Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Sbitara- odciagalam pokarm to cos Cimoge powiedziec. na pewno musisz wyparzyc laktator i pojemnik do ktorego bedziesz wlewac. najlpeije jak bedzie to pokarm z nocy jest wtedy bardziej tlusty i maluszek szybciej sie naje. napewno musisz go zamrozic. Taki pokarm w temp 10 stopni na minusie moze byc zamrozony nawet 3 miesiace. Na pewno po wyjeciu musisz go rozmrozic ogrzewajac pojemnik z mlekiem w naczyniu z ciepla nie goraca woda.Nie mozna podgrzewac w mikrofali! Pokarm musi miec 37 stopni. No to chyba wszystko:)Tylko sprawdz najpierw czy Malenstwo umie jesc z butelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- rozmrozony pokarm nadaje sie do zjedzenia tylko przez 9 godzin, po tym czasie trzeba go wylac:( I jeszcze jedno. Mozesz odicagniety niezamrozony pokarm przechowywac w lodowce dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Alutosku, zastosuje sie scisle:) w koncu udalo mi sie opublikowac zdjecia Wikulinskiej, ewiec sie chwale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara, jam odciagałam pokarm, jak musialam jechac na uczelnie (maly mial wtedy 3 tygodnie). odciągnełam wieczorem i rano przed wyjazdem, dałam do lodówki i mąż mu dał, podgrzał w tej butelce w garnuszku. A to szorstkie co zauwarzyłaś smaruj oliwką albo kremem na podrażnienia i zejdzie, spokojna głowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie cudowne dzieciaczki :) Aż chce mi się więcej :) Ale przez jakies 1,5 roku narazie stop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dziewczyny doslownie glowa mi peka. juz sama nie wiem co dobre jest dla mnie i dla maluszka. wlasnie wrocilam z tej wizyty u GP, moim GP jest ginekolog polak takze o tyle fajnie. no i go pytalam o ta cesarke, ze chca mi zrobic konsultacje itd, a on na to, ze jak ja mam nadczynnosc tarczycy imialabym ta cesarke ze wieksze niby ryzyko jest przelomu tarczycowego, bo ze niby wieksza utrata krwi. a mowie a co w takim razie z moimi oczami (te wysokie cisnienie0 i mowie mu ze okulistka mi ja zaleca bo moze skonczyc sie vacum. z jego gatki zrozumialam ze on jest bardziej za naturalnym porodem. doslownie glowa mi peka, juz sama nie wiem co robic. zadzwonie do tego mego endokrynologa w polsce i go spytam co mysli o cesarce i najwyzej poczekam co powie mi tutejszy okulista na tej konsultacji. ach mowie wam.... czlowiek chche jak najlepiej i nie wie juz kogo sluchac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Agus, bo zem sie wystraszyla, ze dziecku taka tarke na stale zafundowalam :o ech, dzieciaczki sa slodkie, ja tez bym chciala jeszcze jedno, tylko za jakies 2 latka :) Dziewczynki, powiedzcie mi taka rzecz Jak u Was ze wspolzyciem? Sorki, ze pytam, ale ja w ogole nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :o Jak tylko pomysle, ze ktos mialby mnie tam dotykac to mi wlosy deba staja. I kiedy mozna zaczac? \'Po 8 tygodniach pologu, czy moze jakos wczesniej? Cjholerka,c zuje sie jak kombatantka wojenna, a najgorsze jest to, ze w ogole nie ma pociagu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara- skad ja to znam?:D ja tez po pologu ani myslalam zeby mi ktos tam cos wkladal hehe. Ale uwierz mi to minie. Nie od razu po pologu ale tak juz po 3 miesiacach jest ok. Teraz juz normalnie wspolzyjemy. Popros meza o dluga gre wstepna bo inaczej bedzie Ci troszke ciezko sie przelamac:) bedzie dobrze.:) ps: Ala dala mi sie dzisiaj wyspac.:D Zmienialm jej poduszke na bardziej plaska i spala lepiej niz ostatnio. Wydluzyla przerwy do 4 godzin i jestem wypoczeta w koncu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Alutosku, straszna schiza z tym seksem :) No ale bedzie sie trzeba przelamac, jak pisalas odnosnie hula hop \"trening czyni mistrza\" :D Tylko uwazaj, bo jak juz tak dobrze Ci idzie to za 9 m-cy Alusie mozecie w siostrzyczke lub braciszka \"zaopatrzyc\" :) Zartuje oczywiscie ;) Dzieki za wglad w nasze fotki :) Moje hula hop na razie stoi. Poza tym mam troche dola, bo jutro musze wyjechac i zostawiam core z ciocia na jakies 24 h :( Cioci ufam, nie o to chodzi, tylko chyba mam syndrom \"pepowinowy\" :D nie chce jej zostawiac. Ale coz, jak mus to mus. ahaja nie martw sie, wyjasniej sobie wszystko dokladnie, bedzie dobrze :D jakajaana, jestes jeszcze wsrod nas czy juz moze na porodowce? (kurde, jak to zabrzmialo \"jestes jeszcze wsrod nas\" :o) Caluski i milego dzionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara- wiem co przezywasz. Jak mialam isc na chrzciny do znajomych to ciezko mi sie bylo rozstac z Ala a potemna chrzcinach co 15 minut dzwonilam do tesciowej czy wszystko jest ok.Czy je z butelski i czy zasnela. Koszmar! A teraz jak sobie pomysle ze mam ja zostawic na 9 godzin codziennie(potem do roboty) to ryczec mi sie chce:( Tylko jak jedziesz na tyle to wez laktator bo cycki Ci odleca:D Ja bylam na chrzcinach tylko kilka godzin a mialam cyce jak balony- doslownie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitark - jestem jestem. dzisiaj mnie cos wziel na sprzatank i posprzatalam caly domek,popralam tez ciuszki malutkiego:) Czuje sie dzisiaj w miare dobrze,w porownaniu z wczorajszym dniem.Milama takie zawroty glwy ze az mi sie niedbrze robilo,wiec dziisja dzienw domu zeby dojsc do siebie:) Co do rozstawania sie z dziecmi to ciezka sprawa dla kazdej mamy.jak moja przyjaciolka jechala z mezem na koncert i zstawila mi 2 miesieczna coreczke to tez co chwile dzwnila i oczywscie lezki jej polecialy jak wyjezdzala chociaz to bylo tylok kilka godzin.to jest zrozumiale:) Buzka dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZIEWCZYNYKI,CZY UZYWALA KTORAS Z WAS OLIWKI JOHNSON BABY OIL Z ALOE VERA? JESLI TAK PROSZE O PINIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- Ja uzywam teraz tej oliwki do pielegnacji Ali. Ma troche inna nazwe ale podejrzewam ze to jedno i to samo. Bo to jest oliwka z aloesem poprostu. Nic specjalnego. oliwka jak oliwka. W sumie zapach taki sobie. Wole zapach zwyklej oliwki. Ten pachnie tak troche za bardzo intensywnie jak dla dziecka. Ale dla doroslego jest pewnie ok chociaz ja wole balsamy nawilzajace bo po kapieli lubie sie dobrze wytrzec a potem nakremowac a wiadomo oliwke smaruje sie na wilgotne cialo. Ps: cos slaby ruch na topiku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- masz rozstepy? Czy los Cie oszczedzil?:) Sbitara- co tam, jak tam sciaganie pokarmu? Mam nadzieje ze wszystko sie udalo.:) Monte- Widze ze dagmarka Cie pochlonela bez reszty bo rzadko zagladasz. Ale to jest oczywiscie zrozumiale:) Baderko masz juz jakies objawy? Jest tak samo jak przy Dominice czy inaczej? Zawsze mnie to zastanawialo. Limetko- a Ty jak sie czujesz? Ahaja- Dzwonilas w spawie cesarki? Co mowia lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - niestety rozstepy ba brzuszku mnie nie minely,ale trudno.nie przejmuje sie. potem bede sie tym pewnie bardziej martwic:) Pytalam celowo o oliwek bo siostra kupila ja dziisja dla mojego malego,wiec chcilam zasiegnac opini.zreszzta w trakcie uzywania i tak sie okaze czy mu slzy czy nie. I faktycznie pustki tu jakies,jak zwykle zostalysmy my dwie hehe.Pozdrawiam wsyztskie kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki jestem jestem caly czas:))))) no wiec dzis dzwonilam do mego endokrynologa w polsce i on mowi ze jest o mnie spokojny z tym przelomem tarczycowym, ze przeciez nie biore lekow, hormony odpukac mam wyprowadzone, a ten przelom to tylko w ksiazkach. pytam go wiec co z ta cesarka, a on ze wg moge z tymi moimi oczami rodzic naturalnie, ze cesarka to zawsze i znieczulenie itd a ze w trakcie porodu zawsze mozna jesszcze cesarke zdazyc zrobic. pytam sie wiec jak rodza dziewczyny z nadczynnoscia tarczycy a on ze raczej naturalnie. a dzis przyszlo mi pismo z tego szpitala na ta konsultacje do okulisty i dopeiro mam termin na 8 pazdziernika. no zobaczymy co mi tu poweidza w razie czego zdaze jeszcze zjechac do kraju. tak sobie mysle moze od razu nic mi nie bedzie jakbym rodzilo SN, no poczkeam jeszcze na ten pazdziernik. a co do oliwki johsona to np ja mam uczulenie na nie. juz pare razy kmi wyszlo po niej, na brzuchu takie czerwone kropki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie cieplutko, Cholerka, Alutos, zle mi poszlo z tym odciaganiem. Nie wiem ile ja tego mleka produkuje, jak krowa dojna :o Odciagalam co 3 godziny mniej wiecej, a itak caly czas lazilam poplamiona, bo mi sie co i raz wylewalo. Dobrze, ze mialam sweter i nie bylo widac. :o Jednak dzidzia to najlepszy laktator :d Za jakies poltora miesiaca chcialabym sie wybrac do domu, tylko tak sie zastanawiam jak to z takim malym dzieckiem w pociagu. W sumie tylko 3 godziny jazdy, ale nie wiem, czy w expressach jest przedzial dla matki z dzieckiem? Bo w IC nie ma na pewno. Cholerka, nie wiem jak sie za to zabrac. Moze, ktoras z Was ma jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- No masz racje, jak zwykle musimy ratowac topik hehe! A co do oliwki to naprawde lepsza bedzie ta zwykla. ja nawet na poczatku smarowalam mala kremem nivea dla niemowlat bo miala tak wysuszona skore ze oliwka na nic sie zdala. A krem ladnie nawilzal ja. po miesiacu przeszlam na oliwke. Sbitara Nie martw sie. Ja tez na poczatku mialam tyle mleka ze moglam 5 cioraczki wykarmic, mala jadla co chwile a mi co chwile wkladek brakowalo:) Wlasnie dlatego ze tak duzo jadla mialam tyle pokarmu i u Ciebie jest tak samo. Po dwoch miesiacach piersi mi zmalaly do rozmiaru C i tak sie utrzymuje do tej pory. Mala je regularnie co 3 godziny i wszystko sie ustabilizowalo. Mleka jest tyle ile powinno. Czasami nawet po 8 godzinach jest ok. Chociaz jest ta piers strasznie nabrzmiala o obolala ale moge z nia wytrzymac a nie jak kiedys. Ahaja- No to chyba dobrze co? Mysle ze rodzac SN szybciej wrocisz do formy a jesli lekarze sa dobrej mysli to nie powinnas sie martwic. Na pewno bedzie wszystko dobrze. Dziewczyny wzielam sie na sposob i trzymam swoja Ale w wozku na balkonie w dzien. ladnie mi tam zasypia, nie mardzi godzinami a ja moge zrobic obiad albo wejsc np na topik i napisac do was:) Czytalam nawet gdzies zeby usypiac dziecko inaczej w dzien a inaczej w nocy. Wtedy ma ustawiony rytm. Wie kiedyjest dzien a kiedy noc. I ja tak robie. W dzien usypiam w gondoli a w nocy na rekach ze smoczkiem albo z cycem i ladnie mi zasypia. Chyba mi ząbkuje i dlatego tak zle spi w nocy chociaz dzisiaj spala calkiem ladnie. Pierwszy sen przerwala po 6 godzinach a potem po 4, ale niestety pobudke ma o 6 rani:( i jak latwo sie domyslic ja rowniez:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek kobietki:) ale mam dobry nastroj taka piekna pogoda dzis u nas ze nie moze byc inaczej. ostatnio to caly czas padalo, a jak wyszlo sloneczko i chcialam wykorzystac to i myk na spacerek i...... wracalam mokra bo oczywscie znow padalo. ale dzis nawet pachnie latem:))))mhmmmmmm a co do tej cesarki to naparwde nie wiem co dla mnie dobre, okulistka swoje, inni lekarze swoje zglupiec mozna, ale najwazniejsze ze mnie ten moj endo uspokoil:))) alutos- rzeczywscie 6 rano to wczesnie, ja np jestem raczej takim nocnym markiem i lubie sobie pospac, hhehe ale ostatnio nie umiem sobie znalezc miejsca, budze sie scierpnieta... no ale co tam damy rade:)) pociesz sie jak niektore dzieci budza sie o 4 czy 5 rano to dopiero jest wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - zaufaj lekarzm,bo sama nic nie zmienisz a bedziesz sie martwic niepotrzebnie,a zmartwienie Ci teraz niepotrzebne! po naturalnym porodzie ponoc szybciej dochodzi sie do siebie.wzytsko bedzie dobrze:* Dziewuszki,bylam polozenj dzisiaj.zbadala,zadowolona,wsyztsko w najelszym porzadku,anemia minela,wyniki super,dzidzius w kanaliku.powiedziala ze bede miala dluuugiego synka,ciekawe ile z tych ciuszkow co mam zdaze mu ubrac hehe. Teraz lece do Mother Care po ostatnie zakupy.mam nadzieje ze niedlugo urodze:) Milego dizonka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda30
Dziewczyny mam do Was pytanie.Staram sie o dzidzie i ostatnio kupilam sobie testy owulacyjne,zaczelam je robic od 8 dnia cyklu i zaraz pokazaly sie 2 grube krechy ale przez nastepne 5 dni czyli do dzis nadal pokazuja sie identyczne 2 mocne kreski-czy to normalne?Mieszkam w Niemczech i mysle,ze te testy byly dobrej jakosci bo kupilam je normalnie w sklepie.Cykle mam od 28 do 32 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, powiedzcie mi czy Wam sie tez zdarzylo, ze Wasze pociechy krztusily sie wlasna slina? To znaczy moja mala na przyklad lezy i tak jakos dziwnie przelyka te sline, tak jakby jakas lepka byla, czy cos...z takim odglosem dziwacznym. Nie wiem czy to kazde dziecko tak ma czy moze powinnam do lekarza z tym sie udac? Poza tym zdarza sie tez ze ma bable sliny jak otworzy buzke w ustach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuda30- to zrob lepiej test ciazowy:) sbitara- mi sie to nie zdarzylo. mysle ze powinnas zaptac poloznej. Bo pewnie przychodzi do Ciebie co dwa tygodnie? Zadzwon o niej i sie dowiesz albo idz do przychodni. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam was z samego ranka:))) chyba przechwalilam wczorajsza pogode bo dzis AZ 11 stopni mamy tutaj brrr ja to jednak wole cieplo niz takie nie wiadomo co. wlasnie slucham wiadomosci i jakies nowosci w sprawach cesarkich ciec ze ministerstwo traktuje wykonanie cesarki na zyczenie je jako blad w sztuce lekarskiej hmm...ze niby duza ilosc ciec nieuzasadnionych medycznie. szczerze mowiac nie spotkalam sie jeszcze w polsce zeby ktos mogl sobie \"zazyczyc\" cesarki. milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja- u nas dzisiaj tez strasznie zimno. Wczoraj pogda byla ladna ale pod wieczor zrobilo sie parno i zaczelo lac. A teraz chlodek od rana u nas. Ale ja tam sie ciesze bo mi przynajmniej Ala ladnie spi:) A jak cieplo to marudzi bo sie meczy. A co do tej cesarki to masz racje, w panstwowych szpitalach ciezko uprosic o cesarke na zyczenie. Jednak mysle sobie ze w prywatnych klinikach to chyba jest po prostu usluga. Pacjen placi -pacjent żąda. Tak mi sie wydaje. U nas w szpitalu to nawet jak kobieta sie meczy dobe i nie moze urodzic to nawet wtedy nie robia cesarki. Takiego mamy pojebanego ordynatora.Kolezanka rodzila w tym roku wlasnie SN ponad 20 godzin. Dziecko ma uszkodzony bark bo tak bylo ulozone ze jak wyciagali to nadwerezyli mu bar. Dodatkowo dziewczyna yla juz tak wycienczona ze nie miala sily przec. A oni wciaz\"przyj bo udusisz dziecko!\" czy to jest ludzkie traktowanie? Za wszelka cene byle nie cesarka. Mysle ze po prostu sa na tyle leniwi! Ja bym teraz podala ich do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda 30
alutos_80 mysle,ze test jeszcze nie wyjdzie bo to dopiero 13 dzien cyklu a nastepna miesiaczke mam dostac dopiero 8 wrzesnia-chyba zwariuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chuda30- a mialas normalna @ ostatnio? Zastanow sie czy trwala ona tak samo czy krocej, nie masz jakis bolacych piersi czy cos takiego? Wiesz dwie kresi na owulacyjnym(tak samo grube lub testowa grubsza) swiadcza o ciazy badz o owulacji ale nie przez 5 kolejnych dni! Moze bierzesz jakies tabletki Podwyzszajace poziom LH, np cos na plodnosc??? Bo takie leki tez powoduja ze test wychodzi pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chuda- moglas zaciazyc juz poprzednim razem. Zrob sobie test ciazowy. Przy Twojej dlugosci cyklu raczej owulacje dopiero moglabys miec za kilka dni wiec skoro testy wychodza pozytywne to musialo dojsc do zaplodnienia w poprzednim cyklu. Trzymam kciuki, daj znac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj ale mi sie chrapnelo w ciagu dnia, jakas padnieta bylam:)) dziewczyny nie wiem ale chyba mam te skurcze braxtona, sama juz nie wiem, ale tylko po jednej stronie tam gdzie lezy maluszek. od zawsze jak wiecie mialam te gule itd no i lekarze ze jestem szczupla mowili. ale tak od 2 dni gdzies mam wrazenie ze nie tyle gula mi sie robi po tej jednej stronie co czuje jak mi sie skora napina, nie boli to, ale po prostu jak deliktanie dotkne brzucha to czuje ze jest w tym momencie troszke twardszy niz po prawej stronie. chyba ok to jest co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×