Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

a to super ze bedziesz miala mamy jak juz twoj synek sie urodzi. pewnie lepiej by bylo zebys urodzila przed ich przylotem, no ale wiadomo to juz nie od ciebie zalezy:)) a fajnie, bo wiesz co mysle ze pomoc przy malym zwlaszcza na poczatku na pewno sie przyda. ucieszylo mnie co napisalas ze mozna juz leciec z dzieciatkiem mniejszym niz 2 mce, bo balam sie ze musi miec co najmniej 3 mce, uff.... a co do zwolnien, pamietam raz tez tak z mezem kombinowalismy, i lecial do polski "niby"chory, no ale inaczej nie dalo by rady zeby lecial. wkurzajace to jest bo nieraz juz sie spotakalam ze irlandczycy biora sobie "sicka" bo im sie wstac nie chcialo w poniedzialek rano do pracy, a czlwoiek nieraz uczcziwie nie moze wziasc wolnego, wiec trzeba troszke pokombinowac. masz racje jakajana jak juz nasze malenstwa beda na swiecie na pewno tez inaczej spojrzymy na to wszytsko, mysle ze nie bedziemy nawet miec czasu zeby myslec i plakac....dzieki za otuche i tobie zycze milutkich snow buziaki do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza?pustki straszne. kobietki,mam pytanie.w czym rodzilyscie?czy bralyscie cosspecjalnego na porod?ja np mysle czy kupic jakos koszule nocna krota=sza rozpinana z przod w razie karmienia od razu po,czy no zwykla wieksza koszlke.nie wiem... buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nadciągam z odsieczą. Do porodu najlepsza jest koszula nocna rozpinana na piersiach i niezbyt długa. Do gojenia pępka super jest mieszanina spirytusu i wody przegotowanej w proporcji: dwie części wody jedna część spirytusu i tą mieszaniną najlepiej nie przemywać tylko zakraplaczem nakropić po kilka kropelek przy każdym przewijaniu. Pępuszek się szybko ususzy i odpadnie. Jak odpadnie to zostanie jeszcze malutki strupeczek. To jeszcze przez jakiś czas też zakraplać po kropelce tej mieszaniny na ten strupeczek to wtedy wszystko się szybciutko zagoi i nie będzie żadnego problemu. Chodzi o to żeby jak najmniej dotykać pępuszek żeby go przypadkiem niczym nie zakazić. Mam nadzieję że pomogłam :) Pozdrawiam i życzę łatwych porodów a staraczkom dwóch kresek na teście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wzetko:) Dlugo Cie nie bylo. jakajaana- Wzetka ma racje co do tej koszuli. A jesli chodzi o ten pepek, to ja normalnie polewalam samym spirytusem salicylowym. Po dwoch tygodniach odpadl ladnie. Wazne zeby dookola zakryc gazikami ololice pekpka zeby nie uszkodzic naskorka. Zalamana- jakie wiesci??? Karina jak tam??? Chuda a co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witajcie !!nareszcie!dziekuje!bardzo mi jak zwykle pomoglyscie.wzytsko juz mam,i koszule tez dzisiaj kupilam taka jak piszecie:) Wlasnie sie baardzo najadlam i jest mi po tym obiedzie goraco ze hej. niestety nic sie u mnie ie zmienia,tyle ze brzuch juz bardzo nisko,a synus ta ciagnie w dol ze paktycznie prawei ni wychodze z domu bo chodzic sie nie da,ale cos,damy rade:) Milego dizonka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torbe juz zapielam,w koncu calkiem sakowana.Zastanawiam sie jeszcze jakie ciuszki dla synka wziac,czy wiecej tych dlugich czy tych krotszych. Poza tym tak mnie plecy na dole bola ze az niemilo.zaraz chyba zanurze sie w wannie zamiast wskoczyc pod prysznic,ciepla woda powinna pomoc.milego wieczoeku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Jakajaana:) widze ze masz coraz wiecej symptomow! Ja Ci wroze ze gora za dwa tygodnie urodzisz, ale obstawiam na tydzien:) Bole plecow(w okolicy krzyza) to najlepszy znak:) Co do ciuszkow to chyba wszystkie z dlugim powinnas wziasc. Wiesz, dzieciatko jest jeszcze male slabe i moze szybko sie przeziebic. Na krotki rekaw przyjdzie jeszcze czas, moze juz nie zdazysz w tym roku ale w przyszlym za to napewno:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz chyba zrozumialam ze chodzi Ci o te wieksze albo mniejsze:) Gapa ze mnie... Ja na Twoim miejscu wzielabym uniwersalne, czyli rozmiar 62. Mysle ze powinny wystarczyc:) Na 56 wolalabym nie ryzykowac, a co bedzie jak synus bedzie dlugi:) np 58 cm!? Bedzie sie wciskal w ciuszki. A posredniego rozmiaru nie ma niestety. Pozdrawiam!!! ps: ja to przed porodem balam sie panicznie. Ty w zasadzienie masz czego, zazdroszcze Ci tego znieczulenia. To naprawde luksus. Ja wylam przez te skurcze( nieregularne!!!)kilka ladnych godzin,a jak przyszly juz regularne i czas porodu to myslalam ze zjem lozko na ktorym lezalam. Na szczescie to juz dlugo nie trwalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - kochana,mam nadzieje ze Twoje slowa sie sprawdza i faktycznie niedlugo urodze.to juz 38 tydzien konczy sie po jutrze wiec mogloby cos sei ruszyc:) Co do ciszkow,dziekuje za rade,zroibie tak jak mowisz,tymbardziej ze polozna ostatnio powiedziala ze moj synus dlugi bedzie. Teraz juz tylko czekam i czekam:)a brzuch mam taaak niziutko hehe. buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaa
Witam Was kobietki serdecznie. Przepraszam ze sie nie odezwalam wczesniej, ale musialam dojsc do siebie.Tak jak pisalam wczesniej, moje przypuszczenia sie sprawdzily.Udalo sie nam.Niestety ciaza byla zagrozona, juz w momencie kiedy bylam u tego jeb.... sadysty.Gdyby potraktowal mnie normalnie tak jak nalezy, kto wie czy teraz nie byloby wszystko na najlepszej drodze.6 dni po pamietnej wizycie stracilam moj skarb :( Teraz probuje normalnie funkcjonowac. Ciesze sie ze u Was wszystko w porzadku i ze wasze pociechy maja sie dobrze.Tym ktore maja juz niedlugo termin zycze powodzenia i szybkiego,bezbolesnego porodu. A staraczkom tych upragnionych II kreseczek. Pozdrawiam. Dziekuje za serdeczna pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalamana- Tak mi przykro:( Musisz byc dobrej mysli i nie zalamywac sie. pomysl sobie ze tak mialo byc. A co by bylo gdyby dziecko urodzilo sie chore? Pamietaj ze organizm walczy z roznymi defektami plodu i najwidoczniej bylo z nim cos nie tak. Czasami tak sie zdaza. Nastepnym razem napewno uda sie donosic i bedzie wszystko dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana - kochana bardzo Ci wspolczuje ,wiem niestety co to oznacza,ale uwierz uda Ci sie nastepnym razem a tedy to jest taaaaaaaka radosc i pociecha!!!!!!!!!!!!!!! Az jak sobie pomysle jeszcze o tym palancie do ktorego niestety trafilas... Zagladaj do nas jak tylko bedziesz miala ochote.zawsze mozesz na nas liczyc1myslimy o Tobie i sciskamy baaaardzo mocno!!!!!!!!!!!!! A mnie plecy dalej bola,w nocy zlapal mnie taaki skurcz ze myslalam ze urodze a dzisiaj uczje sie caly dzien jak na @,chwilami mocniej mnie bzusio zaboli.chyba zbliza sie godzina zero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana- przykro mi ze tak sie stalo, szkoda slow na takich lekarzy, zadne komentarze tego nie oddadza. jakajana- mialas moze robiony ok 34 tyg jakis wymaz na paciorkowca? wlasnie przeczytalam topik zalozony przez dziewczyne na forum, nie wiedzialam ze to tak wazna sprawda ten wymaz. nie wiem czy tu go robia? robili ci cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - nie robili.tutaj w ogole nie robia zadych badan jesli chodzi o wymazy,zero kontaktu z ginem.a co przeczytalas o tych paciorkowcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- szkoda slow, co przeczytalam.jedna dziewczyna tu pisala ze wyszlo jej w posiewie ze ma tego paciorkowca, a jak to wyjdzie to dziecku po porodzie trzeba dac antybiotyk, czego lekarze nie zrobili i dziecko dostalo sepsy i umarlo. w polsce tez nie jest to rutynowe badanie,w ogole jest to tanie badanie i kobiety na wlasna reke robia je pod koniec ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja -mpo piwrsze przeraszam ze napisaalam ALOTUS:)pomylilam sie:) No kurcze,nie wiedizlaam nic o tym i nawt nic nie znalazlam a tyle czytam w necie rzeczy ze juz mnie tu ochrzaniaja ze mi sie w glowie od tego wsyztskieho poprzewraca:) A Ty bedziesz robila to badanie??lece na spacer.dzisiaj mnie brzusio boli,plecy straaasnzie na dole ciagna.mam nadzieje ze to zwiastuny porodu ktory przyjdzie juz tuz tuz lada dzien,wprost nie moege sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! a za mna noc lekkiego strachu.mialam bardzo silny skurcz,po 15 minutach nastepny.myslelalam ze sie zacznie ale po tym drugim sie uspokoilo.ahhh,przerazil mnie ten bol.mysle jednak ze to chyba niedlugo skoro takie skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- hej:)) no faktycznie malenstwo juz chyba ciagnie na swiat:))kurcze jakajana jeszcze chwilke a juz bedziesz miala swoje malenstwo przy sobie:))) a wiesz co, po tobie bede w kolecje ja;))) co do tego badania to chyba sobie je zrobie tutaj prywatnie, a jak nie w szpitalu to chocby u polkskiego ginekologa. wlasnie jakajana zapewne juz masz wozek kupiony, kupowalaas z gondola dla noworodkow? co prawda ja jednka bede rodzic w grudniu gdzie teoretycznie bedzie zimniej i hmmm chyba bede musiala kupic do tego gondole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - no nastepna Ty,a po Tobie??cisza tu jak nie wiem ostatnio. kochana ja mam wozek z gondola.bardziej mi sie takie podobaja to po pierwsze a po drugie wydaja mi sie dla dzidzi lepsze,w tych wszystkich Travel System to sie nawet dziecko ruszyc nie moze,ciasne jak nie wiem.dziecko powinno lezec plasko jak jest malenskie i byc ochronione gondolka. jedyny plus tych wozkow ze sa moze lzejsze i sie lepiej skladaja,ale poza tym wole gondolke i to najlepiej na dmuchanym kolach.lepsza amortyzajca i dzidzia nie czuje takiego szarpanaia:) Cod o badania,orientowalas sie juz ile to kosztuje?masz racje,zrob sobie dla spokoju:) A tak ogolnie dobrze sie czujesz?buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tyle sie napisalam i wszytsko mi sie skasowalo brrr... jakajana- no wlasnie tez nie moge patrzec jak te malunkie dzieciaszki jezdza albo w spacerowkach albo a fotelikach samochodowych. owszem uwazam ze te foteliki to super sprawa, ale nie moze byc on traktowany jako glowne siedzisko do spacerow. tez daltego nad ta gondolka mysle. co do badania to wiem tylko tyle ze w polsce kosztuje ono ok 20-30 zl , tytaj nie wiem ile, ale mysle ze je zrobie ze warto je zrobic. a co do samopoczucia to juz lepiej:)) nawet slonko swieci, nie bola mnie plecy. tylko maluszek moj jakis spokojny od wczoraj jest, czuje ze sie rusza i pokopie troche, ale jakis taki leniuszek od wczoraj. ale juz kiedys zauwazylam ze nieraz ma takie spokojniejsze dni, a nieraz to mam wrazenie ze caly dzien buszuje:))) a jak tam u ciebie? pewnie z niecierpliwoscia czekasz az sie zacznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - oj po dzisijeszej nocce zaczelam sie bac.skurcze byly naprawde mocne,brrr a do tego przed chwila zwracalam jak kot.watpie ze to zatrucie ,pewnie organizm sie czysci...boje sie:):):) Co do badania,to ono taniutkie,moze tu robia za darmo.ide wypic miete:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- trzymam kciuki mocno mocno, kurcze nie moge ze ty juz tuz tuz jestes...:)))) pij miete moze ci pomoze na ten zoladek, a wlasnie powiedz mi beda ci przywozic mamy z polski albo juz moze masz jakies specjlane "artykuly" z apteki? chodzi mi o wlasnie takie rzeczy jak leko? czy inne preparaty do tego pepuszka? czy dla siebie jakies tantum rosa? bo nie wiem czy zaoptarzac sie w polsce?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z polski przywioza mi LEKO i herbatki dla maluszka,rumianek i koperek i dla mnie mlekopedne,akies dla matek karmiacych.myslalam co by tu jeszcze ale ni przychodzi mi nic do glowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Was poczytuje i patrze jakajaana ze chcesz sobie jakies mlekopedne herbatki lykac. Nie wydaje mi sie to konieczne...najwazniejze zeby dzidzia duzo i czesto ssala piers a wtedy mleka bedziesz zawsze miala pod dostatkiem:) Co do herbatek dla dzidzi to do 6 miesiaca zycia dziecka wskazane jest karmic sama piersia-no chyba ze dokarmiasz to wtedy mozesz dopajac herbatkami albo gdy np dziecko ma kolki, ale na to lekarz daje odpowiednie preparaty. Mi np polozna zabrnila pic jakichkolwiek herbatek koperkowych. a w upaly czesciej przystawiac na krotko maluszka i wted sie napije. Ale oczywiscie zrobisz jak bedziesz uwazala:) Co do preparatow do podmywania sie po porodzie to polecam zwykle mydlo dla dzieci. Inne preparaty typu zele do higieny intymnej moga byc za mocne i sprzyjac infekcji. Ja mylam sie pierwszy tydzien mydelkiem bambino- tak mi doradzily te polozne w szpitalu i do tej pory nie mam zadnej grzybicy ani nic mnie tam nie swedzi, a minely juz 4 miesiace:) No a Ty jakajaana to chyba juz niedlugo co?:) Bo z tego co piszesz to lada dzien:) Ahaja co do wozkow to musisz miec z gondola. Dziecko poki nie siedzi czyli mniej wiecej do 7miesiaca to musi byc w gondoli bo przeciez musi lezec a nie siedziec. Dziwie sie ze u Was woza dzieci w fotelikach:( Przeciez to strasznie niewygodne. Dobre na przymusowa godzinke jazdy samochodem ale nie na spacery, kiedy dziecko spi albo bawi sie. Przeciez w foteliku ma skrepowane ruchy. Po za tym taka pozycja na codzienne spacery jest wrecz niezdrowa. Co to za dziwna moda na zachodzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo kochane
A gdzie sie podzial watek tego tematu? Ja tu zagladnelam, zeby rzeczywiscie zobaczyc jakie sa pierwsze objawy, a tu klipa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - te herbatki tak na wszelki wypadek,tak mi tu kolezanki doradzily.po prostu niech sobie sa bo pozniej z polski juz nie mialby kto przywiesc a czy ich uzyje to sie zobaczy,wszytsko wyjdzie w praniu:) Co do wozkow masz racje,ja tez kupilam gondolke bo uwzam tak samo jak Ty ze te foteliki to porazka.jak ja tu widze te wozki a w nich dzieci ktore sie w ogole ruszyc nie moga i jeszcze sa w pol zgiete...szkoda slow. Co do porodu,mam nadzieje ze to lada dzien,ze te wsyztskie symptomy to wlasnie znak ze rozwiazanie tuz tuz chociaz po skurczach nocnych juz zaczelam sie bac:) Jesli chodzi o objawy ciazy,chetnie pomozemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo kochane- moze pomyszkuj na wczesniejszych stronkach forum,a jak masz jakies pytania to wal smialo:)my tu po to jestemy zeby sie dzielic tym co wiemy na temat objawow,tym jakie same mialysmy tylko jakos koietek malo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo kochane- widzisz nasz topik jest o objawach ciazy ale gdybysmy mialy o nich tutaj pisac na okraglo to chyba bylo by to nudne na dluzsza mete bo ilez mozna pisac o swoich objawach tym bardziej ze zostala nas niewielka grupka i kazdy juz zna objawy innych na wylot. Wiec teraz jestesmy tu raczej po to by odpowiadac na pytania co do objawow ciazy. Zapytaj a otrzymasz odpowiedz. Zrezta nie tylko u nas zrobilo sie rodzinnie:) Na innych topikach rowniez watek sie urwal a zaczela sie dyskusja o zyciu:) Takze nie irytuj sie tylko wal smialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos- zgadzam sie z toba calkowicie, ze te folekiki nie nadawaja sie na spacery, one super sprawdzaja sie ale jak sie przemieszczasz auto- dwor, ale tez az zal mi tych dzieciaczkow jak tak musza siedziec na spacerkach zamiast sobie wygodnie lezec i chrapac. takze dlatego ta gondolke musimy miec. a jeszze zima to juz w ogole, i ja bede spac spokojnie ze moj syneczek ma wygodnie. :))) kurcze dziewczyny jaka wczoraj u nas byla piekna pogoda slonce swiecilo szok:))) wtedy od razu mam inny nastroj a dzis pochmurno ale chociaz nie pada. wlasnie kobietki bo tak pomalu komplettuje sobie ciuszki napiszcie mi ile mialyscie sztuk np body i jakie te body jest? z krotkim rekawem czy z dlugim? ile tych pajacykow? bo tak kupuje a potem mam watpliwoasci chocby czy dobry rozmiar kupilam. kupuje tak na 4,5 kg choc mam pare na 3,5. a ile butelek i w jakich rozmiarach musze miec?a macie te laktatory i sterylizatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie tak sobie. U malej zaczely sie kolki. Krzyczy straszliwie, szczególnie po karmieniu. Musi zazywac espumisan. Calymi dniami nie zasnie nawet na chwilke :( Pokarmu mam duzo, mogla bym wykarmic nie jednego dzidziusia. Malutka przez miesiac przytyla 1,2 kg. Pokazalabym jakies fotki, ale nie wiem jak to sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×