Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka67

***DOŚWIADCZONE MAMY W OCZEKIWANIU NA KOLEJNE MALEŃSTWO***

Polecane posty

Daily=> no myślę, że gdyby coś było to jednak w środowisku lekarskim byłoby coś słychać na ten temat.... A co do wiesiołka i lnu to z tego co wiem to wpływa na jakość śluzu. A im lepszy śluz tym większa szansa na chłopca. Ponoć na dziewczynkę stosowało się irygacje z czegoś aby zakwasić środowisko pochwy. Ale myślę, że to dotyczy kobiet, które bez problemu zachodzą w ciąże. Tak samo jeżeli chodzi o facetów. Powinno się wszystko zrobić aby osłabić plemniki, a nie je wzmocnić.Ponoć kierowcy ciężarówek, faceci którzy pracują przy komputerze mają córki. Ale z doświadczenia wiem, e tak nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bede wieczorkiem:), bo moj M idzie na nocke 🖐️ to miłego klikania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni pewnie, że bierz ta robotkę, zreszta jak bedziesz sie dobrze czula w ciąży to przecież też możesz troche popracować. fajnie trzymam za Ciebie kciuki. No i w domku bedziesz o rozsądnej porze a nie tak jak ja...:( Sylwia na wlaśnie, widze, że zapamietalaś na 6 to co mówil wójcik. A le selfazin wplywa również na jakośc nasienia, zwiększa ilośc plemników w 1 ml nasienia, a nie tylko ich żywotność. Zreszta ja przy trybie pracy męża, która na 100% oslabia spermiogram powinnam już dawno miec córkę. Więc jestem za podtuczeniem plemniczków (przynajmniej tych moich :) ) a reszte wyregukuję częstotliwością przytulanke. Nie wiem, może sie mylę, ale zobaczymy. Napisz jeszcze raz dokladnie jak zrobiliście Karolinkę. Pamiętam, że dlugo sie obserwwalaś i korzystalaś z rad koleżanki od NPR, jak widać z sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, to jest tak , wszystko zalezy od umowy najlepsza jest na czas nieokreślony, taką jaka masz miec Moni. Kodeks pracy chroni kobiety od początku ciązy, kiedyś bylo o 3 m-ca. Ale .... jeżeli umowa jest na okres próbny, czas określony lub na zastępstwo nie jest już tak różowo w przypadku gdy nie przechodzi w umowe stałą. Umowę na okres próbny i czas określony przekraczający miesiąc przedłuża się do dnia porodu. Dotyczy to jednak wyłącznie sytuacji, gdy umowa ta rozwiązałaby się po upływie 3 miesiąca ciąży. Kobiety w ciąży podlegają szczególnej ochronie. Jednym z elementów tej ochrony jest przedłużenie trwania z mocy prawa (automatycznie) umowy o pracę na okres próbny przekraczający miesiąc. Nie dotyczy to jednak każdej sytuacji. Jedynie gdy umowa rozwiązałaby się po upływie 3 miesiąca ciąży. Oznacza to, że jeśli jesteśmy np. w 2 miesiącu ciąży i w tym czasie przypada okres rozwiązania umowy o pracę, to umowa ta rozwiąże się. To samo stanie się w przypadku, gdy zostałabyś zatrudniona na umowę na okres próbny krótszy niż miesiąc. Liczą się miesiące księżycowe (28 dni), a nie kalendarzowe żeby skorzystac z przedużenia umowy musi by zaświadczenie od lekarza, stwierdzające czas ciąży. Umowa przedłużona do dnia porodu rozwiązuje się z dniem porodu, a zasiłek macierzyński wypłaca zus. Nie ma jednak prawa do urlopu macierzyńskiego. W czasie ciązy mamy prawo do badań w godz. pracy i wizyt lekarskich, jeżeli nie można ich zrobic po godz. pracy, skręcenia do 4 godz. pracy przed komputerem. Po porodzie ( przy um.na czas niekreślony) 1 godz. przerwy na karmienie, można kończyc pracę godz. wcześniej lub wykorzystac w ciągu dnia. No i L4 praktycznie od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza- płatne 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janeczka= chyba nie mamy prawa do wychowawczego ,bo piszesz ze macierzyński wypłaca zus.:) niestety teraz ciężko trafić taką prace żeby chcieli dać umowe na stałe,zawsze znajdą jakiś powód zeby nie dać :( ja już nie raz tak miałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pkoa, no niestety tak dzisiaj jest, wychowawczy tylko przy umowie na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłam na urlopie wychowawczym podczas umowy na czas określony,ale musiałam donieść pismo w którym pracodawca zobowiązuje się przedłużyć ze mną umowę do końca trwania urlopu wychowawczego.Ale przepisy tak się zmieniają,że teraz to już nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę pomalować jedną małą ściankę,bo jak mieliśmy pieska to spała w takim pomieszczeniu na materacyku i teraz jak go juz nie ma to muszę troszkę tę ścianę poprawić,bo stale się o nia ocierała nasza suczka. No i wstawię sobie tam dodatkowy regał, właśnie sobie kupiłam w Leroy Merlin, taki zwykły drewniany,ale trochę pudeł np. z butami tam sobie poukładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na zakupach i w aptece, no i nawet nie wiem kiedy wyszłam z apteki z testem:) ale nie będę go robiła ,bo co miesiąc to samo :( chyba że nie dostane@ z tydzień po terminie, w co wątpie ale zostanie wtedy na nasrępny miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko, Ty miałaś wychowawczy, bo umowa na czas określony została przedłużona na czas stały. W przeciwnym wypadku nie byłoby takiej możliwości.Nie zawsze pracodawcy idą nam na rękę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poka, może kierowała Tobą podświadomość? Rzekomo nic nie dzieje się bez przyczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestemmmmmmm:), czy któras jest???? janeczko wiec biore ta prace!!:) bardzo sie ciesze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Janeczko, przedłużyli mi umowę i dalej tam jestem zatrudniona na umowę na czas określony na 3 lata,ale pamiętam,że byłam po pismo w związku z zobowiązaniem od pracodawcy,że przedłuży mi tę umowę i jak się jedna kończyła,to musiałam donieść tę drugą. Pewno teraz się pozmieniało. W tych przepisach stale coś się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalii a zdradzisz czym sie zajmujesz zawodowo???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poka :) ewelinka:), pokuniu dobrze ze kupiłas test ,lepiej mie4c,niz nie miec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie ekstra słabą kawkę,bo padam,a chciałam choć jeden wieczór posiedzieć przed TV,tak nic nie robiąc. Nawet prasować nie będę,choć powinnam. Nie chce mi się. Odrobiłam się z tą moją garderobą, to takie spore pomieszczenie, stały tam regały i drążki na ubrania, a z drugiej strony spał mój piesek (Dalmatyńczyk),który od nas niestety odszedł no i po roku postanowiłam jakoś to miejsce zagospodarować,bo stale tam jej szukam. Niech już minie ten okres \"żałoby\"bo tak za nią tęsknimy! Tak więc, regał nowy poskręcany, ściana pomalowana, no i oczywiście z zapełnieniem regału nie miałam najmniejszego problemu!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko moni = no tak tylko teraz będzie zawsze sie na mnie patrzył jak tylko otworze apteczkę\") !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni jestem wykladowcą akademickim i ucze także w szkole średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ewelinko jak mi pies tez zdechł:(,to tez b teskniłam,no i po 2 latkach drugiego kupilismy:), ale został z moja mama jak sie wyprowadzalismy....pokuniu przeciez ty go zuzyjesz :)chyba 4.03 tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalii kurna ,a ja tyle błedów robie ty to sie za głowe chyba chwytasz...;), o to rzeczywiscie masz ciezko oprucz tego ze w pracy ,to jeszcze w domku musisz sprawdzac prace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalii a gdzie w szkole sredniej uczysz?? w gdansku tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak źle ale na nadmiar czasu nie narzekam, czasami jest ciężko to wszystko polączyć, zgrac jeden plan z drugim, ale jak sie kiedys nie będzie tego dawalo pogodzic to poprostu zrezygnuję z pracy w szkole. Praca na uczelni to nie tylko dydaktyka dla mnie przede wszystkim to praca naukowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEGA, INKA, ENEX, ROKSANKA???? GDZIE JESTEŚCIE!!! Dziewczynki co z Agunią, dlaczego sie nie odzywa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalii ,to ty chyba bardzo cierpliwa jestes co??? matko mnie by tam młodziez zakreciła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni nie chciala bym aby moi studenci albo uczniowie przypadkiem nie kapneli się, że ja to ja (tzn. chodzi mi tutaj o intymne szczególy) więc jak chcesz sie o mnie więcej dowiedziec to chętnie wyślę Ci swoje zdjęcia i napiszę o sobie, tylko daj mi swojego e-maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie tak pomyslałam ,ze przeciez nie za bardzo mozesz pisac,predzej napisałam niz pomyslałam:-o, ale spoko dalii zamykam temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×