Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pierożyca

Wkrotce wyjezdam - mozecie udzielic mi jakichs rad?

Polecane posty

Niekoniecznie musze dokonac zakupu przez Allegro, na razie tam tez patrze, a niebawem jade na rekonesans po sklepach. Nie wiem jeszcze, w co zapakuje bagaz podreczny - czy na 10kg wystarczy mi mala torba podrozna? Mam nadzieje, ze w bagazu glownym zostanie mi na tyle miejsca, abym mogla juz po wyladowaniu dopchac tam rzeczy z podrecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo/
taka torba wazy ok. 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz mozna znowu miec bagaz 10 kilogramowy w samolocie? sorki bo w koncu nie doczytalam czy lecisz czy jedziesz autokarem. jak lecialam na Boze Narodzenie do robili problem z malym plecakiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze masz na mysli ta torbe z linka. No coz, przeciez nie bede jechala z torba taka jak te slynne bazarowy w kratke :P Wiec swoje toto musi wazyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeriano, lece Ryanairem, wiec podreczny moze miec do 10 kg. A jakie problemy robili tobie z powodu plecaka ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka torba nigdy w zyciu nie wazy 4kg!!!!nie daj sie oszukac...sprawdz wage odrazu przy zakupie...ie powinna wazyc wiecej niz 2,5... moja walizka !! wazy 3kg!!!te torby sa duzo lzejsze wiec nie sluchaj dziwnych pustych odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :D No wlasnie tez mi sie zdawalo, ze 4 kg to lekka przesada.. Jesuuuu... Jak ja sie spakuje?!? Musze zrobic po,zakupie torby \"probe\", a potem bede decydowac, co zostawic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo/
dziwia mnie te komentarze powyżej, bo o tej torbie napisałam dlatego ,że sama mam podobna tzn. takie same rozmiary, stelaż, kółka.I ona właśnie tyle waży , bo osobiście ja ważyłam. A to jest wazne, bo do samolotu możesz wziąc bagaz o wadze 20 lub 18 kg(zależy które linie). A jak ci waga przekroczy to dopłacasz za każdy kg (zdaje się ok. 7 euro). Dziewczyna przy mnie leciała dopłacac za nadbagaż( w Krakowie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz, z tego co sie orientowalam, taka torba powinna wazyc do 3 kg, ale wiadomo, ze zalezy to od rodzaju materialu, z ktorego jest wykonana. Nie ukrywam, ze waga torby bedzie miala jednym z decydujacych czynnikow przy zakupie. Jak pisalam, lece Ryanairem, wiec bagaz glowny powinien wazyc do 15 kg :/ Nie mam zamiaru doplacac, wiec zrobie to probne pakowanie i bede odrzucac :( Bardziej pasowalaby mi opcja 20 kg b.glownego + 5 kg podrecznego, no ale w Ryanie byly tansze bilety i to zadecydowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec lepiej nie kupuj na allegro - idz poprostu do jakiegos tanszego sklepu z torbami, popatrz, sprawdz wage i kup najlzejsza.... :-) moj chlopak ma torbe - rewelacja, bo na kolkach i lekka jakies 2,5 kg!! a baaaaaardzo pakowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczyny, ja jestem juz starsza troche od was, moglabym byc wasza mama.... Jestem na obczyznie juz ponad 30 lat i... Chcialam Wam tylko dac jedna mala wskazowke , moze nie praktyczna ale wazna: Zawsze ale to zawsze pamietajcie o waszej Ojczyznie jako najlepszym kraju na swiecie i badzcie dumne ze jestescie Polkami!! Pamietajcie aby przyniesc Polsce dobra ambasade. Widze ze jestescie dobrymi ludzmi wiec napewno to Wam przyjdzie z latwoscia. :-) Zycze Wam duzo szczescia w znalezieniu pracy 🌻Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem :) Przygotowania w toku, na razie mialam co innego na glowie, ale juz wracam na wlasciwe tory. Do swiat chcialabym juz miec wszystko zalatwione i przygotowywac sie psychicznie :) Chociaz chyba wole miec max spraw do zalatwienia i nie miec czasu na zamartwianie sie... Belvo, Polka jestem i bede zawsze:) Nie wykluczam pozostanie jednak za stale za granica, jesli w Polsce nie bede mogla spelnic swych marzen... Ale na razie chcialabym wrocic za 2 lata. Zobaczymy, jak to bedzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Ci tego powrotu ( z kasa) z calego serca bo nie ma miejsca na swiecie lepszego od Polski ...na jej wydanie. :-) Pamietaj w Irandii trzymaj glowe bardzo wysoko! Jestes Polka a znak Twoj Orzel Bialy!!! Teraz moze ci sie to wydawac patetyczne.... ale jak tam bedziesz to bedziesz wiedziala dlaczego ci to mowie Jak bylam mala i wychowywalam sie u siostr to nasza wychowawczyni na droge , kreslila nam zawsze maly krzyzyk na czole na szczescie w podrozy. .....Jedz z Bogiem i wracaj szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam wytłumaczę
belwa...ale belkoczesz....tak,tak mi tez kreslili znak krzyza,,,a jesli ona nie jest katoliczka??????a jesli nie jest patryjotka.....tak jestem polak maly jaki znak twoj kaczek maly...czym jest sie tu szcycic...ze musi z polaczkowa wyjezdzac w poszukiwaniu lepszego jutra????daj sobie spokoj forum dla starowinek poszukaj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studencina
a ja wam wytłumaczę jesteś beszczelna tyle powiem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam wytłumaczę
wiem i co z tego kazdy ma w tym swiecie swoje miejsce panie w podeszlym wieku tez......tym miejscem moze byc np.:torun>?????hehehehhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"a ja wam wytlumacze\".... Idz do szkoly dziecko! Choc watpie zebys z tego powodu zgubila twoj cynizm.. Ja nikomu nie kresle niczego na czolku wlasnie dlatego ze nie wiem czy ktos jest wierzacy. Powiedzialam tylko ze mnie to robila zakonnica przed podroza... A co jest w Toruniu oprocz piernikow? ( nie mam na mysli starych piernikow) i dlaczego mnie tam wysylasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam wytłumaczę
b..skoro zadajesz takie pytanie o torun znaczy ze powinnas biegusiem uzupelnic swoja wiedze na rozne tematy....skoro taka patriotka z ciebie to podstawowe rzeczy wiedziec powinnas.....a co do torunia ,nie zdradze ci o co kaman..........:):)))ale apropos jak mozna niewiedziec co jest w toruniu...on mi sie akurat z piernikami nie kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zgadzam
z a ja wam wytłumaczę niestety patriotka nie jestem,za nic na swiecie nie zaakceptuje rzadu i panstwa w ktorym sie urodzilam.niestety az mi wstyd za kraj czasami,to co teraz mamy to arena cyrkowa.zreszta tak bylo jest i bedzie,a my? musimy wyjezdzac,podkreslam musimy i gdzie tu miejsce na patrotyzm pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam wytłumaczę
no ja sie tez z tym pogladem zgadzam..pozdroweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko udawalam ze nie wiem co jest w Toruniu...zeby zobaczyc co ty mi odpowiesz..mloda \"encyklopedystko.\" :-) Moze dopiero za 20 lat zaczne nosic moherowy beret. Na razie mam ten z cashmiru ( wiem ze nie wiesz co to ale sie dowiesz jak dojedziesz do UK) Zebys nie wysilala twojego slabego mozgu pedze Cie poinformowac ze wczesniej napisalam ze zyje poza Polska juz od ponad 30 lat. Ja jestem tym kims ktory ewentualnie moglby dac wam prace za granica... Mowie \"ewentualnie \"bo po tych wypowiedziach to pewnie bede sie trzymac z daleka od mlodych niewdziecznikow takich jak ty.. Plujesz na twoje gniazdo ale nie masz na razie zadnej innej alternatywy. A tacy jak ty za granica dostaja wielkiego kopa w D..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak jesteś taka patryjotka
to czemu poza polską siedzisz 30 lat, powinnas w Polsce siedzieć i coś robić, zeby ją zmienić na lepszy kraj. Daruj sobie te morały, nikt nie wybiera sobie w jakim kraju się urodzi, ale też całe szczęsie nie jest na niego skazany i ma wybór. A ty jak taka wielka Polak to wracaj do kraju, a nie poza Polską siedzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kocham Polskę i chę do nie wrócić, tam mam swój rodzinny dom, przyjaciół, rodzinę. Tam ukończyłam szkoły i to właśnie do polskiej szkoły pośle moje dzieci, gdzyż MOIM ZDANIEM angielski system edukacji jest fatalny. Faktem jest że polityka i ekonomia Polski pozostawia wele do życzenia, dlatego wylądowałam w UK, żeby zarobić na godny start w Polsce. Nie naskakujcie na ludzi którzy chcą wrócić, którzy Polski się nie wstydzą - to ich wybór! Pierożyca - jeśli chcesz wrócić do Polski życzę Ci tego z całego serducha, ja tez wracam, lecz dopiero za 4-5 lat:-) (i zdania nie zmienie, im dłuzej w UK jestem tym bardziej chcę wracać:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilo sie nieprzyjemnie.. Po co te spory? Kazdy ma prawo do wyrazania wlasnych pogladow, ale po co zaraz w taki sposob atakowac kogos, z kim sie nie zgadzamy? Jestem niewierzaca, ale za mile slowa od Belvy serdecznie dziekuje :) annnnnno, zgadzam sie z toba w 100% :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam wam dziewczyny piosenke zciagnieta z innego topiku. Wy ja pewnie znacie, dla mnie jest to pierwszy raz.. Nie macie pojecia ile lez ja wylalam z nostalgi do mojego biednego kraju. Jaki on jest taki jest ale byl moim krajem... Tam sa groby moich przodkow , tam sa moje dzwony koscielne, tam wszyscy mowia po polsku WSZYSCY!! Gdybym mogla to juz jutro spakowalabym walizki ale nie moge nietety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem czy nie jestem partiotka tego sama nie jestem w stanie okreslic wyjechalam do uk - jestem tu z rodzinka - bo poki co w Polsce nie da sie normalnie godnie zyc jestem w uk bo tu jest o niebo lepiej przynajmniej dla nas nie zyjemy na benefitach spokojnie sie utrzymujemy w przyszlosci stac nas bedzie na rzeczy o ktorych w rodzimym kraju moglabym co najwyzej pomarzyc.. wiec dla mnie prosty rachunek - i wcale sie tego nie wstydze ze nie zamierzam wracaj do Polski - wrecz przeciwnie - dumna jestem ze sie udalo :)) a to czy ktos chce wracac czy zostac - kazdego wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belva -jestem z tobą..mam podobne zdanie-w końcu Polakami bedziemy do konca życia i nikt nam tego nie zabierze..a w kraju jest jak jest...sytuacja zmusza nas do wyjazdu..ja tez jakbym mogła to bym nawet tak jak stoje spakowała walizki i wrociła ale niestety dopiero zaczynam więc musze tu jeszcze trochę pocierpieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×