Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pierożyca

Wkrotce wyjezdam - mozecie udzielic mi jakichs rad?

Polecane posty

Do tych co nie doczytali- Pierozyca jedzie do Galway...Galway jest w Irlandii....a nie Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierożyco,przepraszam że korzystam z twojego topiku,ale potrzebuję porady.:-( a widzę że dużo tu doświadczonych osób zagląda. Chcę jechać z dziećmi odwiedzić męża,niestety on nie może nas przyjąć u siebie(wiecie jak jest,małe mieszkanko)czy znacie jakieś niedrogie noclegi,gdzie mogłabym się zatrzymać na jakieś dwa tygodnie.Chodzi mi o Manchester. Dzięki z góry za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnno, za zaproszenie dziekuje, natomiast mysle ze zostane przy kafe i swoich forach irlandzkich :) Noska, nie za co przepraszac:) Ja tam sie ciesze , ze sie topik rozwija i ktos jeszcze moze skorzystac. W sprawie noclegu ci nie pomoge, bo w necie trafilam tylko na takie hotele http://www.accomline.com/SearchResults.asp?id=372 a nie sadze, zeby Ci cenowo odpowiadaly :( Najlepiej byloby , zeby Twoj maz sie tam na miejscu porozgladal i popytal wsrod znajomych. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdzia3
Witam, ja również bardzo poważnie myślę o wyjeździe, ale całą rodziną, nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie, bo musimy znaleść miejsce z polska szkołą, nasza najstarsza córka idzie w tym roku do I klasy, rok młodsza do zerówki, a najmłodszy ma 4 lata, więc i przedszkole muszęodszukać....trudne to wszystko, ale naprawdę myślę, że nie ma na co czekać, tu się nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berdzia3 , witam :) No nie ma na co czekac, przynajmniej ja tak sadze. Ale i tak boje sie coraz bardziej, wiem, ze bedzie ciezko... Boje sie, ze moze mi sie nie powiesc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youaa
pierozyca, mieszkam w malutkiej wiosce w irlandii niedaleko limeryk. z praca w tych okolicach jet niezle, zarobki takze, ale problem jest z mieszkaniem. wydaje m i sie ze mozesz udac sie w jakiekilwiek miejsce w irlandii ale potrzebujesz "troche pieniedzy na start". na poczatku mozesz zamieszkac w tz. b&b, czyli niby hoteliku. nie jest to drogie, gdy znajdziesz prace morzesz poszukac mieszkania dopiero. Twoj angielki niekoniecznie musi byc dobry-wystarczy ze znasz podstawy i rozumiesz. jak masz jakies konkretne pytania to pisz-sluze pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youaa, wlasnie sie dowiedzialam, ze w Galway pracy jest duzo, natomiast trzeba doskonale znac angielski ... Mieszkac na razie mam gdzie, aczkolwiecz poczatkowy plan byl taki, abym wraz z 2-ka przyjaciol pomieszkala pare dni u znajomych , a potem zebysmy przeniesli sie do wlasnego mieszkania. Teraz jednak boje sie, ze na razie zabraknie nam kasy na samodzielne mieszkanko. Startujemy w Galway, ale nie wykluczam przeniesienia sie gdzies indziej \"za chlebem\". A jak jest u Ciebie, jak trafilas do Irlandii, ile juz tam mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, to znowu ja :) Mam pytanie o cefalke - czy irlandzka rozni sie cos od np. angielskiej? Mam napisane CV w formacie Europass, mysle, ze takie moze byc.Nie mam tam klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych, bo podobno nie jest wymagana- ? Niepokoi mnie sprawa swiadectwa pracy - podobno wcale nie jest wymagane:/ Pracodawcy za to zadaja referencji - i tu leze, bo po pierwsze w mojej ostatniej firmie nie bylo osoby poslugujacej sie angielskim (w przypadku tel.). A po drugi nawet referencji pisemnych nie otrzymam, gdyz moje rozstanie z firma bylo dosc niefajne i watpie, czy bym dostala dobre referencje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zarejestrowałam się w pierwszej agencji pośrednictwa pracy na podstawie świadectwa pracy (z szkoły podstawowej) oraz swiadectwa pracy z przedszkola (coś jak referencje gdyż miałam wyszczególnione moje zadania) teraz mam swiadectwo od ang pracodawcy - będzie łatwiej. Moj chłopak miał świadectwo pracy z Pl i nie było wzięte pod uwagę - niestety, woleli papierki o ukończeniu danej szkoły i poświadczające jego umiejętności obsługi maszyn. W UK najważniejsze są umiejętności.Prywatny pracodawca, to również loteria i pierwsze wrażenie. Dużo osób \"jedzie\" na spreparowanych referencjach - Ty zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, a tlumaczyc swidectwo ukonczenia szkoly - ja mam tylko technikum, ale mysle , ze dobry kierunek - hotelarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zabierz świadectwo ze sobą, napomknij o posiadaniu takiego świadectwa pracodawcy na rozmowie kawalifik. i jesli będzie potrzeba tłumaczenia przypuszczam że znajdziesz tłumacza przysięgłego na miejscu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumacz odrazu w polsce....zagranica tlumaczenia kosztuja spooooooro wiecej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej nie bierz swiadectwa pracy a tylko REFERENCJE!!!! I JE PRZETLUMACZ OCZYWISCIE WCZESNIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jak pisalam pare postow wyzej,nie mam mozliwosci uzyskania referencji pisemnych :( Ale umiescilam w CV nr tel i adresy mailowe poprzednich pracodawcow,wiec jakby co,jest ta mozliwosckontaktu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierozyca
hej dziewczynki :) !!! Witam juz z Irlandii - jestem tu od jaikichs dwoch tygodni i jak na razie jeszcze nie mam pracy :( Ale licze na to,ze szczescie wresczcie sie usmiechnie :) Wyspa piekna, aczkolwiek bardzo mi Polske przypomina.... Sentyment :) Pozdrawiam i odezwe sie jeszcze jak bede mogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm//
Co u Ciebie słychać? Masz już prace. Odezwij się. Jak sobie radzisz z językiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×