Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

monte- biedna ze twoja malutka tak nie umie teraz spac, no ale coz zrobic. co do fotek tez nie wiem jak je sie wkleja, chyba ze na nk jestes i tam moze masz jakies fotki:)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- body najlepiej z dlugim rekawkiem. Zalezy jeszcze kiedy rodzisz, ale mimo wszystko dzieciatko bedzie jeszcze male i slabe, takze mysle ze najpierw z dlugim. A pytasz jakie te body sa. A no sa swietne:) zero kaftanikow pajacykow. Tylko BODY!I spioszki:) Butelki mam 3 w razie czego.A rozmiary to w sumie jedna na 120 ml a te dwie to po 200 i wiecej.Sterylizatora nie mam, a laktator-koniecznie! Elektryczne sa drogie, a te reczne z pompka strasznie meczace. Ja taki mam i nie polecam. Niezle trzeba sie napocic zeby mleko zeszlo. Jak cos to laktaor reczny ale z taka rączką jak do spryskiwacza. O wiele lepsza-takie slyszalam opinie. Nie kupie sobie juz tego bo szkoda mi kasy a poza tym do wszystkiego idzie przywyknac:) monte- a jednak nie ominely Cie te kolki. wspolczuje Ci strasznie bo wiem co to znaczy. Kolezanki mala ma kolki to nieraz widzialam jak sie dziecko meczy a razem z nia i ona. Moze cos w diecie nie tak? A co do wklejania zdjec, to musisz najpierw zalozyc malej stronke w necie na jakims forum czy cos, tam wkleic fotki a potem przeslac nam link do tej stronki. Ale istnieje prostrzy sposob: oxiss@tlen.pl Poprosze na maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala ma straszny apetyt. Nie wiem chyba wiecej potrzebuje bo je mi co godine albo dwie. No tylko w nocy daje troszke wytchnac. W sumie zalecane jest zeby nie dokarmiac jak sie karmi piersia do 6 miesiaca, ale tak sobie mysle ze strasznie mi cyce wyssie:( Pokarm na pewno mam w piersiach tyle tylko ze ona strasznie duzo chyba teraz potrzebuje a boje sie ze po wszystkim moje piersi beda wygladaly jk murzynskie:( moze kupie jej jakies kaszki?? Nie wiem juz co zrobic-pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki alutos- no wlasnie mam troche takich body z krotkim rekawkiem ale musze jakies spioszki na to kupic no bo co w golych nozkach nie bedzie. jeszcze mam takie jakby pajacyki ze dlugi rekawi i dlugie nogawki, nie wiem jak to sie sprawdza ale tez fajnie zapinane bo od gory do dolu na przodzie na zatrzaski a i w kroku mozna rozpiac na pieluche, nie wiem ale chyba tez wygodne co? co do sterylizatora to wlasnie to jest drogie kurcze, a ty jak wyparzasz buteli, smoczki? i co jaki czas? w koncu nasze mamy tylko milay kiedys do dyspozycji wode i garnek i dawaly rade:)a w czym myjecie dzieci, jakies emulsje czy mydelka?tak zachwalaja te oilatum i tym tez mozna myc np glowke razem z calym cialkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - ja mam tez glownie body,z krotkim rekawkiem bez nogawek,na to zawsze jaies spodenesie mozna i skarpetunie lub juz takie ze stupkami sa:) mam tez body z dluim rekawkiem i nogawkami.wydaje mi sie to bardzo fajne.poza tym troche spodenek i koszulecek ale to dostalam od kolezanki,sadze ze body beda lepsze,bo rozpinaja sie na pieluszke a te dlugie cale wzdluz,bardzo to wygodne. poza tym ja tez nie kupilam sterylizatora, kupilam butelki aventa i tam w srodku byla szczotka do czyszczenia i dokupilam tabletki sterylizujace MILTON i juz. do kapieli tez kupie Oilatum,kolezanki bardzo chwala wiec sprobuje,tylko tez wlasnie nie wiem czy glowke tym mozna.poza tym mam oliwke z johnsona i kemik z johnsina d bzki,to tyle z kosmetykow alotus kochana moja,moja kolezanka karmila do 11tego miesiaca,dokarmiac zaczela dopiero po skonczeniu 6 miseicy,a szwagierka do 9 miesiaca.moze pocwicz troche cycuszki,z tego co wiem jesli dziecko wcina mamy pokarm to nie ma co za szybk podawac mu jakis innych rzeczy,najwyzej herbatke,ponoc leoiej wstrzymac sie do ok 6 miesiecy,chyba ze dziecko nie chce jesc lub od poczatku jest na modyfikowanym,ae u Ciebie chyba nie ma co narzekac naniechec do maminego mleczka Twojej pociechy. poczytaj sobie jeszcze o tym ale nie ma sie chyba czym martwic.kolezanka i szwagierka nieco stracila na roku biustu ale wcale nie tak tragicznie,naprawde!!! Mam pytanki do Ciebie wlasnie w zwiazkuz karmieniem piersia.czy uzywasz jakis szczegolnych kosmetykow pod prysznic np?moze jakis lagodniejszych zeli ?zastanawiam sie czy zostac przy tych ktore uzywalam do tej pory,czy to nie bedzie przeszkadzac synkowi jak beda zbyt intensywne itp... Wlasnie jakies skurcze mnie lapia....klade sie. monte- kochana pomysl moze o diecie,kolezanki corcia bardzo meczyla sie z kolka,musiala wyeliminowac pewne rzevzy z diety i w koncu to pomoglo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- wyparzam smoczka we wrzacej wodzie kilka minut. To samo z butelkami. Zagotowuje wode w garnku badz w czajniku i wlewam do wysokiego naczynia apotem wkladam tam butelke(rzadko jednak to robie bo nie karmie butelka tylko od czasu do czasu.) Ja myje Ale w zelu do mycia niemowlat baby dream z rossmanna i jestem bardzo zadowolona. Do niedawna jeszcze kupowalam johnsona ale mala miala uczulenie na jakis skladnik tego specyfiku bo byla zaraz cala wysypana na twarzy i glowce-doslownie czerwona plamy. jakajaana- no wlasnie wiem ze trzeba karmic tylko piersia do 6 miesiaca ale boje sie ze mojej moze to nie wystarczyc...poobserwuje jeszcze kilka tygodni a potem zapytam lekarza bo ide na nieszczesne szczepienia niedlugo:( Mozesz uzywac zelu pod prysznic jak dotychczas, ja uzywam swojego i nie ma problemu. Wazne tylko zeby dobrze splukac no i ja nie smaruje biustu zadnymi kremami bo wiadomo dziecko potem sssie z piersi.Przytula sobie buzke do cyca a te kremy moga podrazniac jego skore i moze przeszkadac zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - kochana,najlepiej bedzie jak poradzisz sie lekarza lub poloznej co do jedzonka corci.przygladaj sie jak nabiera wagi i zapytaj czy prawidlowo.3mam kciuki!!! Co do mycia maluszka wlasnie mysle o kupineiu czego innego niz oliatum,mam oliwke juz,a w sumie nie ma zadnej gwarancji ze jak kupie kaurat to to malutkiemu nie wyjdzie uczulenie.trzeba po prostu sprawdzic. Bolace skurcze mi przeszly i juz nie wiem kiedy urodze.tesciowa i mama za poltora tygodnia beda,tak chcialbym zeby to stalo sie przed ich przylotem.ahhh.buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- nie w tym problem ze boje sie ze mi mleka nie wystarczy, moze zle to okreslilam w poprzednim poscie, bo akurat o to sie nie boje, bo im wiecej ona ssie tym wiecej sie go robi. Jezeli chodzi o wage to na szczescie nie mam sie czym martwic bo ladnie przybiera jest jak na swoj wiek naprawde duza:) Ma 7 kg i 70 cm dlugosci- no teraz moze nawet wiecej bo nie sprawdzalam:)Ma 4 miesiace(jutro konczy) Boje sie raczej o to ze nie odejdzie od cyca a tym samym ja bede od niej jeszcze bardziej uzalezniona-a to oznacza brak czasu na wlasne sprawy:( chociazby jak zrobienie obiadu czy posprzatanie. No ale moze nie bedzie az tak zle- zapytam lekarza moze jakas kaszke pozwoli mi jej dac raz dziennie.No a wyglad moich cyckow to juz inna sprawa, mam nadzieje ze nie skurcza sie zanadto:( jakajaana- widze ze te Twoje skurcze to juz na calego. A jak one wygladaja? Bola Cie czy raczej napina Ci sie brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus- mo z tym odstawieniem dzieci nie jest lekko,ale dasz rade,pomalutku.najlepiej tak jak mowisz zapytaj lekarza:):) Co do moich skurczy to te silne w nocy ustaly,teraz po prosrtuy brzuch mnie boli tak jak na @,a maly tak mnie cisnie w krocze ze nieraz az pisne z bolu,strasznie sie pcha!!! No i tak czekam az cos sie zmieni. Ide robic obiadek:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- jak boli jak na okres to juz niedlugo:) zreszta zostaly Ci niecale dwa tygodnie wiec moze byc w kazdej chwili:) Ale te silne skurcze wnocy to juz jakis znak:) widze ze ten porod to tak sie zbliza wielkimi krokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - mam nadzieje ze sie zbliza:) jak kazda nie moge sie doczekac i przez ten ucisk na krocze ledwo chodze,czasami nawet jak robie siusiu to mnie boi tak cisnie. buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem w 8 tygodniu ciąży i bardzo swędzi mnie skora nie mam żadnych wyprysków, czy krost czy wy też tak miałyście i co pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekd34- przede wszystkim gratulacje!:) Jesli chodzi o to swedzenie to ja tez mialam tak , wlasciwie skora swedziala mnie strasznie na brzuchu i nogach. Teraz wiem ze to bylo od gromadzacej sie wody-nogi mi puchly a brzuch swedzial bo sie rozciagal. Nie wiem gdzie Ciebie swedzi, jesli jest to nie do zniesienia to radzilabym zapytac ginekologa. Aha na to moje sedzenie nic nie pomagalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekd34- a moze masz uczulenie na jakis kosmetyk. Skora w ciazy jest bardziej wrazliwa. Mozesz nawet nie wiedziec ze na cos masz uczulenie. Albo moze smarujesz czyms brzuch czyms czym do tejpory nie smarowalas i jest tam skladnik ktory Cie uczula. Noael mozemy tylko gdybac, zreszta nie wiem gdzie dokladnie masz to swedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olisia83
Witam wszystkie dziewczyny, sorry, ze ja tak teraz nie na temat zaczne ale mam do was pytanie, mianowicie duzo z was pisze, ze jednym z waszych pierwszych objawow ciazy jest bol piersi. Moje pytanie jest, czy ktos moglby opisac jaki to jest bol bo staramy sie z mezem o dzidzie od 4 miesiecy i wlasnie dzis, 3dni przed spodziewana @ ( mam nadzieje, ze nie nadejdzie ;-) ) bola mnie piersi ale ten bol jest taki inny, piersi bola po bokach i az tak jakby pod pachami. Napiszcze mi cos, bo chociaz wiem, ze to glupie ale narobilam sobie juz nadzieji, no ale same wiecie jak to jest z tym oczekiwaniem ;-) A wiec czekam na odpowiedz, pozdrowienia dla was wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekd34 - mnie swedzial troszke brzuszek jak juz byl pokazny od rozciagania sie i nogi,bylo to bardzo meczace ale nie trwalo dlugo. mysle ze to od zbierania sie wody. pomysl tez czy to ta jak Alotus napisala nie jest od kosmetyku,odtsaw na jakis czas i zobacz:):) olisia83- kochana,mnie bolaly stki.zazwyczaj przed @ i podczas jej piersi bolaly mnie na boki,cale ledwo moglam dotknac,a kiedy zaszlam bolaly mnie sutki baaardzo .ale nie ugeruj sie tym do konca,naprawde u Ciebie moze byc inaczej!! moze zrobilabys tescik??i dala nam znac o wyniku??trzymam kciuki!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olisia- z tyminpiersiami to roznie u kazdej. Mnie np bolaly cale piersi juz jakies prawie dwa tygodnie przed spodziewana. Widzisz kazda z nas inaczej to przechodzi. Poki nie zrobisz testu(zakladam ze nie masz innychobjawow) to mozemy tylko gdybac. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olisia- Z tego co wiem to wezly chlonne tez bola przed okresem. Mi sie to czesto zdarzalo. Moim zdaniem nie jestes w ciazy- no ale jak mowie, kazda jest inna, moze u Ciebie to wlasnie taki objaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olisia83
Dzieki dziewczyny, tez tak sobie myslalam ze to na @ i chyba tez tak jest, ale nadzieje mialam :-( Testu na razie nie bede robic bo nie ma sensu, poczekam. Ja juz nie wiem, dlaczego tak sie dzieje, ze nie moge zajsc? Przeciez obliczam sobie dni plodne, @ mam regularnie i nie funkcjonuje :-( Jak myslicie, powinnam sie wybrac na jakies badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olisia- nie ma powodu do paniki, spokojnie...nie od razu krakow zbudowano:) 4 miesiace to naprawde nie duzo czasu. Ale jak chcesz przyspieszyc zafasolkowanie to radze najpierw zebys przebadala mezczyzne bo to z reguly z nimi sa problemy a ich badania sa o wiele mniej skomplikowane i mniej platne. Jesli z nim bedzie ok to wtedy Ty. Tzn prolaktyna TSH i progesteron. Albo najlepiej dowiedz ie u lekarza bo moze cos innego bedzie jeszcze potrzebne. Ale tak jak juz mowilam daj sobe troszke czasu. A moze nastepnym razem sie uda???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olisia - na Twoim miejscu zrobilabym tescik.jelsi @ Ci sie spoznia to najlepszy na to moment!! po co sie domyslac,zastanawiac... zrob tescik:)trzymam kciuki!!!!!! A u mnie tak jakos bez zmian,orpocz tego ze mam od wczoraj nerwa,wyztsko mnie drazni i znow mialamw nocy skurcz ale taaaak mocny ze uhhh.zaczynam sie bac,no ale i tak chcialabym zeby to w koncu nadeszlo.maluszek ciut mniej sie rusza od wczoraj,jedynie po tym skurczu cos nie mogl sie uspokoic ale ogolnie jest mniej aktywny. Milego dnia kobietki!no wlasciwie to juz wieczor sie zbliza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do posiadaczek laktatora!!! Kolezanka powiedziala z edostapi mi sowj laktaor ale jest rpoblem bo nigdzie nie moge znalesc zamiennie nakladki,nie wicie moze cyz mozna to gdzies kupic w necie lub w polsce? jelsi sie nie da to najwyzej wysterylizuje,to chyba wystarczy.... Bardzi drogie sa laktatory a ja nawet nie wiem jak bardzo bedzie mi potrzebny wiec wolalabym miec ten od kolezanki. Plecy tak bola i ciagna na dole...brzusio boli.kiedy to bedzie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba cos mnie lamie :( chyba sie przeziebielam. Co mam zrobic? Moge zazywac jakies leki na przeziebienie podczas karmienia piersia? Jesli ktoras wie prosze o odpowiedz. Jakajaana- mysle ze nie powinnas sie przejmowac ta nakladka. Po prostu ja wysterylizuj i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - mysle ze rutinskorbin czy wapno na wzmocnienie nie zaszkodza.czytalam ze tez o apap,ale ja bym dryndnela do poloznej bo tez slyszalam o zapaleniu piersi podczas karmienia i ponoc objawia sie to podobnie do przeziebienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos, paracetamol mozna... A karmic tylko jesli goraczka nie przekracza 39 stopni JAkajaana, jeszcze tu jestes? ;) 27 bylam z mala do szczepienia, potem, przez 2 dni, dziecko bylo nie do poznania, az sie serce krajalo. Ale juz jest ok. Poza tym pani doktor powiedziala, ze mala jest duza ;) i ze tylko 3 dzieci na 100 tak szybko rosnie :D A co do szczepionek to sie naczytalam o skutkach ubocznych i sie przerazilam :( Malej \"dogodzilam\" jeszcze szczepionka przeciw pneumokokom, ale nie wiem czy kontynuowac i czy rotawirusa brac, bo okazuje sie, ze szczepionki moga nawet doprowadzac do trwalych zmian w mozgu :( Poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitarko - niestety ciagle tu jestem.juz mam dosyc.skurcze sile w nocy.maly cisnie tak strasznie w krocze ze ledwo chodze,mam nerwa bo juz tak sie ciezko czuje:( Co do szczypionek,nie czytalam tych rzezy o tym,ale mysle z eco nie wymysla to okazuje sie ze moze jakos zaszkodzic. bez szczypioni np na pneumokoki dziecko jest tez narazone na powazne choroby.ahhh. Gratuluje duzego dzidziusia!!ta trzymac!!!!:)ukochaj malenstwo:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm roznie to mowia o tych szczepieniach, ilu lekarzy tyle bedzie opinii. tak samo jak rozne sa opinie dotyczace chocby szczepien przeciw grypie. wiadomo matki chca jak najlpeiej i chonic swe dzieci. ale tez slyszalam naparwde skrajne opinie ze az glowa peka i nie wiadomo co robic. a nawet slyszalam ze te sszczepnienia to takie specjlanie naganianie ze \"niby\" potrzebne zeby tylko napedzac klientow na te szczepionki. hmm sama nie wiem, ale chyba tez bede szczepic malego, w kazdym razie bede miala swiadmosc ze robie wszytsko zeby go chronic. jakjana- myslalam ze juz na porodowce lezysz a tu prosze jeszcze jestes:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - chaiaobym juz tam byc,a najbardziej byc po juz w domku.od 2 dni jestem zla jak osa.hormony szaleja chyba.dosc chwilami.ahhh mowie Ci ta koncowka trwa dluzej niz cala ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Kochane dziewczyny, a co Wy na to : mialam @ w czerwcu i zaraz po tym, w dokladnie oliczonym terminie staralismy sie o juniora, niestety w lipcu dostalam @ i to znacznie obfitszy niz zazwyczaj, od lipca NIC... Nie mam zadnych objawow TYPOWYCH, poza powiekszonymi, obolalymi piersiami i jestem drazliwa strasznie, wsciekam sie bez powodu. Nie odrzuca mnie od kawy, papierosow, i nic poza tym sie nie zmienilo. Wiem, ze mozna miec @ i byc w ciazy, ale ten ostatni to byla masakra, wiec zglupialam. Co myslicie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×