Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość akcja

KLAN

Polecane posty

Postacie, których nie lubimy, wróciły, ale wątki z nimi wcale nie muszą być takie złe. Wątek z Grzechem zaczął się fajnie, jest czarnym charakterem, zrobił te zdjęcia, pewnie je pokaże Bognie. Natomiast wątek z Julią też może być ciekawy, przecież przed wakacjami była zazdrosna o Elżbietę, może będzie jakaś psychiczna zazdrość, coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
psychiczna zazdrosc... wyprowadzajaca z rownowagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agata zabrała Małgosię z kuchni, żeby przynieść obrus - długo im się z tym zeszło... Ta scena była bardzo niespójna. Najpierw Jacek nie chciał zapraszać Beaty, potem nagle chciał. Małgosia najpierw była sceptyczna, a w czasie wizyty bardzo podekscytowana. Okazalo się, że Jacek tylko czekał na okazję, żeby powiedzieć Beacie, co tak naprawdę o niej myśli, o jej zniknięciu i że na dodatek wcale nie jest pewien, czy nie udaje! Gdy Beata wyszła, Malgosia nawet nie żałowala! Wszyscy oni są siebie warci! Nawet nie próbują zrozumieć, co czuje Beata, jak jej cieżko i że się stara, mimo że wszyscy mają do niej pretensję i ją odtrącaja lub, jak Elżbieta, niemal zmuszają do przypomnienia sobie na siłę czegokolwiek! Ciagle powtarzaja: pamiętasz, pamiętasz? np. Michal! Nieee! Nie pamięta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaś
Czytałam te wywody na temat słowa "zaś". Nie wiem kto wcześniej nadużywał tego słowa, ale przypominam sobie, że była mała scysja, ktoś komuś zarzucił, że nie zna znaczenia tego słowa. Osoba na poprzedniej stronie podała 2 znaczenia. Ja znam jeszcze trzecie. Gwarowe, konkretnie - śląskie. zaś- znowu. Przykład: Zaś idziesz do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gwarze śląskiej słowa zaś znaczy znowu jakby ktoś nie wiedział,a wytykał mi ( tak, bo to o mnie chodziło) błędy językowe. Najpierw się dowiedzcie DOKŁADNIE, a potem kogoś pouczajcie, bo sami guzik wiecie. To się dotyczy osób,które mnie pouczały, mimo, iż zaprzestałam już używania tego słowa , a te osoby są bardzo śmieszne, że czytały ileś tam stron wstecz i teraz dopiero miały z tego jachę:D Darujcie sobie, bo to forum o Klanie, a nie o słownictwie. W necie to każdy taki mądry,a w realu to pewnie sami walicie byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko, niech wszyscy zaczną tu pisać regionalną gwarą, na bank się dogadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używanie określeń gwarowych w rozmowie z osobami, co do których pochodzenia nie mamy żadnych informacji, to zwyczajny brak kultury :-) i niech pani od "zaś" się nie rzuca, jak nie zna polskiego odpowiednika tego słowa, to czas wrócić do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja NIE pisałam regionalną gwarą, tylko to słowo jakoś tak odruchowo pisałam. Taki stary nawyk mi pozostał, ale już się z tym uporałam i zaprzestałam jego nadużywania w pisowni ( bo w mowie w ogóle go nie używałam) Ludzie dajcie spokój,o jedno słowo się czepiacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak kultury... No tak Ty o tym wiesz najlepiej. W necie to każdy jest mądry, poucza i wyśmiewa drugiego, bo może być anonimowy. Ile razy mam pisać, że nie pisałam tego słowa na umyślnie, ale przypadkowo, z dawnego przyzwyczajenia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrocmy do klanu.... proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, przepraszam, faktycznie mnie poniosło. Po prostu z drugiej strony to też wygląda tak, że czytasz i nie rozumiesz co czytasz, więc coraz bardziej się irytujesz. Ale dużo gorsze są nagminne błędy ortograficzne, stylistyczne i walenie przecinków na chybił-trafił etc., a Ty Tahini tego nie robisz i zwracam Ci honor, bo faktycznie to "zaś" to tak naprawdę mały pikuś. Oberwało Ci się chyba (przynajmniej ode mnie, bo za innych nie mogę się wypowiadać) w wyniku irytacji na ogólny poziom wypowiedzi internetowych, a więc niesłusznie :-) A co do Klanu, żeby nie było offtopu, to Jacenty powinien dostać w mordę bardziej niż Jasiek. On się może boi Beaty, bo jak odzyska sobie pamięć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby Agatka dowiedziała się jaki z niego s*******n?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to by było ciekawe jakby Beata odzyskała pamięć i pogadała z Agatą o świętym Jacku, by się dziewczyna zdziwiła. Może kiedyś doczekamy takiej sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Scenarzyści nie mają chyba pomysłu na postać Beaty...Za długo czekali z tym powrotem...ona nie pasuje już do tego serialu-to zupełnie nowa postać.Matka ewidentnie narzuca się na siłę córce. Beata powinna wyjechać -dać im odpocząć.Nie jest tam szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W którym odcinku Jasieniek oberwał w twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że Jasieńka powinni wszyscy olać i wtedy on poleci do matuli. A Małgosia - okaże się, że naprawdę tak nie myśli o mamie. Powiedziała tak tylko po to, żeby nie robić przykrości tacie i będzie się z mamą ukradkiem spotkać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndSoOn
Przecież Małgosia na pewno, choćby podświadomie, wyczuwa niechęć ojca do matki i to on robi jej tym samym największą krzywdę, bo dziewczyna jest rozdarta. Ale dla mnie to nawet dobry wątek, budzi emocje (negatywne, ale zawsze). Być może pomyślane jest to tak, że Jackowi jest po prostu wygodnie w roli kochającego męża i ojca porzuconego bez powodu przez występną żonę, wszyscy mu współczują, podziwiają go, szanują, w tym także jego nowa młoda d**eczka. Wróciła Beata i stare trupy mogą w każdej chwili wypaść z szafy i zburzyć ten jego sielski obrazek. Więc nie dziwota, że rzuca się jak wesz na grzebieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie macie wrażenia, że "stara" Beata nigdy by tak tych scen nie zagrała? Próbuję sobie wyobrazić Naruszewicz jak to gra i nijak nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie za to nie potrafię wyobrazić, że Jacku patrzy na "starą" Beatę w taki sposób jak na tą. Z taką niechęcią, obrzydzeniem, nienawiścią. Mógłby być rozżalony, zły, ale nie wydaje mi się, że mógłby być tak wypruty z ludzkich uczuć, nawet on. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, Jasiek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Paweł powiedział "Brat mojej siostry nigdy za mną przepadał" Wczoraj myślałam, się przesłyszałam ale nie. Dziś w powtórce się wsłuchałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znaczy że powinno być brat ŻONY, a nie SIOSTRY, czyli Lechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i powiedzcie mi,że ktoś nad tym syfem panuje! Nikt, totalnie leją na to co robią! Przecież to jest duża wpadka! Brat żony, a siostry to jest spora różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafffaaa
no to ładna ftoopaaaa :O tak się skupili do nawiązana do przeszłości (ja np. nie pamiętałem już tego amrczyńskiego acz jak się pojawił, to tak), że nie ogarnęli scenopisu?!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jirka
Brat siostry to zasadniczo i jego brat, więc nie tyle pomyłka co całkowity bezsens. Coś jak np. mąż mojej żony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto pamięta jak Olka wysyłała maile z komputera nie mając dostępu do sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafffaaa
potwierdzam, achim jeździ gwiazdą s-klassą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesia się uniosła, no wreszcie, bo ileż można znosić te kłamstwa prosto w oczy. Renata zmieniła bury płaszcz na gorącą czerwień a i tak wygląda kiepsko (może przez te workowate spodnie). I serio nie czaję wątku w Feliksem i Wacem, co to za jeden ten Wac, skąd się wziął i po co plącze się koło Feliksa, to przez to, ze oglądam ostatnio rzadko i jednym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu Czesława wybuchła...nareszcie Biedna Beata - wyrzut sumienia. Darkowy interes w majtkach hihihih Renia zwietrzyła A Darek to strasznie krzywe nogi ma. Mogłoby być tak że Bogna by nie znalazła gabinetu do stycznia. Ale to raczej nierealne. I oczywiście Julia musiała zobaczyć jak Ela się tuli z Tyńcem. Mina Feliego bezcenna jakby olśnienia doznał hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×