Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Nie pisałam że nie polecam tylko że mam problem. Przed operacją nie wiedziałam że taki problem się pojawi. Jest to naprawdę duży problem, częste pieczenie i suchość a infekcji nie mam. Bez globulek i żelu jest żle a nawet z żelem nie jest najlepiej. Nikt z Was nie ma takiego problemu? xxxx Wydaje mi sie, ze masz zupelnie inny problem- nie napisals, czy masz usuniete przydatki i ile masz lat. Jezeli jajniki juz nie dzialaja , masz po prostu menopauze , co objawia sie suchoscia pochwy. Bierzesz htz? Takie same objawy maja kobiety z macica, ktore wchodza w okres klimakterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem dlaczego nie wiedziałaś mi przed usunięciem gin powiedział o wszystkich powikłaniach o suchości też mimo wszystko nie ma lekarstwa na suchość pochwy są tylko żele i globulki i nie słyszałam żeby miało to minąć pozostaje ci tylko je stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie,nie mogę zrozumieć jak mądra myśląca kobieta może dać sobie profilaktycznie usunąć narządy płciowe.Zastanówcie się kobiety jak można w 21 wieku,przy takim zaawansowaniu medycyny lekkomyślnie decydować się na takie radykalne rozwiązanie.Wymagajcie od lekarzy badań i rozważnych decyzji,która z was przed operacją miała wykonywaną biopsję,badania hormonalne czy tomografię komputerową .Zaufanie do lekarza musi mieć swoje granice,oni niestety mają podejście -przed panią 2 tysiące po pani następne 2... .każdy z nas musi całe życie zawodowe się kształcić,lekarz też ma taki obowiązek.Która z was usłyszał od lekarza o alternatywnym leczeniu jak embolizacja czy o termoablacja mięśniaków .Niektóre z was wyrażą zgodę na usunięcie macicy z powodu nadżerki i czy krwawień .Życzę nam wszystkim zdrowia i odrobiny rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiagość
No wybacz ale Tu jest mowa o usunięciu z powodu mięśniaków, krwotoków i wszystkiego tego złego co się z tym wiąże. Nikt zdrowy nie usuwa macicy i żaden lekarz nie usunie zdrowej macicy. Jestem akurat w trakcie diagnozy i tak!!! Moj lekarz zrobił mi badania hormony, markery, usg takie i siakie i zaproponował leczenie esmaya zanim zabieg. I rezonans (ale tu akurat termin jest masakrycznie długi). Dzięki temu ze tu zajrzalam, poczytalam wiem ze trafiłam do dobrego ginekologa. Byłam również na konsultacji u innego. I uwierz mi ze gdyby mnie tak bardzo nie bolalo to na pewno bym się na stół nie położyła. To raz, a dwa to chorym trzeba współczucia a nie mądrych rad jak juz mleko się rozlało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli co mam cały czas stosować żele i globulki? Nie jestem wieku menopauzalnym, przed operacją miałam regularne miesiączki. Mam usunięty tylko trzon, jajniki normalnie pracują. Mam małe plamienia miesiączkowe. Problemem jest suchość pochwy na którą gin przepisuje mi właśnie globulki i żele i to pomaga. Ale ile można stosować żele, naprawdę ta suchość nie minie? Stosuję tez nasiadówki w rumianku ale nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety nie mogę ci pomóc tylko doradzić .Przyszło mi na myśli może z konsultowałabyś się z innym ginem może inny będzie miał jakieś nowe pomysły .Niestety suchość pochwy to jedna z wielu dolegliwości która może być po usunięciu .pozdrawiam BASIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ''gościa z godz 15''45 więc ja miałam robione najpierw poziom hormonów były w normie potem biopsja też było ok następnie termoblazja jakoś bez skutku między czasie łyżeczkowania 4 razy w ciągu pół roku mam dalej wymieniać ?nie rób z kobiet półgłówków potrafimy myśleć i walczyć o swoją macicę czy jajniki i zapewniam cię że żadna kobieta nie dała sobie usunąć macicy z powodu nadżerki nie potrafisz zrozumieć że czasem nie ma innego wyjścia bo wszystko zawodzi lub nie działa jeśli nigdy nie byłaś w takiej sytuacji to nigdy tego nie zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z suchą pochwą poszukaj strony poradnik zdrowia pl wpisz suchość pochwy co robić? myślę że tam ci pomogą ale chyba bez wizyty u gin się nie obejdzie .coś mi świta że można leczyć laserem ale nie jetem pewna gdzieś chyba czytałam ale nie nie jestem pewna poszukaj w internacie może coś znajdziesz ja znalazłam jak miałam problem z wrastającym paznokciem Krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi, to jest bardzo dokuczliwy problem. Na dodatek często mnie piecze a zapalenia nie mam ani żądnych upławów. Boję się że stosowanie na okrągło globulek i żeli nie jest dobrym wyjściem bo każdy lek ma skutki uboczne a pochwa powinna mieć naturalną florę bakteryjną. Htz nie mogę brać bo jajniki normalnie pracują. Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beata radziłabym ci odwiedzić gina i zrobić poziom hormonów FSH-LH-estodrialu-progesteronu nie mówię że masz meno tylko ja po operacji miałam uderzenia gorąca a też mam jajniki i gin kazał mi zrobic te badania [a nie jestem w wieku meno]i były po niżej normy przez miesiąc brałam hormony i wszystko wróciło do normy ponoc po operacjach usunięcia trzonu czasem jajniki trzeba wspomóc i dać im czas na podjęcie normalnej pracy pozdrawiam basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Basia, cenne info! zanotonowalam, zrobie w maju, ale mam nadzieje, ze nie bedzie potrzebne. co do plamien to juz chyba wiem - przesadzilam z aktywnoscia, za duzo sie ruszalam no i doszla grypa, ktora juz zazegnana zostala zreszta. poczekam jeszcze kilka dni az wyjde na prostą i zobacze jak z tymi plamieniami. na okres to mi nie wyglada, bo nie moze chyba byc tak, ze plamienia inny czas a objawy a'la pms w innym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Basia, cenne info! zanotonowalam, zrobie w maju, ale mam nadzieje, ze nie bedzie potrzebne. co do plamien to juz chyba wiem - przesadzilam z aktywnoscia, za duzo sie ruszalam no i doszla grypa, ktora juz zazegnana zostala zreszta. poczekam jeszcze kilka dni az wyjde na prostą i zobacze jak z tymi plamieniami. na okres to mi nie wyglada, bo nie moze chyba byc tak, ze plamienia inny czas a objawy a'la pms w innym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neciakowa grypa i nadmierne ruszanie też ma wpływ na nasz organizm .Nie posłuchałaś swojej najlepszej koleżanki ''cierpliwość''hehehe i masz efekty ale uczymy się na własnych błędach Tzw okres może się pojawić w postaci plamienia ale nie za dużo i nie za długo Radzę ci słuchaj swojej koleżanki ''cierpliwości''i swojego ciała nic na siłę trzymaj się cieplutko i wracaj do zdrowia pozdrawiam Basia ps ciekawe co z Milką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Basia, heh, wiem :) to jest bardzo zgubne i mylące, a moja energia nie pomaga w tym. mam nauczke i potem przepraszalam cialo i że już wiecej nie będę ;P lezalam wczoraj, leze dzis ;P Milka pewnie sie odezwie jak wroci, w poniedzialek moze? czekamy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) rano zaszalałam ze sprzataniem,bez dzwigania,no moze rytm był za szybki.Teraz leze,bo mnie rozbolał odcinek ledzwiowy,wogole jestem jakas obolala,Troche sie przestraszylam i leze.Kurcze wiem,ze proces zdrowienia jest powolny.jestem osoba naprawde energiczna i to przymusowe lenistwo jest wykanczajace.Mam chyba mała nauczke......musze powoli.....Wczoraj sie dowiedzialam,ze jest juz moj wynik hist,pat i jest dobry hurrrra Tez sie martwie jak tam Milka,moze wyszla dzisiaj ze szpitala......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
heheh następna z adhd... :D mysle, ze Milka w poniedzialek wyjdzie, jesli miala ciecie brzuszne to tym bardziej. no, ja juz sie uspokoilam, i plamienia ustaly, organizm nas sam strofuje, jak widac, wazne by go sluchac i :P ja dziś bez pasa wyszlam na miasto, boshe, co za męka jakaś, mięśnie zwiotczale, oponka fruwa, nic sie nie trzyma. masakra. cierpliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny hehehe a mówiłam że ''cierpliwość''to najlepsza koleżanka niestety niczego się nie przyśpieszy .Ja miałam tzw nadzór w postaci syna ciągle słyszałam mamuś zostaw ja zrobię odkurzę masz tu książkę poczytaj odpoczywaj nie wolno ci ty jesteś taka sama jak moje dzieci w szkole [syn jest nauczycielem] nie umiesz posiedzieć na miejscu .Bardzo długie były te 6 tyg ale przeżyłam i wróciłam do normalności pozdrawiam trzymajcie się Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu nadzór hihihi tez mam w domu.Az sie nieraz denerwuje....wiem,wiem ze to dla mojego dobra.Neciakowna adhd hihihi tez pewnie.....Ale dziewczyny kochane siadłam na cztery litery.....po tej piatkowej akcji.Dokucza mi dalej problem z zatwardzeniem....ach...... Mam pytanie kiedy bede mogla wkoncu normalnie jesc.WE wtoek mineloy 2 tyg.po operacji. Pozdrawiam Was cieplutko i zycze milego popoludnia pa Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lola66 jak dobrze pamiętam po 3 tg bez wspomagania tymi tabletkami co pisałam .Za to śliwki ,pestki dyni ,słonecznik, orzechy ,były dłużej tz jak już poszłam do pracy i zaczełam żyć tak jak przed operacją u mnie było około 5 mies [niestety w pracy muszę dzwigać nawet 20 kg]mój gin wybił mi z głowy wcześniejszy powrót postraszył mnie że nabawię się zrostów wypadającej pochwy i nietrzymania moczu ale w domu więcej zaczełam robić już po 6 tyg pozdrawiam Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Hej dziewczyny ! Jestem już w domu. Wszystko przebiegło ok,bardzo dobrze się czuję i wiecie co? - nie mam wypukłego brzuszka(pamiętacie jak się o to bałam) jest płaski !!!! Krwawienie przez pochwę troszkę miałam ,ale tak jak mi pisałyście bez szaleństw.Wiem już od lekarza (po operacji) ,że w środku miałam masakrę ,pozrastały mi się organy i jeszcze miałam dodatkowo usuwaną torbiel na jajniku także było trochę niespodzianek oprócz głównej przyczyny i najważniejsze ,że rozwiał moje wątpliwości co do słuszności mojej decyzji ! Powiedział mi ,że to JEDYNA decyzja,że inaczej bardzo bym cierpiała. Buziaki dla Was kochane :) i dziękuję za wsparcie - naprawdę mi pomogłyście :) a jeszcze jedno nie kupowałam jednak pasa bo pielęgniarka powiedziała mi ,że jestem szczupła i nie będzie mi potrzebny i faktycznie - 4 doba jest płasko :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie miałaś raka to nie było zagrożenia życia i operacja nie była konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orgazm totalny to
unerwienie które biegnie od macicy do mózgu...i od lechtaczki poprzez pochwę i szyjkę do macicy, a zwieńczeniem PRAWDZIWEGO (tzw totalnego) silnego orgazmu jest reakcja MACICY, jej skurcze, uniesienie, powiększenie, wzmożony doplyw krwi i poszerzenie sie naczyń krwionośnych, to jest podniecenie, dlaczego trzeba takie ewidentne rzeczy tłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Totalny orgazmie, a wlasciwie, nimfomanko, ano trzeba sobie tłumaczyć. Mi na przyklad nie, bom aseksualna i mam gdzies seks. Sa fajniejsze sprawy dla dwojga niz martwienie sie suchoscia pochwy np wspolny wypad na snowboard, wspolne czulosci, rozmowy, pasje, ale co ja Ci to bede tlumaczyc - wszak seks u Ciebie numerem jeden a nie druga polowka. MILKA, cudownie !!! :) witam po drugiej stronie na nowych wodach oceanu :) brzuszek plaski i brak pasa to jednak wynika z typu figury - teraz to chyba Ci zazdroscic :P teraz to tylko dochodzic do Ciebie i zwazaj na swoj ADHD, bo niektore z nas tu ponioslo i okrutnie pokutowalysmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neciakowna dziekuje Ci adhd hihihi buziaczki. Jak to mowia"cierp ciało jak żeś chciało". Basieńko dziekuje Ci:))) Ty zawsze wiesz jak mi doradzić.Ja teraz troche robie w domku takie tam drobne krzątanie,ale jestem ostrożna po piatkowym "szaleństwie". MILKA witam serdecznie:))))no nareszcie w domku. Ciesze się,ze dzielnie to zniosłaś.Ja też nie nosze pasa.Calkiem plaska nie jestem,ale teraz mam plastry i apetyt zaczyna mi sie zwiekszac wiec troche sie obawiam.Ale....jak wroce do formy to wracam do mojego bardzo aktywnego życia i mysle,ze nie bedzie tak źle. Moje cierpienie fizyczne i psychiczne naprawdedalo mi popalić masakrycznie.Mam nadzieje......nie....ja wiem,ze bede znowu taka Jolą jak kiedys. A Ty gościu przestan nas prowokować i zanudzać tymi tekstami o suchości pochwy,o orgazmach itd itp...... My jesteśmy już PO !!!!!!! i zbieramy sie do kupy i bedziemy normalnymi fajnymi kobietkami. Każda z nas ma swoją historię choroby,decyzję o operacji,wreszcie operację i proces zdrowienia.I niczego tu nie zmienisz,a dziewczyny ktore są PRZED.... myslę ze beda sugerowały się swim sercem i przede wszystkim rozumem.A nasze wpisy moze też im dadzą płomyk nadziei a nie Twoje strachy na lachy..... MILKA jakby co to pytaj i pisz:)chętnie pomogę. Dobranoc ispokojnych snów pa uf....ale napisałam hihihi Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Lola :) ja jestem niby już 6.5tyg po a dalej jem jak wróbelek i to strasznie wybrzydzam. Nie mam juz ochoty na wiekszosc rzeczy. Zwykly maly talerz obiadu czesto zdarza mi sie jesc ponad 45min... Miska zupy pol godziny. Kawa z Costy juz mnie obrzydza a kiedys Turtle stamtąd byla moja ulubiona - dawalam szanse 3x (z mlekiem bez laktozy) i jelita rewelacje mialy za kazdym razem. Najchetniej i zawsze zjem jajecznice z warzywami uprzednio upieczonymi czy jaglany omlet z groszkiem. Dwa skromne posilki wystarczaja mi calkowicie. Na sniadania troszke owsianki na wodzie z suszonymi owocowami lub sok z zielonych owocowarzyw (surowa marchewka wzdyma mnie). Dziwne to jeszcze troche, zwlaszcza, ze przed slynelam z milosci do wloskiej kuchni. I ta ilosc jeszcze nierownowazna z iloscia wydalanej energii. No ale nastepne tygodnie zamierzam juz na ponad 5km spacery chodzic, wiec zobacze jak z apetytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neciakowa wiadomo że apetyt wzrasta wraz z wyczerpaniem energii ja na takie długie spacery chodziłam po 2 tyg [z nudów] brałam swojego pieska i szliśmy przez godzinę czasem dłużej Milka 1 cieszę się że już jesteś trzymaj się cieplutko pytaj jak coś nie wiesz buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neciakowa jeszcze zapomniałam że ja po też nie miałam apetytu ale znalazłam sposób .Ja jadłam 5 posiłków dziennie maleńkich ale jadłam do tego dużo wody i spacery [miałam łatwiej bo było lato] mimo ze nie czułam głodu pilnowałam żeby jeść co 3 godz .Bywało że zjadłam 5 truskawek ale jadłam i tak pomału wszystko wróciło do normy tylko picie dużej ilości wody zostało ale to chyba dobrze pozdrawiam Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Kochane dziewczyny :) Dzięki za miłe słowa :) Za szybko się pochwaliłam tzn. z brzuszkiem nadal ok , nawet nie boli, na cięciu (20 cm-mierzyłam) mam piękny strupek i nawet byłam już w toalecie 2 razy bez czopków ,ale dopadła mnie infekcja :( W nocy miałam gorączkę 38,6 ,straszny kaszel, trudności w oddychaniu i taki ból gardła a raczej tchawicy ( nie mam migdałów) ,że całą noc nie spałam :( Przed chwilą miałam wizytę lekarską w domu i dostałam antybiotyk,jak nie urok to sraczka . Kochane dbajcie o siebie i bądźcie zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neciakowna , nie każda kobieta jest aseksualna. Dla wielu kobiet seks jest ważną sferą życia i są to normalne kobiety a nie nimfomanki. Wielu kobieto skurcze macicy są niezbędne do pełnego orgazmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu jeżeli dla ciebie te skurcze macicy to sprawa priorytetowa to gratuluję głupoty nie na tym polega normalne życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×