trud i przeprowadził jakieś badania i ma wyniki to ja mogę skorzystać z tej wiedzy. Jeżeli Fil będzie miał 6 miesiący to je potrawy dla 4,5,6miesiąca a nie z 8. To nie jest "tylko 2 miesiące różnicy"- dla mnie to 1/3 życia. To trochę tak, jakbym w wieku 6 lat poszła do liceum. KOniec- już się nie będę na ten temat wypowiadała, to ostatni raz ale wyczułam pewną ironię w określeniu " książkowych mamusiach" pozdrawiam wszystkie mamy!!!!!! Miałam tyle poodpisywać... ale spacerek woła. ciau ILa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już po pierwszym spacerku, korzystam z pogody bo niby mają jakieś wiosenne burze przejść nad Polską :-D. Cały czas czekam za zamówioną spacerówką i nie moge się jej doczekać. Moja mała wcale jeszcze przewrotów nie robi, nie wiem czy się tym martwić, oczywiście ćwiczymy je i pokazuję jej jak to się robi, ale mimo to nic. Ząbków nie widać i narazie przestała się tak slinić. Jedzonka jeszcze nie lubi, może dla niej za wcześnie? Soczków też nie chce pić. Jest narzie tylko mleko pijna :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka z tą ironią to było do mnie? Bo ja pisałam o książkowych mamusiach. Mi sam lekarz na ostatniej wizycie powiedział żeby nie trzymać się tak tych napisów \"po 4 m-cu\", po \"5 m-cu\" tylko można dawać już te z wyprzedzeniem, więc chyba nie otruję dziecka hihi sama sobie skomponowałam schemat, oczywiście zaglądam na te schematy z neta ale nie trzymam sie ich kurczowo. To już przesada. Rano daję mleko z kaszką, potem mleko z kleikiem, potem jakiś słoiczek, potem deserek na kaszce mleczko ryzowej i przed snem znow mleko z kaszką. tylko mi chodzi o same napisy na słiczkach, że jeżeli np. kevinek ma teraz 5,5 miesiąca to spokojnie mogę mu dać słoiczek po 6 m-cu i nic się nie stanie.Ehh to jest temat rzeka... i tak każda mama robi po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw tabelka :) mam nadzieje, ze dobra i nie dostane zadnego opr. MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6300g/66 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........8 500/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9200 /76cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........?/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 400/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz reszta :) Tak wiec my po wizycie. Dobrnelismy wreszcie do 7kg :) Jupi!!! Moze troche za malo, ale pielegniarka nanosi te dane na siatke i dala nam wczoraj podpatrzec i Olkowski uklada sie tak akurat na pierwszej linii ponizej tej glownej grubej, wiec powodu do zmartwien nie ma :) Grunt, ze co miesiac przybiera ok.40-50 dag. I stale :) Za to wzrost...widze, ze juz gonimy Szymka :) Kurcze, on to chyba rzeczywiscie ma po rodzicach. W ciagu miesiaca urosl 6 cm :) Bedzie tak jak my, chudy a wysoki :) No i dobrze :) Co do zywienia. Ja mysle, ze my tu sobie mozemy prowadzic wywody czy jestesmy "ksiazkowe" czy nie, a i tak nasze dzidki sa najmadrzejsze i same wiedza kiedy i co chca sprobowac. No bo co z tego, ze chcialam podac pierszy sloiczek jak Olo mial z 3,5 miesiaca, jak mi dziobek zamknal :( A jak juz sie udalo, to wypluwal :) My jemy jeszcze sloiczki z 4 mies. za to juz 2 a nie 1 spodeczek na obiad :) A glutenu w szw.sloiczkach na razie nie ma. Chyba dopiero w jedzonku od 8 mies.ale glowy za to nie dam :) Poza tym wczoraj mielismy az 2 szczepionki.Infanrix w lewej i Prevenar w prawej nozce. I jest tak jak pisalam: mozna dac w tym samym czasie ale nie w 1 strzykawce. Takze Olo mial 2 plasterki na udach wczoraj. Ale dzielnie to zniosl. Plakal tylko jakies 15 sek w trakcie i chwile po kluciu. A i ja musialam byc dzielna, zeby go potem zabawic :) Wieczorem mial prawie 38 stopni, ale dalismy mu na noc Panodil w czopku i rano juz goraczki nie mial. Takze jest ok :) Nastepna dawka za miesiac... I tak. dzis siedzimy w domu, bo na naszej lesnej trasie kladli nowy zwir i caly wozek tanczy na kamieniach. Poczekamy jak samochody troche go "uklepia" :) Lece zrobic sobie deser. Dzis gruszka w polewie kokosowej z piekarnika :) Mniam....Tylko co ja jem? Nie moge sobie slodkosci odmowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Kochane,czy znacie kobiety,ktore zostaly samotnymi matkami i dawaly sobie rade ze wszystkimi obowiazkami ??? u mnie znowu zanosi sie na koniec...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva25, moja mamę zostawił ojciec gdy jeszcze była ze mną w ciąży, dała sobie radę z dwójka dzieci, bez niczyjej pomocy, a czasy były wtedy cięższe niz teraz i mysle że całkiem nieżle nas wychowała, tylko wielkim jej błędem było że zabraniała kontaktu mojemu ojcu ze mną także poznałam go dopiero gdy mialam 10lat Strasznie mi przykro że zanosi sie na koniec miedzy tobą a twoim K, myśle że poradzisz sobie, na pewno pomoże ci rodzina, trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiorku:) Ja bym tak niani nie sprawdzała jak radzi Ilonka30, ponieważ jeśli niania się zorientuje może się zwolnić, chocby dlatego ze poczuje się nie fajnie u Was:( a jeśli jesteś z niej ogólnie zadowolona to szkoda stracić szczególnie jak Ola się juz przywiązała. Owszem mozesz poprosic sąsiadkę by podsłuchała czy Ola nie płacze ale to też rób rozsądnie, ponieważ dzieci w tym wieku płaczą z różnych powodów, nawet mi czasami jest trudno uspokoić moją Wikunie. Uważam ze najlepiej sprawdzisz nianię po reakcjach Oluni na nią, jesli mała się do niej uśmiecha i gaworzy to myślę ze nie jest źle. Dzieci wyczuwają dobrych ludzi:) Ja zostawiam na kilka godzin Wike z niania czasami jak wracam Wiki płacze lub widzę że tyle co przestała płakać, wtedy pytam co się działo itd... Rozmowa mi wyjasnia bardzo dużo. Tyle że moja mała umie się rozpłakac nawet jeśli ktoś od niej odejdzie, a przeciez wiadome że czasami trzeba by została sama na chwile:) Co do roztań i samotnych mam, powiem Wam ze tez po porodzie małej przeżylismy kryzys i to dość spory, myślałam ze to juz będzie koniec, ale teraz już jest dużo lepiej pewno dlatego ze jesteśmy razem. Znam bardzo dużo samotnych mam i radzą sobie świetnie:) Głowa do góry!!! Jesli ktoś ma się męczyć i przy tym męczyc drugiego i dziecko to chyba lepsze jest roztanie, tyle tylko by dziecku nie utrudniać kontaktów z tata. Pozdrawiam Was ciepło:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzisiaj cały dzień na spacerrze! Dopiero wróciliśmy bo burza, Karinka nareszcie polubiła wózek, jednak nie zmieniam jeszcze na spacerówke, zrobiliśmy jazde testowa , wygodniej jej w gondoli. Aha, opaliło mi sie dziecko wczoraj! Oczywiście na spacerku z tatusiem ,nie pilnował zeby slonce nie swiecilo bezposrednio na nią . Policzki miała jesczcze wczoraj troszke zaróżowione, dziś już widac lekką opaleniznę, będzie sie łatwo opalała, jak mama, bo tatus zawsze na buraka. Dzis juz posmarowałam kremem z faktorem Jutro po raz pierwszy ide do kina z malutką, na seans dla matek z dziecmi. Troche sie stresuje ze mi zacznie marudzic w trakcie filmu, no ale myśle że nie będzie to przeszkadzać innym mamom no i pewnie nie będzie jedynym marudnym maluchem, które dziecko wytrzyma 2godziny spokojnie siedząc Ilonka ale sie uśmiałam z opowieści o chrzcie! Moja babcia mówi ze jak dziecko rozrabia podczas chrztu to znaczy że diabeł nie chce go opuścić:) Fajnie że jeszcze jest na naszym forum mama która też karmi tylko piersią. Też zaczynasz od maja wprowadzać nowości? Edzia ja jestem \"książkowa\" Mama, przyznaję:) To wynika z mojego panikarstwa, jak coś zrobie inaczej niż radzi lekarz albo jakiś poradnik to potem spać nie mogę bo mi sie wydaję ze zaszkodziłam dziecku, chciałbym być bardziej wyluzowana... No właśnie przez to nie odważyłam sie jeszcze z dzieckiem pójść na basen, bo nie ma u nas w Aquaparku ozonowanej wody, chlorowanej się boję Sylka ja właśnie dzis czytałam w drSpocku że jesli chodzi o przewroty nie ma ustalonych norm dotyczacych wieku w jakim dziecko ma je opanować, także spoko, nie ma co sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej mamusie U nas dzisiaj dziwna pogoda niby ciepło a nawet chwilami gorąco a za chwile zawieje tak ze ho ho Zaliczyliśmy dzisiaj 4 godzinny spacerek ale z humorami Szymka. No własnie, dziewczyny czy Wsze dzieciaczki leżą grzecznie w wózkach. Mój ostatnio potrafi taki cyrk urządzić, że szkoda gadać. Nic tylko na ręce i oglądać wszystko chce. Jeszcze troche i ręce do podłogi bede miec :/ migotko gratuluje 7 kg :) No i wkońcu nie tylko Szymek długaaaaśny ;) Przestań z tymi słodkościami bo sie głodna robie ;) Ale przepis na te gruszki to bym chętnie przeczytała ;) Iva słonk, moja mama wychowaywała sama 2 dzieci przez około 12 lat. Cięzko jej czasem bylo ale dała rade.Swoją drogą wydaje mi się, że teraz łatwiej wychowywać samemu dziecko niz kiedyś. Co do słoiczków to ja daje nadal te z 4. I tak jeszcze wszystkich nie wypróbowaliśmy. Zreszta ja bardziej daje te sloiczki żeby sobie nowe smaki poznawał niż żeby sie najadł. Jak dotąd dałam; jabłko, marchewke, gruszke, śliwki, dynie, ziemniaki, szpinak, brokuły. Następne w kolejnosci czekają winogrona ;) Kamilka ja też mam dosłownie pod nosem aquapark, ale własnie z chlorowaną wodą i jakoś boję się tam Szymka zabrac. Chociaz kusi mnie bo brodziki są dla małych dzieci i pewnie Szymek miałby wielką frajde. Na dodatek w łazience mamy tylko kabine prysznicową i nawet w wannie nie moge się z nim popluskać :o Buziaki dla wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ale dziś burza... brrr dobrze że wystawiłam małego na ganek żeby sobie pospało 11 bo potem to już nie da rady było wyjść, niedaleko mojego domu piorun trafił w drzewo... :(:(:( Iva samotną matką jest moja siostra. Była po ślubie, brała go, gdy była w 6 m-cu ciąży no i niestety- nie ułożyło się. Od 1,5 roku nie są razem z mężem ale rozwodu nie mają. Żyją w separacji. Szkoda mi małej... biedne dziecko i jeszcze wyobraźcie sobie że moja siostra odcięła jej kontakt z tatusiem i wyjechała do innego miasta, nie podała mu adresu ani nic... szkoda mi go też, fajny chłopak. ale co tu będę gadać... bo mi sie łezka w oku kręci :( dziewczyny proszę podajcie mi linki do waszych wózków jak dacie rade... niestety sprzedaję swój, bo wybrałam rażący kolor, bardzo niepraktyczny, wszędzie obłażą mi go robaki, ostatnio Kevinkowi prawie do buzi wszedł. chcę kupić jakąś fajną spacerówkę w okolicach 600-700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj,dawno mi ni ebylo:-)... Oczywiscie na poczatku skladam- spoznione i te na czasie-najserdeczniejsze zyczenia wszystkim naszym malym solenizantom! My dzisiaj rowniez robilismy \"jazde testowa\" spacerowka.Maly-a jakze by inaczej-zachwycony,ale ja jednak mam male opory,czy to nie za wczesnie,bo w instrukcji wyczytalam,ze mozna jej urzywac od 6 miesiaca.chyba ze mnie tez taka \"mala ksiazkowa mama jest\":-). W sumie to gondola tez jest w porzadku,tylko chcielismy zabrac do Polski sama spacerowke,bo wtedy bagaz bylby mniejszy.ale zrezygnowalismy z tego zamiaru i postanowilismy,ze wezmiemy wozek gleboki.a i jeszcze cos mi nie dawalo spokoju-to,ze w spacerowce Xavciu mial odslonieta buzke i wiaterek powiewal mu prosto w nia.a ja oczywiscie panikara-juz mialam wizje zaropialych oczek:-)Tak wiec-do spacerowki jeszcze dorastamy:-) aha-podaje link do naszego wozka: http://www.bobowozki.pl/product_info.php?cPath=31_245&products_id=981 ja jestem z niego bardzo zadowolona i chyba mankamentow nie zauwazylam.oprocz jednego-typowego dla trzykolowcow-trzeba uwazac na pochylonej powierzchni(czyt.jak sie na gorce stoi w poprzek),bo troszke ciazy na jedna ze stron.ale mysle,ze w spacerowce ten problem zniknie. o rany musze konczyc,bo smok wstal i juz placze,ze glodny:-) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!!! Bebolek20 kochana to już rok qrcze jak ten czas zapyla pamiętam jakby to było wczoraj jak bebolkowi życzenia składałysmy z okazji ślubu a tu proszę :) nawet się nie zorientujemy jak będziemy naszym dzieciaczkom życzenia z okazji roczku składać:) to niesamowite jest, że tak trwamy :) i cieszę się z tego chociaż rzadko się odzywam ale czytam często!!! Teraz w trakcie przeprowadzki to trochę trudno mi jest w tym bałaganie zasiąść i na spokojnie popisać ... a od czwartku na kilka dni nie będę miała neta właśnie dlatego, że już definitywnie się przenosimy na nowe a tam jeszcze nas nie podpięli zmykam papa 😘 aaa bym zapomniała jutro moja mała kończy 5 miesięcy :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja sie w koncu odezwe.Zbieram sie zbieram i wiecznie czasu nie ma...Ale tez czytam was prawie codziennie. Bebolek wszystkiego naj z okazji pierwszej rocznicy!I o by ich bylo jeszcze wiele1 Spoznione sto lat dla bylych solenizantow Marcelka i Magdusi! I slodkie buziaki dla Karolinki! Asiorek wspolczuje ci z ta praca...Naprawde cie podziwiam.Jak ty dajesz rade to wszystko ogarnac?Co do pracy to moze wypisz sobie na kartce wszystkie plusy i minusy i zobaczysz czego bedzie wiecej?Pomysl tez czy te 400zl ktoe ci zostaje duzo wnosi do waszego budzetu domowego...?W kazdym razie zycze jak najlepiej! Basik to super ze bedziecie juz w swoim domku!My tez chcielibysmy kiedys sobie zbudowac. Koncze bo spiaca jestem,a jeszcze trzeba dac malej kleik na noc.Pa pa! Moja Olcia tez juz skonczyla 5 mc,a jemy jeszcze sloiczki od 4mc.Niech najpierw dobrze sobie przyswoi te smaki.A miesko to dopiero w 6-7 mc damy.Ja tam tez wole byc ostrozniejsza z wprowadzaniem nowych posilkow. Zaczynam takze rozgladac sie za jakas spacerowka typu parasolka,zeby bylo wygodnie po sklepach smigac no i w wakacje.Teraz jednak nadal jezdzimy w gondoli.W sumie to nawet jeszcze nie sprawdzalam jak wyglada zamontowane siedzisko od spacerowki w naszym wozku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja, tyle razy się zbierałam aby napisać, i zawsze rezygnowałam. Niestety dopadło mnie jakieś przeziębienie i do tego zęby pobolewają więc ogólnie czuję się kiepsko. No a za oknem pogoda pod łóżko i spanie (deszczowa) a moja mała żywczyk od rana :-( i ze spania dłuższego nici. Iva - moja mama jak już ja miałam 5 lat, siostra 4 lata a brat 1 miesiąc odeszła od taty i żyli w separacji. Też nie chciała pozwolić na kontakt z nami i mimo, iż wiedzieliśmy że tata rozstaniu był winny to i tak jak przyjeżdżał ( mama wyprowadziła się do swojej mamy, więc wiedział gdzie nas szukać) to bardzo się cieszyłyśmy na jego przyjazdy. Wkroczył w nasze życie na stałe po jakiś 7 latach i teraz układa im się wyśmienicie. Jak na nich patrze to nikt by teraz nie dał wiary, że za młodych lat nie dogadywali się ze sobą. Ta rozłąka pozwoliła tacie zmądrzeć i dojrzeć do roli męża i odpowiedzialnego ojca. Myślę, że to że zachował kontakt z nami nie było bez skutku na tą zmianę, bo nas kochał i chciał z nami być. Ja jeżeli moge radziłabym podobne rozwiazanie :-D. Bebolku też życzę wam dużo miłości na kolejne lata :-D Edzia chyba ty pisałaś o tej spacerówce, ja myslę, że wózki jednofunkcyjne są lepszę od tych dwufunkcyjnych, teraz można wypasioną spacerówkę kupić za 300 - 500 złoty, my swoją dziś odbieramy, jak znajdę czas podeslę zdjęcia. Przy spacerówce ważne jest też do jakiego wieku bedzie dzieciom służyć, ja mam taką, że i 2,5 latek bedzie swobodnie w niej siedział, niektóre jak ogladałam mają mało miejsca i większe dziecko ma w nich ciasno. Ale dla mnie przy wyborze spacerówki najwazniejsze było jak się bedzie prowadzić. Dziewczyny moja mała wczoraj zaliczyła pierwsze ziemniaczki i napisze wam, że pierwszy raz dziubek otwierała z ochotą. Od razu umiała jeść łyżeczką i nie było ( tak jak przy marchewce) podstepów przy jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bardzo dziekuje za linki! z tych drogich niestety nie skorzystam... moge wydac gora 800zl. ja mysle najbardziej o kolach, zeby byly gumowe a nie plastikowe czy tam pankowe. ok to czekam na dalsze propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny - przepraszam ale nie mam czasu was poczytać, może wieczorkiem nadrobię. Buziaczki dla Karolinki i wszystkiego najwspanialszego !!!!!!!!!!!! Dziewczyny - ja mam zmartwienie - wczoraj byliśmy na wadzę i moje dziecko przez ostatnie trzy tygodnie przytyło zaledwie 220, pani powiedziała, że to przez to, że jest on bardzo ruchliwy i spala dużo kalorii ale ja się strasznie martwię :(:(:(:(:( W jego siatce centylowej krzywa wygląda jak skręcony wąż raz w górę - raz w dół - martwię się i od wczoraj mi się chce płakać a przecież ostatnio tak ładnie przybrał :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze tabelka Najpierw tabelka mam nadzieje, ze dobra i nie dostane zadnego opr. MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6300g/66 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......82 30/ 70cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........8 500/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 7100g/73cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 670/??????cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9200 /76cm MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........?/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7800 g/65cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 400/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×