Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kruchaa

Wierzymy w cuda- na wiosne sie uda- topik staraczkowo-testowo-ziołowy

Polecane posty

tez mi sie tak wydaje, ze coreczki sa tatusiow, a synkowie - mamus!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
minimoniu..zaobserwij czy to tylko wybryk czy juz tak masz ze nie masz fazy lutealnej czyli tej 2...bo jesli tak .To idz do lekarza bo to jakies zaburzenia jak nic.Jak nie ma 2 fazy to o ciazy nie ma co mazyc bo to niedomoga lutealna i najprawdopodobniej jakis hormonalny problem.Niestety ale ziola na to niepomoga:( Zycze Wam sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, wlasnie wyczytałam ze dziurawca nie powinni pić mężczyźni, bo im to szkodzi na jakość nasienia... moj mąż sie zmartwił, posmakowały mu ziółka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, wiecie co - nikt mi nie mowil ze to nie tak od razu....w mojej rodzinie nikt z tym nie mial porblemu (a wrecz nadmiar :D) co najmniej po 2 dziciaczkow maja i to albo po slubie od razu im sie udaje, albo nawet przed :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zawsze myslalam ze z ciązą to hop siup i jest. z tymi synkami i córeczkami.. moja sąsiadka urodziła pol roku temu parkę, ostatnio spotkałam całą rodzinke w sklepie- tatuś niesie córeczkę, która wygląda jak jego mały klon( w damskim wydaniu), mama sciska w ramionach synka- też jakby ktoś z niej skórę sciągnął i nałozył na chłopaczka :), takze oni to mają własnie synek mamuni i córeczka tatusia :) dzieci do siebie ani trochę niepodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh, dobre!! jak tam pilas dzisiaj ziolkk? :P ja czekam az mi sie @ skonczy bo denerwuje mnie juz to lazenie do wc i zmienianie sobie pieluch, hehehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milo, ze znowu nas ciut wiecej na tym topiku 🌻, ja uciekam lulu do mezusia:P do futerka kochaniutkie !! buzka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mamo, cięzko mi stwierdzić czy to tylko jednorazowo tak było, bo tempke mierze dopiero 3 cykl( który się własnie zaczał. w pierwszym to ogole zgłupiałam, bo wykres moj jest jak zygzak na żmiji zygzakowatej :)- gora-dół góra- dół i zadnej fazy sie tam dopatrzec nie mogę. w drugim tak jak pisałam wiecznie miałam niskie tempki max to 36,5, ale srednia była 36,0. z tym ze mierzyłam pod pachą, a słyszałam ze to nie najlepsze miejsce. teraz mierzę jak należy, w pochwie i zobaczę w tym cyklu jak wyjdzie. jak znowu bedzie lipa to na bank lece do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
minimoniu...no pod pacha to fakt :) kiepski pomysl) zobacz...bo to moze byc tylko freak of nature ale moze tez byc taka wlasnie przyczyna i trzeba ja podprostowac.Wogole najlepiej to zrobic monitorin cyklu na usg i wtedy juz wiele wiadomo.Czy jest owu czy nie.Czy peka pecherzyk czy sie moze wchlania a moze przerasta...itd...to miarodajne najbardziej.Testy owu wskaza tylko przyblizona owulacje do ktorej niewiadomo czy dochodzi czy nie...Skok lh jej wcale nieprzesadza. Ale zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mamo, na czym właściwie polega brak fazy lutealnej i co to oznacza. Czy mogłabyś zerknąc na moje tempki i kiedy wg Ciebie była owulacja. Wielkie dzięki wklejam ponownie 8dc= 36,8 9dc= 36,9 10dc= 36,8 11dc= 36,55 12dc= 36,8 13dc= 36,7 14dc= 36,5 15dc= 36,6 16dc= 36,8 17dc=36,75 18dc= 36,90 19dc= 36,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mamo, a mozesz mi powiedziec jak to się robi taki monitoring? czy to tylko prywatnie? jest z tym jakiś problem ze np. gin rzadko zleca? i jak to się odbywa? codziennie w okolicach owu czy tylko raz?byłabym ci bardzo wdzięczna za odpowiedz, bo juz pytalam na innym topiku ale nikt mi nie odpowiedział :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mamo, jesli bedziesz tak miła i zaczniesz odpowiadać na nasze wątpliwości to chyba robota cię czeka niewąska :) pozdrawiam 🌼 janeczko,jak sobie patrze na twoje tempki (ale od razu mówie ze nie mam doświadczenia) to masz całkiem zrównoważone. pokaze ci moje z pierwszego mierzonego cyklu. u mnie szalenstwo na maxa. 6dc 36,3 7. 36,5 8. 36,0 9. 36,6 10. 36,1 11. 36,9 12.36,1 13.36,6 14. 36,2 15. 36,5 16 i 17. 36,6 mi nasuwa się jeden wniosek z tych tempek: po prostu jestem nienormalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, nie mogę, chyba pęknę kochana Ty masz tylko skaczące tempki :D Dlaczego nie spisz łobuzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz siedze tak na necie i szukam czy mam normalny wykres bo juz nie jestem pewna. A że zadałam zadanie \"mamie\" to sprawdzam czy coś się wyklulo z mojego wykresiku. Normalnie rozwaliłaś mnie dzisiaj i chyba juz nie zasnę. Jak tam ziółka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze jedno - one nie mają byc zrównoważone, one maja skoczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znalazłam WAS w końcu-lepiej pózno niz wcale 👄 co do ziółek..hmmm nie mam z nimi nic wspólnego w tej chwili ale kiedyś były u mnie na porządku dziennym...chyba mieszanka nr 3 to była o ile dobrze pamietam... U mnie 10 dc i wczoraj na moim mikroskopie ujrzałam obraz liści paproci które wg opisu odpowiadaja owulacji...ale czy to jest mozliwe w tak wczesnym stadium,czyli 9dc ????????????przytulanko oczywiście było,ale sluzu płodnego nie widzę wcale ... pozdrawiam serdecznie i uciekam kończyc pakowanie bo dzis lecimy do POLSKI :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Cloteczko :) Owu może i byc bez śluzu. Staraj się kochana, staraj. A coś Ci te ziółka dały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey ja-neczka widzę ,że nocny marek z ciebie co do ziółek to niestety chyba z krótko je stosowałam okolo 2 miesięcy i przerwałam kurację...wystraszyłam sie bo przez te 2 cykle nie mialam pecherzyków dominujących w obrazie USG i po prostu dostawiłam..moze niepotrzebie...ale ani nie pomaogły ani nie zaszkodziły... ale polecam fajna stronkę: http://www.umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
dziewczynki.. ja moge tylko powiedziec tyle ile wiem sama...... minimoniu.....Twoj 1 wykres wyrzuc w kosz i wogole sie nim niesugeruj.Skoro mierzylas pod pacha.....tempke taka mierzy sie tylko w sluzowkach.Tylko i wylacznie .Czyli usta,pochwa lub odbyt. zawsze rano .zanim wstaniesz z lozka .O stalej porze po min 5 godz. ciaglego sniu.I to wszystko jest b. wazne. wiec termometr na stoliki nicny. Pierwsze co po przebudzeniu to termometr w usta czy gdzie indziej..:) faza lutealna to3 faza cyklu bo mamy 3:) pierwsza to menstracyjna z krwawnieniem2 to folikularna kiedy to pod wplywem hormonu fsh dojrzewa pecherzyk graffa oraz 3 lutealna kiedy pecherzyk powinien peknac i az do @.. w kazdej z tych faz moga zaistniec jakies problemy hormonalne.I jesli takowe sa to wlasnie maja wpslyw na cos takiego jak owulacja.Czyli moze do niej wogole nie dochodzic bo np. hormony tarczycy lub prolaktyn sa ponad norma....albo hormon lh "nawala" albo progesteron... Dlatego dziewczynki zanim zaczniecie cos lykac na wlasna reka,pic ziola lub cos innego.Warto zrobic takie badania jak: hormony tarczycowe tsh,lh oraz plciowe prolaktyna,testosteron,progesteron... od tego naprawde bardzo duzo zalezy...a nawet zaryzykolalabym ze wszystko.... co do monitoringu... wykonuje sie go na usg dopochwowym.Lekarz oglada jajnik kilka dni przed owu.Wiec najlepiej sie zglosic okolo 10 dc. potem przez kolejne dni.Jak dojrzewa? czy pekl? czy przerosl? oraz endometrium macicy. Mysle ze najlepiej zawsze zaczac od tego czy jest owulacja czy jej nie ma.. jesli nie ma....naprawde zadne ziola niepomoga.Tu wchodza w gre leki i leczenie. jesli sa hustawki hormonow tak samo... a ziola.... no coz... napewno jakis wplyw maja....A jaki ? to sie dopiero okazjuje.Ale jesli maja nie pomoc to tylko zmuszanie sie do ich picia troche bezcelowe. Nie wiem czy cos udalo mi sie pomoc,wyjasnic....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
u mnie tempka wygla tak: od @ czyli od 1dc. do 13 dc. ---> 36.5-36.6 w 13 dc --> 36.8 . i wzrost kolejno do 36.9 potem spadek w 1 d @ do 36.5 to nie musi byc wielki skok ale wazne aby na wykresie dalo sie go zaobserwowac.Ale takie warunki jak wczesniej pisalam musza byc spelnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌻 tez mama, czy moglabym prosic cie o drobna analize ad. mojego ostatniego cyklu?? tempke mierzylam w ustach i test owu. pokazał (+) 16dc. Niestety nic wyczekiwanego to nie przynioslo :P 11 dc - 36,4 12 dc - 36,4 13 dc- 36,5 14dc - 36,4 15 dc- 36,5 16 dc- ???? 17dc- 36,7 18dc- 36,7 19dc- 36,7 20dc- 36,8 21dc- 36,9 Wydaje mi sie ze jest u mnie skok tempki, ale moze takze powinnam zbadac hormony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. 15 dc test wyszedl pozytywny, a 16 dc - zgodnie z wynikiem - dzialanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
krucha..:) ale ze mnie zadna wyrocznia:) Ale u ciebie widac ze tempka skoczyla w 17 dc...bo w 16 masz ???:) wiec skok napewno byl.... A tak na marginesie... owulacje liczy sie 14 dni od daty nastepnej spodziewanej @ wstecz... a nie od poczatku @ wprzod... wiem ze to pokretne ale ....ja tego niewymyslilam:) A staranka zawsze dobrze zaczac kilka dni przed owulacja...zwazywszy jak krotko zyje komorka jajowa...a "chlopaki" potrzebuja ttoszke czasu aby ja upolowac....lepiej przed owu...Ale sa tez wytrwale chlopaki jak nie wiem....Wiec zycze ci takich w tym cyklu Krucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mama - wyrocznia, nie wyrocznia, ale dobra rada zawsze w cenie:D Z tymi 14 dniami przed nastepna @ - to ja wiem, tylko to nie zawsze jest 14 dni...ja u siebie zauwazylam ze 13, bo jesli przyjac ze wou mialam 16dc (wg testu i tempki): to 16+14 - daje 30-dniowy cykl, a moj cykl to: 16+13=29 ja mialam wlasnie 29-dniowy cykl, co mnie zdziwilo lekko:) i nic nie kumam - a skoro tak, to po co mi te wykresy, hihihi 🌻 dzieki tez mama---- 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mama- bardzo dziekuję za rady, ale ponawiam jeszcze prośbe, czy wg Ciebie miałam owu i kiedy. To dla mnie bardzo ważne - Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
janeczko... a dlaczego masz te dni dopiero od 8 dc???? tak naprawde to czy byla owulacja moglby stwiwerdzic tylko ginek na monitoringu... A tempka cos fakt ci skacze...i to tak ze trudno cos z tego zawyrokowac.... A mierzysz tak jak pisalam? czyli o stalej porze itd?? bo to baardzo wazne..moze byc inny wynik w zaleZnosci od pory dnia,nawet wypity alkohol zmienia wykres.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
janeczko... a dlaczego masz te dni dopiero od 8 dc???? tak naprawde to czy byla owulacja moglby stwiwerdzic tylko ginek na monitoringu... A tempka cos fakt ci skacze...i to tak ze trudno cos z tego zawyrokowac.... A mierzysz tak jak pisalam? czyli o stalej porze itd?? bo to baardzo wazne..moze byc inny wynik w zaleZnosci od pory dnia,nawet wypity alkohol zmienia wykres.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mama= w tym miesiacu nie miałam żadnych \"wpadek\" z mierzeniem, mierzę zawsze o tej samej porze, dopochowo. Nic nie wydarzyło się co mogloby zakłócić cykl. jak sądzisz który dzień jest tym na owu. Pozdrawaim i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha mam od 8 dc, bo 5 dni to @ , i 2 potem nie mierzyłam, a cykle mam 28-31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×