Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość - Ania

Chyba robią mi się halluksy

Polecane posty

Gość ewa&ewa
Poczytałam trochę na onecie. Taki aparat to marcin:D Kiedyś zdarzało się, że podczas dłuższego chodzenia bolały mnie te halluksy, od pewnwgo czasu wcale nie. Może trochę sfolgowałam z butami, chyba dlatego, ale o japonkach mogę raczej zapomnieć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o hallusky to polecam świetną klinikę z Warszawy... Klinika nazywa się "Poradnia Stopy" i znajduje się przy ul. Bartniczej Oni przeprowadzają także szkolenia z zakresu chirurgii stopy. Być może pomogą i Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od wczoraj zakładami marciny. mam zamiar kupić wkładki na płaskostopie poprzeczne. postanowiłam się ratować za dwszelka cenę. może znajdzie się ktoś do wspólnej walki, zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem pół roku po operacji i niezbyt dobrze to wygląda u mnie niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro kupuje wkładki na płaskostopie poprzeczne, podobno pomagają przywrócić prawidłowy układ. zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem autorką tego tematu sprzed lat. Jutro idę do ortopedy. Oczywiście sytuacja jest poważniejsza niż 7 lat temu, ale nie ma jakiejś tragedii jeszcze. Nie liczę na operację ale na pomoc ortopedyczną: wkładki, marciny sporadycznie używam ale jest to problem, bo często staję w nocy:( Zobaczymy. Wpadnę jutro napisać jak było, na razie moczę nogi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara2014
lekarz mi powiedział, że trzeba zrobić badanie komputerowe stóp, dzięki temu można dokładniej poznać jak układa się stopa podczas chodu. Wtedy można zrobić wkładkę ortopedyczną, korygującą, dopasowaną do wady stopy. Właśnie zapisałam się na takie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorka
To ciekawa informacja. Lekarz był zawiedziony, że takie małe :o Stwierdziłam, że bolą, chociaż teraz nie, tak było jakiś czas temu. Powiedziałam mu, że sypiam w marcinach, to musiałam wytłumaczyć co to jest :o Potem dowiedziałam się, że halluksy się nie cofną ale można je spowolnić. Wspomniałam, że liczę na wkładki, to powiedział że wkładek na to nie ma i dostałam skierowanie na rehabilitację/wirówki, lampy i coś tam jeszcze/ Mam się zgłosić po. I nosić kliny. Powiedział, że płaskostopie robi sie od halluksów. Nie jestem usatysfakcjonowana:( No i o operacji wspomniał jeśli nic nie pomoże ale nie jestem skłonna, bo faktycznie nie są duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara2014
w piątek idę na badanie, zobaczę na czym to polega. Z tego co czytałam to halluxy robią się od płaskostopia a nie odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze tak myślałam: płaskostopie---> halluksy. W wieku przedszkolnym miałam płaskostopie stwierdzone, nosiłam wkładki zalecono gimnastykę korekcyjną, której nie znosiłam i tak zostało... DZiwny ten mój lekarz, może jeszcze powinnam pójść prywatnie, bo tak na luzie się wybrałam na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellemelle
halluksy to niefajna sprawa, sama miałam, zlekceważyłam temat i pozniej musiałam szukać ortopedy, trafiłam do dr więcka, w krakowie bo tu mieszkam....i powiem szczerze ze dobrze jest trafić na dobrego lekarza bo wtedy można wiele zdziałać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara2014
byłam dziś na komputerowym badaniu stóp i... Zamówiłam wkładki ortopedyczne, które będą odciążały moje halluxy i ustawią mi prawidłowo stopę. Będę je nosić w butach sportowych. Okazało się, że stopę stawiam lekko do wewnątrz i odpycham się od wew. krawędzi palucha. To dodatkowo spowoduje powstawanie koślawego palucha. Oczywiście mam też płaskostopie.Gdybym wiedziała o tym wcześniej może moje stopy wyglądałyby teraz inaczej. Rewelacyjne badanie nawet żeby uświadomić sobie jak się chodzi i stawia stopy. A co najbardziej mi się podobało to indywidualne klapki ortopedyczne. (też zamówiłam) Takie jak robi Sholl tylko dopasowane do mojej wady. A to teraz taki hit. Brzmi nie źle prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzmi super, nieźle to mało powiedziane:) Zapisałam się na rehabilitację start 1 grudnia:o Po zzabiegach mam się zgłosić do swojego lekarza nie wiem po co, skoro operację wykluczyłam, a wkładek on mi nie proponuje... Mieszkam na Dolnym Śląsku, daleko mam do Twojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marciny są dobre, ale bardzo przeszkadzają w chodzeniu. Tylko na noc jeśli mało wstajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tylko zauważysz, że coś jest nie tak, idź do lekarza. Lepiej nie czekać, aż się powiększą. Mogę Ci polecić dobrego lekarza w Poznaniu - Jędrzej Kosmowski. Ja u niego byłam i naprawdę się zna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ilu jeszcze jeszcze watkach bedzie sie pan reklamowal dzisiaj? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze ktos sie jeszcze wypowie o tej jodynie? czy mu pomogla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też się robią halluksy, w sumie nie powinnam być zaskoczona, bo chociażby moja mama je ma. Dopiero poskutkowała operacja, była w HalluxCenter i chyba też tam pójdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×